Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Žádná hudba budoucnosti, svítící respirátor od Razeru míří do výroby

Žádná hudba budoucnosti, svítící respirátor od Razeru míří do výroby

Události
autor: Petr Kirs

Když v lednu americký výrobce Razer na prvním virtuálním veletrhu CES ukázal prototyp svíticího respirátoru, mnoho lidí si myslelo, že jde jen o vtip. Jenže tento herní gigant nyní začal s masovou výrobou, jak upozornil server Engadget.

Na veletrhu CES budil patrně největší pozornost respirátor N95 nazvaný Project Hazel. Tehdy jsme konstatovali že se sice jedná pouze o koncept, ale zároveň jsme zdůraznili, že je to již plně funkční zařízení, které by mohlo rovnou zamířit na výrobní linky. A to se také po necelých třech měsících stalo.

Project Hazel

 

Podle Razeru jde o „nejchytřejší masku na světě“. Většinu lidí zaujme na první pohled RGB podsvícení některých prvků masky, které je zde podobně jako u jednotlivého herního náčiní pouze na efekt. Ve skutečnosti ale toho Projekt Hazel umí daleko více. Navzdory kompaktním rozměrům má zabudovaný mikrofon a reproduktory, které dovedou zesílit hlas. Zapomeňte tedy na neidentifikovatelné bručení pod maskou, takhle vám na LAN party bude rozumět každý.

Část plastu je navíc průhledná, díky čemuž kdokoliv může sledovat vaše grimasy i s nasazenou maskou. Výrobce navíc počítá, že by se Project Hazel měl dodávat i se speciálním pouzdrem, které bude schopné masku sterilizovat ultrafialovým světlem. No… Není to vůbec špatný nápad.

Otázkou však zůstává, kdy přesně se novinka objeví na pultech obchodů. Přesné datum zahájení prodeje totiž zatím výrobce nestanovil a otálí i se zveřejněním informací o pořizovací ceně. Na další důležité detaily si tak budeme muset ještě počkat.

 

Názory ostatních Geeků (5)

petrhipik PET

Projde to?

petrhipik 2. 4. 2021 20:57

Otázka je, jestli tohle vůbec projde v obchodech, nebo MHD. Sice to má certifikaci N95, ale už vidím, jak to budu v autobuse nebo vlaku pokaždé muset prokazovat :D

avatar
MI CI 3. 4. 2021 9:19

@petrhipik: To jsi nemyslím , když dříve se nosily roušky tak normálně lidé nosily šály a nákrčníky na puse a nikomu to nevadilo.

avatar
MI CI 3. 4. 2021 9:19

@petrhipik: To jsi nemyslím , když dříve se nosily roušky tak normálně lidé nosily šály a nákrčníky na puse a nikomu to nevadilo.

petrhipik PET
petrhipik 1. 5. 2021 21:01

@MI CI: Jenže to nebyly ještě respirátory povinné...

avatar

Filtr

407sw 3. 4. 2021 13:29

To nechci vidět, kolik bude stát filtr :D ale ono možná bude dřív po covidu, než se tohle dostane u nás na trh.
A nápad se zesílením hlasu super, jen to díky tomu asi bude těžší, takže na celodenní nošení nic moc.

Máš něco na srdci?

nahoru