Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Upíři, závody i horory: Představují se hry pro nový Xbox Series X

Upíři, závody i horory: Představují se hry pro nový Xbox Series X

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 1 měsíc - elektronicky_1141698706
Xbox Game Pass Ultimate 1 měsíc - elektronicky
280 Kč 339 Kč
Xbox Game Pass 6 měsíců - elektronicky_1371725179
Xbox Game Pass 6 měsíců - elektronicky
1 239 Kč 1 499 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
826 Kč 999 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
autor: Jaromír Möwald

Budoucnost podle Microsoftu tkví v rozmanitosti a přístupnosti. Během pásma Inside Xbox ukázal trailery ke slibovaným i nově oznámeným peckám pro Xbox Series X, které si ale zahrajete i na stávajícím Xboxu One či na PC.

Očekávané upírské RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, závodní pokračování DiRT 5, nově oznámená vesmírná střílečka Chorus anebo hororová adventura Scorn jako vystřižená z výjevů od H. R. Gigera. Xbox Series X by podle slibů Microsoftu chtěl hned při podzimním vydání nabídnout pestrou škálu titulů, další z nich by se na konzoli měly dostat během příštího roku.

Většina z nich nicméně nebude exkluzivní čistě pro novou generaci konzolí. V rámci programu Smart Delivery vám bude stačit pořídit si kopii pro Xbox One, upgrade pro Xbox Series X pak budete mít zcela zdarma. Během květnového Inside Xbox se navíc představovaly pouze hry, na nichž se Microsoft přímo nepodílí – titulům od 15 jeho vlastních studií bude věnované další video v červenci, většinu z nich tak naleznete i na dalších platformách.

Upoutávka na nový Xbox Series X

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Pokračování kultovního RPG s upíry mělo původně vyjít už v loňském roce, neodladěný technický stav se ale u prvotiny studia Hardsuit Labs postaralo o odklad na letošek. Na vývoji druhých Bloodlines se částečně podílejí veteráni prvního dílu z Troika Games, hlavním designérem a scenáristou je i v tomto případě Brian Mitsoda.

 

Hlavním lákadlem krvelačného dobrodružství zasazeného do Seattlu má být primárně příběh, kdy si z upírského novorozeněte budete moct skrze rozvětvená rozhodnutí vytvořit krále či královnu noci vašich snů. RPG slibuje svobodu v řešení situací skrze výhody plynoucí z upířího statusu, na vás bude, jestli se úkoly doslova prokousáte, prostřílíte, proplížíte anebo využijete svého neoddiskutovatelného šarmu. Svět Vampire: The Masquerade vychází z předlohy stolního RPG, jeho hráči se tedy setkají s množstvím více než povědomých klanů a frakcí, k nimž se budete moct přidat, ale taky si je šeredně znepřátelit.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X

 

DiRT 5

Závodní mistři Codemasters před pár dny oznámili ukončení podpory pro DiRT Rally 2.0 a žádné další simulace se od nich prý v nejbližší době nedočkáme. Jejich arkádová série DiRT bez přídomku je ovšem jiná pohádka. Pětka vyjde ještě letos a graficky si nezadá s nedávnou Forzou Horizon 4, což znamená, že zkrátka a dobře vypadá nádherně.

 

DiRT 5 nabídne desítku různých oblastí po celém světě se 70 tratěmi, po nichž se budete moct prohánět v rally speciálech, náklaďácích, sporťácích i buginách. Závodit budete moct jak sami v kariérním režimu, kde vám půjde o šerpu a korunku vítěze světové soutěže, ale klidně také s až třemi dalšími hráči v lokálním multiplayeru na rozdělené obrazovce. Do předhánění v bahně, na okruzích i na ledě se budete moct vrhnout ještě letos v říjnu.

  • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

 

Scorn

Singleplayerová hororová střílečka od Ebb Software nám učarovala svým biopunkovým vizuálem inspirovaným díly umělců H. R. Gigera a Zdzisława Beksińského. Ve skutečnosti ale nejde o nově oznámený titul, jeho vývoj už v roce 2017 zafinancovala komunita na Kickstarteru a poprvé jsme o ní dokonce slyšeli ještě o tři roky dříve.

 

Směs masa, kostí a dalších organických materiálů s moderními technologiemi se postará o velmi netradiční a znepokojivé zasazení, samotná hra by měla sestávat z prvků survivalu, řešení logických hádanek a boje s vyloženě podivnými zbraněmi. Boxerské rukavice z obnaženého svalstva nebo brokovnice s náboji ze špičáků vám poslouží k obraně proti obyvatelům tepajících tunelů i opuštěných, ale přesto jaksi živoucích budov.

Samotná hra vám nedá příliš nápověd k tomu, jak jste se v podivném světě ocitli a najít cestu ven bude vaším hlavním úkolem. Scorn vyjde na PC a Xbox Series X a na rozdíl od ostatních titulů se nedostane na současnou generaci konzolí, údajně kvůli problémům s optimalizací. Datum vydání zatím zůstává neznámé.

  • Platformy: PC, Xbox Series X

 

Chorus

Nově oznámená sci-fi střílečka Chorus od německého studia Deep Silver Fishlabs by se kromě evoluce boje ve vesmírných lodí chtěla zaměřit také na podmanivý, dospělý příběh. Talentovaná pilotka Nara s temnou minulostí se vydává po stopách tajemného kultu – a nebude sama. K ruce, potažmo kniplu, je jí její loď Forsaken, která oplývá uvědomělou umělou inteligencí a mimo způsobu přepravy je tak i jejím nejlepším přítelem.

 

Vaším úkolem bude spojit galaxii a společně se vzepřít kultu i s jeho vůdcem, Velkým prorokem. Čekají vás epické bitvy z pohledu třetí osoby. Jedna pilotka plus jedna loď se společně rovnají jedné smrtící zbrani, protože mimo úhybných manévrů ovládají třeba také telekinezi nebo schopnost teleportace. Vesmírné dobrodružství vyjde během příštího roku.

  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X

 

The Medium

Studio Bloober Team se fanouškům herních hororů zapsalo před pár lety vynikajícím kyberpunkovým Observerem. Jejich nový výtvor The Medium tentokrát půjde spíše mysteriózní, atmosférickou cestou duchařiny. Hlavní hrdinka Marianne je totiž médiem, které pronásleduje opakující se vize dětské vraždy.  Mladá žena dokáže volně přecházet mezi reálným světem a říší duchů.

 

Aby neklidným duším konečně dopřála božský klid, vydává se do opuštěného hotelového komplexu, který byl před mnoha lety uzavřen kvůli nevysvětlené tragédii. Nic není tak, jak se na první pohled zdá, dívka s oční heterochromií ale zvládne všechny lidské lži prokouknout. Na soundtracku The Medium se podílí mimo jiné dvorní skladatel série Silent Hill Akira Jamaoka a o pořádné mrazení v zádech se vám společně postarají ještě během letošního roku.

  • Platformy: PC, Xbox Series X

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru