Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Virtuální realita pro kutily? Stačí běžecký pás a Death Stranding Události
Death Stranding (PS4)  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Death Stranding (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč
KATVR KAT WALK MINI pohybová platforma  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
KATVR KAT WALK MINI pohybová platforma
99 165 Kč 119 990 Kč 82 636 Kč 99 990 Kč
PlayStation VR v2 + Kamera v2 + VR Worlds  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
PlayStation VR v2 + Kamera v2 + VR Worlds
6 603 Kč 7 990 Kč

Virtuální realita pro kutily? Stačí běžecký pás a Death Stranding

Virtuální realita je fenoménem poslední doby. Řeč přitom není pouze o sofistikovaných headsetech, které jsou aktuálně k mání v prodeji, ale také o nejrůznějším příslušenství. A co víc, některé si můžete vyrobit i sami doma, jak ukázal youtuber Allen Pan.

Ten se rozhodl posunout titul Death Stranding na novou úroveň. Protože v samotné hře toho hlavní hrdina poměrně dost nachodí, rozhodl se Pan rozpohybovat sám sebe i při hraní, využil přitom k tomu svoji šikovnost i důvtip.

Začal rozebírat běžecký pás, u kterého si všimnul, že má čidla snímající pohyb a že dovede vyrábět elektrický proud pouhou chůzí. Jak je vidět i na video výše, následně přišel na způsob, jak měřit rychlost a celý systém spárovat s rozebraným ovladačem. Díky tomu byl schopný namapovat pohyb vpřed na pásu přímo do virtuálního prostředí hry.

Youtuber Allen Pan se svým dílem

Ukázka ze hry Death Stranding

 

Technických detailů, na kterých si skuteční kutilové opravdu smlsnou, je samozřejmě k dispozici celá řada. Výsledkem je nicméně to, že chůzí či během na pásu může skutečně ovládat Sama Reeduse v titulu Death Stranding.

Aby byla navozená situace co nejvíce realistická a pochopitelně tedy i těžší, vzal si při hraní ještě batoh na záda, který přikurtoval přímo k běžeckému pásu. A výsledek vypadá v praxi opravdu skvěle. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že při hraní se teď známý youtuber zapotí daleko více, než kdyby jen seděl v křesle a hrál.

Pokud toužíte po podobném zážitku a necítíte se tolik zruční, můžete si v dnešní době podobnou vychytávku klidně i koupit. V internetovém obchodě CZC.cz je například k mání pohybová platforma Walk Mini od společnosti KatVR. Ta dovoluje uživateli se libovolně pohybovat na relativně malém prostoru s využitím běžeckého pásu a dalšího příslušenství.

KatVR Walk Mini v akci

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru