Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Xiaomi nasadilo laťku vysoko. Náramek Redmi Band nemá větších slabin

Xiaomi nasadilo laťku vysoko. Náramek Redmi Band nemá větších slabin

Události
Xiaomi Mi Band 4, černá_2045164846
Xiaomi Mi Band 4, černá
Produkt není určen k prodeji.

Nabídnout maximální výbavu a k tomu přilípnout co možná nejnižší cenovku. To byl recept, díky kterému se společnost Xiaomi proslavila se svými smartphony. Nyní stejnou taktiku zkouší také u fitness náramku Redmi Band.

Nebudeme zastírat, náramek Redmi Band nás nadchnul. Při pohledu na technickou specifikaci se totiž chce napsat, že nemá větších slabin – v jeho výbavě naleznete prakticky vše, co je potřeba. Výrobce navíc nasadil na domovském trhu velmi příznivou cenovku, novinka je k mání v přepočtu za pouhých 500 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

A co vlastně umí? Na první pohled zaujme inovovaný design, který nemá s předchozím modelem Mi Band 4 příliš společného. Redmi Band působí daleko modernějším a luxusnějším dojmem. Do určité míry je to samozřejmě dáno tím, že hlavní část s elektronikou a 1,08palcovým displejem již není malá fazole, která by se vkládala do silikonového pouzdra. Po vzoru dražších modelů od konkurenčních výrobců působí základna spíše dominantním dojmem, silikonový náramek se připojuje přímo k ní. Mimochodem přímo v těle hodinek je ukryt USB konektor, takže žádné další kabely nepotřebujete.

Navzdory nízké cenovce nechybí novince vůbec nic, co byste čekali od pokročilého fitness náramku. Samozřejmostí je tedy senzor srdečního tepu, stejně jako pokročilý monitoring spánkové aktivity. Redmi Band své majitele dokonce upozorní i na to, když dlouho sedí a nevyvíjí žádnou pohybovou aktivitu. Samozřejmostí je NFC čip, díky kterému lze skrze Google Pay používat náramek jako platební kartu. Výrobce slibuje, že na jedno nabití vydrží novinka fungovat až 14 dní.

V domovské Číně se Xiaomi Redmi Band začne prodávat ještě tento týden. Kdy a za jakou cenu se objeví v Evropě, potažmo na pultech tuzemských obchodů, není zatím známo. Jisté je nicméně to, že nabídka bude čítat různá barevná provedení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

Redmi a Google pay

"Samozřejmostí je NFC čip, díky kterému lze skrze Google Pay používat náramek jako platební kartu."
jaká je pravděpodobnost či naděje, že by v našich končinách mohl fungovat?

@petr511j: Taková, s jakou banky podporují Google Pay. Tedy relativně vysoká.

@dohnalek.pavel: https://support.google.com/pay/answer/7643998?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=cs ...V ČR momentálně nefunguje.

@Molkovicz: Možná se mýlím (nemám osobní zkušenosti), ale toto platí pro hodinky, které mají samy operační systém, ne? Tento náramek podle mě bude fungovat jen skrze aplikaci od Xiaomi, která bude jen "prodlužovat" funkce telefonu, tzn. samotné zpracování instrukcí z NFC bych očekával právě na telefonu. Nemyslím si, že do náramku bude možné instalovat vůbec nějaké aplikace.

@dohnalek.pavel: co já vím, tak google pay v těchto nositelnostech fungoval po spuštění google pay v ČR ale když se to google dozvěděl tak prohlásil že se jedná o chybu kterou opravil a znemožnil placení, proto třeba garmin a fitbit mají vlastní "platební funkce" třeba i takové xiaomi má vlatní "pay" ale funguje pouze v číně a nám se mi band 2/3/4 s NFC vůbec oficiálně nedováží, o to víc mě překvapilo s jakou jistotou tu o zařízení o třídu níže tvrdí že redmi band bude mít NFC a funkci google pay které nefunguje ani na hodinkách v jiných cenových relací a tam kde funguje se nejedná o google pay

Globální GP

Říká se že band ve verzi 5 bude mít Google Pay globálně nikoliv jen pro Čínu ;)
Pokud ano, máme tu konečně použitelné platítko s pěknou cenou..

Prodej

Bude možné tento náramek koupit přímo v ČR?
A pokud si jej pořídím přímo z Číny, bude mít aspoň angličtinu, nebo jen znaky?

Máš něco na srdci?

nahoru