Pravěk naruby, návrat legendy nebo vesmírná migrace. Herní pecky na březen

Produktové tipy 67 % hodnotili 3 uživatelé 14. 3. 2017

Tento měsíc bude plodný na hry s otevřeným světem a protivníky s otevřenými zlomeninami. Až na Lego Worlds - tam je můžete humánně rozebrat.

Horizon: Zero Dawn

Člověk už není na vrcholu potravního řetězce.

V netradičním postapokalyptickém scénáři ovládnete tělo plamenovlasé lovkyně Aloy, příslušnice divokého kmene. Zatímco ona i další lidé vaří na ohni, krajinou pobíhají obrovští robosauři a mechanická zvěřena všeho druhu. Nikdo neví, proč tomu tak je. Nikdo neví, kdo dříve obýval vysoké, rozpadlé budovy, odkud se vzaly stroje, proč se lidé musejí skrývat. Aloy se rozhodne opustit bezpečné území, vystopovat svůj původ a vynést na světlo zapomenutou pravdu. 

Pokud developer do hry vloží fotomód, očividně věří jejímu grafickému zpracování. A v tomto případě k tomu má důvod. Horizon: Zero Dawn slibuje jeden z nejkrásnějších světů, který kdy z konzolí vykvasil. Ano, má prý vizuálně překonat i legendární Uncharted 4. Nepůjde samozřejmě jenom o turistickou kochačku. Poslat mechanického tygra do továrního nastavení za pomoci luku a šípů totiž není žádná hračka. Vyzývavý soubojový systém, bohatá sklizeň postranních úkolů, napínavý příběh... Rozhodně je na co se těšit.

Platformy: PS4

Datum vydání: 1. 3. 2017

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Link se probouzí po 100 letech spánku.

V našem světě čas naštěstí ubíhá o něco rychleji, a tak se do dalšího dobrodružství můžeme pustit po dvou letech od vydání poslední hry ze série The Legend of Zelda. Tahle klasika ve svěžím kabátě bude jednou z prvních zatěžkávacích zkoušek novorozené konzole Nintendo Switch. Vůbec poprvé od roku 1986 bude Link objevovat otevřený svět. Ten nabízí širokou paletu možností využívání okolního prostředí. Větev může být jednoduchá zbraň nebo topivo pro oheň, na kterém si uvaříte jídlo. Štít vás ochrání před útoky a pod nohama poslouží jako snowboard. A tak dále, další objevy jsou už na vás.

Platformy: Nintendo Switch

Datum vydání: 3. 3. 2017

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Zavřete oči a představte si... dočetli jste až sem? Podvádíte. Se zavřenýma očima byste číst nemohli. Představte si tedy s očima otevřenýma následující situaci: Parta páťáků ze základní školy si došlápne na svého slaboučkého spolužáka. Mají kompletní kontrolu nad jeho kapesným i svačinami. Nad tím, jestli jim bude o přestávce dopisovat domácí úkoly, nebo skončí s hlavou v záchodové míse. Máte? Potom už si stačí představit jen to, že ti zmínění školní agresoři jsou drogový kartel a nebohý šikanovaný student je bolivijské obyvatelstvo. A teď přicházíte na scénu vy. Nově nastoupivší spolužák, o kterém nikdo nic neví. Spolužák se speciálním výcvikem a aktovkou plnou zbraní. A je jenom na vás, jaký postup při páchání spravedlnosti zvolíte. Můžete studovat chování padouchů a pak je jednoho po druhém potajmu udusit rýsovacími potřebami na záchodě. Můžete seskočit z letadla padákem, vletět do třídy oknem a všechny tyrany zprovodit ze světa při frontálním útoku. Nebo je rafinovaně nalákat do tělocvičny a tu vyhodit do povětří. Pokud se vám tato metafora zdá nejasná, zahrajte si tuhle parádní taktickou akci v otevřeném světě a pochopíte víc.

Platformy: PC / PS4 / XONE

Datum vydání: 7. 3. 2017

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

LEGO Worlds

Největší bolest na světě? Asi se shodneme, že nad všemožně rafinovanými způsoby mučení trůní jeden strašák: šlápnout na LEGO kostku. Člověk se až diví, že se tak nebezpečné předměty prodávají jako dětské hračky. Pokud si chcete užít zábavu s touto stavebnicí a zůstat přitom v bezpečí, LEGO Worlds je hra jako dělaná pro vás. Gigantický svět z kostek - podobně, jako v Minecraftu, akorát že z lega a s větším množstvím bizarních stvoření, které můžete potkat. Postavíte vesnici, nebo svoji lego podobiznu v nadživotní velikosti? Láká vás víc proletět se na drakovi? Výběr je na vás. A možností máte nespočet.

Platformy: PC / PS4 / XONE

Datum vydání: 10. 3. 2017

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 

Mass Effect: Andromeda

Bylo vám někdy v poslední době líto nějakého bezdomovce? Plujícího velkým městem, bez místa k spočinutí? V Mass Effect: Andromeda je takovým bezdomovcem přes dvě stě tisíc lidských bytostí. A vy jste jedním ze sociálních pracovníků, kteří pro ně hledají novou domovskou planetu. Předem je dobré upozornit, že tato hra je skutečně masivní, a i když u ní strávíte desítky hodin, stále před vámi bude ležet obrovitánský prostor k vašemu vesmírnému skautingu. Každá mise vás donutí napnout síly a urovnat si priority - ve změti vedlejších úkolů je totiž velmi snadné ztratit původní cíl. Zkrátka - legendární RPG akce s vybroušeným bojovým systémem vám otevírá svoji pohlcující náruč.

Platformy: PC / PS4 / XONE

Datum vydání: 23. 3. 2017

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 

Diskuze k novince

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !