Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ženy hrají taky. Téměř polovinu PlayStationů vlastní něžnější pohlaví

Ženy hrají taky. Téměř polovinu PlayStationů vlastní něžnější pohlaví

Události
PlayStation 4 Slim, 500GB, černá_31897844
PlayStation 4 Slim, 500GB, černá
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5_1205230759
PlayStation 5
11 975 Kč 14 490 Kč
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
14 455 Kč 17 490 Kč
autor: Miroslav Václavík

Přestože se na videoherní odvětví stále hledí jako na převážně mužskou záležitost, Sony v jedné ze svých nejnovějších zpráv ukazuje, že se minimálně na PlayStationu tento fakt pomalu mění. Poměr žen mezi hráči roste, v současnosti je jich už téměř polovina.

Během nedávného konferenčního hovoru pro investory odkrylo Sony celou řadu zajímavostí ze světa PlayStationu, nechybělo ani množství tabulek a grafů. Jedním z překvapení byla bezesporu zpráva o tom, že 41 % všech majitelů konzolí PlayStation 4 a 5 jsou ženy. 

Jde o údaj, který se mezigeneračně zásadně proměnil. Sony k datu přiřadilo i informace k předchozím generacím, aby číslo uvedlo do kontextu. U prvního PlayStationu bylo mezi majiteli 18 % žen – už to se může zdát pro někoho, kdo bere herní odvětví za mužskou doménu, jako slušné zastoupení. Ke konzolím PlayStation 2 a 3 Sony data neposkytlo, jako další tak máme až aktuální data. Z jedné pětiny se během tří konzolových generací staly pětiny dvě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zástupci firmy dál podrobněji nepopisovali, co za tímto trendem přesně stojí, ale klíčových faktorů je hned několik. Jako hlavní můžeme uvést fakt, že dochází k pomalé změně pohledu na hry jako takové – nejenomže se stávají součástí mainstreamu, ale i pohled na ně, jako na zábavu výlučně pro muže, už není tak striktní. Velkou roli jistě hrál i fakt, že se u mnoha videoher postupně můžeme vtělit i do ženských hlavních hrdinek. Přestože to pro někoho nemusí být důležité, mnoha začínajícím hráčkám může možnost zpříjemnit skok do světa videoher.

Ať už jste muž, nebo žena, jedno je jisté – hry jsou tu pro všechny, a celková čísla hráčů a hráček na všech platformách rok od roku rostou. Jak jste na tom vy? Jste sama hráčka, případně znáte kamarádky hráčky? A která z videoherních hrdinek vám nejvíce přirostla k srdci?

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru