Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vydání Assassin’s Creed Mirage se blíží. Hratelnost je návratem ke kořenům

Vydání Assassin’s Creed Mirage se blíží. Hratelnost je návratem ke kořenům

Události
Assassin's Creed: Mirage (Xbox)_732742448
Assassin's Creed: Mirage (Xbox)
992 Kč 1 200 Kč
Assassin's Creed: Mirage - Deluxe Edition (Xbox)_1796060499
Assassin's Creed: Mirage - Deluxe Edition (Xbox)
1 239 Kč 1 499 Kč
Tričko Assassin's Creed Mirage - Eagle (M)_8577377
Tričko Assassin's Creed Mirage - Eagle (M)
412 Kč 499 Kč

Vydavatelský dům Ubisoft vpustil první hráče do připravovaného asasínského akčního RPG s výraznou stealth složkou. Dojmy jsou více než kladné!

Po nejnovější trilogii, ve které jsme se postupně podívali do Egypta (Origins), Řecka (Odyssey) a Velké Británie a Norska (Valhalla), se tvůrci série Assassin’s Creed rozhodli udělat mnohými požadovaný krok zpět od velkolepých RPG titulů v délce přesahující 100 hodin. Cílem bylo vytvořit svět, který bude kompaktnější nejen v kontextu své velikosti, ale také hratelnosti. Výsledkem je očekávané pokračování nesoucí název Assassin’s Creed Mirage, které podle nejnovějších ohlasů v mnohém připomíná oblíbený a skvěle hodnocený druhý díl série.

Předobjednat Assassin’s Creed Mirage 

Jak se hraje Assassin’s Creed Mirage?

Právě na tuto otázku jsme začali dostávat první odpovědi. A zdá se, že návrat ke staré dobré hratelnosti, a v tomto případě také do roku 861 našeho letopočtu (12 let před událostmi Valhally), je velkým vítězstvím studia Ubisoft Bordeaux. Abbásovci, vládnoucí sunnitská dynastie muslimského impéria, představují zajímavou kulisu. Hráči však budou kromě posouvání dějinných událostí řešit i řadu mnohem menších, ale o to zábavnějších questů. Reportér serveru IGN si chválí například velmi živé město, pestrou hratelnost plynoucí z vysoké vertikality, vylepšený soubojový systém, a především pocit, že hraje skutečnou stealth akci. Zkrátka opravdový Assassin’s Creed. „Vypadá to, že se dočkáme návratu ke kořenům v tom nejlepším slova smyslu,“ láká Nick Maillet.

Kdo je hlavním hrdinou Assassin’s Creed Mirage?

Ti, kteří se v předchozím díle nesoucím název Assassin’s Creed Valhalla dostali alespoň přes úvodní lokace v Norsku a dopluli s posádkou Vikingů do Británie, dobře znají arabského příslušníka „Hidden Ones“, tajuplného sympaťáka Basima. A právě charismatický Basim je také hrdinou Mirage. „Je to klasický asasín – se zabijáckým instinktem, vynalézavý, s komplexní osobností,“ popisuje jeho kvality příběhová režisérka hry Sarah Beaulieuová.

Kde se odehrává Assassin’s Creed Mirage?

Starší díly Assassin’s Creed byly specifické tím, že nabízely téměř výhradně městské kulisy. Neboť právě úzké uličky a hra světla a stínů dávají skutečnému zabijákovi příležitosti pro to, najít si tu správnou stealth cestu. V novém díle Mirage se podíváte do Bagdádu, hlavního města současného Iráku. Jenže opevněné město ve videohře bude docela jiné, než jak si jej dost možná představujete. Jak vznikal videoherní Bagdád pro Assassin’s Creed Mirage, se dozvíte v zajímavém videu.

Kdy vychází Assassin’s Creed Mirage?

Novinka vychází už 5. října 2023, a to na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Jde o týdenní posun dopředu oproti původně ohlášenému a inzerovanému datu 12. října. I to je důkazem toho, že hra by měla být ve velmi dobrém technickém stavu. Není náhodou, že další RPG titulem posunutým letos vpřed, dokonce o měsíc, byl vynikající Baldur’s Gate 3.

Bude Assassin’s Creed Mirage v češtině?

Odpověď je stejná jako u valné většiny her, které u nás společnost Ubisoft v poslední době vydává – bohužel nikoliv. To ale rozhodně nebrání tomu, abyste si připravovaný hit užili. Speciální pozornost pak doporučujeme věnovat kombinaci doporučené samotnými vývojáři: Hrát Assassin’s Creed Mirage s arabským dabingem a anglickými titulky (případně jinými, kterým dobře rozumíte). Právě na tuto možnost lákají i speciálním trailerem. Připomínáme, že například na původní polský dabing Zaklínače 3 nedá mnoho hráčů dopustit a označuje jej za jedinou možnost, jak hru prožít skutečně stoprocentně. Mirage může být dalším takovým případem.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru