Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zaklínačské medailony připravit! První díl herní trilogie se dočká velkolepého remaku

Zaklínačské medailony připravit! První díl herní trilogie se dočká velkolepého remaku

Události
Medailon na krk Zaklínač 3 - Vlk, v krabičce_2062952869
Medailon na krk Zaklínač 3 - Vlk, v krabičce
Produkt není určen k prodeji.
Zaklínač 3: Wild Hunt - Game of the Year (Xbox ONE) - elektronicky_813533160
Zaklínač 3: Wild Hunt - Game of the Year (Xbox ONE) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Oshee Witcher Energy Elixir Blizzard, energetický, jahoda/limetka, 500ml_89932722
Oshee Witcher Energy Elixir Blizzard, energetický, jahoda/limetka, 500ml
Produkt není určen k prodeji.
autor: Ondřej Koch

Akční RPG z roku 2007 se představí ve zcela novém hávu, poháněné moderním enginem Unreal 5.

Málokterá firma je ohledně svých budoucích plánů otevřená tak, jako CD Projekt ze sousedního Polska. Na začátku října jsme se dozvěděli, že společnost kromě upgradu megaúspěšného třetího dílu pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series aktuálně pracuje na třech dalších titulech ze zaklínačského světa. 

Zatímco Project Sirius má být menším inovativním titulem a Project Polaris plnohodnotnou "čtyřkou", respektive startem další trilogie, nad projektem s kódovým označením Canis Majoris visela řada otazníků. Ty nyní CD Projekt přeměnil v kopu vykřičníků a oznámil kompletní remake původního titulu Zaklínač. Na hře nepracuje přímo CD Projekt RED (tedy její původní autoři), ale externí studio Fool’s Theory. Do něj nicméně podle firemního prohlášení přesídlilo několik veteránů, kteří byli součástí původního autorského týmu. 

0000005381.1920x1080.jpg
0000005389.1920x1080.jpg
0000005391.1920x1080.jpg
První Zaklínač dnes graficky příliš neohromí, z pohledu hratelnosti nebo pestrosti světa jde ale o zajímavý titul.

Podruhé a o něco lépe

CD Projekt nicméně připomíná, že vývoj remaku je zatím v relativně brzké fázi, a tak si na jakékoliv další novinky - nebo nedej bože dokonce první screenshoty - budeme muset ještě nějakou dobu počkat. V krátké době jde už o druhou spolupráci polského hegemona s externím studiem, přičemž je nutné připomenout, že poprvé to vůbec nedopadlo dobře. Rumunská firma Quantic Lab, zodpovědná za Quality Assurance titulu Cyberpunk 2077, totiž údajně lhala CD Projektu o velikosti a senioritě testerského týmu. Jak to nakonec dopadlo, si všichni dobře pamatujeme: cyberpunkové dobrodružství vyšlo v tak žalostném technickém stavu, že za něj firma nakonec musela vracet peníze. Obrovskou ostudu následoval i strmý pád hodnoty akcií. 

Ředitel studií v CD Projektu Adam Badowski uvedl, že firmu motivuje šance, aby si původní zaklínačské dobrodružství užila zcela nová generace hráčů, která třeba v době, kdy v roce 2007 vyšel první Zaklínač, ani nebyla na světě. Remake je prý ambiciózní a bude stát za to si na něj počkat. Připomínáme, že jednička vyšla v Česku s dabingem, který díky svému neortodoxnímu jazyku a celkovému pojetí získal status jakéhosi utajeného kultu. Šance, že by se do českého jazyka daboval i připravovaný remake, je však bohužel mizivá. 

Poslechněte si některé legendární hlášky z dabované verze prvního Zaklínače

Názory ostatních Geeků (2)

avatar

The Witcher

DRAGO 1. 11. 2022 3:05

Klasika v novém kabátě. :-)

m.tauchman M.T
m.tauchman 1. 11. 2022 8:13

@DRAGO: Doufejme. Jsem zvědavý, jak se jim podaří skloubit zachování klasiky, s modernizací třeba takového ovládání, které v jedničce bylo takové vachrlaté a lehce zastaralé. Nicméně skvělá hra, na remake se opravdu těším, a v UE 5 to může být opravdu zážitek.

Máš něco na srdci?

nahoru