Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Vyladěno k dokonalosti. Asus ukázal novou herní mašinu Události
Asus ROG Phone, 8GB/128GB
Asus ROG Phone, 8GB/128GB
Produkt není určen k prodeji.

Vyladěno k dokonalosti. Asus ukázal novou herní mašinu

autor: Stanislav Holý
V kuloárech se již delší dobu spekulovalo o tom, že společnost Asus ukáže světu novou herní mašinu – druhou generaci chytrého telefonu ROG Phone. A to se nyní skutečně stalo. Musíme přitom konstatovat, že novinku výrobce vyladil takřka k dokonalosti.

První ROG Phone byl nefalšovaný herní smartphone, na který jsme se detailně podívali v podrobné recenzi. Zaujal především hromadou volitelného příslušenství, díky kterému bylo možné proměnit tento mobilní stroj na plnohodnotnou herní konzoli. V případě druhé generace se tedy podle všeho máme také na co těšit, i když výrobce zatím drží všechny informace pod pokličkou.

Představení Asus ROG Phone II

 

Špičkový AMOLED displej

Dvojka nicméně posouvá dovednosti tohoto modelu ještě o příčku výše. Design je stejný jako u předchůdce, nicméně rozměry mírně narostly. Je to dáno především použitím 6,6palcového displeje s Full HD+ rozlišením. V dnešní době sice existují jemnější displeje, ale standard Full HD+ se na hraní hodí patrně nejvíce. Navíc jde o špičkový AMOLED panel, který vůbec jako první na světě – alespoň tedy mezi chytrými telefony – nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz.

Odezva obrazovky je 1 ms, na dotyk pak plocha reaguje během 49 ms, což má být nejnižší hodnota na trhu. Ve výbavě samozřejmě nechybí standard HDR10, potěší také integrace čtečky otisků prstů přímo do obrazovky. Ve všech ohledech by tak měl být displej tím nejlepším, co je aktuálně možné v herním segmentu zakoupit. Vylepšení se dočkaly také stereoreproduktory, které jsou nyní 2,5krát hlasitější.

Velké změny se udály samozřejmě také pod kapotou. ROG Phone II je totiž prvním telefonem, který nabídne nový procesor Snapdragon 855+. Jde o osmijádrový čip, který má jednotlivá jádra rozdělena do tří skupin. Proti předchůdci se nicméně vylepšení dočkalo pouze primární jádro Kryo 485, u kterého se takt zvýšil z původních 2,84 GHz na 2,96 GHz. Díky tomu by v praxi měl narůst výkon jednoho jádra až o 4 %. Pro úplnost dodejme, že zbývající takty zůstaly stejné. K dispozici jsou tedy tři jádra Cortex A76 s frekvencí 2,42 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 taktovaná na 1,8 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus ROG Phone II

 

Polepšila si také grafika

Vylepšení se nicméně dotklo integrované grafiky, a je možná ještě markantnější než v případě samotného jádra procesoru. Čip Adreno 640 bude totiž podle příslibu výrobce až o 15 % rychlejší, přesné takty nicméně budou oznámeny až později. Podle neoficiálních informací se nicméně pracovní tempo zvýšilo z 585 MHz na 673 MHz. Přístroj bude mimochodem nabízen s 12GB pamětí a 512GB úložištěm, v prodeji se nicméně objeví také odlehčená varianta s 8GB pamětí a 128GB úložištěm.

Na zadní straně přístroje se pyšní duální fotoaparát. Hlavní senzor nabízí rozlišení 48 MPx a je napojen na objektiv se světelností f/1,79. Druhý objektiv má rozlišení 13 MPx a je určen pro širokoúhlé záběry, vepředu je pak 24MPx selfie kamera. Akumulátor nabízí kapacitu úctyhodných 6000 mAh.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti modelu Asus ROG Phone II si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Množství volitelného příslušenství bude opravdu bohaté

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru