Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Žádné skládačky. Budoucnost patří podle LG rolovacím mobilům

Žádné skládačky. Budoucnost patří podle LG rolovacím mobilům

Události
Samsung Galaxy Fold, 12GB/512GB, Single SIM, Cosmos Black_1475357600
Samsung Galaxy Fold, 12GB/512GB, Single SIM, Cosmos Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple_2002153000
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze_558767243
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Celá řada výrobců chytrých telefonů věří, že budoucnost patří skládacím mobilům s ohebnými displeji. Neplatí to ale v případě LG, tento podnik se totiž chystá již v příštím roce ukázat světu první smartphone s rolovacím displejem.

Skládaček s ohebnými displeji je na trhu již celá řada, například Samsung prodává v Česku Galaxy Fold či Galaxy Z Flip. A v letošním roce bychom se měli dočkat novinky zvané Galaxy Z Fold2, jak prozradil jihokorejský elektronický gigant minulý týden na velké tiskovce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Z Fold 2

 

Dva displeje díky krytu

LG je nicméně jedním z výrobců, který s uvedením vlastní skládačky stále otálel – místo toho se vydal vlastní cestou. Aby se vyhnul všech neduhů s ohebnými displeji, jednoduše k telefonu přidělal pomocí pantů další dotykovou obrazovku, to je i případ letos představené novinky LG V60 ThinQ 5G.

Šéf společnosti Kwon Bong-seok se však nyní nechal slyšet, že budoucnost patří smartphonům s rolovacími obrazovkami. Nebavíme se přitom o nijak vzdálené budoucnosti, premiéru by si nové zařízení mělo odbýt již příští rok. Veškeré informace však LG drží zatím pod pokličkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V60 ThinQ 5G

 

Unikátní televizor

Sluší se nicméně připomenout, že s rolovacími obrazovkami má LG bohaté zkušenosti. Už v roce 2018 totiž výrobce na veletrhu CES v americkém Las Vegas představil první televizor s rolovací obrazovkou na světě. Už o rok později se po prototypu ukázal finální produkt zvaný LG OLED TV R.

Na první pohled si většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 65 palců (150 cm). Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete. OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Jak budou fungovat smartphony s rolovacími obrazovkami v praxi, se ukáže až za pár měsíců.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru