Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zuckerberg chce přejmenovat Facebook

Zuckerberg chce přejmenovat Facebook

Události
autor: Saša Ševčík

Facebook patrně dostane nové jméno. Přesně o to totiž podle serveru The Verge usiluje jeho šéf Mark Zuckerberg. Chce totiž jasně ukázat, jakým směrem se nyní podnik chystá vydat.

Nebojte se, že by se změnil název nejznámější sociální sítě na světě je krajně nepravděpodobné. Zuckerberg chce přejmenovat název společnosti, která tuto sociální platformu provozuje. Jde tedy o podobný případ jako v roce 2015, kdy nad Googlem vyrostla nová mateřská společnost Alphabet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šéf Facebooku se svou rodinou

 

Daleko zajímavější je nicméně důvod, který osmého nejbohatšího člověka k přejmenování společnosti Facebook vede. Zuckerberg se totiž netají tím, že jeho ambice jsou vytvořit metaverse – virtuální vesmír, ve kterém se lidé prostřednictvím virtuální reality budou potkávat, obchodovat, bavit se či hrát hry.

Půjde zkrátka o virtuální svět se vším všudy, jaký jsme mohli spatřit například ve sci-fi snímku Ready Player One. Není to přitom vůbec pošetilý nápad, i když se to nemusí na první pohled zdát. Potřeba potkávat se on-line v souvislosti s pandemií koronaviru dramaticky narostla, běžné videohovory ale osobní kontakt příliš napodobit nedovedou. Právě to by ale mohl metaverse změnit.

Trailer k filmu Ready Player One

 

Šéf Facebooku má s virtuálním vesmírem tak velkolepé plány, že se chystá v následujících pár letech nabrat jen v Evropě na 10 000 lidí, kteří budou pracovat na tvorbě metaversu. Další pracovní místa ale určitě ještě vzniknou v dalších koutech světa. Minulý týden oznámil, že jeho dílo by mohlo být hotové v horizontu 10 až 15 let.

Jisté je nicméně to, že Facebook není jedinou společnostní, která na metaversu pracuje. Své vlastní řešení chce přinést na svět také společnost Epic Games, která stojí za oblíbeným titulem Fortnite. Vedení Epicu dokonce plány na vybudování virtuálního světa odhalilo ještě dříve než Facebook.

A nové jméno Facebooku? To bychom se podle serveru The Verge měli dozvědět již v příštím týdnu.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru