Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Za virtuální nůž mu nabízeli 32 milionů. Hráč CS:GO odmítl

Za virtuální nůž mu nabízeli 32 milionů. Hráč CS:GO odmítl

Události
autor: Stanislav Holý

Tento článek by si měli povinně přečíst všichni rodiče, kteří tvrdí, že hry jsou zbytečnou ztrátou času. Ve skutečnosti jde totiž o milionový byznys, jak ukazuje nejnovější příběh ze světa CS:GO. Jeden hráč odmítl 32 milionů korun za virtuální nůž.

Hned na úvod se sluší zmínit, že nešlo o jen tak nějakou „kudlu“. Celý příběh pojednává o Karambitu v provedení Case Hardened a variantě zvané Blue Gem. Jak již zběhlejší čtenáři tuší, jde o jednu z nejvzácnějších kombinací na světě.

Pikantní na tom je, že současný majitel si svého unikátu váží natolik, že nabídku ve výši 1,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu více než 32 milionů korun, odmítl. Zda má k němu nějakou citovou hodnotu či zda nemusí vůbec řešit stav svého bankovního konta, můžeme jen spekulovat. Stejně tak dobře ale může jít o prachobyčejný kalkul, s ohledem na vzácnost tohoto skinu může ještě růst.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Milionové prodeje nejsou výjimkou

Pokud vás hodnota tohoto unikátního nože překvapuje, věřte, že milionové útraty nejsou v CS:GO vůbec výjimkou. Například letos v červnu se uskutečnil obchod v Číně, kdy jeden uživatel zaplatil za dva exkluzivní skiny v přepočtu 16,5 milionu korun, respektive 780 tisíc dolarů. Herní nadšenec koupil legendární Souvenir AWP | Dragon Lore FN, následně pak AK-47 | Case Hardened.

V případě prvního zmiňovaného skinu s rozzuřeným drakem byla cena tak vysoká, neboť obsahoval hned čtyři Titan (Holo) | Katowice 2014 samolepky. Každá z nich má přitom hodnotu přes 40 tisíc dolarů a dračí skin zhruba 300 000 dolarů.

Jak již samotný název napovídá, druhý skin byl určen pro velmi oblíbenou pušku AK-47. Ten také obsahoval čtyři samolepky Titan (Holo) | Katowice 2014. Navíc se ale pochlubil exkluzivním patternem blue gem (pattern 661), který je díky vysokému podílu leskle modré barvy extrémně vzácný a pochopitelně také drahý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru