Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zrušte hru Kodžimy! Chuligáni se objevují už i mezi hráči

Zrušte hru Kodžimy! Chuligáni se objevují už i mezi hráči

Události
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition_647913850
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
10 653 Kč 12 890 Kč
PlayStation 5_968501121
PlayStation 5
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch (2019), šedá_946620542
Nintendo Switch (2019), šedá
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.

Hořkou dohru má vystoupení Hidea Kodžimy na společné akci Xboxu a Bethesdy. Někteří skalní fanoušci – pokud se to tak dá vůbec nazvat – ale volají po zrušení chystané hry. Začali kvůli tomu dokonce i sepisovat petici na internetu.

Na sportovní chuligány jsme si již zvykli, pravidelně doprovázejí fotbalové zápasy a po prohraném klání ničí vše, co jim přijde pod ruku. Podobné výtržnictví je ale stále častěji vidět bohužel i ve světě her. Například když Sony oznámilo porty svých exkluzivních titulů z PlayStationu na PC, na webu se objevilo hned několik videí, jak majitelé ničí své konzole. Hlubší smysl v tom nevidíme, ať se na celou problematiku snažíme koukat z jakéhokoliv úhlu.

A úplně stejně pateticky na nás působí nová petice, která se objevila na serveru change.org. Organizátorům internetového protestu vadí, že Kodžima navázal spolupráci s Microsoftem a že není věrný Sony. „Kodžima zrazuje své věrné fanoušky. Byl zaslepen chamtivostí. Musíme mu pomoci vrátit se na vítěznou stranu,“ burcují tvůrci petice, kterou překvapivě podepsalo už více než 1700 lidí. Jejich cílem je zakázat vydání nové exkluzivní hry pro Xbox, na níž slavný vývojář nyní pracuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Petice proti nové hře pro Xbox

Hra se rušit rozhodně nebude

Tvůrce hitů Metal Gear Solid a Death Stranding pracuje v rámci Xbox Game Studios na titulu, který chtěl podle vlastního vyjádření „vždycky vytvořit“. Do práce se mohl pustit údajně až nyní, díky rozmachu cloudové technologie. Všechny detaily ale ještě drží pod pokličkou. Je úsměvné, že petice protestuje proti něčemu, o čem se vlastně ještě vůbec nic neví.

Kodžima nicméně prostřednictvím své společnosti Kojima Productions dal na Twitteru jasně najevo, že si z petice velkou hlavu nedělá: „Jsme nezávislé tvůrčí studio a budeme i nadále pracovat na zajímavých titulech pro naše fanoušky. Budeme přitom zkoumat různé možnosti her, filmů a hudby prostřednictvím platforem, které se vyvíjejí s dobou a technologiemi.“

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vyjádření Kojima Productions na Twitteru

Následovala ještě další rychlá reakce, ve které studio potvrdilo, že bude i nadále pracovat na exkluzivních titulech s PlayStationem. Evidentně se totiž po prvním vyjádření množily dotazy, zda byla spolupráce se Sony ukončena. „Buďte si jistí, že naše velmi dobré partnerství s PlayStationem bude pokračovat.

Co říci závěrem? Považujeme se za herní fandy a nestydíme se přiznat, že v redakci používáme Xbox Series X, PlayStation 5, Nintendo Switch a pořádně našlapanou herní sestavu CZC Paladin GC132, kterou jsme si nedávno představili také v testu DDR5 pamětí Kingston FURY Beast RGB.

Celá akce Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, na které vystoupil i Kodžima

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru