Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Velký srovnávací test 21 flashdisků – 1/2

Velký srovnávací test 21 flashdisků – 1/2

Recenze
ADATA C701 16GB_761034025
ADATA C701 16GB
Produkt není určen k prodeji.
ADATA C701 1GB_1538231362
ADATA C701 1GB
Produkt není určen k prodeji.
ADATA C701 2GB, černá_1372204914
ADATA C701 2GB, černá
Produkt není určen k prodeji.
ADATA C701 2GB, červená_1916433036
ADATA C701 2GB, červená
Produkt není určen k prodeji.
ADATA C701 4GB, černá_2020828907
ADATA C701 4GB, černá
Produkt není určen k prodeji.

V dnešní první části našeho testu si představíme celkem 21 flashdisků s kapacitou 4GB od nejrůznějších firem. Co od nich můžeme očekávat? Jak jsou na tom po vzhledové a funkční stránce? To vše se dozvíte, pokud si dnešní článek přečtete.

Určitě to znáte – potřebujete přenést soubory a ejhle - žádné prázdné CD nebo DVD. Tak a co teď? Co takhle zkopírovat data na flashdisk? Přeci jenom to pohodlnější a efektivnější než data vypalovat, posílat stovky souborů přes internet nebo přenášet systémový disk. Navíc takové CD/DVD se vám může zlomit nebo poškrábat, systémový nebo i externí disk relativně malým nárazem poškodit a internet dokonce i v dnešní době nemusí být na každém místě dostupný. Pro pořízení flashdisku tak mluví jejich odolnost, kdy běžné flashdisky přežijí bez újmy na funkčnosti i opakovaný pád na podlahu a ty lepší modely můžete klidně i vyprat v pračce, vařit v hrnci, přejet autem. Dalším plusem je určitě i cena, kdy nejlevnější 1GB modely pořídíte už kolem 130 korun. V našem testu se zaměříme na flashdisky s kapacitou 4 GB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všech 21 ještě zabalených flashdisků – nemáte náhodou některý z modelů doma?

Které modely byly testovány?

  • Kingston DataTraveler Mini Migo Edition
  • Kingston DataTraveler HyperX
  • A-Data PD9
  • A-Data PD15
  • A-Data PD16
  • A-Data C701
  • A-Data S701
  • Apacer Handy Steno AH160
  • Apacer Handy Steno AH222
  • Apacer Handy Steno AH225
  • Corsair Flash Voyager
  • Corsair Padlock
  • Pretec i-Disk BulletProof
  • Pretec i-Disk Tiny Luxury
  • Pretec i-Disk Tango
  • Canyon Aluminium
  • Canyon Rainbow Drive
  • Canyon Rubber
  • Kingmax Super Stick
  • Patriot Xporter Extreme Performance
  • OCZ Rally2

Sečteno a podtrženo, máme v testu celkově 84 GB ve flash pamětech. Tak a teď si pojďme konečně jednotlivé modely podrobně rozebrat.

Kingston DataTraveler Mini Migo Edition

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obaly Kingstonu jsou hezky jednoduché

Jako první byl vybalen tento nenápadný flashdisk Kingston s označením DataTraveler Mini Migo Edition. Co se týká vzhledu a funkčnosti, tak je určitě dobře, že se nedá krytka USB konektoru ztratit – je totiž posouvací. Buď je USB konektor zakrytý, a je tak alespoň částečně chráněn, nebo pro připojení do počítače jednoduše pohyblivou část posunete a disk připojíte. Velikostně patří rozhodně k těm menším, rozměry 17.8 x 36 x 10.3 jsou určitě příjemné a váha je zanedbatelná. Žlutá dioda indikující čtení/zápis už asi nikoho nepřekvapí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zavřeno

Zajímavostí u tohoto disku je software, který k němu dostanete – pomocí něj můžete na operačních systémech Windows synchronizovat svoje nastavení (například záložky v Internet Exploreru nebo Firefoxu, data na ploše, zprávy z emailových klientů) s více počítači. Kolik lidí tento SW využije, je otázka, ale věřím, že se určitě tací najdou. Pro synchronizace mezi dvěma počítači to může být dobrá věc. V balení kromě flashdisku, poutka a velmi stručného manuálu v cizích jazycích už nic nenajdete. Co mě na flashdisku vadilo, byla paradoxně posouvací krytka – jde posouvat až moc ztuha a napadá mě taky otázka, jak dlouho vydrží plnit svojí funkci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Otevřeno

Kingston DataTraveler Mini Migo Edition

+

-

USB krytka se nedá ztratit

Krytka se posouvá až moc ztuha

Rozměry a Váha

Software

Cena: 446 Kč *

Kingston DataTraveler HyperX

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Druhým zástupcem Kingstonu v testu byla tato novinka s názvem DataTraveler HyperX. Ani zde se nemusíte bát ztráty krytky, protože zde ani žádná není. Místo pohyblivé krytky je zde tentokrát pohyblivý USB konektor – je vysouvací. Disk je laděn do „kingstonovsky modré“ a působí velmi kvalitně a bytelně. Není sice nejmenší ani rozhodně nejlehčí z testu, ale naopak by měl atakovat přední příčky, co se týče rychlosti. Papírových 30/20 MB/s pro čtení/zápis sice s hvězdičkou, že jsou výsledky založené na „interním testování“, vypadá výborně. Určitě tak bude zajímavé disk otestovat a srovnat papírovou hodnotu s reálnou – to si ale musíte počkat na druhou část testu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

DataTraveler HyperX v celé své kráse

Stejně jako s předchozím modelem Kingstonu dostanete v balení poutko a cizojazyčný manuál, který v podstatě jen říká, že moderní operační systémy nepotřebují ovladače a že stačí disk zasunout do volného USB portu. Na flashdisku sice není žádný SW, ale jsou tam odkazy, kde si můžete stáhnout a hrát po dobu 10 dní zdarma World of Warcraft. Stejně jako bratříček je disk opatřen LED diodou – tentokráte však v modré barvě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vysouvání USB konektoru

Kingston DataTraveler HyperX

+

-

Vysouvací USB konektor

Cena

Vzhled a kvalita zpracování

Papírové parametry

Cena: 1616 Kč *

A-Data PD9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Flashdisků A-Data se v testu sešlo nejvíce – konkrétně pět. Tento s modelovým označením PD9 se snaží hlavně upoutat svou cenou, kdy je to vlastně vůbec nejlevnější „flashka“ v testu. Svým designem rozhodně nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Flashdisk je vyroben z průsvitného plastu zbarveného do tmavě modra, přičemž krytka je z plastu čistě průhledného – bohužel není nijak k tělu flashdisku připevněna, takže se nám nešikovnějším může stát, že ji brzy ztratíme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klasický flashdisk

Disk je po připojení do počítače prázdný, ale kdo by také u nejlevnějšího zástupce něco čekal – alespoň tak není dále zvyšována cena výrobku. Činnost je signalizována žlutou blikající diodou a alespoň má disk ouško, tak si jej můžete připnout třeba na klíče.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana - všimněte si velkého paměťového čipu prosvítajícího přes plast

A-Data PD9

+

-

Cena

Úplně obyčejný flashdisk

Jednoduchost

Cena: 372 Kč *

A-Data PD15

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nebýt Kingmaxu, tak má v testu zastoupený A-Data jak nejlevnější model, tak model nejmenší. A-Data PD15 je skutečně už na první pohled miniaturní disk. Po rozbalení se možná budete divit, jak že se tato „flashka“ zapojuje, protože nemá běžný USB konektor, ale jenom jakousi minimalisticky redukovanou verzi bez kovového rámečku, ale nelekejte se - do USB portu jde zastrčit úplně normálně, musíte si akorát dát pozor, abyste ji nezapojili opačně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jakákoliv signalizační dioda se samozřejmě na disk už nevešla. V příslušenství nenalezneme sice žádný extra bonus v podobě SW, ale alespoň je v balení přítomen drobný gumový obal ve tvaru sáčku – má snad sloužit pro ochranu disku, ale stejně je tento disk určen spíše pro opatrnější jedince, protože je skutečně maličký a působí i přes kvalitní zpracování jako velmi lehce poškoditelný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velikostně je skutečně úplně někde jinde než konkurence

A-Data PD15

+

-

Rozměry

Lehce se dá poškodit nebo ztratit

Váha

Absence LED diody

Cena

Cena: 412 Kč *

A-Data PD16

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další zástupce - PD16 firmy A-Data se pokouší upoutat svým kovovým tělem ve vínové barvě. Tedy tělo je tvořeno z větší části kovem a na zbytek je použit průsvitný plast černé barvy, přes který prosvítá při přenosu souborů žlutá dioda. Krytka je volně nastrčena na USB konektor, bez jakéhokoliv řetízku, který by minimalizoval šanci, že ji někde zapomeneme, ale musíme výrobci přičíst k dobru, že lze krytku přidělat také na druhou stranu disku, takže alespoň tak se snižuje riziko ztráty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K samotné „flashce“ kromě plastového obalu a papírového „letáku“, kde se nic podstatného nedovíte, už nic nedostanete – to ale většině uživatelů nevadí. Jenom mě tak napadá připomínka, že výrobce mohl použít nějaký kvalitnější plast – ouško, které je z něj vyrobené, vypadá, že při hrubším zacházením praskne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PD16 s krytkou nasunutou na druhém konci

A-Data PD16

+

-

Hliníkový obal

Použitý plast

Možnost přidělání krytky na druhou stranu

Cena: 501 Kč *

A-Data C701

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celoplastový A-Data C701 vypadá na první pohled určitě zajímavě, průhledný jasně červený plast – kdy je částečně vidět na elektroniku, perforovaná krytka s trojúhelníkovým vzorem ladí s podobně upraveným zbytkem těla a vše to dokresluje oranžová dioda, která při práci skrze tělo problikává. Je tak škoda, že po vybalení působí flashdisk velmi křehce – zvláště jeho až příliš proděravěná krytka. Osobně si netroufnu odhadovat, jestli by C701 přežila pád na tvrdou podlahu bez toho, aby někde něco prasklo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavostí je na obalu přelepený popisek „Support Windows Readyboost“ – že by rychlost „flashky“ špatně změřili a pak začali obaly přelepovat? Nebo že by měli ještě staré obaly a do disků dávali už nové horší a levnější čipy, které prostě na Readyboost nestačí?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A-Data C701

+

-

Cena

Křehkost (hlavně krytka)

Vzhled

Přelepené „Support Windows ReadyBoost“

Cena: 408 Kč *

A-Data S701

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Poslední testovaný kousek S701 taiwanské firmy A-Data mě mile překvapil. Už kruhovým balením se odlišuje od ostatních, ale teprve po rozstříhání plastového obalu a vybalení flashdisku nastává to překvapení – disk je velmi dobře dílensky zpracovaný. Vypadá velmi bytelně, všechno hezky doléhá, nikde se nic nekýve a ani neodlupuje. Dobré také je, že není opatřen krytkou, ale zminiaturizovaným USB konektorem. Ten je mimochodem vysunovací podobně jako u Kingstonu – celkově ale v menším provedení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk je maličký – je srovnatelný s diskem Kingston DataTraveler Mini, ale je o něco těžší – váhu mu přidává polokovový obal, alespoň tak vypadá bytelněji a kvalitněji. S flashdiskem dostanete jen a pouze poutko – to má ale také kovovou část a je opatřeno logem firmy A-Data. Celkově na mě velmi tento flashdisk zapůsobil velmi dobře – je malý, kvalitně zpracovaný a i po vzhledové stránce vám určitě ostudu dělat nebude – ještě aby byl také dostatečně rychlý – no uvidíme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vysouvání USB konektoru je řešeno stejně jako u Kinstonu DataTraveler HyperX

A-Data S701

+

-

Vysouvací USB konektor

Větší váha než plastové modely

Kvalita zpracování

Rozměry

Cena: 583 Kč *

Apacer Handy Steno AH160

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Neotřelý design, malé rozměry, minimální hmotnost a v neposlední řadě zajímavé řešení nabízí první testovaný model Handy Steno AH160 značky Apacer. AH160 má elegantně vyřešen problém ztrácejících se krytek, která je k tělu přichycena lankem a zároveň toto lanko slouží z druhé strany jako poutko. USB konektor je jak se stává módou zmenšený a ochuzený o kovový rámeček, takže si výrobce mohl dovolit udělat disk skutečně tenkým.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co se týče zpracování, tak je její kvalita poměrně vysoká – i když pro luxusnější pocit mohl možná výrobce leskle kovovou část z kovu skutečně udělat. Vyjma lanka je tedy obal celoplastový a tížit vaší kapsu rozhodně se svými 13 gramy nebude. Signalizační dioda je modré barvy a s diskem je dodáván ACE Explorer, ale nevím, jestli bych jej vyměnil za mého dosavadního správce souborů. Každopádně disk působí stylově a celkově mu nemůžu nic velkého vytknout - uvidíme jak si ještě povede v praktickém testu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

USB konektor je i zde bez kovového rámečku

Apacer Handy Steno AH160

+

-

Promyšlenost řešení

Celý z plastu

Rozměry, hmotnost

Cena: 462 Kč *

Apacer Handy Steno AH222

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další „plasťák“ od Apaceru s označením Handy Steno AH222 je vyveden v černém obalu s modrým proužkem a podstavcem. Posouzení, jestli je nebo není podstavec na víčku praktickým, nechám na vás, každopádně se výrobci musí nechat, že víčko drží na tělu disku poměrně pevně. Víčko a tělo je uzpůsobeno tak, aby šla krytka uchytit i na druhé straně „flashky“. Kvalita plastů ale i stejně tak velikost a váha patří k průměru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Při přenosu souborů problikává žlutá dioda. U žádného ze tří modelů Apaceru nebylo kromě flashdisku v balení nic jiného, ale kdo by to u těchto levnějších modelů také čekal. Na flashdisku je podobně jako u modelu AH160 nahrán ACE Explorer. Jen škoda, že disk nemá žádnou dírku, kterou by se dal připevnit na klíče.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apacer Handy Steno AH222

+

-

Víčko drží pevně

Nemožnost nosit na klíčích

Cena

Cena: 377 Kč *

Apacer Handy Steno AH225

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Modro-bílý Apacer Handy Steno AH225 je dalším zástupcem levných flashdisků a aby zaujal, tak nabízí „vymoženost“ v podobě magnetického víčka a možnosti víčko připevnit na druhou stranu disku. Flashdisk tak sice můžete připevnit třeba na skříň, ale jakoukoliv dírku, poutko nebo cokoliv jiného zde nenajdeme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokud jej chcete nosit s sebou, tak ho na klíče nepřipevníte. Alespoň že je podobně jako u jeho bratříčka krytka pevně přichycena. Oni celkově jsou si AH225 a AH222 velmi podobní. Liší se skutečně jenom detaily v podobě magnetu v krytce nebo stojánku. Dioda je žlutá a i na modelu AH225 je nahrán ACE Explorer.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kulatý magnet umístěný ve víčku

Apacer Handy Steno AH225

+

-

Magnet

Nemožnost nosit na klíčích

Cena

Cena: 395 Kč *

Corsair Flash Voyager

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myslím, že značku Corsair je netřeba představovat, od tohoto výrobce si můžete koupit nejen flashdisky ale i operační paměti, zdroje nebo třeba chladiče. Řada Voyager nabízí velkou odolnost, rychlost ale i slušný vzhled, který nelze jinak než pochválit. Flashdisk má obal z gumy, která by ho měla ochránit před vodou a různými nepříznivými vlivy a celkově by měl disk vydržet i tak extrémními případy jako je třeba přejetí autem, pád do vody nebo zmražení, což ostatně dokazují mnohé testy na internetu. Musím uznat, že disk vypadá opravdu bytelně a že bych se o něj jen tak asi nebál. Bohužel pokud ztratíte krytku, tak kromě toho, že „už to není ono“, přijde o odolnost vůči vodě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

FlashVoyager včetně stylové klíčenky

Jako příslušenství je dodáván prodlužovací USB kabel a klíčenka s logy Corsair a Flash Voyager. Na flashdisku nalezneme software TrueCrypt, který vám umožní přenášená data zašifrovat. Bohužel toto řešení je jen pro operační systémy Windows, a instalovat SW všude, kde chcete data používat, není asi také to pravé. Za zmínku asi ještě stojí modrá signalizační dioda indikující přenos dat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chybí vám snad něco?

Corsair Flash Voyager

wss

Odolnost

Krytka USB se lehce opotřebuje, přičemž může dojít k její ztrátě

Vzhled

Kvalita zpracování

Příslušenství

Cena: 535 Kč *

Corsair Padlock

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Corsair Padlock je jediným zástupcem v testu, který měl co dočinění s nějakou hardwarovou ochranou. Pokud chceme mít svá data v bezpečí tak můžeme v zásadě využít několika způsobů – počínaje nejprostším zabalením dokumentů do zaheslovaného archívu a konče u všemožných hardwarových ochran. Padlock pro ochranu vašich osobních dat využívá konkrétně PINu. Zvolíte si až desetičíselnou kombinaci, bez jejíž znalosti se do disku nikdo nedostane – tedy alespoň takhle by to mělo být. Podle informací na které jsem narazil, jsou bohužel data na flashdisku stále ukládána v nešifrované formě. Pokud se tak najde někdo, kdo bude mít o data hodně velký zájem a flashdisk se mu podaří ukrást, tak se mu i s trochou štěstí a peněz povede data z flashdisku přečíst. Ale na druhou stranu - jestliže na disku nenosíte supertajné dokumenty, ale jen věci, které jsou řekněme třeba „soukromé“, tak i když disk někdo náhodou nalezne, tak ho taky nejspíš vyhodí, než by paměťový čip složitě pájel do jiného disku a zjišťoval, co na něm bylo uloženo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Padlock v celé své kráse

Po stránce vzhledové je to flashdisk určitě zajímavý - zaručuji, že zaujme okolí. V porovnání s ostatními testovanými kousky větší a těžší, nicméně do kapsy se bez problémů vejde. S Padlockem je dodávána šňůrka, kterou provléknete miniaturním ouškem a můžete si ho pověsit jak kolem krku, tak připnout na klíče. V průběhu testování mě však zamrzelo špatně držící víčko na USB konektoru a pouze cizojazyčný manuál. Přeci jenom to není pouze věc, co zastrčíte do USB konektoru, a vše funguje. Ovládání sice není těžké, ale bez znalosti cizího jazyka nebo hledání návodu na internetu asi neuspějete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Flashdisk je odemčen

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K Padlocku dostanete stejně jako u Voyagera USB prodlužovačku

Corsair Padlock

+

-

Hardwarové ochrana

Krytka skoro nedrží

Zajímavý vzhled

Data na disku jsou stále v nešifrované podobě

Až na nedržící krytku kvalita zpracování

Rozměry a hmotnost

Cena: 692 Kč *

Pretec i-Disk BulletProof

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejhezčí krabička v testu

Další zástupce řady odolných disku se jmenuje Pretec i-Disk BulletProof a pyšní se dokonce odolností vůči střelbě – otázka asi je, čím do něj při testu stříleli, že si mu dovolili dát toto přízvisko. Je pravda, že na internetu jsou videa, která dokazují opak – a to že se disk dá prostřelit a že název je nepravdivý, ale to nic nemění na tom, že by toho měl vydržet skutečně hodně. Takové pády na zem, praní v pračce, přejetí autem, zmražení a podobné nehody by měl flashdisk bez ztráty dat přežít. Vzhled disku je stylový – kompletně kovový obal jen s gumovým kroužkem kvůli vodotěsnosti z něj činí jeden z nejhezčích kousků v testu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ono i balení je celkem povedené – černá krabička s černým vykládáním a uvnitř krásně naleštěný kovový disk. Ještě zabalit do pěkného papíru a je z něj ideální dárek. Sám tento disk už nějakou dobu vlastním, a tak bohužel musím konstatovat, že se kresba na disku poměrně rychle sedře – alespoň mně se to po pár týdnech nošení na klíčích stalo – jinak disk se mi i po občasném hrubém zacházení zatím nepodařilo poškrábat. Takže pokud sháníte odolný kovový disk, tak i tento může být vaším kandidátem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na spodní straně nalezneme logo výrobce

Pretec i-Disk BulletProof

+

-

Vysoká odolnost

Kresba se po čase seškrábe

Vzhled

Balení

Cena: 661 Kč *

Pretec i-Disk Tiny Luxury

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Druhý zástupce nosící značku Pretec je dokladem toho, jak rychle se hardware vyvíjí. Nápis „The Smallest USB Drive in the World“ opatřený dokonce hned dvěma vykřičníky by se dal vykládat jako klamání spotřebitele, ale v době uvedení na trh byl nejspíše pravdivý. Pozorný čtenář si jistě všiml, že v testu se vyskytují hned dva ještě menší flashdisky než tento „nejmenší“ model. Co naplat, ale i přes nepravdivý nápis je i-Disk Tiny celkem povedený. Je malý, koncepčně promyšlený a relativně lehký. Určitě se vám u něj nestane, že byste ztratili krytku – ledaže byste otáčivou část schválně odejmuli.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jako příslušenství je přibalen řetízek a karabinka na klíče. Disk je opatřen žlutou diodou, která mimochodem svítí stále a při přenosu bliká. Na obalu se výrobce chlubí bonusovým softwarem – programy Mobile Lock, Flash Mail a Secret Zip. Zajímavý je Mobile Lock, který má umožnit používání flashdisku jako jakéhosi klíče k počítači. Nicméně využití softwaru dodávaného s flashdisky je sporné – na internetu většinou najdete opensource nebo alespoň freewarové programy minimálně stejné kvality a jakékoliv věci nahrané na flashdiscích stejně většinou zvyšují výslednou cenu produktu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pretec i-Disk Tiny Luxury

+

-

Promyšlenost řešení a vzhled

Klamání zákazníka nápisem „The Smallest USB Drive in the World“

Kvalitní plasty

Příslušenství

Cena: 497 Kč *

Pretec i-Disk Tango

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pretec i-Disk Tango se vás snaží upoutat tentokráte na červeně přebarvený hliníkový obal. Není sice tak odolný jako i-Disk BulletProof ani tak malý jako Pretec i-Disk Tiny Luxury, ale i tak je celkem zajímavý. Díky použitému kovu působí na omak příjemně, krytku lze spolehlivě nasadit na oba dva konce a všechno hezky drží pohromadě. Nikde se nic nekýve ani nikde nic nevrže. LED dioda u i-Disku Tango svítí žlutě. Zajímavé je příslušenství – výrobce tentokrát přibalil přísavku na sklo. No – na skříni ani na stole u počítače mně osobně moc nedržela a přece si nebudu dávat přísavku na LCD monitor – využití je dle mého názoru sporné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Místo přísavky bych spíše uvítal šňůrku

Pretec i-Disk Tango

+

-

Hliník jako obal

Zvláštní příslušenství

Kvalita zpracování

Cena: 487 Kč *

Canyon Aluminium

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canyon Aluminium jak název napovídá je zástupcem kovových flashdisků – tento je prakticky celý z hliníku. Rozměrově je, řekl bych, tak akorát, můžete si jej pověsit na klíče nebo použít dodávanou šňůrku. Zpracování je docela kvalitní hliníkový obal je pevný, víčko drží a štíhlý design dodává disku na eleganci. Pro indikaci přenosů slouží žlutá dioda. Na flashdisku je nahraná utilita, která vám pomůže vytvořit zaheslovanou partition – samozřejmě jenom na OS Windows. Jinde se do takto vytvořeného oddílu nedostanete. Osobně bych ale asi soubor, do kterého by se neměl nikdo dostat, spíše zabalil do archívu a zahesloval – přijde mi to jako jednodušší a rychlejší způsob než používat dodávané programy a muset je pak instalovat na každý počítač kam si budu chtít data přenést.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celkově je to zpracováním velmi dobrý disk, černo-oranžové provedení působí dobře a šňůrka je hezkým bonusem. Jak moc je to výhodná či nevýhodná koupě rozhodnou tedy výkonnostní testy, protože je otázka co paměti osazuje do svých výrobků firma Canyon, která se spíše specializuje na nižší segment.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canyon Aluminium

+

-

Hliníkový obal

?

Kvalita zpracování a vzhled

Cena: 470 Kč *

Canyon Rainbow Drive

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zelený proužkovaný flashdisk který je vidět skrze průsvitnou část krabice s označením Canyon Rainbow Drive bohužel už nemůžu tak vyzdvihovat jako model Aluminium. Jestliže bylo právě zpracování na předchozím modelu to, co jej dělalo zajímavým, pak zpracování u toho kousku spíše odrazuje. Zásadní problém je, že použité plasty působí až příliš levně – a co se teprve stane, až ztratíme víčko, které taky zrovna nedrží úplně nejlépe? Smůla také je, že nemá indikační diodu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co by se dalo u tohoto flashdisku vyzdvihnout? Možná originální svěží vzhled – pokud má někdo oblíbenou zelenou barvu, tak se mu/jí určitě jako doplněk oblečení může hodit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canyon Rainbow Drive

+

-

Hezké barevné provedení

Kvalita plastů

Krytka špatně drží

Absence LED diody

Cena: 491 Kč *

Canyon Rubber

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Firma Canyon má v nabídce nejen kovové a plastové flashdisky, ale také gumové modely – čehož je Canyon Rubber dokladem. Obal flashdisku vypadá bytelně, tloušťka gumy je dostatečná, ale stejně si netroufnu odhadovat, zdali by tento „gumák“ mohl konkurovat třeba takovému nezničitelnému disku, jakým je Corsair Voyager. Dobrou věcí u tohoto modelu je možnost krytku nasunout na přívěšek na šňůrce, takže by se vám neměla ztratit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dioda svítí/bliká modře a při zakoupení se dočkáte v podobě příslušenství šňůrky. Skutečnost že Canyon dává i k tomuto modelu stejný software asi není třeba pořád opakovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canyon Rubber

+

-

Kvalitní gumový obal

?

Krytka se neztratí

Cena: 449 Kč *

Kingmax Super Stick

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tak a je to tady, konečně jsme se dostali k již dříve zmíněnému Kingmaxu – je to úplně nejmenší flashdisk v testu se zanedbatelnou hmotností, a troufám si tvrdit, že menší než tento se bude shánět opravdu těžce. U tohoto modelu asi nikdo nějakou extra odolnost nečeká, a tak nikoho nepřekvapí, že spodní strana je jenom bíle nalakované PCB. Budiž mu plusem, že u něj výrobce dodává podobně jako u „PD15-tky“ gumový obal, do kterého disk zastrčíte, a tak jej alespoň trošku ochráníte.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Super Stick vypadá pevně a je dobře dílensky zpracován, ale musíme si uvědomit, že stačí málo a můžete jej vyhodit. Svou cílovou skupinu si „flashka“ určitě najde – hodí se třeba jako přívěšek na mobil eventuelně na klíče, ale pozor na škrábance – ty jej můžou poslat do křemíkového nebe.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Opatrnost při zacházení s tímto flashdiskem je na místě

Kingmax Super Stick

+

-

Skutečně miniaturní rozměry a zanedbatelná váha

Spodek pouze přelakované PCB

Cena

Absence LED diody

Obal a šňůrka jako příslušenství

Cena: 384 Kč *

Patriot Xporter Extreme Performance

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

U flashdisku s označením Xporter Extreme Performance chlubícím se na obalu heslem „ULTRA HIGH 200X READ SPEAD“ značky Patriot se podle výrobce máme setkat s rychlostí čtení až 30MB/s, měl tak být rychlostně přímým konkurentem již dříve zmiňovaného disku Kingston DataTraveler HyperX. Co se týče provedení, tak je Xporter vyveden v relativně pevném gumovém obalu – měl by vydržet běžné pády, odolat vlhkosti a případně přežít o nějaký ten čas déle než konkurence.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled je celkem extravagantní, a tak asi záleží, co se vám víc líbí – chcete klasiku? Kupte si papírově i cenově podobný Kingston. K disku je dodávána šňůrka a prodlužovací kabel do USB. Drážkovaný gumový obal vypadá hezky, ale pokud disk ušpiníte, tak se bude poměrně těžce zanesená špína čistit. Sluší se dodat, že je Xporter opatřen diodou v jak jinak než červené barvě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Patriot Xporter Extreme Performance

+

-

Papírově vysoká rychlost

Cena

Kvalitní gumový obal

Cena: 1367 Kč *

OCZ Rally2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jako úplně k poslednímu flashdisku jsem se dostal k OCZ Rally2 a musím uznat, že kvalitou zpracování přesahuje většinu konkurentů. Tělu je vyrobeno z hliníku, který je nastříkán matnou černou barvou, a i plastové části jsou z kvalitního materiálu. Disk je díky použitým materiálům lehoučký, ale zároveň pevný. Když jej zapojíte do USB portu tak budete překvapeni jasností indikační LED diody vyvedené v oranžové barvě, na druhou stranu by to mohlo při večerním sledování filmů až rušit. Na krabičce se výrobce chlubí nápisy jako „BLAZING SPEED“ nebo „Rapid Transfer Rates surpass the competition“ – o tom, jak moc překonává konkurenci rychlostí, se ještě přesvědčíme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jako příslušenství je dodávána šňůrka popsaná webovou adresou ocztechnology.com, takže alespoň něco. Softwarovou výbavu nečekejte, věřím ale, že ji plně vynahradí samotný flashdisk. Poměr Cena/Kvalita provedení se zdá být u tohoto kousku velmi dobrý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OCZ Rally2

+

-

Poměr Cena/Výkon

?

Kvalitní materiály

Hezký vzhled

Cena: 498 Kč *

Závěrečné zhodnocení

Dnes jsme si představili všechny testované modely a příště se můžete těšit na testy. Doufám tedy, že vydržíte a dostanete se i k závěru druhé části, kde se úplně na konci pokusíme vybrat ty nejzajímavější kousky z testu.

* uvedené ceny jsou pouze orientační a platí k datu uveřejnění článku

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (77)

Pekny

Peknej clanek, sice me u par disku prislo ze se autor snazil do kolonky zapor nacpat za kazdou cenu nejakou vec, ale to je subjektivni nazor autora a nic to nemeni na kvalite clanku.

@mbbtim: Srovnávací test to je dobrý a 21 flash disků je velké množství, takže si určitě vybere každý. Pobavilo mě jak se autor inspiroval seriálem Červený trpaslík, když použil:
...ale pozor na škrábance – ty jej můžou poslat do křemíkového nebe.

@Yoshimithsu: Jo, je to dobrá recenze, velkej rozsah Flash disků a myslim že si každej vybere, co zrovna jemu bude vyhovovat.

@mbbtim: Recenze velice obsahla, ale uvital bych treba i mene flashek, ovsem s testem rychlosti, protoze to je dnes myslim jedna z nejdotazovanejsich vlastnosti a napriklad pro me v koupi flash disku klicova.
Jinak me hodnoceni bylo kladne;)...

@gangman: aaa omlouvam se za sireni famy, nedocetl jsem zaver, kde se pise ze testy budou priste:)

@gangman: pokial som dobre pochopil, tak testy by mali byt v druhej casti - tak treba pockat...

@melo79: no v druhe casti budou spis mereny rychlosti u tehle disku ne ze by dalsi pribili ne ?

@kd-life: Jj taky si to myslím tady bylo pěkné srovnání + a -, a ceny a další co to dokáže rychlost atd.jinak autorovy dávám za 1 a poškám na drohoučást, i když tak první bylo moc pěkná.Takové info o flaškách se hodí jak cíP:D.pěkný článek

@michal tomastik: Tak tahle recenze je o pravé co tady chybělo a už se teším na II. část jelikož v té by mělo být to podstatné.

@sasmen: super recenze taky se už těšim na druhou část dík

@celtic01: parádní ! moc pěkný,dekuji autorovi

@Soldier.Kopi: Díky za rozsáhlou recenzi, jdu do Preteca :o)

@kd-life: jj pekny ale chtelo by to i skusenosti vlastni a ne okopcene :P

@mbbtim: Pekny test, obdivuji ze si s tim dal nekdo takovou praci . Prejenom recenzovat flashdisky je pakarna .

@Stavios: Proč by to měla být pakárna?

@mbbtim: souhlasim.moc pekna recenze....

@henk: Moc pěkná a rozsáhlá recenze hodně sem se toho dozvěděl a určitě mi to pomůže při výběru.

@mbbtim: dobra recenze hned je zceho vybirat i kdyz kazdej si vybere neci jineho ale aspon ma podle tutoho nejakej prehled ja jsem majtelem od od A-DATA PD-15 a kdyz se kni clovek chova slusne tak vydrzi fpoho

Sandisk

skoda, ze neni testovana ani jedna flashka od Sandisku, treba takovy Cruzer Titanium

@anne3D: Je to první část, třeba bude nějaký zástupce firmy sandisk v druhé části (je to pravděpodobné vzhledem k jeho zástupu na trhu).

@FredDie: No ale v druhe casti by snad melo byt srovnani parametru, bylo by divne srovnavat jine disky, nez ktere byly v prvni casti predstaveny.

@anne3D: Tak značky Sandisk se v tomhle testu asi nedočkáš jedině že by autor test doplnil o tuhle značku o čemž pochybuju jelikož na zive je celý test a značka Sandisk se tam vůbec neobjevila.

@MrtvýMax: To je divné a přitom dělá tak skvělé flash paměti. I já mám Sansdisk Crusader Titanium a je super.

Trucrypt a Corsair

"Bohužel toto řešení je jen pro operační systémy Windows, a instalovat SW všude, kde chcete data používat"Truecrypt není nutné instalovat, může běžet s Flashky. Jinak ke stažení je free a samozřejmě pro Linux i X64 a Macy. http://www.truecrypt.org/downloads.php Ad vodotěsnost - tu nezaručuje obal ani krytka a tak voda se k paměti dostane. Ale povrch je lakovaný, takže izolovaný.
Škoda, že chybí řada GT od Corsair, která je o poznání rychlejší (po uvedení řady GT se dávají rychlé čipy jen do GT a klasický Voyager se zpomalil (v nových revizích)

@vychodilp: Dobrý den,za dezinformaci ohledně vodotěsnosti se omlouvám, ohledně Truecryptu jsem vycházel z manuálu dodávaného výrobcem, kde skutečně byla uvedena podpora pouze pro OS Windows XP,2K a Vista... Bohužel není vždy v mých silách každou informaci googlovat a vše ověřovat, zvláště když je to popsané v manuálu.V manuálu se píše konkrétně toto:
"System requirements
- One avalible USB 2.0 port
- Windows XP, 2K and VistaFirst Instal TrueCrypt onto your computer. This can be done ...."Poslední věc se týká chybějících modelů - vím, že je na trhu i spousta jiných a zajímavých flashdisků ale ty se do testu už bohužel nevešly, třeba je otestujeme někdy příště.S přáním hezkého zbytku dne Ivan Ryšavý

@Ivan Ryšavý: Truecrypt podporuje tzv. Traveller mode - při instalaci se zvoí traveller mód a typicky se rozbalí soubory na USB disk - pak stačí spustit kdekoliv exe soubor (samozřejmě musíte mít admin. práva), nic se neinstalujePS: já vás taky nepranýřuji, když něco chybí - mám diskusi pod článkem a napíšu to. Hezký den a těším se na zbytek testu ;-)

Srovnávací test?

Tak nevím ale mě přijde že když si vyjedu seznam co se prodává tak se dozvim víc. co třeba rychlost disků. Mám ten disk neprůstřelný disk s logem CZC 1GB. Rychlost kopírování na disk 5 minut, z disku 50sekund. Jen chci říct že mezi rychlostmi jednotlivých značek může být velký rozdíl. a někteří výrobci v tom pěkně lžou. Taky byste mohli přihodit třeba jak často který disk reklamován.

@houpe: Dobrý den,výkon disků bude řešit druhá část testu.

@Ivan Ryšavý: Dobrý den, test to bude určitě pěkný, jen mi tu chybí OCZ ATV a bylo by to super.

@SanchezBTC: A ještě mi tam docela chybí:
Patriot Signature Mini: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54363
a
Kingmax U-Drive: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50347
Jinak docela přehledná recenze ?

@Karel.Profant: Souhlasim, Kingmax U-Drive tam určitě chybí, není tak drahý a rychlost je prý docela fajn!

@houpe: Údaj jak často je který disk reklamován, ti nebude k ničemu, je jasné, že prodáváné disky se budou objevovat častěji na reklamaci, i když nejou méně spolehlivé než méně prodávané modely.

@kecafon: tento problem se da vyresit koeficientem vyjadrujici podil prodanych a reklamovanych kusu - coz by mohlo hodne vypovedet o kvalitach. ale silne pochybuju, ze czc vede takovou statistiku prip. ze ji zverejni

Pretec i-Disk Tiny Luxury

Ctěl bych jen říci, že mínus "Klamání zákazníka nápisem „The Smallest USB Drive in the World“" u tohoto disku není oprávněné. V době uvedení na trh byl tento disk opravdu nejmenší. Teď už to samozřejmě neplatí, ale to je chyba toho, že tento disk je už starší.

@Milan852: Dobrý den,toto ostatně rozebírám v textu. Minus je proto, že přeci jenom stačilo udělat novou krabičku - nebo nápis alespoň přelepit :) Každý kdo si kupuje flashdisk nemusí mít nutně přehled i o ostatních modelech, a takto ho může starší nápis zmást.

A-Data PD15

A-Data PD15 vlastním cca 6 měsíců a už se mi ho povedlo zlomit, naštěstí jen plast a elektronika vydržela takže se to pomocí lepidla a izolačky podařilo dát dopořádku...

Jen tak dál

Krásné porovnání, těším se na druhou část.
bylo by asi dobré, udělat další srovnávací testy jiných produktů.

@chipus: Určitě bych v tomhle pokračoval. Určitě je to užitečné

Protireceni si

U A-Data PD15 si recenzent protireci. Jako plus uvedl "velikost" jinak receno, ze je disk maly, takze Vam nezabere zadne misto, a jako minus uvedl ze se da lehce ztratit.. coz je dane tim, ze je tak maly.. Myslim, ze by se recenzent mel rozhodnout, ktery z techto dvou ohledu je dulezitejsi a ne nam je predkladat takto nesmyslne.

@navabaca: Nesouhlasim, na kazdou vyhodu se da najit zaroven nevyhoda. Vse je relativni:)

@patrikjech: Jaka je nevyhoda, ze je napriklad.. neco levny? :)

@navabaca: Že to obvykle stojí za prd.

Peky

Moc hezká recenze..těšim se na druhou část.

Druhá část testu

Kdo by nechtěl čekat na druhou část:
http://www.zive.cz/Titulni-strana/Velky-srovnavaci-test-21160flashdisku/sc-21-sr-1-a-141315/default.aspx

@Kkozi: Zajímavé, že článek je celý vydán jinde dřív, než zde. Trochu škoda možná...

Zive vs. CZC

Přečetl jsem si váš článek o flash discích, a musím říct že je povedený, narazil jsem, ale na úplně stejný článek i na serveru zive.cz je tam sice více dovedený do podrobností a dokonce odkazuje i na vaše stránky, nikde jsem se ale nedozvěděl komu článek patří? Vám, CZC nebo ZIVE?

@kubajs3000: Je tam napsané, že test připravilo czc.. Takže to asi patří czc.

Pretec i-Disk Tiny Luxury

No sice je nedny z nejmenších ale po vlastí zkušenosti bych již nekoupil. po nošení v kapse se plastová krytka ulomí a ledkaze zahadneho duvodu vypadne. Doporučiji ač větší tak bytelnější konkurenci. např Pretec i-Disk BulletProof. Kde nedostatek že se krezba ošoupe neberu jako nevýhodu :-)

A-DATA PD9

Recenze by vcelku odpovídala mým zkušenostem s touto pamětí.Ještě bych dodal že mám docela vykotlaný konektor z plastového pouzdra.Ale jinak je v pohodě.

@maskr: pro nějaké častější tahání to není.sem tam občas přetáhnout nějaký data tak na to stačí.

Druhá část recenze

Dobrý den, vzhledem k tomu, že mi odešel Corsar Voyager a chtěl bych si koupit novou flashku, kdy bude hotová druhá část recenze?

@alialadin: Dobrý den,druhá část hotová je, čeká se jenom na nahození na web. Případně se můžete podívat sem: http://www.zive.cz/Titulni-strana/Velky-srovnavaci-test-21160flashdisku/sc-21-sr-1-a-141315/default.aspx to je vlastně kopie článku ;)

@Ivan Ryšavý: Díky moc, na tenhle test sem už delší dobu čekal!

@Ivan Ryšavý: Rovněž děkuji za kvalitní recenzi.

Corsair voyager

mám tuhle flashku a naprostá spokojenost. Stíhá přehrávat dokonce i film, když ji vrazím do USB na DVD přehrávači. jen je trochu mrzí nijak zajištěná krytka konektoru, jinak je super.

@++JeSuS++: Mám stejné zkušenosti s tímto diskem, spokojenost.

Dekuju

Paradni testik... Je super, ze tu mas tolik flashek a ne jen 3 nebo 4 ..
Dik, pomohlo pri vyberu

Hmm

tohle je taky snad jedinej obchod co dela takova porovnani jen tak dal

Článek pro zasmání

Tak tohle byla jedna z nejhorších recenzí. Komentáře k negativitám různých komponentů u většiny je úplně mimo mísu. Viz.: Uplne obyčejný flashdisk - a co by to měla být když je to flashdisk? Koloběžka nebo co? :-D dále.: "Po čase se seškrábe obr na flash." - To není spotřební materiál jako každý jiný? Prostě se opoužívá! Ale děkuji takhle po odpoledne se zasmát je dobré... :)

@double_m: Jako fotogalerie různých flashdisků to bylo pěkné. Prohlížel jsem jenom fotky a díval se jaký systém (konektor, konstrukce,velikost) jednotlivé disky požívají.

@double_m: jj docela vtipny :D jako kdyby si autor musel za kazdou cenu vymyslet nejakej minus, u nekterejch nejak zapomnel :D

@Cz3rW: Dobrý den,ano přiznávám se - snažil jsem se vymyslet u každého produktu nějaké plus nebo mínus. Musíte brát v potaz skutečnost, že u drobných výrobků jakými jsou flashdisky to mnohdy ani nejde a někdy zase klad či zápor může skutečně vyznít hloupě.S pozdravem Ivan Ryšavý

@Ivan Ryšavý: Připojuji se k diskutujícím výše. Naprosto chápu, že napsat smysluplný článek není jednoduché, a chápu, že musí mít i nějaký úvod, ale docela mne pobavilo třeba jedno negativum CD/DVD hovořící ve prospěch flashdisků - že se CD může zlomit. Ruku na srdce, kolikrát se Vám to podaří, a navíc když mluvíme v kontextu "potřebuji rychle jen přenést nějaká data"? :)
Dále ty negativní komentáře u flashdisků - nebylo by lepší tam radši někdy nic nepsat, než za každou cenu nějaké negativum hledat? Třeba to, že jeden flashdisk je těžší než ostatní - má cenu vůbec brát zřetel na takový údaj, když stejně všechny flashdisky mají prakticky zanedbatelnou váhu? Nebo si stěžovat na to, že k jinému je dodávána přísavka na sklo? Nebo "nejmenší disk" rovnou označit za klamání spotřebitele? :)
Nechci, aby to vyznělo jako nějaké rýpání, to vůbec ne, spíš jen jako názor k možnému zamyšlení pro další články :-)

@sumix: Děkuji za názor :)
hlavně totiž ty komentráře, které něco vytýkají můžou pomoci k příštím lepším článkům.
Jenom k tomu CD - skutečně se mi párkrát už povedlo nějaké zlomit ;)

@Ivan Ryšavý: To je zajímavé, mě se CD nikdy neúmyslně zlomit nepodařilo :) Každopádně, držím palce v psaní a už se těším na druhou část článku!

@sumix: Kazdy, kdo se pokousel CD zlomit vi, ze je to mnohem tezsi, nez urvat konektor i toho nejbytelnejsiho flashdisku, kdyz o nej zavadite, kdyz trci ven z portu.

@Ivan Ryšavý: Dobrý den Pane autore,
můj negativní příspěvěk jsem nemyslel nějak špatně, ale kolega který tu řekl, že by bylo lepší do negativit nic nepsat měl pravdu. A to nejen z hlediska prestiže vaší recenze, každopádně určitě se ve vašem článku najde i informace, která mě také potěší a proto i přes nějaké chyby, Vám děkuji za informace, které jsou pro mne největší hodnotou :) A foto galerie pěkná. ;)

Canyon Rubber

Gumový obal pravděpodobně kvalitní je, ale vnitřek flashdisku je do něj špatně zasazen, po nepříliš dlouhém používání se začně v umě značně hýbat. To jsou moje zkušenosti. Je možné, že jsem měl vadný kus, ale už jsem se setkal se stejnými zkušenostmi u více uživatelů. CaC mi samozřejmě disk vyměnil za Flash Voyager, s ním jsem už spokojen.

Druha cast testu...

Uz se tesim na druhou cast recenze:) Hlavne, aby nechybeli slibene testy - rychlosti zapisu a cteni!
Predem diky.davam bodik...

Proc ma flashdisk s PINem minus

Nechapu proc u disku s PINem davate jako minus, ze data jsou nesifrovana. Disky snad porovnavate mezi sebou, a u ostatnich flashdisku taky neni zadne automaticke sifrovani. Kazdy si sifrovaci software muze sam nahrat. Ten PIN tam slouzi k zakladni ochrane, nikdo netvrdi, ze pokud nekdo ten disk vykucha, tak se k nesifrovanym datum nedostane. Jde o to, ze kdyz disk ztratite, tak 99,9% lidi vam z toho data tahat nebude.

@DAVID SOJKA: Přesně tak, myslím že by se šifrování projevilo na ceně flešky a možná i na rychlosti. Myslím, že tato ochrana s PINem i bez šifrování je dostatečná pro běžné použití - tedy například aby kolega v práci nešmíroval co mám na flešce, a nebo aby se tam nemohla dívat třeba manželka, pro takové případy tato ochrana dost stačí. A stačí to i proto, když třeba disk ztratíme někde venku, málokdo by si dal práci vykuchat tuto flešku aby se mohl dostat k datům - to by jedině musel vědět, že na ní jsou nějaké supertajné info, jenže pro taková data, by uživatel asi zvolil po dokonalejší formě zabezpečení proti úniku dat.

Recenze, au.

Poslední dobou se zase kvalita staví do ústraní na úkor kvantity.Šílenost. Představovat soupis plastových "hraček" a to ještě takovým stylem, který se dá pomalu vydedukovat z fotografií, případně informací na webu výrobce. Dalo by se přidat.To je ale opravdu jen malá výtka. Mnohem méně jsem dokázal překousnout fakt, že pozadí firmy SanDisk je dost štědře zapomenuto. Dost veliká chyba, protože niko jiný ze současné nabídky neumí poskytnou kvalitu jako již zmíněný SanDisk(především Cruzer Titanium).Pokud si chce někdo koupit "opravdový" flashdisk a myslí to s přenosem dat vážně, nemá příliš na výběr.Shrnuto, je to opravdu hezký přehled plastových přívěsků, ale pokud porovnáváme klady a zápory určitých výrobků, těžko můžeme opomíjet fakt favoritů v dané katogorii a to i přes nevýhody jako je "cena".

Canyon aluminium

já si myslím že je to dobrý flash disc sám ho mám a sem s ním nadmíru spokojen

Recenze

Díky za recenzi, velice se mi líbila, člověk aspon zjistí jaká flashka je dobrá a jaká špatná.

A-data my flash

a-data je pro me nejlepsi ... mam uz ji nakej ten patek a i pres to ze sem ji uz 2x utopil funguje na 100 procent !!!

Recenze

ty recenze jak sem pisete tak sou dobry alespon se dozvim vic o dane veci nebo maky soucastky do pocitace

Mám jinou zkušenost s Corsairem

Je to aušus, který mechanicky nic nevydrží - až ho zasunete do počítače a pak o něj nechtěně trochu zboku zavadíte, že nevydrží v ohybu. Mám zkušenost s lehčími a levnějšími Kingstony, které se ani netváří tak "enduro", které jsou daleko odolnější. Jeho krytka vydržela dva měsíce a začala soustavně padat. Rychlost je dnes už průměrná (pokud si nekoupíte předražené GT-čko). Suma sumárum: Corsair už ne, ani ten v hliníkovém containeru.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru