Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

základní deska

 • IT bastlírna: Jak aktualizovat bios základní desky

  autor: Saša Ševčík

  Základní desky jsou podvozkem celého počítače, bez nich se neobejde zkrátka žádná sestava. Pro bezchybnou funkčnost je přitom nutné pravidelně instalovat nové verze biosu, které přináší nejen vylepšení, ale také nejrůznější opravy chyb. V dnešní IT bastlírně si ukážeme, jak na to.

 • Recenze: Gigabyte Z490 AORUS MASTER – podvozek pro náročné

  autor: Saša Ševčík

  Základní deska Gigabyte Z490 AORUS MASTER láká na socket Intel 1200 společně s čipovou sadou Intel Z490. Zběhlejší čtenáři tedy patrně již tuší, že tento podvozek je určen pro nejnovější desátou generaci čipů od Intelu s názvem Comet Lake. Co od desky můžeme čekat v praxi?

 • Recenze: MSI MEG X570 ACE – pod taktovkou AMD

  autor: Petr Kirs

  MSI MEG X570 ACE má ambice zaujmout náruživé hráče, ale také velmi náročné uživatele. Jak už použití čipové sady AMD X570 napovídá, tento model je určen i pro nejnovější procesory ze série AMD Ryzen 3000. Pojďme se společně podívat, co tato novinka umí.

 • Recenze: Gigabyte X570 AORUS PRO – zrozena pro Ryzeny 3000

  autor: Petr Kirs

  V dnešní recenzi si důkladně proklepneme jednu z prvních desek určenou pro nové procesory AMD Ryzen 3000, řeč je o modelu Gigabyte X570 AORUS PRO. Jak již samotný název napovídá, tento podvozek staví na nové čipové sadě AMD X570.

 • Recenze: MSI MPG Z390 Gaming PRO Carbon – podvozek pro výkonné herní stroje

  autor: Saša Ševčík

  Základní deska MSI MPG Z390 Gaming PRO Carbon je plnokrevným herním náčiním. Jak funguje tento podvozek v praxi? Co dokáže z procesorů Intel Core vyždímat? A jak fungují další technologické vychytávky v praxi? To zjistíme v dnešní recenzi.

 • Recenze: ASUS PRIME Z370-A – podvozek pro náročné

  Osmá generace procesorů rodiny Intel Core je na světě a žádá si příhodné bydlení. Tyto čipy jsou sice opět určeny do patice LGA1151, ale nové čipy musí podporovat samotná základní deska. Jednou z takových je ASUS PRIME Z370-A, která láká na poměrně solidní výbavu. 

 • CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

  Největší počítačový veletrh je samozřejmě v první řadě o počítačích. A na CESu to bylo skutečně vidět, nás zaujal především stánek MSI, kde jsme se mohli seznámit s novými základními deskami pro procesory z rodiny Kaby Lake.

nahoru