Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Výroční stream Xboxu ukázal spuštění multiplayeru Halo: Infinite i nový seriál

Výroční stream Xboxu ukázal spuštění multiplayeru Halo: Infinite i nový seriál

Události
Halo: Infinite (Xbox)
Halo: Infinite (Xbox)
1 404 Kč 1 699 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
826 Kč 999 Kč
autor: Ondřej Koch

U příležitosti jubilejního dvacetiletého výročí uvedení první videoherní konzole z rodiny Xbox připravila společnost Microsoft půlhodinový streamovaný pořad. V něm jsme se kromě ohlédnutí za historií konzole dočkali i odhalení multiplayerové složky hry Halo: Infinite, která přitom na pulty obchodů zamíří až 8. prosince.

První sezóna režimu pro více hráčů dostala jméno Heroes of Reach (Hrdinové z planety Reach). Zásadní je to, že od okamžiku ukončení streamu je k dispozici jako samostatný free-to-play titul. Oficiálně jde sice stále o otevřenou multiplayerovou betu, veškerý postup a zakoupený obsah (např. Battle Pass) však bude zachován i po spuštění plné verze v prosinci, kdy se dočkáme příběhové kampaně Halo: Infinite.

Na dvacet let Xboxu zavzpomínali představitelé herní i popkulturní scény, aby diváky nalákali na šestidílný dokumentární seriál Power On: The Story of Xbox. Vrátil se také legendární Dwayne Johnson alias The Rock, který přes 20 lety v Las Vegas uváděl s Billem Gatesem původní Xbox na trh. Johnson představil Xbox Vault, online soutěž, která propojuje artefakty ze dvou dekád historie videoherní konzole s příběhem akčního filmu Red Notice. Ten se stal nedávno vůbec nejstreamovanějším filmem v den uvedení na VOD platformě Netflix.

A u streamování zůstaneme – hlas Master Chiefa totiž prostřednictvím krátkého teaseru oznámil hraný seriál Halo, který bude v příštím roce uveden na službě Paramount Plus. „Stejně jako Marvel nebo Star Wars, také Halo je univerzum, ve kterém můžeme vyprávět stovky příběhů a sdílet miliony zážitků. Halo bylo uvedeno před 20 lety spolu s Xboxem a díky vám se stálo globálním popkulturním fenoménem,“ shrnula Bonnie Ross, viceprezidentka Xbox Game Studios a šéfka studia 343 Industries, které stojí za značkou Halo.

Microsoft také ohlásil přidání celkem 76 titulů do režimu zpětné kompatibility. Na Xbox Series a Xbox One si tak můžete zahrát celou řadu vynikajících her z dob původního Xboxu a následně také Xboxu 360. Jde mimo jiné série jako F.E.A.R., Max Payne, původní NIER, kovbojské dobrodružství Red Dead Revolver či čtyři hry ze světa Star Wars. Pokud jste doteď nevěděli, co s dlouhými zimními večery, právě tohle oznámení může být zásadní. Na kompletní výroční stream Microsoftu se můžete podívat ve videu níže.  

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru