Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vybíráme ty nejzajímavější filmy podle her pro rok 2021

Vybíráme ty nejzajímavější filmy podle her pro rok 2021

Produktové tipy
Mikina Resident Evil - Umbrella Company (S)_1100181666
Mikina Resident Evil - Umbrella Company (S)
Produkt není určen k prodeji.
Čepice Resident Evil - Umbrella Corp_1427392917
Čepice Resident Evil - Umbrella Corp
Produkt není určen k prodeji.
Ponožky Resident Evil - Umbrella_909661844
Ponožky Resident Evil - Umbrella
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Uncharted 4 - Nathan Drake_402159176
Figurka Uncharted 4 - Nathan Drake
Produkt není určen k prodeji.
Čepice Uncharted - Skull Logo_226093922
Čepice Uncharted - Skull Logo
Produkt není určen k prodeji.

Hollywood už to s počítačovými hrami zkouší pěkných pár let. A i když nechci být přehnaný optimista, vypadá to, že v posledních letech se mu začíná dařit. Alespoň malinko.

Nový Tomb Raider byl fajn, Warcraft komerčně vyhořel, ale fandy hry potěšil, Ježek Sonic a Detektiv Pikachu vyhráli se sázkou na rodinnou podívanou a zvrácenosti jako Double Dragon nebo Super Mario Bros. už se netočí. Na film, který by se dal považovat za skutečně dobrý a opravdu úspěšný, ovšem pořád čekáme. A Hollywood nám ho samozřejmě zkusí naservírovat i příští rok. A hned čtyřikrát.

Monster Hunter

Tady to bude trošku složité. Monster Hunter se v kinech měl objevit už v roce 2020, i když se s premiérou hodně čachrovalo. Teď se čeká, až se uklidní covidová situace, ale adaptace slavné herní série už si svou velkou premiéru odbyla. A skončilo to průšvihem. Monster Hunter se totiž dostal do kin v Číně, jenže jeden lehce pitomý vtípek si tamní publikum vyložilo jako rasistický, a tak film dostal okamžitě zákaz a byl stažen z kin. Tvůrci slíbili, že problematický moment odstraní a omluvili se, je však otázka, jestli se Monster Huntera povede pro asijský trh zachránit. 

No a na co se můžeme těšit? Kdybych byl škarohlíd, tak řeknu, že na Resident Evil, kde jsou místo zombíků draky připomínající potvory. V hlavní roli Milla Jovovich, za kamerou její manžel Paul W. S. Anderson a tahle dvojka je za celou sérii Resident Evil zodpovědná. Hraje se tu na jistotu. To však nemusí být problém. Podle upoutávek to vypadá na poctivé béčko, rozpočet šedesát milionů je větší než u posledního Resident Evil a vedle Jovovich se objeví supermlátička Tony Jaa. Asi by bylo naivní očekávat cokoliv jiného než béčko se spoustou slušně vypadajících soubojů a lehce dementním příběhem, které si vyzobává z herní předlohy jen to, co potřebuje, ale jako výplach by to fungovat mohlo.

Co se týče české premiéry, bude se nejspíš odvíjet od toho, kdy a jak se otevřou kina. Ještě před pár týdny to vypadalo, že se dočkáme v letošním prosinci!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mortal Kombat

První filmový Mortal Kombat už oslavil čtvrtstoletí, přesto je dodnes adaptace kultovní mlátičky považovaná za jeden z nejlepších herních filmů podle her. Čistě proto, že nabídl dobré a hrdinové vypadali víceméně jako jejich herní předobrazy. Oproti tomu pokračování Mortal Kombat 2: Vyhlazení nacházíme obvykle hodně vysoko na žebříčcích nejhorších filmů natočených podle her. Proto, že v něm ty dobré bitky nebyly a špatné bylo i všechno ostatní. Ale přišel čas zkusit to znovu. Od začátku a jinak.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový Mortal Kombat produkuje James Wan, tvůrce filmových sérií Saw, Insidious nebo V zajetí démonů, který si akci vyzkoušel i u Rychle a zběsile 7 nebo komiksového Aquamana. Za kameru se usadí celovečerně debutující klipař Simon McQuoid a oba pánové slibují to, po čem fandové volají už celá léta. Rating R a tudíž i krev, násilí a tentokrát prý i konečně lahůdkové fatality. Co se příběhu týče, nic moc nového se nepokoušejí vymyslet, podíváme se na turnaj bojových umění, kde se hraje o osud Země a poraženému obvykle vítěz vyrve páteř nebo tak něco. Dorazit by měli hrdinové prvních dvou her. Z jedničky chybí jen Johnny Cage (i když se možná prý objeví i on) a z dvojky přijdou třeba Jax nebo Mileena. Kvůli sázce na vyšší přístupnost a krev ale nebyl rozpočet dost velký na to, aby se před kamerou mohly sejít hvězdy, takže slavné tváře nečekejte. Na druhou stranu Joe Taslim z akční pecky Zátah: Vykoupení nebo Hiroyuki Sanada z Posledního samuraje rozhodně akční scény zvládnou.

Premiéra měla být původně na jaře, ale kvůli Covidu je zatím odložena na neurčito. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uncharted

Nathan Drake, jedna z ikon PS4 (a snad někdy v budoucnu i PS5) pokukuje po filmových plátnech už pěkných pár let. A párkrát měl opravdu hodně blízko k tomu, aby se do kin podíval. Slavný režisér David O. Russell chtěl původně do hlavní role Marka Wahlberga, ale se studiem se o celém projektu dohadoval tak dlouho, až z něj vycouval. S Uncharted následně nepohnuli ani Shawn Levy (seriál Stranger Things), ani talentovaný Dan Trachtenberg (teď chystá nového Predátora). Nakonec se věci začaly hýbat dopředu, když se hlavní role ujal Tom Holland. Aktuální představitel Spider-Mana byl podle mnohých fandů až příliš mladý a logické rozhodnutí, že film se bude odehrávat před hrami a uvidíme v něm Nathana na jeho první výpravě, taky nikoho nepotěšilo. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jenomže tvůrci vědí, že pokud chtějí natočit úspěšný film, musí dělat ústupky a oslovit hlavně to publikum, co Uncharted nezná. Musí natočit dobrý primárně dobrodružný film, ne herní. Jenže s trochou štěstí budou nakonec spokojeni i hráči. Holland je sympaťák a na prvních fotkách vypadá dobře. K projektu se vrátí i Mark Wahlberg, ale tentokrát se ujme role Sullyho, a záporáka si vystřihne Antonio Banderas. Navíc režíruje velice šikovný Ruben Fleischer, který má na kontě parádní Zombieland i jeho pokračování a umí jak akci, tak i humor. Možná, že to dlouhé čekání na první filmové dobrodružství Nathana Drakea se nakonec vážně vyplatí.

Premiéra je zatím plánovaná na polovinu července 2021. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Resident Evil

Resident Evil s Millou Jovovich skončil v roce 2016, v Hollywoodu se ale na nic nečeká, takže jedeme znovu od začátku. Bez Milly a trošku jinak. Tvůrci nového Resident Evil slibují, že se vrátí k herním kořenům a jejich verze nebude mít s tou filmovou vůbec nic společného. Prý se dočkáme pořádného hororu, ne akční divočiny plné zpomalovaček. Scenárista a režisér Johannes Roberts prý hledal inspiraci v prvních dvou herních dílech a jde mu o to, aby diváci u jeho filmu cítili stejně nepříjemné pocity strachu jako on kdysi, když Resident Evil hrál. Navíc slibuje realističtěji pojaté postavy a vůbec menší měřítko, což v tomhle případě ovšem nemusí vůbec znamenat problém. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Potíž je trošku v tom, že Johannes Roberts se zatím nestihl předvést jako režisér, na jehož filmy by se člověk měl nějak extrémně těšit. Jeho žraločí horor 47 metrů není zlý, ale že by šlo o nějakou zásadní žánrovou pecku, to se taky říct nedá. Na druhou stranu palce mu držíme, to zase jo. A je to třeba, protože jeho Resident Evil bude film bez hereckých hvězd a ačkoliv Kaya Scodelario ze sci-fi Labyrint, hororu Kořist nebo posledních Pirátů z Karibiku hrát bezpochyby umí, davy fandů její jméno do kin asi nedostane. Resident Evil to nebude mít snadné. Ale rozhodně oceňujeme snahu jít jinou cestou než předchozí filmy. A vsadit víc na horor a děs.

Natáčení začalo letos v říjnu a s premiérou se počítá na rok 2021. Kdy přesně, to ale nejspíš teď neví ani sami tvůrci. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru