Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vytvořili Halo i Destiny. Teď si úspěšné herní studio koupí tvůrci PlayStationu

Vytvořili Halo i Destiny. Teď si úspěšné herní studio koupí tvůrci PlayStationu

Události
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky_508498249
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Halo: Infinite (Xbox)_774707526
Halo: Infinite (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.

Herní království společnosti Sony, které už tak díky své velikosti lákalo ke koupi PlayStationu, se ještě více rozroste. Japonský elektronický gigant oznámil, že pohltí herní studio Bungie.

Situace na poli herních gigantů připomíná v poslední době tak trochu závody ve zbrojení světových mocností. Microsoft totiž v polovině ledna oznámil, že za 68,7 miliardy dolarů, tedy zhruba 1,5 bilionu korun, koupí herní studio Activision Blizzard. To analytici označují za největší herní akvizici v celé historii. Už předloni přitom Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 7,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu více než 160,9 miliardy korun.

Halo: Infinite je již dílem studia 343 Industries

Nelení ale ani společnost Sony, a při nákupech se také nebojí sáhnout hluboko do kapsy, i když se drží více při zemi než Microsoft. Za 3,6 miliardy dolarů, tedy zhruba 64 miliard korun, si tvůrci PlayStationu koupí studio Bungie. Pikantní na tom je, že to stojí například za legendární střílečkou Halo, která se stala jedním z hlavních lákadel Xboxu. Jedním dechem je ale nutné dodat, že v současnosti vyvíjí Halo studio 343 Industries. V letech 2000 až 2007 nicméně Bungie patřilo do portfolia Microsoftu.

Kdo by si myslel, že Sony „vyžírá“ pouze zbytky, byl by na omylu. Bungie má na kontě i multiplayerovou střílečkou Destiny. Je tedy zřejmé, že lidé v tomto herním studiu zkrátka umí. „Jsem naprosto nadšený, že mohu oznámit, že do rodiny PlayStation se připojí nový člen! Fanouškem Bungie jsem už mnoho let,“ neskrýval své nadšení z akvizice Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios.

Bude tedy zajímavé sledovat, co všechno nás pod novým vedením od studia Bungie čeká. Generální ředitel tohoto studia Pete Parsons nicméně fandům přislíbil, že „Bungie bude i nadále nezávisle publikovat a kreativně rozvíjet všechny své značky“. Vysloveně zmínil, že hry od Bungie nebudou exkluzivity pro PlayStation.

Za Destiny 2 stojí studio Bungie

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru