Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Začínáme od nuly. Vedení Intelu se rozpovídalo o chystané grafice

Začínáme od nuly. Vedení Intelu se rozpovídalo o chystané grafice

Události

Společnost Intel usilovně pracuje na vlastní dedikované grafické kartě, se kterou bude konkurovat zavedeným podnikům AMD a NVIDIA. O plánech na novou grafiku se rozpovídal šéf týmu Visual Technologies Raja Koduri.

„Jsme na začátku. A začínáme od nuly,“ prohlásil Koduri. Podle něj to není ale rozhodně nevýhoda, právě naopak. Díky tomu, že se celá grafická divize buduje v podstatě od píky, má Intel příležitost vyvarovat se chybám z minulosti a vytvořit „opravdu dobrý produkt“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vývoj nové grafiky má na starosti tým Intel Visual Technologies

 

Koduri, který dříve šéfoval divizi grafických karet Radeon v AMD, chce právě na to nalákat potencionální zaměstnance. Aby naskočili do rozjíždějícího se rychlíku a přidali se k týmu Intel Visual Technologies. Právě ten má na starosti finalizaci vývoje nové dedikované grafiky.

Cílem celého snažení je podle šéfa videotýmu vytvořit technologii nabízející „fotorealistické světy, do nichž se můžeme ponořit“. Tím v podstatě naznačuje, že nové grafiky by měly být stavěné pro systémy virtuální reality a pro chod technologie ray tracing.

 

Video, ve kterém Intel oznámil příchod vlastní grafiky

 

Připomeňme, že ray tracing je zatím v plenkách a nabízí je v podstatě až nejnovější dvoutisícovková generace karet od společnosti NVIDIA. Ty zvládají realističtější vykreslování grafiky ve hrách, karty dovolují vypočítat přesné stíny odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény.

Vstup Intelu do světa hi-endových grafik bude jistě více než zajímavý. Sluší se nicméně připomenout, že to není poprvé, co se Intel snaží uspět s vlastními grafickými kartami. Poprvé to podnik zkoušel už v roce 1998, kdy uvedl grafický čip i740. Tehdy ještě pro rozhraní AGP. Tento model se ale větší popularity nedočkal, a tak nástupce nikdy nepřišel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafická karta Intel i740

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Obávám se

Obávám se toho co vytvoří tato firma grafiky od Intelu byli vždy ten největší šunt na trhu a nelze čekat zázraky od firmy jež žije jen z pár patentů vytvořených v minulosti Intel je zralí na krach pokud okamžitě už někdo nevyhází vedení a nedá do čela lidi co za peníze budou schopni dělat práci a né se válet a brát prachy za nic.

@ke-elektro: Evidentně nemáš o Intelu moc ponětí, ale to spousta blábolících vševědů na eshopových forech :)

@ke-elektro: k Intelu preslo nekolik lidi z AMD, ted maj neomezeny financni zdroje a mnohem vic lidi k tou urcenych... pocitam s stim ze po 4 letech vyvoje se dost priblizej k AMD i Nvidii a po dalsich 2-4 letech je vyrovnaji..

@stratos.: No předpokládám, že tak dlouho to držet nebudou. U té grafiky co vydali naposled to hned vzdali. S velkou pravděpodobností pokud nebude ta první grafika úspěšná, tak to celé zaříznou. Tyto velké firmy mající za cíl jediné a to vydělat peníze nejsou ochotni dlouho utrácet za vývoj, který není konkurence schopný. Takže buď budou muset přijít s grafikou, která bude mít dobré parametry za zajímavou cenu, nebo tam nevidím moc velkou šanci na úspěch.Pokud se začíná něco vyvíjet od nuly, tak se může objevit spousta problémů a zákazníci raději vezmou zavedenou značku, než experimentovat a riskovat nějaké problémy.

@Buffalo007: Intel vydelava miliardy dolaru kazdy 3 mesice oni sou permanentne v zisku defakto nekolik let to nebude problem a pokud neco vymejslis defakto od nuly tak se pocita s tim ze nez to bude konkurence schopny bude to chvili trvat.. Vsak Intelovsky prognozy sou takovy ze az tak v roce 2022 bude konkurovat AMD i Nvidii v tomto smeru a na to maj jeste 3 roky coz je celkem dost dlouha doba. Ono Nvidia ted ve vyvoji celkem zpomalila, turing tu bude jeste tak 2 roky tj Intel ma ted celkem sanci toho vyuzit pokud se jim neco nepo..

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru