Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Winamp se dočkal reinkarnace, rozumí si s Windows 11

Winamp se dočkal reinkarnace, rozumí si s Windows 11

Události
Hyundai MP 366 FM, 4GB, růžová
Hyundai MP 366 FM, 4GB, růžová
516 Kč 624 Kč
GoGEN MXM 421, 16GB, černá/bílá
GoGEN MXM 421, 16GB, černá/bílá
946 Kč 1 145 Kč
autor: Saša Ševčík

Ještě v dobách Windows 98 a XP byl Winamp patrně nejpopulárnějším hudebním přehrávačem na světě. Jeho fanoušci se nyní dočkali nové verze, která si rozumí i s Windows 11.

V současnosti je ke stažení Winamp 5.9 pouze jako release candidate 1 (sestavení 9999). To ale v podstatě znamená, že bychom se měli v dohledné době dočkat finální varianty. Tvůrci již nyní přislíbili, že fanoušci mohou počítat s podporou Windows 11, kodeku VP8 a vylepšenou podporou podcastů.

Winamp v současnosti vlastní společnost Radionomy, která za nejpopulárnější softwarový hudební přehrávač zaplatila podle odhadů pět až deset milionů dolarů. Za celou dobu ale byla zveřejněna pouze beta verze 5.8, ale to však jen kvůli kompatibilitě s novými verzemi Windows.

Už před rokem se ukázalo, že Radionomy chce věhlasný hudební přehrávač opět oživit. Firma začala totiž ve velkém nabírat programátory. Výsledek jejich snažení může díky testovací verzi vyzkoušet nyní již kdokoliv.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Winamp 5.9 pouze jako release candidate 1 (sestavení 9999)

Legendární skiny jako NFT

V první polovině letošního roku se nechali tvůrci zlákat také fenoménem NFT, lidem nabídli prostřednictvím online tržiště OpenSea aukci NFT prvního originálního skinu slavného přehrávače.

Non-fungible tokeny, což znamená „nezaměnitelný“, se těší v poslední době nebývalé popularitě. NFT lze použít k prokázání vlastnictví určité věci, ale i souvisejících práv například pro hlasování, a to nezměnitelným a jednoznačným způsobem. Vlastník NFT jej drží ve své vlastní blockchainové peněžence, což je obdoba digitální peněženky.

NFT tokeny tak slouží jako jedinečné a proti padělání odolné certifikáty vlastnictví, které digitálně prokazují vlastnictví konkrétního aktiva. Příklady použití sahají od vlastnictví digitálních uměleckých děl a sběratelských předmětů až po virtuální předměty pro online hry, webové domény a další.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru