Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Záběry jako od profíků. První pohled na panoramatický otočný držák Pivo Pod

Záběry jako od profíků. První pohled na panoramatický otočný držák Pivo Pod

Recenze
Pivo Pod panoramatický otočný držák, stříbrná_1846506491
Pivo Pod panoramatický otočný držák, stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
Pivo Pod panoramatický otočný držák, červená_496495812
Pivo Pod panoramatický otočný držák, červená
Produkt není určen k prodeji.
Pivo Pod startovací sada, stříbrná_1068622142
Pivo Pod startovací sada, stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
Pivo Pod startovací sada, červená_1589466973
Pivo Pod startovací sada, červená
2 619 Kč 3 169 Kč
Pivo Smart držák_958014119
Pivo Smart držák
627 Kč 759 Kč
autor: Karel Dvořák

Instagram, TikTok, ale samozřejmě i YouTube. Vytvořit povedená videa na nejoblíbenější sociální sítě nemusí být žádná věda, stačí mít to správné příslušenství, jak si dnes ukážeme v prvním pohledu na panoramatický otočný držák Pivo Pod.

K vlogování dnes bohatě stačí i chytré telefony. Jejich kamery totiž ušly za posledních pár let pořádný kus cesty, kvalita záznamu se tak drží u nejnovějších modelů na velmi vysoké úrovni. Pokud chcete dodat svým záběrům šmrnc, rozhodně stojí za pozornost panoramatický otočný držák Pivo Pod. Ten toho totiž v praxi umí daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pivo Pod Silver

Hlavní přednosti držáku Pivo Pod:

  • univerzální pro různé typy telefonů a tabletů
  • možnost připevnit ke stativu
  • dálkové ovládání
  • 360° rotace
  • 4 rychlosti rotace

 

Představení držáku Pivo Pod Silver

Co vlastně umí?

Otočný panoramatický držák Pivo Pod Silver nabízí celou řadu užitečných funkcí. V obslužné aplikaci navíc máte 12 přednastavených kreativních režimů, které dovedou vykouzlit neokoukané záběry. A to vše doslova na jedno kliknutí.

Vyzdvihnout si zaslouží především funkce automatického sledování. Stačí Pivo Pod položit na stůl a nechat se sledovat – motorizovaný držák bude otáčet fotoaparát kamkoliv se pohnete. V podstatě tak budete vždy v zorném poli, jako kdyby na druhé straně objektivu stál živý kameraman a sledoval vás. Jak je vidět na videích níže, skvěle to funguje i při rychlých přechodech, jako je jízda na koni či kolečkových bruslích.

Režim sledování funguje na výšku i na šířku, takže se hodí pro různé sociální sítě. Funkci lze využívat také v různých aplikacích, například když nahráváte přímo z aplikace Instagram. Kompatibilní jsou jednotlivé funkce pochopitelně i s dalšími aplikacemi a sociálními sítěmi.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Obslužná aplikace nabízí hromadu šikovných funkcí

Velmi atraktivně vypadají také kreativní záběry. Stojánek například nabízí funkci klonování, díky čemuž se v jednom záběru můžete objevit hned několikrát. V jedné fotce či videu můžete být až patnáctkrát, takže bez nadsázky sestavíte fotbalový tým i s náhradníky. Podobných efektních funkcí je přitom v obslužné aplikaci celá řada.

Dobrým parťákem je Pivo Pod také pro streamery, a je jedno jestli se chcete se svými diváky podělit o hodinu jógy či kurz vaření. Kromě automatického sledování totiž stojánek společně s obslužnou aplikací podporuje všechny známé platformy včetně Twitche, YouTube a třicítky dalších.

Hyperlapse s využitím Pivo Pod

Využití umělé inteligence při jízdě na koni

Sledování osoby při jízdě na bruslích

Yoga a gymnastika? Pivo Pod přijde také vhod

Malý, ale šikovný…

Pivo Pod je možné na CZC.cz zakoupit ve stříbrném a červeném provedení. Rozdíl mezi těmito modely není přitom pouze v barvě, verze Silver je totiž rychlejší a pokročilejší. I proto má vyšší cenovku. Rozdíly mezi jednotlivými modely blíže nastíní následující video:

Mám vybrat Pivo Pod Red nebo Silver?

My jsme měli možnost krátce vyzkoušet pokročilejší variantu Pivo Pod Silver. Nenechte se zmást kompaktními rozměry, ve skutečnosti jde o poměrně robustní zařízení, které si nechá líbit i méně šetrné zacházení.

Výhodou je možnost připojení ke stativu (závit ¼"). Dostatečně stabilní je ale Pivo Pod i ve chvíli, kdy jej postavíte jen na stůl či zídku. Na vrchní straně má navíc už v základu jednoduchou vodováhu, díky které budete ještě před pořízením prvního záběru vědět, zda je horizont skutečně v rovině. Vyzdvihnout si zaslouží také výsuvné pogumované nožičky, které zajistí ještě větší stabilitu. Díky tomu není problém dokonce upevnit do stojánku tablet.

Baterie je zabudovaná, reálně stačí na 10 hodin používání. Nabíjení probíhá prostřednictvím microUSB kabelu.

DSC04497.JPG
DSC04524.JPG
DSC04535.JPG

Detailní pohled na stojánek Pivo Pod Silver

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Držák si bez problémů poradí i s tabletem

Poslechne na slovo, sleduje gesta

Hračka je se stojánkem pořizování selfie – stačí jej upevnit, nastavit do správné pózy a nechat se automaticky vyfotit. Pivo Pod je totiž možné ovládat na dálku, a to buď prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače, ale klidně i prostřednictvím hlasových povelů či gest – umělá inteligence dovede rozpoznat dokonce i pózy. Vše tak zvládnete sami i bez fotografa.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zařízení se ovládá pomocí jediného tlačítka

DSC04613.JPG
DSC04622.JPG
DSC04624.JPG

Dálkový ovladač je velmi praktický

Vyplatí se?

Nabízí se otázka, zda se Pivo Pod vyplatí? Ať už tvoříte doma nebo na cestách, jde o velmi užitečného společníka, který dovede bez nadsázky zastat funkci kameramana. Díky množství kreativních režimů jsou výsledné záběry dechberoucí. Pro řadu uživatelů nicméně bude místo samotného stojánku atraktivnější startovací sada, která obsahuje navíc ještě cestovní pouzdro a nastavitelný držák na mobil.

 

Panoramatický otočný držák Pivo Pod Silver     Startovací sada Pivo Pod Silver 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pivo Pod Silver

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru