Nejvýkonnější Ryzeny se pomalu odhalují. Budou mít až 32 vláken

Události 78 % hodnotilo 5 uživatelů 18. 5. 2017 35 komentářů

Společnost AMD nechává své fanoušky velmi ráda napnuté a důležité produkty odhaluje vždy pozvolna. Je to tak i v případě nejvýkonnějších procesorů z rodiny Ryzen. Jejich příchod byl sice nyní oficiálně potvrzen, ale na celou řadu parametrů si budeme muset ještě počkat.

Není žádným tajemstvím, že společnost AMD hrála dlouhá léta druhé housle. Alespoň tedy v segmentu těch nejvýkonnějších procesorů, ve kterém zkrátka nebyla schopná nabídnout adekvátního konkurenta a rival Intel z toho náležitě těžil. Zkrátka, pokud jste chtěli či potřebovali špičkový výkon high-endového čipu, nemohli jste si vybírat nic jiného než Intel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nové čipy se budou jmenovat AMD Ryzen Threadripper

 

To se však změnilo letos v březnu s příchodem procesorů Ryzen 7, která se nabízí v provedeních s 8 jádry a 16 vlákny. Vrchol nabídky přitom tvoří Ryzen 7 1800X, u něhož je základní takt stanoven na 3,6 GHz. V boostu pak tento čip nabídne až 4,0 GHz.

Zmiňovaná osmnáctistovka se však na vrcholku potravního řetězce neohřeje příliš dlouho. Společnost AMD totiž nyní oficiálně potvrdila příchod nových procesorů AMD Ryzen Threadripper. Ty nabídnout 16 jader a 32 vláken, určeny tak vcelku logicky budou pro ty nejvýkonnější sestavy a nejnáročnější uživatele. Tak alespoň novinky prezentují samotní zástupci společnosti AMD.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šéfka společnosti AMD Lisa Su

 

Cenově i výkonnostně by nová řada měla začínat přesně tam, kde Ryzen 7 1800 X končí. Na přesné parametry jednotlivých modelů z řady Ryzen Threadripper si však budeme muset ještě počkat.

Extrémně výkonná procesorová rodina AMD Ryzen Threadripper není jedinou novinkou, kterou tento čipový gigant pro letošní rok chystá. Ukázat by se měly také Ryzeny v provedení pro notebooky a cenově dostupné Ryzeny 3. Kromě toho byl zástupci podniku přislíben i příchod grafických karet s jádry Vega. 

Diskuze k novince (1)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

avatar

.

Mzilla6. 6. 2017 19:33

Tak to abych sehnal zdroj na uran.