Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Za 10 nebo 20 tisíc? Vybíráme nejlepší telefony pod stromek

Za 10 nebo 20 tisíc? Vybíráme nejlepší telefony pod stromek

Produktové tipy
Apple iPhone 8, 64GB, šedá_427022444
Apple iPhone 8, 64GB, šedá
Produkt není určen k prodeji.
Honor 20 Pro, 8GB/256GB, Icelandic Frost_1791772071
Honor 20 Pro, 8GB/256GB, Icelandic Frost
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone, 8GB/128GB_2108281268
Asus ROG Phone, 8GB/128GB
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 11 Pro, 256GB, Midnight Green_271323254
Apple iPhone 11 Pro, 256GB, Midnight Green
Produkt není určen k prodeji.
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Aurora_1906443930
Huawei P30 Pro, 8GB/256GB, Aurora
Produkt není určen k prodeji.

Chytré telefony toho dnes umí opravdu hodně. Prémiové modely lákají nejen na krásný design a špičkové fotoaparáty, ale také na špičkový výkon. Díky tomu dovedou zastat v některých případech klidně i funkci běžného počítače.

V minulém dílu našeho speciálu jsme si představili desítku cenově dostupných telefonů. Právě proto nyní nastal čas podívat se na zoubek prémiovým modelům.

GEEKové vybírají telefony do dvaceti tisíc korun

 

>> TELEFONY OD 10 001 KČ DO 20 000 KČ <<

 

Apple iPhone 8

IPhone 8 je posledním chytrým telefonem od společnosti Apple, který nabízí ještě „tradiční design“. Tedy především domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů pod displejem. Pokud některé uživatele modernější provedení s OLED panelem přes celou čelní stranu nezaujalo, je pro ně osmička patrně nejvhodnější volbou.

Apple iPhone 8 je vybaven 4,7“ Retina displejem s širokým barevným gamutem, technologií TrueTone a 3D Touch. Tento panel nabízí rozlišení 1334 x 750 bodů. Do vínku dostal přístroj také 6jádrový čip A11 Bionic, 64 GB interní paměti, 12MPx fotoaparát s vylepšeným ISP, clonou ƒ/1,8 a optickou stabilizací. Nechybí ani 7MPx FaceTime HD kamera.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 8

Apple iPhone 8

 

Xiaomi Mi 9T Pro

Chytrý telefon Mi 9T Pro od společnosti Xiaomi nám tak trochu udělal čáru přes rozpočet. Krátce před vydáním tohoto článku totiž dramaticky zlevnil, jeho cena se propadla až pod hranici devíti tisíc korun. O to zajímavější nicméně tato nabídka je, a tak jsme si dovolili tento prémiový smartphone také zařadit.

Přístroj zaujme kromě solidního výkonu také velmi netradiční konstrukcí. Vepředu totiž velkou 6,39" palcovou plochu s rozlišením Full HD+ nenarušuje vůbec žádný výřez či průstřel pro čelní fotoaparát. Místo toho se v případě potřeba vysune čelní kamera z útrob telefonu pouze ve chvíli, kdy ji potřebujete. Čelní fotoaparát má mimochodem velmi dobré rozlišení 20 Mpx a světelnost f/2.2.

Vzadu jsou pak tři fotoaparáty; hlavní 48Mpx (f/1.75), 13Mpx ultraširokoúhlý se závěrem 124.8° (f/2.4) a 8Mpx teleobjektiv (f/2.4). Srdcem smartphonu je 8jádrový procesor Snapdragon 855nabízející takt až 2,84 GHz. Přístroj se dále chlubí 6 GB operační paměti a 128GB úložištěm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T Pro

 

Huawei P30 Pro

Především prémiovými fotoaparáty se snaží zaujmout chytrý telefon Huawei P30 Pro. Na hlavním fotoaparátu spolupracovala opět společnost Leica. Konkrétně jde o kombinaci hlavního 40MPx senzoru, 20MPx ultraširokého objektivu a 8MPx senzoru s teleobjektivem. Právě poslední zmiňovaný modul je přitom patrně největším tahákem novinky, nabízí totiž periskopovou konstrukci.

V podstatě se jedná o hranol, který láme světlo pod úhlem 90°. V praxi pak posílá obraz na zástup čoček, díky čemuž nabízí až pětinásobné přiblížení. Nicméně v kombinaci s vysokým rozlišením hlavního senzoru dovede fotoaparát nabídnout celkově až 10násobné přiblížení. A to je hodnota, kterou mohou novému smartphonu závidět i klasické kompaktní fotoaparáty.

S nejlepšími smartphony na trhu se Huawei P30 Pro může měřit také svým designem, použitými prémiovými materiály a v neposlední řadě pochopitelně také výkonem. Prakticky celou čelní stranu zabírá obrovský 6,47palcový OLED panel. To je o 0,43 palce než u předchůdce, přesto to není na rozměrech prakticky poznat – výrazně se totiž ztenčily rámečky okolo dotykové plochy. Čtečka otisků prstů je nyní v displeji, v horní části je miniaturní výřez pro fotoaparát. Rozlišení obrazovky je 2340 x 1080 pixelů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

 

Honor 20 Pro

Sesterským modelem špičkového fotomobilu popsaného výše je Honor 20 Pro, kterému se přezdívá zabiják vlajkových lodí. Ten staví také na špičkovém čipsetu Kirin 980, který udává pracovní tempo při frekvenci až 2,6 GHz. K dispozici má dále 8 GB operační paměti a 256GB úložiště.

Na zadní straně jsou hned čtyři fotoaparáty. Tím hlavním je 48MPx senzor se světelností f/1.4, konkrétně jde o snímač 1/2" Sony IMX586 s funkcí 4v1 Light Fusion (efektivní pixely 1,6 μm). Dále je k dispozici 117° ultraširokoúhlý fotoaparát (16 Mpx f/2.2) a 8 Mpx f/2.4 snímač s teleobjektivem, která kromě OIS a kombinace ostření PDAF a laseru nabízí také 3x bezztrátový optický zoom, 5x hybridní zoom, 30x digitální zoom. Čtvrtým fotoaparátem je specializovaný 2 Mpx f/2.4 makro fotoaparát pro snímky ze vzdálenosti 4 cm. Přehlídku kamer završuje čelní fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2.0.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro

 

Asus ROG Phone

Na pultech obchodů je sice již k mání druhá generace, nicméně díky velmi atraktivní cenovce si Asus ROG Phone zaslouží rozhodně pozornost. Jde totiž stále o špičkový herní smartphone, který má výkonu na rozdávání.

Telefon sází na platformu Qualcomm Snapdragon 845, společnost Asus však tento čip přetaktovala. Pracovat tak může při frekvenci až 2,96 GHz. Právě vyšší pracovní takty katapultovaly ve své době ROG Phone až do sféry těch nejvýkonnějších smartphonů na trhu. To je mimochodem zásluha i zcela unikátního systému chlazení GameCool, který pracuje na principu parních komor.

Pro úplnost nicméně dodejme, že na celkovém výkonu hlavního hrdiny dnešní recenze se podílí také grafické jádro Adreno 630, 8 GB operační paměti a svižné 512GB úložiště. Výrobce sice telefon nevybavil slotem pro paměťové karty, ale s ohledem na nabízenou kapacitu to bude pravděpodobně vadit málokomu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus ROG Phone

Asus ROG Phone

 

GEEKové vybírají telefony za více než dvacet tisíc korun

 

>> TELEFONY ZA 20 000 KČ A VÍCE <<

 

Apple iPhone 11 Pro | Apple iPhone 11 Pro Max

V přehledu prémiových modelů samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na špičkové iPhony 11 Pro od společnosti Apple. Ty jsou k dostání ve dvou různých provedeních, které se od sebe liší velikostí obrazovky. Menší verze Pro nabídne 5,8palcový OLED panel, zatímco Pro Max se pochlubí 6,5palcovou obrazovkou. Výkonný čip A13 Bionic je stejný jako v případě základní jedenáctky, kapacita úložiště nicméně narostla na 64, 256 a 512 GB.

Kromě použitých obrazovek lákají iPhony řady Pro také na vylepšený fotoaparát. Na zadní straně telefonů totiž nalezneme hned tři objektivy. Kromě hlavního senzoru je tedy k dispozici také širokoúhlý objektiv a dvojnásobný bezdtrátový zoom. Vylepšení se nicméně týkají také předního fotoaparátu, který nově dovede pořizovat například zpomalená videa, což dříve nebylo vůbec možné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 11 Pro

Apple iPhone 11 Pro Max       Apple iPhone 11 Pro

 

Samsung Galaxy Note10

Chytré telefony řady Galaxy Note byly prakticky vždy považovány za kancelář sbalenou na cesty. Tuto myšlenku nicméně model Samsung Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ posouvá ještě o podstatný kus dál – obě novinky se snaží být jak přístrojem sloužícím na 100% v práci, tak zároveň kapesním zábavním systémem, který přijde vhod při videích, hudbě i hrách.

Hlavní poznávací znamení řady Note samozřejmě nechybí. Oba telefony jsou tak vyzbrojeny perem S Pen, které se může uschovat do útrob zařízení. Tento chytrý slylus byl značně přepracován a nabízí tak nyní nejen celistvé provedení, ale také nové funkce.  Uživatelé si s jeho pomocí mohou zapisovat poznámky, okamžitě v aplikaci Samsung Notes ručně psaný text převádět do digitální podoby a exportovat jej do mnoha různých formátů včetně formátu Microsoft Word. Poznámky je možné upravovat také zmenšováním, zvětšováním či měnit barvu textu. Takto lze pouhými několika klepnutím zformátovat a nasdílet zápis z jednání, nebo proměnit závan inspirace v editovatelný dokument.

Přepracovaný S Pen u desítky podporuje standard Bluetooth Low Energy, který byl představen už u modelu Galaxy Note9. Nově nicméně toto sofistikované pero nabízí tzv. Air actions, které umožňují částečně telefon ovládat gesty. Díky zpřístupnění SDK pro Air actions navíc mohou vývojáři vytvářet vlastní ovládací gesta, které budou uživatelé moci použít při hraní her nebo práci s oblíbenými aplikacemi. V budoucnu se tak možnosti pera S Pen rozšíří napříč nejrůznějšími aplikacemi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10

 

Samsung Galaxy S10+

Pokud u mobilu stylus nevyužijete, může být zajímavou alternativou model Galaxy S10+, který také patří k tomu nejlepšímu v nabídce společnosti Samsung. Desítka se mimcohodema nabízí ve třech různých provedeních, které se od sebe liší v první řadě velikostí displeje, a logicky tedy také proporcemi samotného zařízení.

Model Galaxy S10+ je přitom na samotném vrcholu potravního řetězce. Je vybaven 6,4“ obrazovkou, hmotnost činí 175 g a rozměry jsou 157,6 x 74,1 x 7,8 mm. Přístroj se pochlubí 8GB operační pamětí a úložišti s kapacitou 128 GB nebo 512 GB. Plusko je navíc dostupné také s 1TB úložištěm a 12GB pamětí – není překvapením, že právě tato verze je nejvýkonnější. Ve všech variantách se počítá s podporou paměťových karet microSDXC s kapacitou až 512 GB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+

 

Google Pixel 4

Google nabízí vlastní telefony již několik let, čtyřky přitom posouvají laťku zase o kus výše. Menší Pixel 4 disponuje 5,7palcovým displejem, větší Pixel 4 XL má 6,3palcovou obrazovku. V obou případech jde přitom o OLED panel, který se chlubí obnovovací frekvencí 90 Hz. Menší novinka nabízí rozlišení 2440 x 1080 obrazových bodů, zatímco větší bratříček pak 3200 x 1800 pixelů.

Novinkou je senzor Motion sense, který umožňuje bezdotykové ovládání telefonu. Tento senzor totiž dovede rozeznat gesta před obrazovkou a například ovládat tak přehrávání hudby či přijímat hovory bez toho, abyste museli sahat na dotykový panel.

Nové čtyřky pohání osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 855, u kterého nabízí jednotlivá jádra takty 1x2,88 GHz + 3x2,42 GHz + 4x1,8 GHz. Nedílnou součástí čipsetu je grafické jádro Adreno 640. Telefony nabídnou 6GB operační paměť a budou moci být vybaveny vestavěnou pamětí o velikosti 64 nebo 128 GB. Rozdíl je pochopitelně v kapacitách akumulátorů, menší čtyřka nabízí 2800mAh baterii, větší pak 3700mAh. Nechybí stereo reproduktory a zvýšená odolnost proti vodě a prachu IP68.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Google Pixel 4

Google Pixel 4

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru