Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Xbox Series X vyjde v listopadu, Halo Infinite se ale odkládá

Xbox Series X vyjde v listopadu, Halo Infinite se ale odkládá

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Halo: Infinite (Xbox)_774707526
Halo: Infinite (Xbox)
578 Kč 699 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Společnost Microsoft oficiálně potvrdila, že chystaný Xbox Series X se na pultech obchodů objeví letos v listopadu. Zklamaní však budou všichni hráči, kteří se těšili, že společně s novou generací televizní konzole vyjde také očekávaná pecka Halo Infinite. Ta se totiž odkládá.

Již dříve se spekulovalo o tom, že Xbox Series X si odbude prodejní premiéru v listopadu, nyní to ale Microsoft oficiálně potvrdil. Otazník visí nad tím, který konkrétní den se tak stane. Úplně první Xbox se totiž začal prodávat 15. listopadu. Modely Xbox 360 a Xbox One pak byly nabízeny od 22. listopadu, aktuálně nabízený Xbox One X pak 7. listopadu.

Konzole Xbox Series X

 

Tisíce her při premiéře

Ať už Microsoft zvolí jakékoliv datum prodejní premiéry, jisté je to, že očekávaný titul Halo Infinite vyjde později. Přestože mělo jít o jedno z největších lákadel nové konzole, šéf studia 343 Industries Chris Lee prozradil, že se premiéra tohoto dílu odkládá až na rok 2021.

Pokračování populární střílečky Halo s podtitulem Infinite je šestým dílem ságy o Master Chiefovi, který se pokouší zabránit vzpouře umělé inteligence Cortany. Přestože je zatím v rámci předobjednávek dostupná pouze verze pro Xbox One, počítá se také s variantou pro novou generaci Xbox Series X a pro PC. Podle dřívějších prohlášení Microsoftu budou ale v době premiéry i tak k mání tisíce her.

Upoutávka na titul Halo Infinite

 

Co bude umět Xbox Series X?

Nový Xbox bude funkcionalitou na úrovni počítače a stejně překvapivě bude i vypadat. V podstatě jako herní komp. Naštěstí tuto věž můžete překlopit a používat horizontálně i vertikálně. Poslední verzi One X výkonově překoná až čtyřikrát. V normálu nabídne hry v rozlišení 4K při 60 fps a výjimečně dokáže prodat až 120 fps a 8K. To vše hlavně díky AMD Zen 2 a hardwarově akcelerovanému ray tracingu. Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Jako úložiště poslouží rychlé NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, Xbox Series X totiž bude využívat speciální pro proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti. Případně bude možné disk připojit také prostřednictvím portu USB, podle Microsoftu to však platí jen v případě starší generace her. Ty nové budou vyžadovat již rychlé SSD optimalizované právě pro potřeby Xka.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru