Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zdražení se nekoná. Xbox Live Gold mění pravidla bezplatných her

Zdražení se nekoná. Xbox Live Gold mění pravidla bezplatných her

Události
Microsoft Xbox Live zlaté členství 12 měsíců - elektronicky_57681411
Microsoft Xbox Live zlaté členství 12 měsíců - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Xbox Live zlaté členství 3 měsíce - elektronicky_247958320
Microsoft Xbox Live zlaté členství 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Microsoft udělala radost hned na začátek letošního roku většině majitelů televizní služby Xbox. Odvolala plánované zdražení předplatného Xbox Live Gold, a navíc si přichystala i jednu důležitou změnu.

Zástupci amerického softwarového gigantu avizovali zdražení své herní služby již loni. Tehdy zdůraznili, že se „na většině trhů neměnila cena posledních deset let, a tak je potřeba aby reflektovala inflaci a další aspekty trhu“. Podle původních mělo členství stát podle délky 10,99 USD, 29,99 USD a 59,99 USD, přičemž nejvyšší částka byla účtována za půlroční členství.

Každý rok by tak majitelé Xboxu zaplatili 120 dolarů, což je mimochodem i dvojnásobek nákladů na konkurenční platformu PlayStation Plus. Není proto divu, že se proti chystaným plánům zvedla vlna nevole. K výtkám uživatelů nakonec nebyl Microsoft hluchý a od plánovaného zdražení upustil. Ceny tedy zůstávají i v letošním roce stejné jako v předchozích letech.

Leden 2021 na službě Xbox Live Gold

 

Změny si pro hráče ale Microsoft přeci jen od letošního roku přichystal, z nich ale budou mít všichni majitelé Xboxu zaručeně radost. Doposud to totiž fungovalo tak, že předplatitelská služba byla nezbytná i k tomu, aby bylo možné na televizní konzoli hrát s ostatními hráči některé multiplayerové tituly. To se ale nyní měnit bude a hrát většinou bezplatné hry pro více hráčů půjde nově i bez Xbox Live Gold.

Například Fortnite – ale také celou řadu dalších free to play titulů – umožňuje Sony a Nintendo hrát bez zaplacení multiplayerového programu. Microsoft tak nově nabídne majitelům Xboxu stejné výhody, které byly doposud výsadou konkurenčních platforem.

Samozřejmě majitelé Xbox Live Gold budou i nadále získávat výhody, na které jsou zvyklí. Například pravidelnou dávku her zadarmo každý měsíc. Ty pro leden 2021 si můžete prohlédnout na videu výše.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Dotaz

Dobrý den nevíte kdy bude fortnite bez xbox live gold?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru