Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Xbox Games Showcase představil Forzu, Halo i Fable

Xbox Games Showcase představil Forzu, Halo i Fable

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
autor: Adam Plechatý

Microsoft se v dalším ze svých herních streamů pochlubil se spoustou her pro PC i Xbox, kterými se nás bude snažit nalákat na novou generaci své konzole. Na co se máme těšit?

Halo Infinite

Co? O pokračování jedné z největších značek na poli stříleček víme už nějakou dobu. Zachraňovat svět budeme opět v kůži, tedy vlastně brnění ikonického Master Chiefa, takže pokud byste se snad báli, že se tvůrci rozhodli pro nějaké dramatické zásahy do vyzkoušené receptury, můžete být v klidu.

Gameplay? Ano! Microsoftu by už nejspíš další renderovaná ukázka neprošla, takže se po krátkém příběhovém úvodu přesouváme do pohledu z první osoby a jdeme rovnou do akce. Střílení vetřelců, jízda v klasickém vozítku warthog i víceméně standardní průzkum prostředí - to vše tu je. Skalní fanoušci budou bezesporu uspokojeni.

Kdy? Už letos! Na Xbox One, Xbox Series X i (pozor) PC.

Těšíme se? Lze se na další hru z univerza Halo netěšit? Zvlášť teď, když na PC vychází remastery předchozích her ze série. I když budeme upřímní, Halo Infinite ničím nepřekvapil ani nenadchl. Prostě řemeslně dobrá práce. Bude to stačit?

Forza Motorsport

Co? A hned další ikonická značka, tentokrát s auťáky. Forza Motorsport je plánovaná jako měkký reboot série, čemuž nasvědčuje i absence jakékoli číslovky v názvu. Vyvíjena je pouze na novou konzoli (a PC) a mezi zásadní prvky nové hry patří nativní podpora 4K, 60 FPS a ray tracingu.

Gameplay? Bohužel! I když filmeček byl zachycený přímo v enginu hry, minutová ukázka nás za volant nepustila. Prohlédli jsme si však extrémně detailní garáž se supersporty a nějakou chvíli jsme strávili v legendární šikaně tratě Laguna Seca.

Kdy? Hra je prý v poměrně rané fázi vývoje, čekat že půjde o launch titul nového Xboxu nejspíš tedy nemůžeme. Datum vydání není známé...

Těšíme se? Microsoft nám zatím nedal příliš důvodů se pro novou hru z jejich závodní série nadchnout. Vzhledem ke kvalitě předchozích dílů ale máme spoustu důvodů se těšit.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Co? Velké překvapení! Klasická PCčkářská záležitost od ukrajinského studia GSC Game World, která rozhodně neměla lehký průběh vývoje, se objeví (na čas) exkluzivně pouze na Xbox Series X a PC. 

Gameplay? Bohužel. Microsoft se vytasil s klasickou nálaďovkou, i když z dvouminutového traileru je poznat, že jde o záběry z herního prostředí.

Kdy? Nevíme. Tipovali bychom příští rok.

Těšíme se? Tvůrci nás lákají na jeden z největších otevřených světů, radiaci, anomálie a plno nebezpečných ozářených potvor. Zkrátka STALKER pro novou generaci konzolí. Snad se Ukrajinci ubrání tlakům hratelnost co nejvíce přizpůsobit moderním trendům.

Fable

Co? Dlouho spekulované a velmi očekávané pokračování jednoho z nejlepších fantasy RPG. Na hře tentokrát pracují závodníci z Playground Games (série Forza).

Gameplay? Minutový teaser nás pohádkově naladil a jemným humorem pobavil. Nejspíš nás čeká hodně barevné dobrodružství v klasickém fantasy odlehčeném styly á la Trine. Jenom samozřejmě ve 3D a v otevřeném světě.

Kdy? To kdybychom věděli...

Těšíme se? Velmi. Série Fable proslula svou hřejivě pohádkovou atmosférou a velmi organickým vývojem hlavní postavy, která měnila i svou vizáž podle toho, jestli jste byli dobří, nebo zlí.

The Medium

Co? Hororová adventura od polského indie týmu Blooper Team ukazuje sílu nového Xboxu vychytanou featurou, kdy hrajete ve dvou světech naráz. V realitě a v jakési noční můře budete prozkoumávat okolí respektive utíkat před hrozivou příšerou.

Gameplay? Ano! Ještě teď máme husí kůži. Mrkněte na video, nebudeme nic prozrazovat.

Kdy? Trailer neprozradil. Hru si už teď můžete předobjednat, což by mohlo znamenat, že datum vydání stihne ještě tento rok.

Těšíme se? Úplně se chvějeme! Jenom nevíme, jestli strachem nebo se už nemůžeme dočkat, až nás Poláci pořádně vyděsí.

Avowed

Co? Fantasy RPG od Obsidianů je rozhodně velká věc a podle samotných tvůrců jde o projekt, který chtěli spolu s Microsoftem již dlouho udělat.

Gameplay? Bohužel, nicméně na samotném konci traileru jistý záblesk byl. First person pohled, meč v pravé ruce a levá ruka čarující ve vzduchu. A něco velkého a zlého za rohem.

Kdy? Nevíme.

Těšíme se? Cokoli od Obsidian Entertainment lze očekávat s nadšením. Co konkrétně nás nadchlo je fakt, že se na svět budeme dívat z pohledu vlastních očí. Že bychom se dočkali volného nástupce legendárního Dark Messiah of Might and Magic?

Grounded

Co? Kooperativní survival akce od Obsidian Entertainment slibuje pořádnou dávku humoru a žánrově netradiční důraz na příběh.

Gameplay? Spousta! Grounded zatím vypadá jako kombinace Fortnite (důraz na stavění) a libovolné koop survival akce. Pohádková stylizace možná nesedne každému.

Kdy? Už za čtyři dny!

Těšíme se? Hry se dočkáme na PC i obou Xboxů, především ale v rámci Xbox Game Pass. Takže si ji minimálně s chutí vyzkoušíme.

Psychonauts 2

Co? Pokračování obskurní a psychedelické hopsačky od Tima Schafera nemělo vůbec lehký vývoj. Od úspěšného crowdfundingu na platformě Fig uběhlo pět let a mezi tím tvůrčí tým musel škrtat featury, kde se dalo. Minulý rok studio odkoupil Microsoft a výsledek máme před sebou.

Gameplay? Spousta a spousta. Od původní hry se toho příliš nezměnilo, a to včetně grafiky, která zůstává silně stylizovaná a stále unikátní.

Kdy? Obáváme se, že tohle neví ani tvůrci.

Těšíme se? Tak samozřejmě. Pokud Psychonauts 2 někdy vůbec spatří světlo světa, bude to opět důvod k oslavám.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon

Co? DLC k opěvovanému postapo RPG The Outer Worlds od Obsidianů. (Tohle už je jejich třetí hra ve vývoji!) Pokud jste fandové původní hry, těžko vám musíme říkat více.

Gameplay? Ano.

Kdy? Brzy! 9. září.

Těšíme se? Ne všichni z nás byli humorem The Outer Worlds omámení. Je tu stále velká spousta přehrávaného humoru a narážek na velké zlé korporace. Pokud nenávidíte korporáty a potřebujete se o tom přesvědčit, The Outer Worlds je váš parťák.

Warhammer 40.000: Darktide

Co? Kooperativní akce pro čtyři hráče z populárního univerza Warhammer 40.000 od tvůrců Warhammer Vermintide a švédských FatShark.

Gameplay? Bohužel. Ale dokážeme si představit, o čem hra bude.

Kdy? Příští rok!

Těšíme se? Kooperativní akcí (a her vůbec) není nikdy dost, a pokud jde o zasazení do futuristického Warhammeru, nemohli bychom být více nadšeni.

To je pořádná nálož her, že? Ještě nekončíme, níže už jen telegraficky...

State of Decay 3 - zombíci potřetí!

Tell Me Why - mysteriózní epizodická adventura

As Dusk Falls - interaktivní drama

Destiny 2: Beyond Light - datadisk k Destiny 2 na ledové Europě

The Gunk - sci-fi adventura s pěknou stylizací

Everwild - nová věc od Rare, o které toho stále moc nevíme

Tetris Effect: Connected - tetris s mulťákem!

A to je vše. Tak co, těšíte se na nový Xbox Series X? Budete hrát na nové konzoli, nebo na PC? Dejte nám vědět v komentářích.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru