Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Z komedie realitou. Netflix uvádí seriál Služebník lidu s ukrajinským prezidentem Zelenským

Z komedie realitou. Netflix uvádí seriál Služebník lidu s ukrajinským prezidentem Zelenským

Události
Samsung QE55Q60A - 138cm_1085590261
Samsung QE55Q60A - 138cm
Produkt není určen k prodeji.
LG 55NANO75 - 139cm_1361931359
LG 55NANO75 - 139cm
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Netflix reaguje na aktuální dění a do své nabídky zařazuje seriál z roku 2015, který současného ukrajinského lídra ukazuje v komediální roli.

Třiadvacet dílů první sezóny ukrajinského sitcomu s původním názvem Sluga narodu (anglicky Servant of the People, česky Sluha národa či Služebník lidu) je nyní k dispozici na VOD platformě Netflix. Volodymyr Zelenskyj v něm ztvárnil postavu Vasilije Holoboroďka. Středoškolský učitel natočí video kritizující ukrajinskou vládu, které se stane virálním a hlavní hrdina díky němu vyhraje prezidentské volby. 

Úspěch seriálu předznamenal založení stejnojmenné politické strany v březnu roku 2018. Během krátké doby se z ní stala vedoucí politická síla na Ukrajině. V roce 2019 získala 43,12 % všech platných hlasů voličů a pohodlně tak se ziskem 253 mandátů ze 450 ovládla ukrajinský parlament. S podporou stejné strany byl zvolen do prezidentského křesla i Volodymyr Zelenskyj, který je symbolem současného boje proti invazi ze strany ruských okupačních vojsk. 

Medvěd prezidentem

Čtyřiačtyřicetiletý Volodymyr Zelenskyj je úspěšný herec, dabér, moderátor a scenárista. Působil také v roli ředitele ukrajinského studia Kvartal 95, v jehož dílnách celkem tři sezóny seriálu Služebník lidu vznikly. Zelenskyj do ukrajinštiny nadaboval také celou řadu oblíbených postav ze "západních" filmů, mimo jiné i roztomilého medvídka Paddingtona. Také tato skutečnost se stala symbolickou s ohledem na boj proti "ruskému medvědovi", který v současnosti Zelenského rodná Ukrajina statečně vede.  

Seriál je aktuálně dostupný v řadě zemí včetně České republiky, chybí však lokalizace v podobě dabingu či titulků. Ve své nabídce jej tak najdete v případě, že přepnete do anglické verze platformy Netflix. 

Služebník lidu - trailer s anglickými titulky

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

To mu sedí !

Tak to je role kde může uplatnit svůj neutuchající talent.
Doufám, že bude mít odvahu bojovat až do posledního Ukrajince, ta chazarská lůza chochlatá.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru