Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Xbox se do křemíkového nebe nechystá. Nefoukejte kouř do konzole, prosí Microsoft Události
Xbox Series X, 1TB, černá
Xbox Series X, 1TB, černá
11 156 Kč 13 499 Kč

Xbox se do křemíkového nebe nechystá. Nefoukejte kouř do konzole, prosí Microsoft

autor: Petr Kirs
Internet zaplavují v posledních dnes fotografie a videa, jak se valí kouř z nového Xboxu Series X. Virální příspěvky nenechaly chladnou ani společnost Microsoft, která se nyní k celé problematice také vyjádřila.

Možná jste to již viděli také. Ze zapnutého Xboxu Series X, tedy z nejvýkonnější konzole na světě, se valí dým. Většinu lidí při takovém pohledu napadne, že je něco špatně a že se kvůli nějaké hardwarové chybě z konzole „zakouřilo“.  

Ve skutečnosti ale nové herní systémy od Microsoftu do křemíkového nebe rozhodně nemíří. To pouze vtipálci využívají konstrukce konzole, která ve spodní části nasává čerstvý vzduch, aby nahoře mohla odvádět z útrob zařízení horký vzduch ven.

Tohle by lidé se svým Xboxem rozhodně dělat neměli

 

Vtipálci tedy zpravidla s pomocí elektronických cigaret vydechnou kouř ve spodní části konzole, který je následně větracím systémem z útrob vysán směrem vzhůru. Z výše uvedeného je tedy jasné, jak tyto až neuvěřitelné snímky vznikají, realita je však úplně jiná.

Tak trochu překvapivě se k virálním fotografiím a videím vyjádřil i samotný Microsoft. „Nemůžeme uvěřit tomu, že to říkáme… Ale prosím, nefoukejte kouř do chlazení konzole Xbox Series X,“ uvedli zástupci herní divize amerického softwarového gigantu na Twitteru.

Naráželi přitom na to, že kouř je v podstatě mikroskopický prach, který se může usazovat na vnitřních součástkách konzole a v krajním případě některé její části dokonce poškodit. Nelze předpokládat, že by v takových případech pak byli technici při případné reklamaci shovívaví. Koneckonců právě propracovaný systém chlazení je jednou z největších předností nového Xboxu Series X, jak jsme si ukázali v podrobné recenzi.

Představení konzole Xbox Series X

Názory ostatních Geeků (3)

norbertscholl@seznam.cz NOR

Haloooo?

norbertscholl@seznam.cz 17. 11. 2020 19:01

Nevdechujte?? Snad nevyfukujte.... XD

Saša Ševčík - CZC SAŠ
Saša Ševčík - CZC 17. 11. 2020 20:24

@norbertscholl@seznam.cz: Dobrý den, díky za upozornění. Je to opravené. Fajn den ;-)

avatar

:)

Nocron 21. 11. 2020 15:40

Vždyť je to jen Xbox takže krabice a krabici to přeci jen nevadí a vykuchat to a přidat RGB osvětlení by vypadalo dost dobře jako lampička :)

Máš něco na srdci?

nahoru