Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Uspokojí i nejnáročnější. Huawei MatePad Pro bude konkurovat iPadům

Uspokojí i nejnáročnější. Huawei MatePad Pro bude konkurovat iPadům

Události
autor: Karel Dvořák

Především ty nejnáročnější zákazníky se bude snažit zaujmout nový tablet od společnosti Huawei. Model MatePad Pro má totiž špičkovou výbavu, širokou nabídku praktického příslušenství a v neposlední řadě nabízí také pokročilou spolupráci s telefony Huawei.

Ve stínu druhé generace ohebného mobilu se skládacím displejem ukázal Huawei také špičkový tablet MatePad Pro. Na některých serverech se můžete setkat také s názvem MatePad Pro 5G, neboť novinka se bude nabízet také ve verzi pro pátou generaci mobilních sítí. Nicméně to tuzemské uživatele příliš zajímat nebude, neboť 5G je u nás zatím stále v plenkách.

Parametry obou kousků jsou nicméně prakticky totožné. Srdcem tohoto stroje je tak špičkový procesor Kirin 990, který je alternativou k těm nejlepším Snapdragonům od Qualcommu. Na výběr budou přitom různé konfigurace, které se budou lišit především pamětí. K dispozici budou úložiště o velikosti 128, 256 a 512 GB, a to s 6 nebo 8 GB operační paměti. Baterie nabízí kapacitu 7250 mAh a podporuje rychlé 40W nabíjení. Mezi tablety se poprvé setkáváme také s podporou bezdrátového nabíjení. Bezdrátově je možné také sdílet energii s dalším zařízením.

Představení modelu MatePad Pro

 

Tablet nabídne displej s úhlopříčkou 10,8 palce a rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. Jde mimochodem o IPS obrazovku s velmi tenkými rámečky okolo. Přístroj se chlubí také čtveřicí hlasitých reproduktorů z dílny Harman Kardon s prostorovým zvukem. Tento stroj má ambice konkurovat i klasickým notebookům, a to především díky speciálnímu krytu s vestavěnou QWERTY klávesnicí. Nabídka doplňkové výbavy bude nicméně daleko širší, bude zahrnovat například i dotykový stylus M-Pencil.

Případní zájemci nicméně musí počítat s tím, že tablet půjde do prodeje s osekanou verzí operačního systému Android. Všechny chybějící aplikace od Googlu nahradí Huawei vlastními, a to včetně navigace či obchodu s aplikacemi. Prostředí grafické nadstavby EMUI10 bylo nicméně upraveno pro potřeby hybridů. Přístroj tedy podle prvních ohlasů značně vyniká v otázce spolupráce s mobily. Snadno je například s přístroji značky Huawei sdílet data pouhým přetažením apod. Stejně tak je možné uskutečňovat přímo na tabletu telefonní hovory, když je připojený mobil poblíž.

Na pultech obchodů by se Huawei MatePad Pro měl objevit v různých konfiguracích už v dubnu. Na ceny pro český trh si ale budeme muset ještě počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MatePad Pro

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru