Konvertibilní mohou být i chromebooky. Acer ukázal zajímavou novinku

Události 73 % hodnotili 3 uživatelé 27. 1. 2017

Společnost Acer odhalila v noci ze čtvrtka na pátek nového zástupce z řad chromebooků. Novinka se jmenuje Spin 11 a kromě svižného chodu láká také na konvertibilní konstrukci. 

Novinka od společnosti Acer si odbyla premiéru na technologickém veletrhu BETT 2017, který aktuálně probíhá v Londýně. Spin 11 na první pohled připomíná obyčejný laptop, ve skutečnosti jde však o hybrid mezi notebookem a tabletem – tzv. zařízení 2v1.

To je zásluha především 11,6palcového displeje s HD rozlišením, který je možné ovládat dotykem, a zároveň také speciálního systému pantů, jež se dají otáčet o 360°. Díky tomu je možné novinku používat ve čtyřech různých režimech.

Tím prvním je samozřejmě režim notebooku. Jediným pohybem jej pak snadno proměníte v tablet. Další dvě možnosti jsou stojánek nebo stan. Stojánek je ideální volbou pro prohlížení obrázků nebo sledování filmů, režim stan je vhodný například pro videochat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spin 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spin 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spin 11

 

Pracovní tempo u tohoto stroje bude udávat procesor Intel Celeron, konkrétně bude na výběr mezi čtyřjádrovým čipem Celeron N3450 a dvoujádrem N3350. V obou případech bude procesor napojen na integrovanou grafickou kartu Intel HD. Dále budou k dispozici buď 4 GB, nebo 8 GB operační paměti. Datové úložiště pak může dosahovat kapacity 32 GB nebo 64 GB, což je v případě operačního systému Chrome OS více než dostatečná hodnota.

Zběhlejší čtenáři patrně již tuší, že s ohledem na použitou platformu jsou velmi rozumně nastaveny i jednotlivé hardwarové parametry. Chrome OS totiž nepotřebuje tak výkonné součástky jako například konkurenční operační systém Windows. Výkonu by tak novinka měla mít více než dost.

 

Ukázala se i novinka s Windows

Na akci BETT 2017 byl k vidění také stroj TravelMate Spin B1. Ten je vzhledem prakticky k nerozeznání od nového chromebooku, na rozdíl od něj však staví na operačním systému Windows. V jeho výbavě je navíc Full HD displej, výkonnější procesor Intel Pentium a zároveň také větší pevný disk.

Oba nové stroje by se na pultech obchodů měly objevit v dohledné době, přesné datum uvedení na trh ani prodejní cenu však výrobce zatím neprozradil.  

Uživatelé, které zajímá operační systém Chrome OS více, si mohou připomenout všechny jeho přednosti v našem dřívějším článku. Případně se mohou podívat na nabídku aktuálně dostupných strojů s Chrome OS. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TravelMate Spin B1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TravelMate Spin B1

Diskuze k novince

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !