Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Žádné koukání pod sukni. Resident Evil 4 prošel kvůli VR cenzurou

Žádné koukání pod sukni. Resident Evil 4 prošel kvůli VR cenzurou

Události
Resident Evil Village (PS4)_790382672
Resident Evil Village (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Desková hra Resident Evil 2 - Retro Pack (rozšíření) (EN)_459489398
Desková hra Resident Evil 2 - Retro Pack (rozšíření) (EN)
Produkt není určen k prodeji.
Oculus (Meta) Quest 2 (2021), 256GB_245642165
Oculus (Meta) Quest 2 (2021), 256GB
11 727 Kč 14 190 Kč
11 562 Kč 13 990 Kč

Dnes byla oficiálně vydána VR verze slavného hororového příběhu Resident Evil 4. Tento survival titul si mohou vychutnat majitelé headsetu Oculus Quest 2, avšak ne ve zcela původní verzi. Verze pro virtuální realitu totiž prošla cenzurou.

Žádné koukání pod sukni, ani lechtivé dialogy. Některé části hry museli během konverze pro VR zmizet, jak upozornil server Niche Gamer. Ten obviňuje Facebook, pod jehož taktovkou konverze pro Oculus Quest 2 vznikala, z cenzury. A nutno podotknout, že nejslavnější sociální síť na světě to nijak nepopírá.

Facebook chtěl odstranit všechen „nekorektní obsah“, za což můžeme koukání se pod sukni prezidentovy dcery Ashley, skutečně považovat. Co na tom, že ji Leon zrovna zachraňuje. Upravena kvůli tomu musela být i vtipná část, kdy si Ashley zakrývá nohy a vyčítá Leonovi, že je zvrhlík. Podobných úprav ve VR verzi nalezneme celou řadu, vystřiženy byly například i některé dialogy – především ty se sexistickým nádechem. Luis tak už nemůže komentovat poprsí Ashley.  

Na druhou stranu Ashley byla snad všemi fanoušky považována za sexsymbol a tyto části hry zkrátka k našim vzpomínkám neodmyslitelně patřily. Facebook nicméně tvrdí, že ke změnám obsahu došlo kvůli tomu, aby „hra odpovídala dnešním standardům“.

A ve stínu všemožných skandálů, kdy ochránci zvířat chtějí změnit Far Cry 6 kvůli zápasům kohoutů, se tvůrcům nemůžeme ani moc divit.

Důležité ale je, že si celý hororový příběh můžeme vychutnat z úplně jiné perspektivy. V kůži tvrďáka Leona se tak hráči vydají do Španělska zachránit Ashley – unesenou dceru amerického prezidenta. Původní plán však zhatí nečekané události a šokující zvraty. Příběh je poutavě vyprávěn skrze zajímavé filmečky, ale i akutními pokyny přes vysílačku. S Ashley vytvoříte poměrně slušnou útočnou dvojici, která si šikovně pomáhá ve složitých situacích.

Postupně hráči navštíví pět různých oblastí a utkají se doslova s nekonečnou hordou infikovaných vesničanů. K jejich likvidaci si budou muset osvojit i poměrně bohatý zbraňový arzenál. Souboje s přerostlými bossy získají ve VR světě úplně jinou obtížnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

avatar

Jediné

čemu se můžeme divit je, že vývojáři na podobné blázny na internetu vůbec reagují a nechají se svou vizí orat.Protože ne vždycky musíš přebarvovat černou na oranžovou, někdy stačí křiklouny prostě ignorovat.

avatar

@DW: V tomto případě bohužel ne, protože tito křiklouni podávají žaloby a podněty. Ty pak bývají pro vývojáře přinejmenším velice nepříjemné a drahé, přinejhorším ještě dražší, když posuzují orgán dá křiklounům nepochopitelně za pravdu. Paradoxně levnější (a s lepším PR) je udělat, co chtějí.

avatar

@dohnalek.pavel: Podle toho ty hry pak vypadají. Sterilní unifikovaná nuda. Když to těm blbečkům tak vyhovuje...

Máš něco na srdci?

nahoru