Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Žebříčku nejlepších fotomobilů nově kraluje Huawei P40 Pro Události
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Grey  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Grey
23 132 Kč 27 990 Kč
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, White  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, White
23 132 Kč 27 990 Kč

Žebříčku nejlepších fotomobilů nově kraluje Huawei P40 Pro

Nejlepším fotomobilem na trhu je aktuálně Huawei P40 Pro. Novinka od tohoto čínského výrobce prakticky okamžitě po odhalení zaujala první místo v žebříčku serveru DxOMark, který se zaměřuje právě na hodnocení kvality fotoaparátů.

Huawei P40 Pro získal 128 bodů, což je zatím absolutní rekord. Předchozí vládce mobilní fotografie – model Xiaomi Mi 10 Pro – jich má na kontě pouze 124. Není bez zajímavosti, že Huawei se se svými telefony umisťuje na předních pozicích pravidelně, například čtvrtá příčka patří Huawei Mate 30 Pro 5G a pátá pak sesterskému Honoru V30 Pro.

Za prvenství model P40 Pro vděčí pochopitelně především fotoaparátům na zadní straně, kde nalezneme systém Ultra Vision Leica Quad Camera. Je to komplexní systém snímačů, objektivů a funkcí, který by si měl najít uplatnění prakticky v jakékoliv situaci.

Představení řady Huawei P40

 

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 50 Mpx, velikost 1/1.28" a světelnost f/1.9 RYYB. V jeho výbavě nechybí ani optická stabilizace OIS s automatickým ostřením Octa PDAF. Dále je na zadní straně 40Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát Cine Camera o velikosti 1/1.54", který se chlubí světelností f/1.8.

Nad konkurencí novinka vyniká i díky teleobjektivu s rozlišením 12 Mpx a světelností f/3.4. SuperZoom objektiv nabízí až pětinásobné optické přiblížení. V kombinaci s vysokým rozlišením hlavního senzoru dovede fotoaparát nabídnout celkově až 10násobné SuperZoom hybridní přiblížení, které umožní nevídané přiblížení ve vysokém rozlišení a se všemi detaily. Díky rozšířenému 50x digitálnímu zoomu dokáže přiblížit i nejvzdálenější objekty přímo před vaše oči.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei P40 Pro

 

Posledním objektivem vzadu je pak 3D Depth fotoaparát, který měří přesnou vzdálenost objektů a umožní vytvářet portrétní snímky s rozmazaným pozadím pomocí různých efektů s dojmem profesionálního bokehu. Pro úplnost dodejme, že vepředu je pak 32Mpx fotoaparát se světelností f/2.2 a Depth kamera. Fotoaparáty vepředu i vzadu si poradí se 4K záznamem.

Huawei P40 Pro má i celou řadu dalších předností, jako je například vysoký výkon a prostorný zakřivený OLED displej s úhlopříčkou 6,58". Případní zájemci nicméně musí počítat s tím, že telefon nepodporuje služby společnosti Google včetně aplikací typu Google Play, Google Maps, Gmail a dalších aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram a jiné. A to i přesto, že běží na platformě Android. Většinu z nich nicméně Huawei nahrazuje alternativními aplikacemi.

Více se o modelu P40 Pro dozvíte v našem dřívějším článku.

Názory ostatních Geeků (3)

RASCAL RAS

Google

RASCAL 5. 4. 2020 10:31

Ano, vychvalte tuhle věc do nebes a pak jenom na konci článku se zmiňte že jeho koupí teprve začíná aplikační souboj, který je zapříčiněný banem Google služeb.

imbutch IMB
imbutch 7. 4. 2020 22:22

@RASCAL: Vidim to stejne. Neprodejna cihla.
Sebelepsi hw, nezachrani absenci elementarnich Androidich sluzeb.
Spolehat se na klonovani aplikaci z puvodniho stroje, root atd... dlouhodobe nelze. Hlavne ne pri zachovani aktualizovaneho pristroje.

avatar

Princip

jknot 8. 4. 2020 8:42

Huawei bych si už jen z principu nekoupil.
Nehodlám podporovat totalitní režim, navíc těch kauz se člověk už ani nedopočítá. Stačí výběr na wiki
https://cs.wikipedia.org/wiki/Huawei

Máš něco na srdci?

nahoru