Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
VIDEO: Testovali jsme herní pecky Facebreaker a NHL 2009, které vyjdou až na podzim

VIDEO: Testovali jsme herní pecky Facebreaker a NHL 2009, které vyjdou až na podzim

Recenze

Nedávno se v Praze konala představovací akce k očekávaným hrám FaceBreaker a NHL 2009. Nenechali jsme si nic ujít, a proto Vám můžeme nabídnout zážitky z hraní velmi očekávaných titulů od EA Sports.

Naše redakce byla pozvána k představení dvou herních titulů z dílny EA Sports. Prvním byla hra FaceBreaker, očekávaná boxerská akce z vývoje nově založené poddivize EA Sports, EA Sports Freestyle. Druhá byla tradiční NHL, tento podzim přicházející již s přívlastkem 2009.

Facebreaker

První na řadu přisla hra FaceBreaker určená pro hraní na aktuálních konzolích Playstation 3, Xbox 360 a Wii. Jedná se o arkádový box, který se již notnou dobu na žádné konzoli neobjevil, ochucený o ne zrovna sportovní údery s mnoha rozmanitými typy hracích postav. Kvalitu hry můžeme odhadnout z toho, že má být leaderem právě nově vzniklé divize EAS Freestyle.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Producent hry FaceBreaker Todd Batty při ukázce hry

Do Prahy přijel producent hry Todd Batty, který hru živě předvedl. Na fotce se zabývá editorem pro tvoření vlastních postav (přesněji úpravou svého nadřízeného, ředitele EA Sports Petera Moora). Samotný princip hry je velmi jednoduchý. Boj dvou vybraných postav v ringu boxerskými údery. A nejen jimi. Každá postava vytvořená vývojáři má své speciální útoky, které velmi pomáhají k získání převahy nad protivníkem. „Postava vytvořená vývojáři“ píši proto, že do hry je možné implementovat i svůj a hlavně nejen svůj obličej. Právě vytváření vlastních modelů velmi zaujalo všechny přítomné, neb Todd uvedl pár příkladů osob, které bychom si určitě rádi v ringu „podali“. Hra má jak singleplayer, tak multiplayer. Pokud hrajeme sami, můžeme si vybrat ze čtyř obtížností.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bojovníci Voodoo a Molotov

Ovládání je velmi jednoduché, pro začátečníky spíše typu „mačkej co nejrychleji tlačítka na gamepadu“. Pokročilí budou pro vítězství v souboji používat pokročilejších combo útoků. Osobně jsme měli možnost hru hrát a sledovat po dobu přes jednu hodinu. Je velmi chytlavá, zábavná - zvláště při boji dvou lidských hráčů.

Grafika je kvalitní, komiksového typu. Postavy mohou být poměrně detailní díky menší náročnosti okolního prostředí, které je ale i tak velmi propracované. Okolí ringu si před započetím souboje můžeme vybrat. Každá postava ve hře má svůj vlastní příběh, proč se do ringu vůbec pustila.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Souboj Romeo vs. Steve

Na prvním obrázku ze hry můžeme vidět dva bojovníky. Voodoo je tlustý černošský šaman, vítězící hlavně svou velikostí a speciálním omračujícím útokem. Molotov je ruský demoliční expert, který musí vyhrát za každou cenu – prostě tradiční nadopovaný svalnatec. Mimo jiné si můžeme zahrát za zástupce hráčské veřejnosti – obtloustlého Steva v převleku ala superman, šíleného Sockese s bílou a černou ponožkou na rukavicích, britského DJ nebo španělského milovníka Romea. Hra je i přes svou drsnost úderů (samozřejmě bez krve) určena i pro ženy, pro ně jsou připraveny dvě dívčí postavy.

Po herním otestování mužeme říci, že hra je velmi návyková a po uvedení na trh 3. září bude určitě hitem.

NHL 2009

Druhým velkým hitem má být NHL 2009. Titul vycházející každý podzim nám byl předveden producentem Mattem Maharem. Vydán bude pro next-gen konzole Playstation 3 a Xbox 360 a tradičně také pro PC. Sérii NHL zná opravdu každý, a proto bylo představení spíše o tom, co nového, pokročilého zabudovali vývojáři do verze 2009.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Matt Mahar představuje menu hry

Změna nastala především v práci holí. Vypichovat puky soupeři už můžeme i do stran a ne jen dopředu jako v předchozí verzi. To platí i při přesilové hře, kde nešťoucháme hokejkou jen směrem k hráči s pukem, ale opisujeme půlkruh pro zmenšení možnosti nahrávky. Vývojáři si dali za cíl hru co nejvíce přiblížit realitě. Nově tak můžeme nadzvedávat hokejku pro získání puku od jedoucího hráče, či překažení střely – stejně jako to ve velké míře používají reální hráči. Nesmíme ale zase přehánět s klikáním na příslušné tlačítko, i dvě minuty za vysokou hůl jsou velmi časté. Změněno bylo ovládání. Pro začátečníky k lepšímu. Hra se ovládá pouze dvěma otáčivými tlačítky na gamepadu. Podobně tomu bylo už u verze NHL 1994, ze které si programátoři vzali příklad.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fotka přímo ze hry – změna útoků

Další reálnou novinkou je podržení puku holí pouze v jedné ruce a odstrčení si hráče druhou rukou. Této možnosti nejlépe využijí velcí hráči typu Jaromíra Jágra (který je už na soupisce Avantgardu Omsk). Vylepšení doznali i souboje u mantinelů. Ty jsou více reálné, záleží na úhlu střetu, velikosti a hmotnosti hráčů a rychlosti najetí. Soupeře si také můžeme lehce přidržet a získat tím výhodu (občas jen „výhodu“ dvouminutového oslabení). U módu vlastního hráče si nahrajeme libovolný obličej a spustíme kariéru. Na začátku si našeho hráče vybere tým NHL, ale jako nadějného nováčka ho pošle na farmu v AHL. Zápasy hrajeme pouze za svého hráče, kterému se kvalitou vašeho ovládání – správnou pozicí na ledě, častostí střelby, nahrávek apod. vylepšují vlastnosti a kouč ho posunuje do lepších řad k lepším hráčům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Největší hvězdou NHL 2009 je Alexandr Ovečkin

Podle své kvality a výkonnosti se můžete již v následujícím ročníku dostat do prvního týmu, do samotné NHL. Nový systém ovládání je na naučení jednodušší pro začátečníky než pro dřívější hráče zvyklé na mačkání mnoha tlačítek. Grafika je podle mého názoru stále stejná z minulého ročníku, kvalitní. Nový engine pro PC verze by byl ale určitě vhodný. Nemusíme zůstat jen u hraní NHL, ale můžeme se vydat do Evropy. Zastoupeny jsou všechny její nejlepší ligy. Na konzolích se vůbec poprvé dočkáme české lokalizace i s dabingem. Datum vydání hry je stanoveno na září 2008.

Oficiální trainer NHL 2009

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (28)

Facebreaker

už aby vyšel, jen doufám že nebude moc náročnej, ale zatim to vypadá na opak....

@Mawe.RicK: Jak muze byt konzolova hra narocna, pocitas ze se ti na tvem Xboxu, PS3 nebo Wii bude skubat? Chtelo by to ten clanek nejdriv precist protoze na PC Facebreaker nevyjde.

@SiD.cz: nj, už to vidim, ale myslim že to bylo na hrej.cz kde sem četl že by měla vyjít na PS3, Xbox, Wii ale i na PC. A měla by to být první bojová "animovaná" hra od EA na vzoru úspěšného Guitar hero...

@Mawe.RicK: No na hardware to asi narocne nebude, ale o to vic to muze byt narocne v otazce obtiznosti. Hral jsem teda jen demo na X360, ale i tak sem celkem nestihal, fakt rychlovka. Ale to animovany podani je stylovy :-)

@Dave89.3DS: Dobrý den,Facebreaker vyjde pouze na konzolích, hardwarová náročnost je tedy daná :). Animované postavy jsou skvělé, grafika odpovídá stylu hry. Osobně jsem hrál plnou verzi a můžu říci, že je vysoce návyková.
Pro začátečníka platí styl nejrychlejšího klikání na všechna tlačítka, ale poté co se naučíte různá comba a vylepšení boje, nemá takový hráč šanci.
Nejvíce se mi líbíl výběr postav (nebo jejich tvorba). Ty předprogramované jsou skvělé, nejsou si moc podobné, jsou různorodé. Dle mě je nejlepší postavou Socks. Má dvě ponožky s očima navlečené na rukavicích, jednu černou a druhou bílou. Když davá závěrečný úder (Facebreaker - jinak K.O.), nechá bílou (hodnou) rukavici za zády, aby to všechno neviděla :)

@Tomáš Hort: no nvm..ale muze to byt jak chce pekny..me se libi stary dobry teken 3 :-)..je si to sice podobne...ale klasika je klasika :-)

@Tomáš Hort: no už se na to těšim,snad to splní moje očekávání :)

@Tomáš Hort: To s tou fuseklí může být docela sranda. Vůbec face všech postaviček je silně na brake, takže vhůru do mlácení ksichtů animovaných bojovníčků:-)

EA a sportovní hry

EA me uz mám pocit, nemuze nejak vyrazne pozitivne prekvapit. Posledni NHL ktere me fakt bavilo bylo NHL 97, pak se zlepsovala grafika, posledni roky se ale nezlepsuje zhola nic nebo neco malo. Jedine, cemu dam jeste sanci, jsou nove NFS, pokud se vrati aspon ke stylu Carbon a nebo undergraund, tak budiz. To byly vynikajici arcady :)

@Vejmitsch: Na konzole jsou sporty perfektni... na pc je to katastrofa.

@Brave: tak tak, takova fifa nemusi byt na ps 3 spatna

@Vejmitsch: Jo, hlavně má EA nádherně vysoký ceny, který u titulů narozdíl od některých jiných, snaží držet ještě x let :)
Btw, facebreaker by nemusel být bad, takových her vychází poskrovnu, ikdyž pokud se jedná o boj, mám raději bojovky inspirované realitou ... cnockout kings atd, ikdyž poslední byla snad 2001 na PS1, co jsem hrál :d
Nebo pak klasika .. mlátičky alá tekken, soul calibur, atd..
Každopádně by to třeba i mohla bý ***** . :)

@DashDash: tak to mi mluvíš z duše, tohle byly 3 moje nejoblýbenější hry na PS1 a ještě nesmim zapomenout na Grand Turismo 2...Jak bych si to ted zahral.... :-)

@Vejmitsch: To já si zahrál i NHL93 a to bylo docela zajímavá,čas šel dál a asi tak NHL2006-2008 jsem taky nějak nezaznamenal nějaké dobré novinky ve hře,FIFA 2008 ta je dobrá,ale řada strategie: Command & Conquer ta nemá chybu,si pamatuji u REd alerd 1:D.A s NFS byli povedené nejvíce underground 1,2 a Most wanted.Jinak hry má parádní.

@michal tomastik: Plně souhlasím, i když nejsem fanda sportovních her, tak si sem tam něco od EA zapnu, ovšem posledních několik let.. (více než 10 let.) jsem nezaznamenal žádnou větší novinku, nějaké překvapení.. vydělají na tom, že přepíšou poslední číslici v názvu... no ale příští rok už to bude větší dřina.. budou muset přepsat číslice dvě.. (2010) :P

Trainer Facebreaker -> Trailer

Přepište si Trainer Facebreaker na Trailer Facebreaker. Trainer je na cheatování do her.

@AggramarAvenger: Omlouvám se, zapomněl jsem na odpověď od czc a nevím jestli je to takhle třeba, ale radši...

@AggramarAvenger: Dobrý den,děkujeme za upozornění, máte pravdu. Nechám opravit.Hezký den

Nhl

Nepřipadá vám, že to nhl je pořád stejné?

@Sow@_red: Dobrý den,na konzolích ani nepřipadá, speciálně tento rok určitě ne. Na PC až na malá vylepšení ano. Doufejme, že se EA zaměří více i na PC verzi, stejně jako na konzolovou.

@Sow@_red: Sice na konzole som to nikdy nevidel, ale mne PC verzia pride vcelku dobra. Vlasnte, na sporte sa da vyznamne vylepsit snad len inteligencia PC. A tu dufam EA Sports pridalo, grafika ma az tak netrapi :) Nikdy to nebude ako v Crysis :)

@kikloop: Todle NHL vypadá famózně. NHL 07 a 08 bylo stejný jen změnili video, ale tohle doufám, že už bude o něčem jinný. Moc se na to těším a doufám, že mě to nesklame

@Sow@_red: Osobně mě nikdy sporotvní hry jako NHL, Fifa, NBA atd nebavily. Výjimky tvoří závodní hry. Takže mě NHL připadá prakticky pořád stejné. Ono se vlastně není čemu divit, když je to pořád hokej a ten se za poslední rok nezměnil. Většinou je změna trošku v grafice, ve složení týmů a možná inteligenci protivníků, což pro mě nemá smysl každoročně hrát. Uvidíme jak bude vypadat takové NHL 2050 :D

Facebreake

nevim nevim ea nikdy nedelala nic takoveho jako facebreake uvidim..e

@tomis.macek: Dobrý den,EA nikdy nedělala, ale právě touto hrou se vlastně představí nová poddivize EA Sports - EA Sports Freestyle. Osobně jsem plnou hru hrál a je to podle mě pecka a velká "návykovka", jak ostatně píši v textu.

EA sport

Musim jen říci, že nové NHL neni nic převratného, ono už několik posledních ročníků nemá čím překvapit. třeba nám ale náladu zvede titul NFS undercover, který se prý má vrátit k MW U2, což je velice dobře, protože pro street mimo grafiky nic moc, pro mě velký propadák.Tak snad se EA teď trošku ukáže v lepším světle.

Nhl

nemuzu se dockat

@cominator: Tohle nevypadá nějak moc dobře, spíše pro mladší hráče bych řekl

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru