Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Zakladatelé Googlu odstupují z vedení. Otěže převezme Pichai Události

Zakladatelé Googlu odstupují z vedení. Otěže převezme Pichai

autor: Petr Kirs
Jména Larry Page a Sergey Brin se nezapomenutelně zapsala do historie moderních technologií. Zakladatelé společnosti Google totiž promlouvali nejen do světa internetu, ale významně také do oblastí mobilů, počítačů a chytrých domácností. Nyní však končí.

Přišlo to tak trochu jako rána z čistého nebe. Asi jen málokdo čekal, že Larry Page a Sergey Brin zničehonic odstoupí z vedení mateřské společnosti Alphabet, která stojí právě za Googlem. Ale tento týden se tak skutečně stalo – tvůrci to uvedli ve společném prohlášení.

„Vzhledem k tomu, že Google byl založen v roce 1998, letos mu je 21 let. Takže kdyby byl člověkem, je čerstvě dospělý. A tak je nejvyšší čas opustit hnízdo,“ napsali v nadsázce Page s Brinem na oficiální blog Googlu. Doposud Page působil v Alphabetu jako generální ředitel, Brin pak zastával post prezidenta.

Po jejich odchodu je ve vedení podniku nahradí současný generální ředitel Googlu Sundar Pichai. Ten nastoupil do společnosti už v roce 2004, nejprve působil v oblasti správy a inovací softwarových produktů, v průběhu let se však vyšvihnul až na vedoucí pozici. Mimochodem o tomto na první pohled nenápadném manažerovi se v roce 2014 uvažovalo jako o možném šéfu Microsoftu po Stevu Ballmerovi, nakonec ale pozici získal jeho krajan Satya Nadella.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sundar Pichai

Názory ostatních Geeků (4)

exquis.pce@gmail.com EXQ

Nadpis

exquis.pce@gmail.com 6. 12. 2019 9:56

Asi se vloudila drobná chyba do nadpisu, "opouští odstupují" nedává moc smysl :) Klidně toto pak smažte

brzdanjt BRZ
brzdanjt 6. 12. 2019 11:02

@exquis.pce@gmail.com: nejen do nadpisu, ale jsou chyby i v samotném článku

m.tauchman M.T
m.tauchman 6. 12. 2019 11:49

@brzdanjt: Všude. To je síla - v takhle krátkém článku o doslova pár větách nasekat tolik chyb. A ten zvětšený rozpixelovaný vyhlazený obrázek je taky silné kafe.

Karel Dvořák - CZC KAR
Karel Dvořák - CZC 6. 12. 2019 13:29

@exquis.pce@gmail.com: Dobrý den. Moc díky za upozornění, šotek se dneska opravdu hodně vyřádil 😊 Po kolegovi jsem text již opravil. Hezký den

Máš něco na srdci?

nahoru