Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vypadá jako vajíčko. Nejšílenější smartphone zamíří do výroby

Vypadá jako vajíčko. Nejšílenější smartphone zamíří do výroby

Události

Připadají vám moderní smartphony příliš hranaté a jejich design natolik podobný, že nedokážete odlišit jeden model od druhého? Pak by vás možná mohl zaujmout naprostý unikát – oválný smartphone s kulatým displejem zvaný Cyrcle Phone 2.0.

Přesně na takovou novinku lákají tvůrci prostřednictvím crowdfundingového serveru Kickstarter. A podle množství podporovatelů je už nyní jasné, že Cyrcle Phone 2.0 skutečně vznikne. K rozjetí masové výroby totiž tvůrci nepotřebují evidentně žádné velké prostředky, požadují pouze 10 000 dolarů, a již nyní se vybralo 14 734 dolarů. Přispívat přitom bude možné až do víkendu.

Pokud si myslíte, že jde o nějaký vtípek či recesi, není to tak úplně pravda. Prototyp první generace smartphonu, který svým tvarem připomíná vajíčko, si odbyl premiéru již na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Tvůrci jej ale v posledních měsících ještě vylepšili, a proto poslali na Kickstarter vylepšenou verzi s dvojkou v názvu.

Ergonomie je šílená! Tady jde o efekt

Na ergonomii u tohoto telefonu příliš hledět nemůžete, už z ukázkových videí jde vidět, že kulatý displej uložený v oválné konstrukci je velmi nepraktický. Telefon sice chytnete jednou rukou, ale žádným prstem už nemáte šanci ovládat dotykovou obrazovku.

Není žádným tajemstvím, že tato konstrukce má především zaujmout – jde zkrátka o efekt. Rozměry této bizardní novinky jsou 130 x 103 x 22 mm, o žádného drobečka tedy rozhodně nejde, byť hmotnost 147 gramů není nijak tragická.

Samotný operační systém Android je sice uzpůsoben pro kulatý displej, ale jakmile zapnete nějakou aplikaci, musíte se smířit s černými plochami po všech stranách. Drtivá většina programů pro platformu od Googlu zkrátka není dělaná pro kulaté displeje.

Obrazovka má průměr 3,45 palce a nabízí rozlišení 800 x 800 pixelů, jde o IPS panel. Blíže neupřesněný procesor Qualcomm Snapdragon doplňují 3 GB operační paměti a 32GB úložiště. Baterie nabízí kapacitu 2000 mAh.

Tvůrci tvrdí, že v rámci předobjednávek telefon získá každý, kdo zaplatí 699 dolarů. V běžném prodeji by však Cyrcle Phone 2.0 měl stát 999 dolarů.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru