Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zkontrolujte šuplíky, majitelé PSP hlásí problémy s bateriemi

Zkontrolujte šuplíky, majitelé PSP hlásí problémy s bateriemi

Události
autor: Petr Kirs

PlayStation Portable byl ve své době naprostý fenomén, který chtěl mít ve svém šuplíku (a kapse) snad každý hráč. A koneckonců spousta lidí má PSP dodnes schované doma. Právě takoví jedinci by ale měli nyní zpozornit – kvůli riziku exploze je vhodné zkontrolovat baterie.

Není žádným tajemstvím, že u starší elektroniky představují největší slabinu právě baterie. Kromě toho, že u nich může docházet k poklesu kapacity, může se u nich projevovat také celkové opotřebení. V krajním případě se takové akumulátory nafukují a mohou dokonce explodovat.

V celé řadě případů může k takto krajnímu scénáři dojít, pokud se chytré telefony či jiná elektronika špatně skladuje. Zpravidla jde tedy o jednotky případů. V případě kapesní konzole od Sony je ale situace evidentně trochu jiná, podle serveru Kotaku totiž začaly stejné problémy s originálními bateriemi v PSP hlásit uživatelé napříč Twitterem.

Jde o výrobní vadu?

Během pouhých pár dní tak internet doslova zaplavily fotografie nafouknutých baterií. V některých případech dokonce nafouknuté akumulátory poničily při nafouknutí i plastové části konzole. Vše tedy nasvědčuje tomu, že jde o větší problém. Vhodné je tedy zkontrolovat šuplíky, zda doma také nemáte ve svém herním miláčkovi vadnou baterii.

Proč se vlastně baterie nafukují? Jde o chemickou reakci, která se nejčastěji objevuje při poškození akumulátoru. K nim může docházet například při pádu či namočení zařízení, stejně jako při vystavení baterie vysokým teplotám. Výjimkou ale nejsou ani případy, kdy jde o výrobní vadu, která se klidně může projevit až po letech.

Nafouknutou baterii by se uživatelé neměli snažit zatlačit zpátky. Takový akumulátor je nutné opatrně vymontovat, neházet s ní ani zbytečně nebouchat a nahradit novou. Pokud vysloveně na PSP nehrajete každý den, vhodné je také baterii skladovat mimo samotnou konzoli.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PSP poškozené nafouknutou baterií od uživatele @BingoBrinco

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Poškozených akumulátorů je celá řada, jak ukázal uživatel @Hardoff_Ueda

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nafouknutá baterie v PSP od uživatele @saka1na2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nafouknuté baterie od uživatele @ushigame06

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PSP poškozené nafouknutou baterií od uživatele @Bou_wired

Názory ostatních Geeků (11)

mija1260 MIJ

Baterie PSP

mija1260 29. 7. 2020 17:56

Hned jsem se šel podívat do šuplíku, baterie oboustranně nafouknutá, víčko bateriového prostoru se naštěstí jen otevřelo a nepoškodilo. Díky za upozornění.

Jaromír Möwald - CZC JAR
Jaromír Möwald - CZC 31. 7. 2020 9:27

@mija1260: Není zač :)

avatar
Zpirit 2. 8. 2020 19:13

@mija1260: Taky jsem se šel podívat a naštěstí jsem po zkušenostech s telefonem skladoval baterie mimo PSPčka. Jedna byla tak nafouklá, že popraskala druhá jen mírně.

commercialczech COM

Baterie

commercialczech 30. 7. 2020 14:41

.

avatar

Sony

Viktor Špička 30. 7. 2020 15:58

A teď si uvědomte , že v poslední verzi PSP už baterie byla natvrdo v zařízení a běžně nešla měnit :////

Eragorn32 ERA

Eragorn32

Eragorn32 30. 7. 2020 17:44

Já mám PSP pomalu 11 let a baterie je naprosto v pořádku. Asi jsem si dobře vybral model :D

Vejvoda.Roxor VEJ

Baterie PSP

Vejvoda.Roxor 31. 7. 2020 13:28

PSP mám už od samotného Vydání. mám ho od roku 2006 a baterie je v krásném stavu. Děkuji ale za upozornění

papi_cz PAP

Baterie

papi_cz 2. 8. 2020 10:04

Děkuji za upozornění. Kryt baterie byl odskočený. Baterie byla nafouknutá tak, že začalo praskat její samotné pouzdro.

chabera1 CHA

Nenafoukla

chabera1 2. 8. 2020 14:59

Tak dobrý, moje baterie zatím jako balón nevypadá. Bohužel je to úplně jedno, protože od dob, co mi nějakej ***** polil PSP pivem, stejně nefunguje tak, jak by měla.

matomikula94@gmail.com MAT

Kontrola batérie

matomikula94@gmail.com 6. 8. 2020 7:50

Tak som sa na to včera teda pozrel. Batéria vyzerá byť v poriadku, hoci zdá sa mi na jednej strane trochu inak tvarovaná, ale to je zrejme kvôli tomu priestoru kam batéria patrí a krytu, aby sa to dobre zatváralo. PSP som mal vybité takže neviem ako to bude reagovať pri zapnutí a používaní. Dal som ho nabiť, tak som zvedavý :) snáď nebude ohňostroj

SandraW SAN

Co s baterkou

SandraW 1. 3. 2021 23:58

Dobrý den, děkuji za upozornění dost mě to překvapilo když jsem otevřela své PSP a baterka byla trochu nafouklá. Tak jsem hledala a našla tento článek. Jen teď nevím kam ji mám vyřídit protože do směsného odpadu nesmí. Stačí je dát na odberove místo či do takových těch sběrných krabiček které jsou skoro všude? Děkuji za případnou odpověď

Máš něco na srdci?

nahoru