Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Velký srovnávací test tuctu bezdrátových myší 1/2

Velký srovnávací test tuctu bezdrátových myší 1/2

Recenze
BenQ M310+ Black_1411508109
BenQ M310+ Black
Produkt není určen k prodeji.
Genius Wireless Mini Navigator_2056646628
Genius Wireless Mini Navigator
Produkt není určen k prodeji.
Genius Wireless Traveler 915_333741943
Genius Wireless Traveler 915
Produkt není určen k prodeji.
HP Bluetooth PC Card Mouse_190408129
HP Bluetooth PC Card Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Logitech V270 Cordless Optical Notebook Mouse for Bluetooth silver_2146716778
Logitech V270 Cordless Optical Notebook Mouse for Bluetooth silver
Produkt není určen k prodeji.

Nevažte se! V dnešní době se již během své práce na osobním počítači, či notebooku nemusíte nechat omezovat stále překážejícími dráty a kabely. Svůj počítač totiž můžete velice jednoduše ovládat pomocí bezdrátových technologií. Výstižným příkladem může být práce s bezdrátovou myškou. Kterou však v záplavě produktů vybrat? To se vám pokusíme osvětlit v této recenzi.

Není tomu tak dávno, co jsem se sám ještě bránil práci s bezdrátovými periferiemi. Stále jsem se obával, že baterie vypoví službu v tu nejméně vhodnou dobu. A mě pak nezbude nic jiného, než se slzou v oku vzpomínat na klasické „kabelové“ myši a klávesnice. Avšak doba pokročila, a tak i já jsem se nechal zlákal zkušenostmi mých spolupracovníků, kteří se zaručili, že většina dnešních zařízení dokáže na jeden bateriový akumulátor pracovat i několik měsíců. A od rozhodnutí schází jen malý krůček k realizaci, tedy alespoň v mém případě. Zhrozil jsem se však ve chvíli, kdy jsem uviděl záplavu nejrůznějších myšek, které náš trh nabízí. Jak si mám proboha vybrat tu pravou? V té chvíli bystře zasáhl šéfredaktor naší redakce – a tak jsme se společně vydali na cestu badatelskou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní recenzent a korektor dnešního článku – detailně prověřil kvality všech dvanácti myšek.

Informací je u každé myšky nesčetně, nejspíše také proto bude tato recenze rozdělena na dvě části. V první si představíme celkem šest bezdrátových myšek, které jsou pro svůj způsob zpracování vhodné především k použití s notebooky. Nic vám však nebrání, využít tato zařízení i u běžných stolních počítačů. Druhá část článku nám poté přinese testy zbylých šesti myšek, jejichž použití je nejvhodnější především pro běžné stolní počítače. Ovšem nic vám opět nebrání vtom, použít myšku také ve spojení s vaším notebookem.

Co budeme vlastně testovat?

Abych vás zbytečně nenapínal, prozradím vám, které myšky se v testech objeví.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na všech dvanáct statečných.

DÍL 1/2

Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000 OEM

Hewlett-Packard Bluetooth PC Card Mouse

Logitech V270 Cordless Optical Notebook Mouse for Bluetooth

Genius Wireless Mini Navigator

Benq M310+ Black

Genius Wireless Traveler 915

DÍL 2/2

Genius Ergo R815

Logitech MX610 Cordless Laser Mouse

Genius Navigator 900 Pro

Logitech LX7 Cordless Optical Mouse Blue

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 OEM

A4tech NB-57

Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000 OEM

Prvním účastníkem našeho testu je optická myška od společnosti Microsoft, konkrétně model Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000 OEM. Tohoto giganta snad ani nemusím na poli informačních technologií představovat, a tak se spíše nedočkavě pustím do samotného prozkoumání daného produktu.

Obsah balení

Již samotný název nám naznačuje, že výrobek pochází z OEM produkce (Original Equipment Manufacturer). Tento termín je často používaný mezi výrobci počítačového vybavení nebo softwaru. V podstatě toto označení informuje uživatele, že výrobek je vytvořený pro dalšího producenta, který jej prodává pod svou obchodní značkou. V praxi ale tato poznámka pro koncového uživatele znamená, že zařízení dostanete jen tak v sáčku, či jednoduché krabici, a to bez jakéhokoliv doprovodného vybavení. V našem případě jsme hlodavce dostali v běžném plastikovém sáčku, v kterém byla přibalena ještě jedna značková AA baterie společnosti Energizer. Konec konců fotografie je nejspíše dosti výmluvná. Pokud byste však uvítali raději krabicové balení s CD s ovladači, můžete si jej také zakoupit, avšak počítejte s úměrným nárůstem ceny. Dle mého mínění jsou však OEM výrobky velice zajímavé, a to především díky zajímavému poměru cena / výkon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jednoduché balení společnosti Microsoft.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Jedním z velice podstatných kritérií při volbě myšky, je kvalita jejího zpracování. Obzvláště pokud myšku budete vláčet na cestách sebou v brašně, měla by alespoň něco málo vydržet. V tomto ohledu musím testovaný model opravdu pochválit. Zařízení je vyrobeno z tvrzeného plastu, který je výtečně zpracován. Všechny plastové spoje na sebe tedy přesně doléhají a myška nikde nejeví známky vrzání, ani plasty se po celém těle myšky jakkoliv neprohýbají. Zařízení je elegantně vyvedeno v odstínech šedé až stříbrné barvy a v tmavě modré. Tmavý odstín modré barvy je však patrný až při bližším ohledání. V jiném případě barva myšky působí černým dojmem. Rozměry tohoto hlodavce jsou 97 mm x 55 mm x 38 mm. Díky použití pouze jednoho tužkového akumulátoru (AA) je myška dostatečně lehká, váhový rozdíl mezi touto a běžnou (kabelovou) myší je tedy téměř zanedbatelný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s myškou Microsoft.

Co se ergonomie týče, díky svému tvaru je myška vhodná jak pro praváky, tak leváky. Výtky bych měl pouze vyklenutému výstupku uprostřed horní strany myšky. Během práce tlačí tento výstupek jemně na dlaň, a tak se při delší práci může stát, že pro vás začne být myška při práci nepohodlná. Vnímání ergonomie zařízení však závisí vždy především na konkrétním uživateli. Jinak tato periferie padne přesně do ruky a i přes své malé rozměry dokáže poměrně obstojně podpírat přirozenou klenbu vaší ruky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil testované myšky.

Pravé a levé tlačítko myši prolíná celou horní stranu tohoto zařízení. Nutno podotknout, že na pohled působí tento desénový kousek poměrně vkusně. Kromě těchto dvou tlačítek nalezneme po levém bohu třetí funkční klávesu, kterou můžete naprogramovat k úkonům, ke kterým potřebujete. Při běžném držení vám přesně na tomto tlačítku spočine palec pravé ruky. V případě leváků však bohužel využitelnost tohoto tlačítka nedovedu posoudit. Mezi pravým a levým tlačítkem myši naleznete již tradičně scrollovací kolečko. To zastává hned tři funkce: potvrzovací tlačítko a scrollovací kolečko ve vertikálním i horizontálním úhlu. Ano, kolečko je tedy naklápěcí a můžete s ním v případě potřeby scrollovat také do stran programu, či webové stránky. Jak je již u výrobků společnosti Microsoft zvykem, kolečko myšky není krokové, ale volně prokluzuje. Tento způsob zpracování některým uživatelům vyhovuje a některým ne. Osobně tedy nebudu práci s tímto kolečkem hodnotit, neboť zastávám názor – proti gustu žádný dišputát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana hlodavce.

Spodní strana hlodavce je opatřena čtveřicí protiskluzových podložek. Ty jsou dostatečně hladké, a tak s myší můžete pracovat na libovolném povrchu. K pohodlné práci na všech typech povrchů dopomáhá také dostatečně citlivý optický senzor myšky. Ten nalezneme samozřejmě také na spodní straně zařízení. Na této ploše si můžete všimnout také otvoru pro uchycení USB vysílače/přijímače signálu myšky. V tomto otvoru jsou umístěna hned 3 tlačítka. Klávesa Connect vynutí po stisku spárování myšky s přijímačem. Druhé posuvné tlačítko zaznamená uchycení přijímače a automaticky myš vypne, aby se zbytečně nevybíjel bateriový akumulátor. Poslední pružinový spínač s nápisem Open otevře zadní stranu myšky s logem společnosti Microsoft, díky čemuž budete moci hlodavci jednoduše vyjmout či vyměnit baterii.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vysunutý slot pro bateriový akumulátor.

Bezdrátový přijímač připomíná svým tvarem běžnou USB flash paměť, na které naleznete indikační diodu o pohotovostním stavu přijímače a tlačítko Connect pro spárování myši s přijímačem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bezdrátový přijímač Microsoft.

Instalace

Instalace myšky probíhá zcela automaticky. Při prvním připojení systém sám rozpozná a nainstaluje potřebné ovladače pro bezproblémový chod. Zde se však dostáváme k jistému úskalí OEM výrobků. K zařízení totiž nedostanete žádný doprovodný software. V praxi to znamená standardně nefunkční horizontální scrollování a nemožnost naprogramovat speciální tlačítko myši. Problém je však pouze zdánlivý. Jednoduše totiž můžete zdarma stáhnout z webu výrobce potřebný software, konkrétně Microsoft IntelliType, který je v současné době volně dostupný ve verzi 5.5. Práce s ním je naprosto intuitivní a tedy nenáročná.

Praktické zkušenosti a testy

Všechny testované hlodavce jsem měl k dispozici dostatečně dlouhou dobu, abych si mohl všimnout většiny jejich nedostatků a kladů. Testovací doba však bohužel nebyla tak dlouhá, abych mohl zhodnotit také výdrž myšek na jedno nabití. Hlodavci však byly zapojeny 13 dní (neustále bez oddechu), a to aniž bych jim měnil baterie. Alespoň tento krátký časový údaj tedy mohu potvrdit. Avšak výrobci deklarují výdrž svých zařízení okolo 8 – 12 měsíců. Podle praktických zkušeností však většina zařízení vydrží při běžné práci fungovat přibližně 6 měsíců, za předpokladu, že používáte kvalitní alkalické baterie.

U bezdrátové myšky vás samozřejmě bude zajímat především její dosah. Tato problematika však bohužel nepatří k silným stránkám produktu. Výrobce deklaruje bezproblémový příjem signálu v okruhu 2 metrů od samotného vysílače. Skutečnost je bohužel taková, že již ve vzdálenosti vyšší než metr, přestává myška souvisle reagovat. Práce ve větší vzdálenosti je tak prakticky nemožná. Pro běžnou práci je myš dostatečně citlivá, trochu hůře si však počíná ve hrách. Během hraní GTA San Andreas reagovala myška i při vyšší citlivosti (nastavení ve hře) bohužel trochu opožděně.

Klady a zápory

+ kvalitní zpracování

+ elegantní vzhled

+ přijímač se schová do těla zařízení

+ příjemná váha

+ pro praváky i leváky

- méně citlivé ovládání

- někomu nemusí vyhovovat ergonomie myšky

- malý dosah bezdrátového signálu

Hewlett-Packard Bluetooth PC Card Mouse

Druhou myškou testu je zajímavý, ryze desénový, počin společnosti Hewlett-Packard. Toto zařízení je jedinou myší testu, která je opravdu určena pouze pro použití s notebookem. O čemž se konec konců budete moci záhy přesvědčit sami v dalších odstavcích této recenze. Nutno podotknout, že tato myška je v současné době nejdražší periférií celého tohoto testu.

Obsah balení

Balení společnosti Hewlett-Packard je známé především svým fádním vzhledem. Na rozdíl od ostatních výrobců se totiž tato společnost nesnaží zaujmout uživatele výrazným balením, ale kvalitou svých produktů. Jistou mírou je strohost balení ovlivněna také orientací firmy, neboť ta směřuje své obchodní plány především na pole firemní klientely. Myšku tedy dostanete zabalenou v jednoduché kartónové krabici, v které kromě hlodavce samotného, naleznete také návod k použití a instalační CD s potřebnými drivery.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nenápadné balení myšky od společnosti Hewlett Packard

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s produktem.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Začnu trochu netradičně samotným přijímačem. Možná jste se zarazili, proč jsem jej neuvedl ve výčtu dodávaného příslušenství. Toto zařízení je totiž dodáváno bez jakéhokoliv přijímače. K počítači jej připojíte pomocí bluetooth adaptéru, který je ve většině dnešních notebooků již standardně vestavěn. Tím jsem odkryl již první důvod, proč je tento produkt předurčen k použití výhradně s notebookem.

Tím druhým důvodem je samotné zpracování myši. Ve skutečnosti se zařízení myši totiž ani trochu nepodobá, a tak je název odvozen spíše z nostalgie. V podstatě se jedná o malou PCMCIA kartu s rozměry 86 mm x 55 mm x 3 mm. Velice praktický nápad, pokud totiž myšku nepoužíváte, můžete ji jednoduše uklidit do zmíněného PCMCIA slotu. Kromě jednoduchého transportu se také v tomto slotu hlodavec během své nečinnosti nabíjí, o čemž vás vzorně informuje pomocí červené indikační diody. Ta je umístěna na boku, který jde jako jediný při zasunutém stavu vidět. Ve chvíli, kdy bude interní baterie nabita, změní se červená barva indikační diody na zelenou. V této chvíli můžete myšku plnohodnotně používat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čelní pohled na produkt společnosti Hewlett Packard.

Myška je zpracována z tvrzených plastů a kovu. Na výrobu zařízení byl použit kov hlavně kvůli tomu, aby se při neopatrné manipulaci myška nepřelomila na dvě části. Úzkého profilu se tak v tomto ohledu nemusíte obávat. Na vrchní straně naleznete tradičně ovládací tlačítka (pravé a levé). Scrollovací kolečko samozřejmě nemohlo být na tělo zařízení umístěno, a tak je nahrazeno dotekovou ploškou, podobně jako je tomu na běžných touchpadech většiny notebooků. Osobně jsem zvyklý pracovat převážně na noteboocích, také nejspíše proto nemám s tímto způsobem zpracování žádný problém.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Úzký profil testovaného produktu.

Spodní strana hlodavce nabízí optický snímací senzor a speciální druhý senzor MoGo Precision Optics pro přesnější snímání myši. Naleznete zde také malou štěrbinku, v níž se skrývá tlačítko Connect – pro jeho stisk je však nutné použít ostrý a tenký předmět, například hrot náplně propisovací tužky. Na této straně můžete také nalézt výklopnou plošinku, podobně jako je tomu u většiny klávesnic. Díky ní se myš promění z nenápadné placky v ergonomicky zajímavou periferii, tedy alespoň v možných mezích. Tato plošina je navíc vybavena silnou pružinou, a tak i pokud na myš trochu silněji zatlačíte, plošinka se zpět nezaklapne. Výsledkem je tedy příjemný pružinový efekt, který velice zpříjemňuje práci s myší. Ergonomie hlodavce bohužel nemusí vyhovovat každému. Obzvláště při dlouhých pracovních úkonech může myška působit trochu nepohodlně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana hlodavce – všimněte si výklopného mechanismu.

Instalace zařízení

Samotná instalace zařízení je naprosto jednoduchá. Při prvním připojení do PCMCIA slotu notebooku budete systémem vyzváni k instalaci ovladačů zařízení. Ty naleznete na dodávaném CD. Díky jednoduchosti samotného konceptu myši již další doprovodný software není zapotřebí, a tak myšku jednoduše pouze spárujete s vaším bluetooth adaptérem pomocí BT manažeru. Načež začne být myška v podstatě ihned aktivní. Po prvním úspěšném spárování se myška navíc začne k notebooku připojovat automaticky, pokud máte vše správně nastaveno.

Praktické zkušenosti

Jak jste se mohli již výše dočíst, myška je velice kvalitně zpracována. Ergonomie je otázkou vkusu. Myška totiž absolutně nepodpírá přirozenou klenbu ruky, v podstatě je ruka podepřena pouze v rozmezí prstů. Avšak díky příjemnému pérování podstavce je práce s myškou poměrně příjemná. Pro delší pracovní úkony je však stavba hlodavce spíše nevhodná. To je ovšem úděl vysoké mobility. Na druhou stranu pro delší práci není ani myška navržena, čemuž napovídá také bateriová výdrž produktu. Na rozdíl od ostatních zařízení totiž myška nevydržela na jedno nabití pracovat tak dlouhou dobu, jako ostatní modely. Vestavěný akumulátor dokázal hlodavce udržet při životě pouze 23 hodin a 17 minut. Bohužel hlodavec není ani příliš citlivý, což poznáte především během hraní her, kde je tento defekt více než patrný. Myška je tedy vhodná maximálně pro běžnou práci. Pro delší pracovní úkony a hraní her bych se poohlédnul po jiném modelu. Ve výsledku se tak jedná spíše o zajímavý desénový počin. Naopak velkou výhodou je použitá technologie bluetooth, díky níž má myška dostatečně intenzivní signál i ve vzdálenosti 7-10 metrů, což je pro bezdrátové periferie úctyhodný výsledek. S patřičným softwarem tak můžete myšku používat i jako dálkové ovládání, například během sledování filmů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A takto sedí myška v ruce.

Klady a zápory

+ zajímavý nápad

+ kvalita zpracování

+ ergonomie pro kratší pracovní úkony

+ dosah bezdrátového signálu

+ možnost použití v pravé i levé ruce

- nízká výdrž

- nemožnost použití s notebooky se slotem Express Card

- podprůměrná citlivost

Logitech V270 Cordless Optical Notebook Mouse for Bluetooth

Společnost Logitech se za dobu svého působení stala v oblasti počítačových periférií téměř legendou. A tak nejspíše nikoho nepřekvapí, že v testu máme zástupce i této značky. Na doporučení mého spolupracovníka jsme vybrali model V270, který se často stává volbou nejednoho mobilního profesionála. Jaké jsou kvality tohoto hlodavce ve skutečnosti?

Obsah balení

Logitech opět nezklamal – jeho balení se nese v tradičních odstínech zelené a bílé barvy. Myška je zabalena v lisovaném plastovém obalu, a tak si jí můžete prohlédnout, ještě než jí zakoupíte, aniž byste se dožadovali prodejce o předvedení. Potěšující je také četnost výbavy, kterou výrobce k produktu dodává. Ta čítá dvě tužkové baterie typu AA, návod k použití, instalační CD s ovladači a praktické látkové pouzdro pro jednoduchý a bezpečný transport.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal zařízení Logitech V270.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Hlodavec je vyroben tvrzeného plastu stříbrné barvy. Použitý materiál je poměrně pevný a díky dobrému dílenskému zpracování působí myška velice bytelným dojmem. Spoje plastů na sebe perfektně doléhají, a tak nemohu mít k dílenskému zpracování žádné výhrady. Rozměry myšky jsou 105 mm x 53 mm x 37 mm. Díky svým rozměrům je zařízení jakýmsi hybridem mezi lehkou mobilní myší a hlodavcem běžných rozměrů. Elegantní záhyby zařízení jsou vyvedeny ve stříbrné barvě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s myškou Logitech.

Jak jsem již naznačil, k oblíbenosti zařízení přispívají nejspíše kompromisní rozměry myšky – hlodavec je totiž dostatečně velký, aby vám nabídl obstojnou ergonomii. Zároveň vám však zařízení při cestování nezabere v brašně příliš prostoru. Ergonomie hlodavce je doslova excelentní, zařízení tak perfektně padne do ruky a přesně podpírá klenbu ruky. Přímo na vrchní straně je umístěno logo společnosti Logitech a symbol bezdrátové technologie Bluetooth. Ano, i tato myška spolupracuje s počítačem pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. V zásadě se však zpracování myši drží v klasickém střízlivém konceptu běžných počítačových periférií tohoto typu. A tak na těle zařízení nalezneme pouze pravé i levé funkční tlačítka a dvousměrné krokové scrollovací kolečko. Za zmínku stojí také velice praktická indikační dioda stavu baterie, kterou naleznete na zadní straně zařízení. Pokud tedy bateriím začne „docházet šťáva“, budete o tom včas informováni, abyste mohli akumulátory vyměnit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil testovaného hlodavce.

Baterie se do hlodavce vkládají trochu netradičně horní stranou. Krytka baterií v podstatě zakrývá celou horní stranu myši. Na spodní straně poté naleznete tři černé podložky pro hladký pohyb zařízení na většině typů povrchu, nechybí zde samozřejmě ani optický senzor myšky. Umístěna jsou zde také dvě tlačítka; ON/OFF pro zapnutí či vypnutí zařízení a RESET pro spárování myšky s počítačem, nebude-li korektně rozeznána. Díky tomu, že myš je primárně určena k notebookům, a to ve spojení pomocí bezdrátové technologie Bluetooth, je tento produkt dodáván bez radiového přijímače. Avšak vzhledem k zaměření produktu nemůžeme absenci přijímače považovat za negativní stránku produktu. Součástí balení je také nenápadné neoprenové pouzdro černé barvy. Díky němu můžete myšku pohodlně přenášet, aniž by se jakkoliv poničila. Brašna se zavírá pomocí klasického kovového zipu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana zařízení.

Instalace

Společně s myškou dostanete také CD nosič s obslužným softwarem SetPoint ve verzi 2.44. Tato verze obslužného softwaru je však funkční pouze pod operačním systémem Windows XP a nižšími verzemi. Pokud hodláte s periferií pracovat pod operačním systémem Windows Vista, můžete tak učinit dvěma způsoby. Tím prvním je dodávaný software neinstalovat, neboť myška bezproblémově pracuje i bez dodatečného softwaru. Pokud i tak chcete daný software v tomto operačním systému využívat, můžete ze stránek společnosti Logitech stáhnout SetPoint ve verzi 3.30 – tato verze je se systémem Windows Vista již plně kompatibilní.

Praktické zkušenosti

Osobně jsem si za dobu testování velice oblíbil periferie, které pracovali na principu bezdrátové technologie Bluetooth. Komfort, který nabízí dostatečně velký dosah signálu, je totiž doslova nepopsatelný. Pokud jste jej alespoň jednou okusily, těžko byste si nejspíše zvykli na běžné bezdrátové periferie. Dosah myšky od Logitechu se pohyboval v rozmezí 8mi až 10ti metrů. Zpočátku jsem se obával vyšší váhy myšky, která je způsobena použitím dvou tužkových napájecích adaptérů. Musím však poznamenat, že již po dvou hodinách práce, jsem si na váhu zcela zvyknul a práce s hlodavcem mi tak nečinila žádné problémy. Díky svému tvaru je myška navíc vhodná jak pro praváky, tak pro leváky. Po prvním spárování se jako většina myšek připojuje i výrobek společnosti Logitech k počítači zcela automaticky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vstup pro baterie a kryt akumulátorů.

Příjemně jsem byl poprvé překvapen vysokou citlivostí myšky, tato vlastnost je dozajista dalším velkým kladem tohoto zařízení. S odezvou a citlivostí hlodavce jsem byl velice spokojen jak během běžné práce, tak i v hbitých scénách akčních her. Pouze pokud jsem myšku třeba 2 hodiny nepoužíval, byla první reakce myšky nepatrně pomalejší. V praxi to znamenalo jen nepatrné škubnutí kurzoru na monitoru během prvního uchycení myši. Vcelku jsem však byl s prací s myškou velice spokojen. Díky mým spolupracovníkům navíc u této myšky mohu jako u jedné z mála uvést ověřenou životnost baterií. Na dva alkalické tužkové bateriové akumulátory vydrží myška pracovat přes 6 měsíců, přičemž je vypínána pouze mimo běžnou pracovní dobu, tedy od 22 hodin večer do 8 hodin ráno. Jedná se tedy o opravdu enormní výdrž. Zajímavostí může také být, že pokud vám bude myška připadat příliš těžká, můžete jí nechat napájet pouze jednou tužkovou baterií. Sice klesne celková výdrž baterie, avšak práce se zařízením vám takto může připadat příjemnější. Sám jsem však s váhou včetně dvou akumulátorů neměl problém.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na hlodavce a jeho pouzdro.

Klady a zápory

+ ergonomie myši při zachování příjemné mobility

+ citlivost

+ práce na vysokou vzdálenost díky technologii bluetooth

+ periferie vhodná pro práci v pravé i levé ruce

+ výdrž na jedno nabití

+ možnost použití pouze jedné baterie (nižší váha)

+ indikátor stavu baterie

- vyšší váha kvůli dvěma AA bateriím

- žádná programovatelná tlačítka

Genius Wireless Mini Navigator

Do testu jsme záměrně začlenili také jeden z cenově nejpříznivějších modelů, který se dá na našem trhu vůbec obstarat. Jedná se o produkt společnosti Genius, konkrétně pak optickou bezdrátovou myš Genius Wireless Mini Navigator.

Obsah balení

Myšku od společnosti Genius dostanete zabalenou v kartónové krabici bílé a červené barvy – tedy v typickém zbarvení této společnosti. Balení je navíc poměrně promyšleně řešeno tak, že si myšku i většinu podstatného příslušenství můžete prohlédnout ještě před jejím zakoupením. Kromě samotné myšky Genius Wireless Mini Navigator naleznete v krabici také 3 náhradní kryty hlodavce (bude vysvětleno dále v článku), dva kusy mikrotužkových baterií (AAA), bezdrátový přijímač/vysílač, dodávané instalační CD s obslužným softwarem, návod k použití a propagační materiály výrobce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal myšky od společnosti Genius.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Myška je vyrobena z plastu černé barvy. Aby však hlodavec elegantně sekundoval barevnému prostředí, v kterém jej budete používat, můžete jej doplnit vhodným barevným krytem vrchní strany. V balení naleznete celkem 3 různé barevné provedení: bordó, černé a stříbrné. Pod těmito kryty naleznete 2 sloty pro umístění baterií – popravdě vcelku elegantní a důmyslné řešení. Plasty bohužel nejsou příliš pevné, při práci se zařízením je tedy vhodné být k myšce trochu ohleduplnější. Bohužel kryty také nejsou příliš kvalitně zpracovány, a tak pokud vyvinete na zařízení trochu silnější přítlak, začne kryt jemně vrzat. Během běžné práce však tuto neduhu příliš nepociťujete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s hlodavcem.

Svými rozměry se zařízení řadí k těm nejmenším, přesněji dosahuje myška rozměrů 95 mm x 48 mm x 30 mm. Rozměry předurčují hlodavce k práci na cestách, přesto si hlodavec zachovává jistou dávku příjemné ergonomie. Přirozená klenba ruky samozřejmě není zcela podepřena, neboť tělo myšky dosahuje pouze přechodu prstů v dlaň ruky. Hlodavec nám poté nabídne zcela běžná tlačítka (pravé a levé) a dvousměrné krokové scrollovací kolečko. Spodní strana myšky je opatřena čtveřicí protiskluzových podložek, optickým senzorem, posuvným tlačítkem pro zapnutí/vypnutí myši a tlačítkem Connect pro spárování zařízení. Je zde umístěno také speciální tlačítko, po jehož stlačení můžete jednoduše vyměnit horní kryt zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Barevné kryty zařízení – všimněte si také samotné myšky.

Bohužel poměrně obstojnou mobilitu zařízení narušuje přijímač bezdrátového signálu. Jeho rozměry jsou totiž přibližně dvojnásobné, oproti ostatním přijímačům, které se v testech objevily. Přijímač je vyhotoven z průhledného plastu černé barvy. Při bližší ohledání si tak můžete prohlédnout vnitřní elektroniku tohoto zařízení. Kromě bílého loga společnosti Genius na přijímači naleznete ještě tlačítko Connect a zelenou indikační diodu, jež vás informuje o aktuálním stavu přijímače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana zařízení.

Instalace

Jako uživatel máte na výběr opět ze dvou druhů instalace. Nejjednodušším způsobem je pouhé zapojení přijímače do portu USB – následně bude systémem automaticky rozpoznáno nové zařízení a nainstalovány jeho potřebné ovladače. Nainstalovat však také můžete universální ovládací software ioCentre společnosti Genius. Práce s tímto softwarem je naprosto intuitivní, avšak k plnohodnotné práci s myškou není ioCentre zapotřebí.

Praktické zkušenosti

Příjemná cena se bohužel promítla do zpracování a kvalit myši. O neduhách zpracování jsem pohovořil již výše, a tak se nyní budeme věnovat pouze samotné funkčnosti myši. Největším problémem pro mě během používání byla nepříliš citlivá odezva myši, pokud jsem s ní déle nepracoval. Zatímco u hlodavce od Logitechu se dalo zpoždění počítat v řádech milisekund, u této myšky byla reakce kurzoru o poznání pomalejší, a to v řádech sekund. Během práce však zařízení reagovalo celkem obstojně. Špatných výsledků dosahovala také odezva myši, a tak je hlodavec naprosto nevhodný pro hraní her – sám jsem vydržel s touto periférií hrát GTA San Andreas pouhých pět minut. V kancelářském prostředí jsou však výsledky vcelku dostačující.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil testované myšky

Během používání se mi občas stávalo, že se myška samovolně odpojovala a přestávala tedy reagovat. Pro opětovné spárování však stačilo na přijímači i hlodavci stisknout tlačítka Connect a chvíli počkat. Výdrž na baterie bohužel kvůli krátké testovací době nemohu ověřit. Dosah signálu je přibližně 1,5 metru, což není příliš dobrý výsledek. Na druhou stranu vzhledem k nízké ceně není tato hodnota žádným překvapením.

Klady a zápory

+ barevné kryty

+ výhodná cena

+ možnost použití v pravé i levé ruce

- kvalita zpracování

- citlivost zařízení

- občasné výpadky signálu

Benq M310+

Příznivým kladem většiny zařízení společnosti Benq je především zajímavý poměr cena/výkon, který nabízí u svých zařízení. A tak jsme doslova museli, do recenze začlenit i produkt tohoto výrobce. Jaké jsou přednosti a zápory myšky Benq M310+ se dozvíte v následujících odstavcích.

Obsah balení

Myšku dostanete zabalenou s kompletním příslušenstvím v průhledném plastikovém obalu stříbrné a fialové barvy. Nenechte se zmást vzhledem, balení není lisované, a tak si při troše štěstí můžete nechat předvést samotný produkt ještě před jeho zakoupením. Vzhledem k příznivé ceně zařízení jsem byl mile překvapen množstvím dodávaného příslušenství. Kromě samotného hlodavce v balení naleznete bezdrátový přijímač/vysílač, praktické cestovní pouzdro, USB kabel, dobíjecí baterie a návod k použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Plastikový obal myšky.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s hlodavcem.

Myška je vyrobena z plastu černé a stříbrné barvy. Černé plasty myšky mají speciální povrchovou úpravu, která na dotek působí mechovým dojmem. Tento jakoby gumový povrch je velice příjemný na dotek. Zbylé stříbrné plochy zařízení jsou pak klasicky hladké. Rozměry myšky jsou 80 mm x 46 mm x 25 mm. Samotné rozměry již napovídají, že tato periferie nepodpírá zcela přirozenou klenbu ruky, neboť její tělo podpírá pouze samotné prsty. Díky tomu, že je myška napájena pomocí dvou mikrotužkových (AAA) baterií, je celková váha hlodavce poměrně příjemná. Samotné zpracování plastů je poměrně precizní – jednotlivé spoje na sebe doléhají přesně tak, jak mají.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana myšky.

Vcelku se koncept periferie drží v tradičním pojetí běžných myší, a tak na vrchní straně zařízení nalezneme dvě funkční tlačítka (pravé a levé) a dvousměrné scrollovací kolečko, které během provozu svítí červenou barvou. Oproti tomu spodní strana nabídne uživateli čtveřici protiskluzových podložek, optický senzor, tlačítka Connect a ON/OFF pro zapnutí/vypnutí celého zařízení. O tom, že je tento hlodavec určen především k mobilním účelům, vás přesvědčí velice malý bezdrátový přijímač, který můžete jednoduše vložit do útrob zařízení a tímto způsobem jej také přenášet. Slot pro uložení bezdrátového přijímače je prakticky opatřen krytkou s pružinkou, která zakryje otvor pro přijímač, pokud není vložen.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil hlodavce

Pokud jste si všimnuli na horní straně stříbrné plochy s černým nápisem BENQ, prozradím vám, že se nejedná o pouhé reklamní logo společnosti. Tato nenápadná ploška funguje jako tlačítko, které v první poloze vysune vložený přijímač. Pokud tuto plošku uvedete do druhé polohy, uvolní se západka horního krytu. Po sejmutí tohoto krytu zpřístupníte dva sloty pro vložení mikrotužkových baterií, které napájejí celou myšku. Ve výčtu dodávaného příslušenství jste možná zaznamenali přítomnost dvou dobíjecích baterií. Myška totiž funguje zároveň jako jejich nabíječka. Pokud zařízení připojíte k portu USB, pomocí dodávaného USB kabelu, začnou se baterie hlodavce napájet. Osobně jsem myslel, že pokud propojím myšku USB kabelem s počítačem, bude tato periferie schopna práce, aniž bych jí musel spárovat s přijímačem – opak je však bohužel pravdou. A tak pokud připojíte hlodavce kabelem k USB sběrnici, musíte jí přesto spárovat s přijímačem, aby byla provozuschopná. Součástí balení je také praktický semišový váček, jenž bude zařízení dobře chránit na cestách proti ošoupání

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bezdrátový přijímač miniaturních rozměrů.

Instalace

Součástí balení není žádný CD nosič s dodávaným obslužným softwarem. Ten však kvůli absenci multifunkčních tlačítek ani není zapotřebí. Instalace tedy proběhne zcela automaticky pouhým připojením přijímače do USB portu. Následně stačí pouze přijímač a myšku spárovat pomocí tlačítek Connect. Po připojení hlodavce do USB portu, pomocí dodávaného kabelu, systém neohlásí instalaci nového zařízení, neboť jsou využívány pouze kontakty pro nepájení daného zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pomocí USB portu můžete využít zařízení jako USB dobíječ baterií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Otvor na zadní straně pro uložení bezdrátového přijímače.

Praktické zkušenosti

Největším zklamáním pro mě byla nejspíše kvalita bezdrátového signálu. V praxi se můžete od přijímače vzdálit v rozmezí pouhého metru. Přijímač musí být pro bezproblémový provoz v přímé viditelnosti myšky a navíc ve stejné výškové úrovni, jako hlodavec. A právě stejná výšková úroveň myšky a přijímače je největším limitujícím faktorem tohoto bezdrátového konceptu. Pokud však budete hlodavce používat výhradně s notebookem, je tento problém spíše otázkou zvyku. V ohledu citlivosti a odezvy se tato periferie řadí spíše k průměru – pro kancelářskou práci je tak více než dostačující, avšak v hrách si vede myška trochu hůře. Naopak zajímavostí je možnost napájení baterií přímo v myšce, obzvláště když připočtete, že dobíjecí baterky jsou součástí balení. Již nikdy se tak nemusíte obávat, že by periferie „vypověděla službu“ v tu nepravou dobu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jednoduché pouzdro pro transport myši.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sundaný kryt bateriových akumulátorů.

Klady a zápory

+ dobré dílenské zpracování

+ vysoká mobilita

+ množství příslušenství v balení

+ nabíječka baterií v jednom zařízení

+ dobíjecí baterie součástí balení

- problematický dosah signálu

Genius Wireless Traveler 915

Produkt Genius Wireless Traveler 915 je již druhým zástupcem společnosti Genius v tomto testu. To jen naznačuje, do jaké míry zaobírá tato společnost trh s periferiemi a počítačovou výbavou. Vcelku se tato společnost řadí mezi nejoblíbenější výrobce tohoto segmentu trhu, a to především pro příznivé ceny, které u svých výrobků nabízí.

Obsah balení

Všechno příslušenství, včetně samotné myšky, je dodáváno v kartónové krabici v tradičním zbarvení této společnosti, konkrétně se tedy balení nese v odstínech červené a bílé barvy. Přední strana krabice je vyříznuta a nahrazena průhledným plastem, a tak si myšku můžete prohlédnout ještě před jejím zakoupením, aniž byste se museli dožadovat prodejce o předvedení. V balení naleznete myšku, bezdrátový přijímač, dva kusy mikrotužkových (AAA) baterií, instalační CD s dodávaným softwarem a návod k použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal hlodavce Genius Traveler 915 Laser.

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Myška je vyrobena z tvrzených plastů a gumy černé a šedé barvy. Svým konceptem se zařízení poměrně vymyká tradičním konceptům takovýchto periférií. Tvarem totiž hlodavec připomíná spíše zaoblenou placku. Rozměry zařízení jsou 93 mm x 55 mm x 20 mm, a tak s podpěrou přirozené klenby ruky příliš nepočítejte. V zásadě se však celý koncept hlodavce drží v duchu vysoké mobility a tomu jsou podřízeny všechny vlastnosti této periferie. Spoje myšky na sebe přesně doléhají, plasty se nikde neprohýbají - celkově tedy mohu hodnotit zpracování jako velice kvalitní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení s testovaným produktem.

Vrchní strana myšky nám nabídne dvě funkční tlačítka (pravé a levé) a čtyř-směrné scrollovací kolečko. Toto kolečko je jakýmsi hybridem mezi krokovým a prokluzujícím mechanizmem, příliš se tedy během scrollování nezadrhává, ani naopak volně neprokluzuje. Naklopením kolečka do stran s ním můžete také jednoduše scrollovat v horizontální poloze. Na vrchní straně je taktéž umístěn indikátor stavu baterie a černé tlačítko pro vysunutí „šuplíku“ na zadní straně myšky. Po stisku tohoto tlačítka se opravdu vysune jakýsi šuplík, do kterého můžete následně uložit velice titěrný bezdrátový přijímač a schovat jej do útrob zařízení. Velice zajímavý a hlavně účelný způsob pro přenášení přijímače. Vrchní strana je navíc opatřena stříbrným logem společnosti Genius.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil hlodavce.

Zajímavé jsou také postranice periferie, ty jsou totiž opatřeny gumou, a tak myška dobře sedí v ruce. Spodní strana myšky je opatřena dvěma plastovými pruhy pro hladký chod myšky během vaší práce. Nalezneme zde také kryt dvou baterií (AAA), laserový snímač, tlačítko Connect pro spárování zařízení a posuvné tlačítko ON/OFF pro zapnutí/vypnutí přístroje. Plastový bezdrátový přijímač dosahuje velice malých rozměrů, přesto se na jeho tělo vměstnala indikační dioda jeho stavu a tlačítko Connect pro spárování myšky a přijímače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana zařízení s odklopeným krtem baterií.

Instalace

Jako je tomu i u většiny dnes recenzovaných optických myší, u tohoto produktu si můžete vybrat ze dvou způsobů instalace. Tím prvním způsobem je pouhé zapojení přijímače do portu USB. Poté se automaticky nainstalují potřebné ovladače zařízení a pro bezproblémový povoz stačí spárovat myšku a přijímač pomocí tlačítek Connect. Tou druhou možností je nainstalovat dodávaný software od společnosti Genius, přesněji aplikaci ioCentre, podobně jako je tomu i u předchozího výrobku společnosti Genius, který jsme si v tomto testu představili.

Praktické zkušenosti

Samotné zpracování myši je poměrně zajímavé, i když někomu nejspíše nepřipadá myška dostatečně ergonomická. Práce s ní však byla jedna radost. Snímač myšky je totiž velice citlivý, a tak se hlodavec obstojně hodí do kancelářského prostředí, ale také pro pohodlné hraní her. Citlivost myšky je jednou z největších předností tohoto zařízení. Velice zajímavě je řešen také případný transport USB přijímače – u takovýchto periferií se totiž přijímač většinou zasouvá do útrob zařízení, avšak výsuvný mechanizmus, jaký nabízí tato myška, je poměrně nevídaný. Pochvalu si zaslouží také indikátor stavu baterie, který vás včas upozorní, že akumulátorům „dochází šťáva“. Příjemně překvapen jsem byl také dosahem bezdrátového signálu – myška pracovala v okruhu 2,5 metru od samotného přijímače. Se stoupající vzdáleností se však prodlužovaly (opožďovaly) reakce myšky. Vcelku se však jedná o poměrně slušný výsledek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na výsuvný šuplík pro uložení USB bezdrátového přijímače.

Klady a zápory

+ kvalitní dílenské zpracování

+ citlivost myšky

+ čtyř-směrné scrollovací kolečko

+ indikátor stavu baterie

+ dosah signálu

+ možno použít v pravé i levé ruce

- někomu nemusí vyhovovat ergonomie

Hodnocení v grafech

Abych zpřehlednil první díl recenze: Velký srovnávací test tuctu bezdrátových myší, vypracoval jsem několik grafů, které shrnují kvality a vlastnosti jednotlivých myšek. Pro doplnění uvádím, že hodnoty grafů budete moci porovnávat s druhým dílem recenze, kde se objeví jiné modely bezdrátových periférií. Zařízení jsou v grafech uspořádána přesně tak, jaké bylo jejich pořadí v testu.

Kvalita zpracování

Následující graf znázorňuje kvalitu zpracování testovaných myšek. Hodnocení probíhá v rozmezí bodů 0 až 10, přičemž deset bodů hovoří o nejkvalitnějším zpracování, zatímco 0 tedy znamená nejhorší dílenské zpracování produktu.

Ergonomie

V následujícím grafu jsem se pokusil ohodnotit ergonomii jednotlivých myší. Veškeré testované periferie prvního dílu jsou vhodné pro použití v pravé i levé ruce (hodnotím tak kvůli jejich symetrickému tvaru). Následující hodnoty však berte s jistou dávkou shovívavosti, neboť se jedná spíše o subjektivní hodnocení jedince. Některým uživatelům by tak některá z myšek, která si podle mě v tomto ohledu nevedla nejlépe, mohla připadat, jako skvěle ergonomické zařízení. Hodnocení probíhalo opět v rozmezí 0 až 10, přičemž 10 bodů znamená vysokou ergonomii zařízení.

Citlivost

Teprve při testech takového počtu optických myší, jsem si uvědomil, jak je citlivost myší důležitá. Pokud dosahuje vaše myška v tomto ohledu obstojných výsledků, stává se vaše práce o poznání příjemnější. V grafu je citlivost jednotlivých myší hodnocena pomocí bodování v rozmezí 0 až 10, přičemž vyšší číslo značí lepší citlivost myši. Nezapomeňte, že bodování opět probíhá v ohledu k druhému dílu této recenze.

Dosah Bezdrátového signálu

Vzhledem k tomu, že u bezdrátových technologií, je dosah signálu jednou z nejdůležitějších vlastností produktu, uvedeme si zde názorně dosah signálu v metrech.

Mobilita

Jako poslední graf uvedu hodnocení mobility zařízení. Tento graf se samozřejmě v druhé části recenze neobjeví, neboť na tuto vlastnost je kladen důraz pouze u myší určených k notebookům. Tedy u periférií, které se objevili v první části testu. Produkty jsou opět ohodnoceny body od 0 do 10ti, kde vyšší hodnota znamená lepší mobilitu.

* Do bodování se kromě samotné myšky promítla také možnost uložení bezdrátového přijímače, případně jeho samotné rozměry. Právě proto si myška Genius Wireless Mini Navigator vedla spíše podprůměrně.

Závěr

Výběr vhodné myšky byl, je a bude vždy ryze individuální záležitostí, s ohledem na subjektivní hodnocení daného produktu. V prvním díle recenze jste se však mohli dozvědět, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých zařízení. Vyhlásit vítěze je v této recenzi poměrně obtížné, neboť každé zařízení si vede lépe v jiném ohledu. Osobně jsem však byl nejvíce spokojen se zařízením Logitech V270 cordless optical Notebook Mouse for Bluetooth, neboť jsem nenašel žádnou vážnější chybu, která by mi nějak znepříjemňovala práci. Některým uživatelům by však mohla vadit nižší mobilita této periferie. Takovým uživatelům by k srdci mohl přirůst produkt Benq M310+ Black nebo také Genius Wireless Traveler 915. Také tyto produkty dosahovaly v testech slušných výsledků. Pokud se však chcete naprosto vymykat z tradičního spektra uživatelů, exkluzivitu vám dozajista zaručí hlodavec Hewlett-Packard Bluetooth PC Card Mouse, jeho použitelnost je však otázkou kompromisů. Vyvaroval bych se však koupi produktu Genius Wireless Mini Navigator, neboť jeho nízká cena odpovídá celkové kvalitě a použitelnosti produktu.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (24)

:-P

No tak je vidět, že jste konečně najali korektora - v článku nejsou chyby, které bych zaznamenal :-D akorát nevím, jak ta číča psala na klávesnici :-D

@číča123@centrum.cz: Direct Mind Power - proste silou vule a kontrolou mysli. Kocky to umej. :-) Tu fotku si ukladam na HDD - je to sranda.

@číča123@centrum.cz: No ve druhé části už se to nepodařilo, viz například Přímí pohled na zařízení. Nicméně u recenze myši mne docela zaráží věta Spodní strana hlodavce je opatřena čtveřicí protiskluzových podložek :D

@MnemonicJ: se divim ze ta kocka tam tak drzela

@číča123@centrum.cz: Jo, pěkný kocůr :)

Bezva!

konečně super článek! bezva fotky myší! člověk aspoň má představu, co kupuje, super!!

G7

trochu mi tady chybí myš Logitech G7

@Radzasss: Nebude to tím, že G7 je výběhový model, který už nebude L vyrábět?

Bluetooth

Bluetooh uz ma nekolik let a opravdu mne ohromuje, ze za tu dobu je tak malo bt periferii. Pouzivam nb a tak jsem hledal bt mys. Bylo to dost obtizne protoze se mi zadna nelibila (protoze je jich jen nekolik) a na konec jsem poridil Anycom. Je to sice mysicka a ne mys, (kvuli rozmerum) ale jsem velice spokojen. Ted se divam po bt reproduktorech ;)

@me_how: No já jsem jako první bezdrátovou periferii koupil bluetooth myšku. U kamaráda jsem pak musel pracovat s běžnou 2,4 GHz - no a to je hrůza :'-( každou chvíli to vypadávalo. Už vždy jedině bluetooth!

G7

Jak to myslíš výběhový? V testu je spoustu myší, co jsou asi tak stejně staré a starší než G7. To že se nebude vyrábět jsi někde četl? G7 je podle mě nejlepší bezdrátovka.

@Radzasss: Stačí prolézt pár eshopů (třeba i tenhle) a kouknout na web Logitechu. MX610 je náhradou za G7. A o tom že je nej bych se klidně hádal :) nemá ani dvě postranní tlačítka.

@Fenris: zato ale nema snizeni rozliseni snimace kvuli uspore baterii a tlacidla taky nejsou vse

@beznick: Teď koukám, že jsem se přepsal... MX620 má být správné číslo. 610 zůstane nejspíš jen lefthanded. Tedy podle aktuální nabídky L. odkud G7 a MX610 zmizely.

G7

MX 610 je náhrada za G7? O tom ani nemusím pochybovat. G7 má lepší snímač, přenos dat a rychlost přenosu. A jak tady již někdo napsal, tlačítka nejsou vše, ale to už záleží na tom, kdo na co myš využije. Nejlepší bezdrátovka na hry je zatím G7. Do kanceláře bych volil třeba MX Revolution. MX 610 je takový kompromis...když nechceš dávat tolik peněz za G7. Oba modely jsou ale již docela staré a jsem zvědav s čím příjde Logitech teď. Jinak na stránkách Logitechu je G9, tak je ovšem s ocáskem, ale vypadá brutálně a typuju ji na nejlepší herní myš. (už se nemohu dočkat recenze) myslím že i G7 bude mít brzy nástupce...ale MX610 jím rozhodně není!!

@Radzasss: Každopádně G7 končí :)

G7

Jak jsi na to přišel?? Možné to je, ale jen tehdy, až příjde nový model. G9 není náhrada G7. Ale leda tak G5. Takže jsem zvědav na její bezdrátovou verzi.

Pokračování

TEda, vím, že jsem netrpělivej, ale můžete mi alespoň naznačit, kdy plánujete pokračování? Doufám, že hned příští týden - nemůžu se dočkat xD

Sranda

Ten první obrázek mě fakt pobavil :-)) Ten kocour jak mu to je fuk, ani neví že to jsou myši. Taková kýčovitá fotka až je naprosto GENIÁLNÍ :-)

@papa111ě2: Chudák kočka ta muselá být s tebou spokojená :-)

@papa111ě2: Jo to mně taky vtipne ale sem rád že i na czc se člověk muže pobavit

..

hmm pěkný test

Super

dobrá recenze sand bude i k dalším periferiím k NB

Mys

obrazek by mezaskodi

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru