Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Uvnitř kompaktního mobilu se ukrývá tablet. Samsung odhalil mobilní budoucnost Události
délka čtení: 02:26

Uvnitř kompaktního mobilu se ukrývá tablet. Samsung odhalil mobilní budoucnost

89 % 7. 11. 2018
Zcela nový koncept chytrých telefonů odhalila společnost Samsung na dnešní velké tiskové konferenci. Uvnitř kompaktního smartphonu se totiž ukrývá v podstatě počítačový tablet s ohebným displejem.

Tisková konference trvala déle než hodinu a půl a k vidění bylo několik zajímavých novinek. To nejdůležitější – ohebný smartphone, který zatím nemá jméno – se ukázal na pouhých pár desítek sekund. Samsung prostřednictvím tajemného prototypu chtěl především ukázat mobilní budoucnost. A to pěkně blízkou budoucnost, neboť novinka by si oficiální premiéru měla odbýt v průběhu několika měsíců. Velmi pravděpodobné je, že bude k vidění již na veletrhu CES, který se bude konat v lednu v americkém Las Vegas.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Složený smartphone vypadá velmi kompaktně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozložená novinka poslouží jako tablet

 

Zástupci Samsungu na akci zdůraznili, že novinka přináší to nejlepší z obou světů: kompaktní smartphone, který lze rozbalit, a otevřít tak větší displej pro multitasking a sledování obsahu. Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou navíc brouzdat po internetu, sledovat média, být ve spojení a plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože mohou současně na větším displeji používat tři aktivní aplikace.

Samsung novou technologii nazývá Infinity Flex Display. Bližší informace o zařízení – například ani o použitém hardwaru, však zástupci podniku nechtěli zatím prozradit. Jisté je nicméně to, že skládací smartphone bude spolupracovat s novým uživatelským rozhraním zvaným One UI, které se snaží odbourat bariéry displejů a přinést pracovní plochu přesahující rámečky displeje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto funguje skládací smartphone od Samsungu

 

Nové uživatelské prostředí

Čistý a minimalistický design One UI umisťuje nejrelevantnější obsah ve spodní polovině obrazovky, což je přirozenější a pohodlnější v případě držení jednou rukou. Díky odstranění zbytečných a rozptylujících prvků se uživatel může lépe soustředit a rychleji se ve svém telefonu orientuje.

Mimochodem na akci Samsungu vystoupili také zástupci Googlu, kteří potvrdili, že se na zajímavém konceptu podílejí. Android díky tomu dostane podporu pro ohebné displeje a podobná zařízení tak budou moci na pulty obchodů přinést i další výrobci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uživatelské rozhraní One UI

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slavnostní akcí provázel šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh

 

Mezi dalšími představenými zařízeními byly k vidění chytrý router SmarThings Wifi, který se má stát v podstatě středobodem chytré domácnosti a má zajišťovat komunikaci desítek připojených zařízení, dále pak multifunkční tlačítko SmarThings Button, prostřednictvím něhož se budou jednotlivé přístroje ovládat. Dalším novým zařízením je chytrý reproduktor Galaxy Home, díky němu půjde chytrou domácnost ovládat hlasem.

Velká pozornost byla věnována také inteligentnímu rozhraní Bixby, které se mění z obyčejné virtuální asistentky na plnohodnotnou umělou inteligenci. Z mobilů se přestěhuje do chytrých televizorů, reproduktorů a dalších zařízení. Vylepšení se dočkala také platforma SmartThings, díky které má být propojí zařízení internetu věcí daleko jednodušší.

Celý záznam tiskové konference v angličtině naleznete ve videu níže.

Záznam celé tiskové konference (anglicky)

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru