Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Za 230 Kč nabízejí stovky videoher. Hráči koupí podpoří Ukrajinu

Za 230 Kč nabízejí stovky videoher. Hráči koupí podpoří Ukrajinu

Události
CZC.Gaming Knight GC144, herní PC_1736046957
CZC.Gaming Knight GC144, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC_2061055288
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC146, herní PC_1386361995
CZC.Gaming Knight GC146, herní PC
22 307 Kč 26 991 Kč
autor: Karel Dvořák

Unikátní balík téměř 600 videoher a 300 D&D titulů od více než 700 tvůrců připravila nezávislá digitální distribuční platforma Itch.io. Cena začíná na 10 amerických dolarech.

Každý se v posledních týdnech snaží pomoci, jak může, a nezávislí herní tvůrci nezůstávají pozadu. Na internetových stránkách Itch.jo je nyní k dispozici naprosto enormní balíček zajímavých her, které vám mohou vystačit na několik měsíců hraní na platformě PC a také s kamarády ve fyzické podobě. Nabídka končí v noci na pátek 18. března. Veškerý obsah můžete mít už za cenu 10 $, výši svého příspěvku si však samozřejmě můžete určit sami. Zatím nejštědřejší dárce v okamžiku psaní tohoto článku přispěl na charitu velmi solidních 9 tisíc dolarů. 

Celková prodejní cena všech titulů v nabídce přesahuje 6 500 amerických dolarů, tedy přibližně 150 tisíc českých korun. Součástí bundlu je kromě videoher a stovek variací na klasický "dračák" také několik desítek doprovodných itemů jako soundtracků, assetů pro tvorbu vlastních her či komiksových knížek. Veškerý obsah je k dispozici ke stažení bez DRM přímo ze stránek Itch.io, vzhledem k povaze nabídky tedy nepočítejte s tím, že byste dostali klíče do digitálních platforem jako je Steam či Epic Games. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kam putují utržené prostředky

Veškeré utržené peníze budou rozděleny v poměru 50 na 50 mezi dvojici organizací: 

  • International Medical Corps je organizace poskytující medicínskou výpomoc v regionu, který se aktuálně ocitl ve válce. Až devět desetin všech utržených prostředků je přímo alokováno na nákup medicínského vybavení a léků. 
  • Voices of Children je ukrajinská organizace, která si klade za cíl pomáhat dětem přečkat válku a bojovat následně s posttraumatickými poruchami. Tato neziskovka vrací děti do školy a umožňuje dětem stát se znovu dětmi. Aktuálně většinu své aktivity směřuje k hledání bezpečných krytů, ve kterých by se mohly školní děti ukrýt před bombardováním.

10 tipů na zajímavé tituly v rámci balíčku

Charitativní bundle pro Ukrajinu obsahuje neuvěřitelné množství skvělých nezávislých her, které doporučujeme vyzkoušet. Vybrali jsme celkem deset titulů, které byste určitě neměli přehlédnout. Mezi stovkami her si však zcela určitě vybere každý. 

1. Baba is You

Nejoriginálnější hra roku 2019 posbírala celou řadu ocenění, a nutno říci, že zcela právem. Dokud Baba is You nevyzkoušíte, nezjistíte, nakolik tento titul posunul veškeré myslitelné hranice herního designu. 

2. CrossCode

Akční RPG v pixelové grafice je inspirováno legendárními tituly z platformy Super Nintendo Entertainment System (SNES). Kromě frenetického střílení na vás čekají i questy inspirované sérií The Legend of Zelda a nápaditý sci-fi příběh. 

3. Superhot

Inovativní střílečka je specifická tím, že se kulky hýbou pouze v okamžiku, kdy se hýbete také vy. To zcela mění klasickou představu o FPS titulech. Můžete vše pro intenzivnější zážitek vyzkoušet i ve virtuální realitě! 

4. A Short Hike

Hry s otevřeným světem si obvykle představujeme jako náročné žrouty času, které nám často vydrží desítky, možná i stovky hodin. A Short Hike je důkazem, že povedený open-world lze postavit i na minimálním prostoru a že může nabídnout úžasnou zábavu během zhruba dvou hodin hraní. 

5. Bury me, my Love

Autobiografický titul vypráví příběh uprchlíka před občanskou válkou v Sýrii, a s ohledem na aktuální situaci je tudíž více než aktuální. Válka online skrze konverzace na WhatsAppu umí být sugestivnější, než byste čekali.

6. A Good Snowman is Hard to Build

Logická hra zaměřená na stavění sněhuláků možná zní bizarně, nicméně je zároveň krásnou ukázkou toho, že zábavný titul nabízející stovky úrovní můžete postavit na zcela jednoduché sadě pravidel. Věřte, že tady své mozkové závity opravdu zavaříte a od počítače neodejdete, dokud si nepostavíte ještě jednoho sněhuláka!

7. Hidden Folks

Pokud už vám současná situace trošku leze na mozek, nezapomeňte zrelaxovat u Hidden Folks. Pokud znáte dětskou knižní sérii Kde je Valdík? (Where's Wally / Waldo), jste doma. 

8. Celeste

Propracovaná plošinovka od tvůrců TowerFall nabízí přes 700 obrazovek a hratelnost ne nepodobnou titulům z populárního žánru metroidvania. Svého vydání se dočkala i na konzolích. 

9. Cook, Serve, Delicious! 2

Pokračování překvapivého kulinářského hitu nabízí propracovanou příběhovou kampaň, ve které se stanete manažerem a kuchařem své vysněné restaurace. Nečekaně zábavnou hratelnost nabízí i v rámci gaučové kooperace. 

10. Inmost

Atmosférickou plošinovku na svět přivedlo nezávislé vydavatelství Chucklefish, které stojí za takovými hity jako Risk of Rain, Stardew Valley či Eastward. Pokud tohle není zárukou kvality, co by mělo být? 

Názory ostatních Geeků (1)

albert37 ALB

Ruby Love Coupon Code

albert37 12. 3. 2022 13:33

Ruby Love Coupon Code is the best way to avail discounts on Ruby Love Coupon store shopping, there are lots of items on which you can avail the discount, amazing offers so visit the store by clicking the button and Save your Pocket now!https://couponsagent.com/front/store-profile/ruby-love-coupon-code

Máš něco na srdci?

nahoru