Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: ASUS Radeon RX480-8G – vstupenka do světa virtuální reality

Recenze: ASUS Radeon RX480-8G – vstupenka do světa virtuální reality

Recenze
ASUS Radeon RX480-8G, 8GB GDDR5_1178682958
ASUS Radeon RX480-8G, 8GB GDDR5
Produkt není určen k prodeji.

Grafické jádro Radeon RX480 je v současnosti nejnovějším počinem společnosti AMD. Má lákat především hráče, pro které představuje zároveň vstupenku do světa virtuální reality. My jsme jej důkladně proklepli v grafické kartě od společnosti ASUS.

Grafické karty Radeon RX480 jsou na trhu teprve od minulého týdne. Tehdy jsme našim čtenářům přinesli i první pohled na model ASUS Radeon RX480-8G. Od té doby se strhla na internetu doslova válka mezi příznivci čipů od společností AMD a NVIDIA. Zelený tým totiž mezitím představil přímého konkurenta pro novinku ze stáje AMD – grafikou kartu GeForce GTX 1060. Na tu si budeme muset sice ještě nějakou dobu počkat, detailní testy modelu ASUS Radeon RX480-8G vám však nabízíme již nyní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS Radeon RX480-8G

 

Technické parametry

Testovaný model: ASUS Radeon RX480-8G, 8GB GDDR5

Grafický čip: Radeon RX 480

Výrobní proces: 14 nm

Rychlost grafického čipu: 1266 MHz

Počet stream procesorů: 2304

Velikost grafické paměti: 8 192 MB

Rychlost grafických pamětí (efektivně): 8 000 MHz

Šířka paměťové sběrnice: 256 bit

Typ grafické paměti: GDDR5

Podpora DirectX: 12

Podpora OpenGL: 4,5

Porty: 1x HDMI, 3x DisplayPort

Standard sběrnice: PCI-Express 3.0

Externí napájení: Ano, 1x 6pin PCIe

Chlazení: aktivní

Profil chladiče: 2-Slot

Rozměry: 24 x 9,5 x 3,5 cm

 

Obsah balení

Grafická karta ASUS Radeon RX480-8G spadá do segmentu vyšší střední třídy. Tomu odpovídá i poměrně rozměrné balení. Kartonový obal totiž ukrývá další černou krabici, která vypadá jako luxusní balení nějakého notebooku. To je zásluha především zlatého loga na obalu. Kromě samotné grafiky nalezneme uvnitř ještě nosiče s obslužným softwarem, návod k použití a propagační materiály.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení grafické karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uvnitř se ukrývá další kartónová krabice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karta je zabalena opravdu pečlivě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

ASUS Radeon RX480-8G vychází stejně jako všechny aktuálně dostupné konkurenční karty s tímto jádrem z referenčního modelu. Nereferenční verze totiž zatím nejsou k dispozici. To jinými slovy znamená, že se všechny karty podobají navzájem jako vejce vejci. Rozlišit jednotlivé modely od sebe je tak možné prakticky jen podle loga výrobce na větráčku grafiky.

Design novinky se vcelku povedl. Jak jsme si ukázali již v prvním pohledu, grafice tak vévodí černá barva, která pokrývá prakticky všechny kovové a plastové části. Na první pohled doslova bije do očí červený nápis Radeon, který je umístěn na spodní straně karty. Mimochodem jeho menší obdobu naleznete také na jedné z bočnic.

Celkově karta působí poměrně robustním dojmem a bytelným dojmem. Nikde se nic neprohýbá, ani nevrže. Všechny spoje přitom na sebe korektně doléhají. Jedinou výtku v oblasti konstrukce lze mít snad jen k napájecímu šestipinovému konektoru. Ten je totiž umístěn zboku, což následně ve skříni značně znesnadňuje případný cable management. Kabel od napájení tak musíte vést buď nevzhledně horní stranou, nebo spodem, čímž ale můžete zastínit ventilátor. Kvůli délce karty neměl výrobce patrně jinou možnost, než umístit napájecí konektor zboku.

Sluší se připomenout, že se zabalením novinky si dal výrobce opravdu záležet. Každý konektor a dokonce i slot PCIe 3.0 pro připojení karty k základní desce jsou opatřeny plastovými krytkami, aby nedošlo během transportu k jejich poškození. Minimálně krytky na nevyužívaných konektorech můžete přitom nechat v kartě zasunuté i po zapojení do sestavy, aby se do nich neprášilo. Je to drobnost, ale určitě potěší.

Karta disponuje třemi konektory DisplayPort a jedním konektorem HDMI, které umožňují připojení 2 a více monitorů najednou. Podporována je mimochodem technologie AMD Eyefinity, která umožňuje rozšíření plochy až na 6 monitorů (více než 4 monitory pouze za použití dvou karet v režimu AMD Crossfire).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na nápis Radeon

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karta zabírá v počítači dva sloty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slot PCIe 3.0 je zabezpečen plastovou krytkou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nápis Radeon se nachází i na jedné z bočnic

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na šestipinové napájení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na zadní straně by se napájení vyjímalo lépe, usnadnilo by cable management

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektory jsou chráněny plastovými krytkami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na HDMI port

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana grafiky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na PCIe 3.0 slot

 

Testovací sestava

Ještě než se pustíme do samotných testů, je třeba si představit celou sestavu, na které jsme grafickou kartu testovali. Pracovní tempo udával šestijádrový procesor Intel Core i7-5820K při frekvenci 3,3 GHz, respektive 3,6 GHz v Turbo režimu. Tento čip byl vyroben 22nm procesem a disponoval 15MB vyrovnávací pamětí. Samozřejmě šlo o architekturu Haswell-E určenou pro socket LGA 2011-V3.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Základní deska ASUS X99-DELUXE

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výkonný a tichý chladič Noctua NH-D15

 

O chlazení procesoru se staral výkonný chladič Noctua NH-D15, který ale díky dvojici 140mm aktivních ventilátorů a masivnímu pasivu patří k nejtišším na trhu. Sestava byla dále osazena základní deskou ASUS X99-DELUXE, která je určena především pro herní počítačové sestavy. Jak již samotný název napovídá, je postavena na čipové sadě Intel X99, kterou jsme již dříve důkladně otestovali

Z operačních pamětí jsme vybrali kit 4x4 GB od společnosti ADATA. Konkrétně se jednalo o DDR4 moduly XPG Z1 s celkovou kapacitou 16 GB, které pracují při taktu 2133 MHz (odpovídá PC4-17000) a časování CL15-15-15. Datové úložiště obstarala SSD jednotka SanDisk Ultra II s kapacitou 120 GB. Ta disponuje rozhraním SATA III a podle údajů výrobce dosahuje rychlosti až 550 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu.

Celou sestavu poháněl napájecí zdroj CORSAIR RM Series RM850 850W, který disponuje certifikací 80Plus Gold a výkonem 850 W. Jeho hlavní výhodou je technologie Zero RPM Fan Mode. Tento režim zajišťuje, že se ventilátor netočí, dokud není dosaženo vysokého zatížení. Navíc je ventilátor navržen na míru pro nízkou hlučnost provozu, i když se točí. Pro úplnost dodejme, že testy probíhaly pod operačním systémem Windows 10.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Operační paměti ADATA XPG Z1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Napájecí zdroj CORSAIR RM Series RM850 850W

 

Terminus technicus

Po představení testovací sestavy se sluší blíže seznámit i se samotnou grafikou ASUS Radeon RX480-8G. Jde o první kartu z řady Polaris. Zasvěcení tak patrně již vědí, že jádro je vyrobené 14nm FinFET procesem, nabízí takt 1266 MHz a 256-bit sběrnici. Jak již samotný název napovídá, k dispozici je 8 GB GDDR5 paměti s frekvencí 8 000 MHz. Všechny zmiňované součástky dohromady by měly podávat výkon až 5 TFLOPS.

Testům výkonu v porovnání s konkurencí se budeme ještě důkladně věnovat níže. Nejprve si ale pojďme objasnit zaměření karty. Na veletrhu Computex 2016 se totiž společnost AMD pochlubila, že tato novinka by měla zpřístupnit virtuální realitu prakticky všem. Doposud totiž byly na speciální headsety, jako je například HTC Vive, připraveny jen ty nejvýkonnější grafické karty. AMD však tato pravidla mění a přináší dostatek výkonu i do levnějšího segmentu.

Hlavním lákadlem tak má být virtuální realita. Na stejnou "kartu" přitom vsadila společnost NVIDIA u modelů GTX 1070 a GTX 1080. To je patrně jeden z důvodů, proč jsou nyní hráči zmateni. Řada uživatelů totiž oba zmiňované vrcholné modely od společnosti NVIDIA porovnává právě s grafikou Radeon RX 480. To je ale špatně, protože jde o úplně jiný segment trhu, zmiňované grafiky jsou tedy logicky výkonnější, ale zároveň také dražší.

Přímým konkurentem pro Radeon RX 480 bude teprve až grafická karta GTX 1060, která byla představena tento týden. Ta by měla podle doposud dostupných informací nabídnout podobný výkon i cenu. Na podrobné testy modelu ze stáje zelených si ale budeme muset ještě chvilku počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS Radeon RX480-8G

 

Testy výkonu

Jak je z řádků výše patrné, Radeon RX 480 v současnosti nemá přímého konkurenta. Pro test jsme tedy vybraly karty, které jsou ze stáje AMD testovanému kousku nejblíže. Samozřejmě jsme přidali i dva konkurenty od společnosti NVIDIA, aby vypovídající hodnota testů byla co možná nejvyšší.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fire Strike

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sky Diver

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ice Storm Extreme

 

Veškeré testy her modelu RX 480 probíhaly s použitím nejnovějších ovladačů AMD Radeon Software 16.7.1. Drivery jsou v tomto případě daleko důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Jejich starší verze, která byla dostupná při uvedení novinky na trh, se totiž příliš nepovedla a uživatelé hlásili celou řadu problémů.

Karty si například braly ze základní desky více šťávy, než měly, maximální takty jádra v některých hrách značně kolísaly a tím logicky i snímkování. V některých případech tak nebyla karta schopna podat maximální výkon. Všechny tyto porodní problémy se naštěstí podařilo s novou verzí driverů odstranit. Škoda, že se to nepovedlo hned při premiéře.

 

Battlefield 4 (1920 x 1080; Ultra)

Radeon RX480

74 fps

Radeon R9 290

73 fps

Radeon R9 390

85 fps

GeForce GTX 960

54 fps

GeForce GTX 970

86 fps

 

Battlefield 4 (2560 x 1440; Ultra)

Radeon RX480

47 fps

Radeon R9 290

45 fps

Radeon R9 390

58 fps

GeForce GTX 960

34 fps

GeForce GTX 970

55 fps

 

GTA V (1920 x 1080; Very High)

Radeon RX480

99 fps

Radeon R9 290

77 fps

Radeon R9 390

92 fps

GeForce GTX 960

67 fps

GeForce GTX 970

105 fps

 

GTA V (2560 x 1440; Very High)

Radeon RX480

71 fps

Radeon R9 290

57 fps

Radeon R9 390

72 fps

GeForce GTX 960

47 fps

GeForce GTX 970

77 fps

 

Rise of the Tomb Raider (1920 x 1080; Very High)

Radeon RX480

70 fps

Radeon R9 290

58 fps

Radeon R9 390

67 fps

GeForce GTX 960

42 fps

GeForce GTX 970

78 fps

 

Rise of the Tomb Raider (2560 x 1440; Very High)

Radeon RX480

49 fps

Radeon R9 290

38 fps

Radeon R9 390

47 fps

GeForce GTX 960

28 fps

GeForce GTX 970

54 fps

 

The Division (1920 x 1080; Very High)

Radeon RX480

57 fps

Radeon R9 290

46 fps

Radeon R9 390

53 fps

GeForce GTX 960

38 fps

GeForce GTX 970

57 fps

 

The Division (2560 x 1440; Very High)

Radeon RX480

41 fps

Radeon R9 290

36 fps

Radeon R9 390

41 fps

GeForce GTX 960

26 fps

GeForce GTX 970

43 fps

 

Project CARS (1920 x 1080; Ultra)

Radeon RX480

67 fps

Radeon R9 290

56 fps

Radeon R9 390

63 fps

GeForce GTX 960

62 fps

GeForce GTX 970

90 fps

 

Project CARS (2560 x 1440; Ultra)

Radeon RX480

51 fps

Radeon R9 290

43 fps

Radeon R9 390

49 fps

GeForce GTX 960

45 fps

GeForce GTX 970

72 fps

 

Spotřeba, provozní teploty a hluk

Grafická karta Radeon RX 480 byla v testech na zahraničních serverech často kritizována kvůli své spotřebě. Jak bylo zmíněno již výše, ze základní desky si brala podle některých zdrojů více energie, než bylo deklarováno. To však již vyřešila nová verze ovladačů, a tak se můžeme pustit do testování spotřeby.

V klidovém stavu se spotřeba jednotlivých karet prakticky nelišila. Ze zásuvek si tak naše herní sestava vzala vždy okolo 100 W. Jak se spotřeba proměnila v zatížení, tedy při hraní her, se můžete podívat v tabulce níže. Spotřeba je samozřejmě velmi ovlivněna dalšími použitými součástkami a například s jiným procesorem by mohla být ještě o něco nižší.

 

Radeon RX480

354 W

Radeon R9 390

390 W

GeForce GTX 960

286 W

GeForce GTX 970

382 W

 

Chlazení testované grafiky pochází přímo z dílen společnosti AMD. Použitý aktivní chladič typu Blow je poměrně jednoduchý, přesto dokáže kartu poměrně dobře uchladit. V klidovém stavu se teploty pohybují okolo 33 °C (okolní teplota 23 °C). V zátěži pak stoupnou až k hranici 80 °C, což není u herních grafik nijak neobvyklá hodnota. Ještě o dva stupně vyšší teplotu jsme naměřili například také v případě grafiky GeForce GTX 970 s referenčním chladičem.

S hlukem na tom referenční chladič tak dobře už není. V klidovém stavu o něm sice ani nevíte, při maximálním zatížení však hluk stoupne až k hranici 50 dBA. Vzhledem k tomu, že standardně naše testovací sestava zvládá pracovat okolo 30 dBA, jde karta velmi slyšet. Obzvláště to platí v případě, kdy máte sestavu postavenou na stole hned vedle hlavy.

Pokud tedy patříte mezi milovníky tichých sestav, rozhodně se vyplatí počkat na modely, které budou mít místo referenčního chladiče nějaké sofistikovanější řešení. Ale to platí prakticky u všech grafických karet s referenčním chladičem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chladič typu Blow

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana chladiče

 

Klady a zápory

+ slušná dávka výkonu

+ stačí i na hraní ve vysokém rozlišení (2560 x 1440 pixelů)

+ připravenost na éru virtuální reality

+ poměrně příznivá cena

 

- hlučnější chladič

- počáteční porodní problémy (které byly odstraněny s novou verzí driverů)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS Radeon RX480-8G

 

Závěrečné hodnocení

ASUS Radeon RX480-8G je poměrně slušná grafická karta, která nabízí zajímavý poměr cena/výkon. Jde o zajímavou alternativu k modelům Radeon R9 290 a Radeon R9 390, pokud tedy patříte mezi fanoušky AMD. Skálopevní příznivci týmu zelených samozřejmě nad novinkou mávnou rukou, i když její výhody jsou nesporné. Bude zajímavé sledovat, jak nastaví NVIDIA cenu u modelu GTX 1060 a jak se oběma kartám bude dařit následně v prodeji.

ASUS Radeon RX480-8G můžete zakoupit v našem obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (34)

Výkon

Je zajímavé, jak v testech, které provedlo CZC je RX 480 pod 970 téměř u všech her.

@nerudastanislav@email.cz: Pokud je ta testovaná GTX 970 tovární OC edice, tak přesně tak to vyšlo v každé recenzi, kterou jsem se obtěžoval číst :) No a u Youtuberů to vždy vyhrála EVGA 970 SSC.Navíc je tam spousta Nvidia friendly her, takže se tomu ani nedivím.

Ověřený GEEK - level 3

@IvanPrinc: Například moje Gigabyte GTX 970 Xtreme, co mám doma, tak má o 7% vyšší FireStrike než tato v recenzi. A je tišší, chladnější a méně náročná na zdroj. Takže se těm výsledkům vlastně ani nedivím...

@IvanPrinc: grafiky od evgy jsou jedny z nej a amd nesahá nvidii a intelu ani po paty

@DenisovoLP: Zas tak radikálně bych to neviděl :)Můžu jen potvrdit, že se EVGA mám ty nejlepší zkušenosti. A to i s jejich zákaznickou podporou, která je velice profesionální.

@nerudastanislav@email.cz: u posledniho tombraidera ted vysel patch co pod DX12 pridava podporu AS a u AMD to zveda vykon o nakych 7.5% v pripade postarsi R9 290 :)
https://www.youtube.com/watch?v=T2o1WTTVXbEu RX 480 by to mozna dalo i trosku vic..EDIT: tak ctu na strankach vyvojaru a bohuzel je to asi prvni vlastovka podpory AS do teto hry protoze zatim hra podporuje jenom AMD generace GNC 1.1 a Nvidia Pascal.. Na další čipy si budeme asi muset počkat :)
link zde:
http://wccftech.com/rise-of-the-tomb-raider-pc-patch-dx12-multi-gpu-async-compute-vsync/

@stratos.: To víc dostanu přetaktováním než nějakejma blbejma AS...když pretaktuju 970 tak mám 15% jen to hvízdne...ovšem referenční 480 se taktovat moc neda

@jamesK_23: s vodnim chlazeni 1500Mhz a to se stale bavime o referencnim PCB a pouze jednoho 6 pinu
https://www.youtube.com/watch?v=Jq47qmwcus8tj taktovani RX 480 vypada slibne pokud to neomezuje referencni chlazeni a boost ve vykonu je moc peknej.Zde 1520Mhz pri 1.3V
https://s32.postimg.org/5scix4yvl/12225756.jpga zde skoro 7000 bodu v 3D Marku FireStrike Extreme s 1530Mhz
http://www.3dmark.com/fs/9255333
pro srovnání moje bejvala GTX980@1575/8400 dala jenom o 300 bodu vic.
http://www.3dmark.com/fs/3909518

@stratos.: A co napájení?to se vůbec tím OC nebude přetěžovat...navíc kdo doma provozuje vodni chlazení na RX 480?to je trošku výsměch...jinak 970 ds 1550/8000 bez vodního chlazení
Z toho vyplývá počkat si na neref. verze a tenhle paskvil nebrat

@jamesK_23: s air chladičem bude průměr kolem 1420 co se tak psalo na wccftechu. Určitě lepší než 1266, kterých tyto reference dosahují jen s 50% + power limitem. Jinak podle youtuberů je takt spíše pořád pod 1200Mhz a málokdy nad. Nereference snad tyto problémy pořeší ale i tak si myslím že 1060tky s 2Ghz OC tyhle Radeony přejedou i v DX12 gamesách...

@davxxxid: Co se psalo na WCCFTECHu, tedy největším bulváru v IT :D Ti totiž psali, jak referenční RX 480 dá 1600MHz. A nyní tam píšou, jak GTX 1060 dá 2GHz.Na informacích od tam si zakládal Stratos a teď je z něj ten největší lhář v historii CZC. Bohužel pro něj. A přitom stačilo jedno - nešířit falešný hype. Všichni dokážou být v klidu, dokud něco není oficiální, jen hrstka fanatiků prostě ne.

@IvanPrinc: GTX 1060 2GHz nedá, kromě toho má jen 192 bit proti 256 a stejně taktované paměti, takže i kdyby měla lepší kompresní algoritmy, tak nadá na propustnosti víc než Radeon. Slyšel jsem pohádky o výkonu GTX 980, ale to není možné - stačí srovnat hrubý výpočetní výkon. Navíc bude proti RX 480 dražší. Chtělo by to taky testy pod DX12..., tohle bylo dost na míru GeForce.

@kutrix: ovšem Radeon zase svuj výpočetní výkon nedokáže převést do her:)

@kutrix: No vida další věštec, co už ví, jak bude karta konkurence fungovat, když ji ještě nikdo nezrecenzoval :DDDWorld je tudy --->

@kutrix: tahle amd ***** se nemůže nvidii rovnat... a gtx 1060 bude dražší protože platíš za kvalitu

@jamesK_23: nene,z toho vyplyva,pockat si na GTX 1060 a nekupovat tento paskvil :)

@stratos.: GPU Voltage 1.35V "Vypnuli jsme v ovladači tesselaci, protože to dá vyšší finální skóre" :D :D :D :D :D Dobrý, tak teď už vím, že ovladač AMD umožňuje falšovat výsledky 3DMarku. A vlastně všech her či aplikací.Vy jste pane Belka vtipálek. Víte co to udělá se spotřebou? Asi ne.No tak jsem si to podrobněji poslechl. Peak teploty VRM 105°C se 120mm větrákem na 100% rychlost a přes 40A náročnost na větev zdroje :D Maximální teplota pod vodním blokem 66°C během 3DMarku. Ano pane Belka, to vzduch uchladí s přehledem :DMám takový pocit, že jste se vůbec nepodíval, za jakých podmínek toho ta karta dosáhla. Mám pravdu? Mám to chápat tak, že už tu začínáte věštit OC nereferenčních karet, když tato k tomu potřebovala 1.35V? To snad ne pane Belka.Příště sem dejte rovnou OC na dusíku a napište k tomu, že to pro AMD nevypadá špatně.

@IvanPrinc: 40A? :-O prodavaj k tomu i elektrarnu?

@maniak1.cz: Tak tomu odběru se ani nedivím, to se dá čekat, když do toho pumpuju 1.35V. Pro Belku je to zase záruka OC pro další karty :D Nemám slov.Co mě položilo, tak fakt že přes ovladač AMD můžeš falšovat výsledky, pokud vypneš tesselaci. Tu "featuru" která byla do ovladače přidána kvůli HairWorks v Zaklínačovi, pokud si to dobře pamatuju. To by mě zajímalo, jestli to 3DMark pak uvedl jako ověřený výsledek. Nějak jsem totiž nepostřehl, jestli tam o tom borec mluvil.

@maniak1.cz: samozrejme,ale musis se zaregistrovat u greenpease,ze jsi priznat ze jsi ignorat veskere ekologie,pak ti AMD jako darek zasle tvuj kapesni prenosny reaktor :D Prvnich 100 dostane nuklearni,zbytek uz jen na uhli :D:D:D

@maniak1.cz: 40A při nízkém napětí, výkon je napětí krát proud, si to vypočítej...

@stratos.: tj hrozne mocinky fajn..480ka urcite miri na lidi, co ji budou davat na vodnika, presne ta cenova kategorie to je..zas info o houne.neref to jisti, refka je proste kram. At jste z ni udelanej jak chcete.

Ověřený GEEK - level 1

@stratos.: Ajé, slibotechna, výmluv mašina se vrací!Ještě si nerezignoval?Co jsi tady nebyl, taxe tvým slibům všichni vysmáli asi jen tak 100x.Kde máš tu parádní kartu za 6000-6500 (s DPH) s výkonem ("až") GTX 980 / Fury Nano.

@Gauny: On sliboval, že 480 trhne na krev přetaktovanou 980 a Stach zvr*ací, že si sáhne na 980 Ti, maj to guys pěkně pokrytý.

@holcat: Tomu snad nevěřil nikdo, Stach je poněkud červený, já to mám tak, že si nejdřív přečtu tak minimálně 8 recenzí a pak si udělám závěr. Osobně si myslím, že při nějakém výpočtu možného výkonu vycházel z vysokých frekvencí, asi si myslel že AMD dosáhne podobných taktů jako nVidia, ale ty čipy mají úplně jinou architekturu i výrobní proces.

@kutrix: Osobně je mi jedno z čeho vycházel a co ho vedlo k tomu , že záměrně lhal pro hodně lidí i zde na CZC i pro zastánce a majitele AMD je to ub*ožák + lh*ář + neumětel jako pan Belka.
Každému bylo jasné, že 480 nemá za soupeře 980 / 980 Ti.

@stratos.: 3DMark je důležitej no:))) ve hrách je 480 někde kolem 970 v základu nebo lehce pod...AS to nezachrání:)))

@stratos.: 1500MHz vubec neni moc, vzdyt je to jen par procent :D vzdyt i moje GTX 950 sem dostal z referencnich 1024MHz (boost je 1188) na 1560MHz :) to je procentuelne vetsi skok :) (sel bych i vejs, ale brzdi me power limit, jakmile pustim zatezovej test tak frekvence pres tech 1550-1560MHz nechce jit a skace to u 110-120% power limitu...)takze jo, trochu to pretaktovat jde, ale nerekl bych ze z 1120 (1266 boost) je to na 1500 velky skok :)

@stratos.: Kde máte těch 40% výkonu navíc co slibovalo AMD? Nikde.A vůbec to nemění nic na tom, že High-end Nvidie v této hře rozseká cokoliv od AMD. A můžou mít ASteroidů, kolik budou chtít. Kvůli 7% si určitě podříznu všechny žíly. Vy to v herním projevu poznáte, pane Belka? 57 vs. 54 FPS. I lepší ovladač kolikrát přidá víc FPS.Toť k vaší slepé propagandě.

RX480 má nahradit R9 380! Né GTX 970

Stále se zapomíná na jedno. RX 480 má nahradit R9 380 a RX 470 má nahradit R7 370. O tom že by měla být výkonnější než 970 potažmo 980 či vůbec přirovnávat k 1070 je naprostý Hipe a flame vzniklý v hlavách některých redaktorů! Všiml si vůbec někdo že v hodně testech chybí jmenované karty a jsou tam jen hi-endy typu Nano, Fury, 980, 1080 etc. Ale nikde není R9 380X a R7 370X (když už tak R9 285X)? O proti těmto kartám je to co AMD slíbilo. Vyšší výkon, nižší spotřeba.
Tak už prosím nezakládejte blbosti do komentů. GTX1080 má atakovat až VEGA ve 2017 na GTX 980Ti je tady nyní Fury a Nano s aktuálně zabitým čipem Finji.

Kdy budou nereferencni rx 480 tky ?

zajima me datum uz cekam skoro mesic a jsem nedockavej nevite nekdo ?

@mme: tak takovych lidi je vic, take cekam, a hlavne se bojim za kolik to pri uvedeni prestrelej

Smysl testů:)

Otázka je, jestli to má skoro smysl testovat. Táhle se vydá nový driver (+5%) tuhle patch pro s podporu aktuálního API (+30%) a testy můžete zahodit:)

RX 480 Gaming 8g

V nejbližší době by měla vyjít nereferenční RX480 od MSI, bylo by možné mě informovat emailem když bude v prodeji? Díky

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru