Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: HAL3000 Heart of Gamers Elite – král herního světa?

Recenze: HAL3000 Heart of Gamers Elite – král herního světa?

Recenze

Počítačová sestava Heart of Gamers Elite představuje aktuálně to nejlepší, co je možné od společnosti HAL3000 zakoupit. Jak již samotný název napovídá, cílí především na náruživé hráče. Má jim ale ve skutečnosti co nabídnout?

Herní komunita se dělí na dva nesmiřitelné tábory – jedni straní hraní na PC, druzí si nedokážou představit svět bez televizních konzolí. Ať už je pravda kdekoliv, my se dnes přikloníme k první jmenované skupině. Pod drobnohledem se společně podíváme na herní sestavu HAL3000 Heart of Gamers Elite, která nabízí tolik výkonu, že si o tom běžné konzole mohou nechat jen zdát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HAL3000 Heart of Gamers Elite

 

Technické parametry

Testovaná sestava: HAL3000 Heart of Gamers Elite

Procesor: Intel Xeon E3-1231 v3 (3,4/3,8 GHz); Haswell

Operační paměť: 16 GB; 1 600 MHz; DDR3

Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 980 (4 GB GDDR5)

Datové úložiště: 256 GB SSD, 2 TB HDD

Optická mechanika: není

Konektory: 3x DisplayPort, DVI, HDMI, 4x USB 2.0, 4x USB 3.0

Operační systém: OS Windows 7 Home Premium (zdarma upgrade na Windows 10)

 

Obsah balení

Herní sestava od společnosti HAL3000 je dodávána v černé kartónové krabici, jejíž celá čelní strana je zdobena logem výrobce. Samotná bedna je v balení chráněna proti poškození pěnovými výstelkami a po každé straně ještě velkou kartónovou krabicí. Šance, že by se stroj i při méně šetrné přepravě poškodil, je tak téměř nulová.

V jedné ze zmiňovaných kartónových krabiček, které mají za úkol při transportu chránit sestavu, se ukrývá kompletní dodávané příslušenství. To čítá především návody k použití pro jednotlivé komponenty (grafická karta, základní deska), napájecí kabel, redukci grafického výstupu a v neposlední řadě také odpojitelnou kabeláž napájecího zdroje, která nebyla využita.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení herní sestavy  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled pod taktovkou NZXT

Herní sestavy Heart of Gamers jsou osazeny v počítačových skříních NZXT Source 340. Ta víceméně diktuje i jejich vzhled. Skříň se vyznačuje velmi minimalistickým designem – zapomeňte na odklopné čelní panely a plastové záslepky mechanik. Dokonale tvarovaný kvádr, u kterého jsou spáry rozeznatelné jen při pohledu opravdu zblízka, působí ultramoderním dojmem. Pocit jednolitosti narušuje jen průhledná bočnice na levé straně.

Design se však podepsal tak trochu na funkčnosti. Skříň není vybavena šachtou pro vložení optické mechaniky, a tak jí logicky výrobce neměl kam osadit. Je pravdou, že doba pokročila a většina her je již dostupná prostřednictvím on-line distribucí, pokud by ale přeci jen někomu optická mechanika chyběla, může si dokoupit externí.

Skříň je vyrobena z ocelového plechu SECC o tloušťce až 1 mm. Plast je zde použit víceméně jen na drobnější úchytky (a samozřejmě na průhlednou bočnici). Málokoho tak nejspíše překvapí, že celý stroj působí velmi robustním dojmem. Aby také ne, když samotná skříň váží sedm kilogramů – to je jen tak mimochodem cifra, které se blíží běžné kancelářské sestavy, avšak již osazené komponentami. U Heart of Gamers má takovou hmotnost jen samotná skříň, zkrátka pevný materiál se musel někde podepsat.

Kvůli dokonale hladké čelní straně se pohotovostní tlačítko a konektory přestěhovaly na vrchní stranu. Ono to má ale i logické opodstatnění. Většina hráčů bude mít nejspíše tuto sestavu na stole, aby se mohla kochat pohledem na komponenty pod průhlednou bočnicí. Kdyby bylo osvětlené pohotovostní tlačítko na čelní straně, nejspíše by nepříjemně oslňovalo hráče. Kromě pohotovostního tlačítka jsou zde umístěny také dva USB porty, sluchátkový výstup, vstup pro mikrofon a v neposlední řadě také indikační dioda informující o práci disku.

Celá skříň je samozřejmě opatřena speciálními šroubky, které je možné povolit pouze rukou – bez použití šroubováku. Tímto systémem jsou přichyceny bočnice, ale například i rozšiřující PCI karty. Na spodní straně samozřejmě nechybí masivní gumové nožičky, které mají za cíl eliminovat množství přenášených vibrací. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sestava se vyznačuje minimalistickým designem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dokonale hladké čelní straně dominuje logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá bočnice je průhledná

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spáry a jednotlivé spoje jsou vidět jen při pohledu zblízka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana sestavy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak se na herní sestavu sluší a patří, zdroj je umístěný dole

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vrchní straně se pyšní jeden z ventilátorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pohotovostní tlačítko a konektorovou výbavu, která je umístěna na vrchní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní straně dominují čtyři gumové nožičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sestava je opatřena šrouby, které je možné povolit rukou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stejným způsobem jsou přichyceny i rozšiřující PCI karty

 

Žádné „no name“ komponenty

Když jsme se detailně seznámili s designovým zevnějškem sestavy, sluší se nahlédnout také do jejich útrob. Celá řada hráčů herním sestavám vyčítá, že jsou v nich použity neznačkové komponenty. Tedy, že se výrobce chlubí extrémně výkonným procesorem, ale sestavu pak vybaví neadekvátní základní deskou či operačními paměťmi.

I když jsme se za dlouhá léta testování setkali už s ledasčím, u sestavy Heart of Gamers Elite odkrývá společnost HAL3000 všechny karty. Uživatel tak ví přesně, co kupuje. Při volbě základní desky padla karta na ASUS B85-PRO GAMER. Tento podvozek je propojen s procesorem Intel Xeon 4-Core E3-1231 v3 a grafickou kartou EVGA GeForce GTX 980 ACX 2.0.

Dále jsou v sestavě použity operační paměti Kingston HyperX Savage 16 GB 1600 MHz (2x 8 GB), zdroj Seasonic M12II-620W Evo 620 W a dva disky – Samsung SSD 850 EVO 250 GB pro systém a WD RED 2 TB pro ukládání dat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled do útrob sestavy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Operační systém Windows běží na tomto SSD od Samsungu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Datový disk se pak ukrývá v šachtě vespod

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektorovou výbavu základní desky

 

Při pohledu do útrob sestavy je také patrné, že výrobce kladl velký důraz na co nejelegantnější vyvázání kabeláže. S trochou nadsázky se dá říci, že musíte hledat, abyste alespoň nějaké kabely našly. Jak se to podepíše na samotném chlazení a hlučnosti tohoto stroje, si ještě detailně popíšeme níže.  

Efektně působí také decentní podsvícení jednotlivých komponent. Zapomeňte na barevně zářící neonové tyče vypalující hráčům oči, v sestavě Heart of Gamers Elite jsou jen decentně nasvíceny okraje základní desky červenou barvou. Samotná grafika pak svítí bíle. Ani v jednom případě ale záře není tak výrazná, aby hráče rušila – a to ani v případě, kdy bude sestava položena na stole, tedy hned vedle hráčovi hlavy. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výrobce si dal velmi záležet na vyvázání jednotlivých kabelů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny kabely jsou úhledně svedeny do příslušných šachet

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kabely jsou úhledně vedeny po zadní straně základní desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na vyvázání jednotlivých kabelů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sestava je decentně podsvícena

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obrysy základní desky jsou nasvíceny červeně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafická karta svítí bílou barvou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bíle svítí také pohotovostní tlačítko na vršku skříně

 

Výkon, výkon a zase výkon

Už z řádků výše vyplývá, že sestava je postavena na platformě Haswell a patří k tomu nejvýkonnějšímu, co je aktuálně v herním světě dostupné. To je především zásluha čtyřjádrového procesoru Intel Xeon E3, který pracuje standardně na frekvenci 3,4 GHz a nabízí automatické přetaktování až na 3,8 GHz.

Na trhu bychom nalezli samozřejmě ještě výkonnější čipy – například Intel Core i7-4770K je na tom v benchmarkových testech o chlup lépe, i když v reálu to hráči prakticky nemají šanci poznat. Použití Xeonu má ale v této sestavě své logické opodstatnění. Zběhlejší uživatelé nejspíše již vědí, že Xeony jsou hojně používány v serverech. Jsou tedy stavěné na 24hodinovou zátěž po 7 dní v týdnu. A to je ta hlavní přednost, kterou chtěla společnost HAL3000 nabídnout i u svého stroje. Tato herní mašina je tedy stavěna na celoroční nonstop provoz.

Spíše než procesor ale hráče bude zajímat grafická karta – EVGA GeForce GTX 980 ACX 2.0. Jak již samotný název napovídá, ta je vyzbrojena čipem NVIDIA GeForce GTX 980. Karta má 4 GB vlastní GDDR5 paměti s frekvencí 7010 MHz efektivně, 256bitové rozhraní a 2048 CUDA jader. Nabízí podporu pro DirectX 12, OpenGL 4.4, NVIDIA SLI i 3D Vision. Jak moc je tato karta v kombinaci s daným procesorem výkonná, si ukážeme níže ve výkonnostních testech. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafická karta EVGA GeForce GTX 980 ACX 2.0

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na výstupy grafiky

 

Na vysokém výkonu mají svůj nezanedbatelný podíl samozřejmě i další komponenty – především tedy operační paměť Kingston HyperX Savage 16 GB 1600 MHz a SSD jednotka Samsung SSD 850 EVO 250 GB. Jak ale tohle všechno funguje v praxi? Bez chybičky…

Odezva systému je bleskurychlá. Je jedno, jestli se rozhodnete zrovna jen brouzdat po webu, nebo stříhat video ve vysokém rozlišení, prakticky nikdy nemáte pocit, že byste museli na něco čekat. I když je k dispozici v základu pouze jedna grafická karta (další je možné zapojit do SLI), připojit je možné až čtyři herní monitory najednou. My jsme sice během testů používali pouze jeden 4K panel, ale případný upgrade by neměl být problém. 

Je potěšující, že kromě výkonu se výrobce zaměřil i na některé praktické prvky. Například, že nezapomněl sestavu kromě výkonné SSD jednotky vybavit také dostatečně velkým pevným diskem pro ukládání dat.

Pojďme se tedy společně podívat, co můžeme nejen ve hrách od sestavy Heart of Gamers Elite čekat:

 

3DMark Fire Strike - 1080p: 11 478 bodů

3DMark Fire Strike Extreme - 1440p: 5806 bodů

3DMark Fire Strike Ultra - 4K: 3052 bodů

Unigine Heaven (1080p, DX11, ultra quality): 58 fps

Unigine Heaven (1440p, DX11, ultra quality): 54 fps

Unigine Heaven (4K, DX11, ultra quality): 26 fps

Battlefield 4 (1080p, medium): 171 fps

Battlefield 4 (1080p, ultra): 139 fps

Metro: Last Light (1080p, very high, AF 16X): 79 fps

GTA V (1080p, maximum): 96 fps

Middle-earth: Shadow of Mordor (1080p, ultra): 91 fps

Cinebench R15 (single-core): 152 bodů

Cinebench R15 (multi-core): 768 bodů

Geekbench 3 (single-core): 3616 bodů

Geekbench 3 (multi-core): 13 501 bodů

 

Chlazení, hlučnost a spotřeba

Kamenem úrazu u celé řady herních sestav bývá chlazení. Uchladit výkonné komponenty totiž nemusí být vždy zcela jednoduché. U skříně NZXT Source 340 se naštěstí na tento problém myslelo. Systém chlazení je rozdělen do dvou samostatných zón. V té hlavní je základní deska, procesor a grafická karta.

Výše zmiňované komponenty chladí tři velkoformátové ventilátory (jeden na procesoru a dva na zadní a vrchní straně skříně). Ty nasávají studený vzduch z přední části skříně a teplý odvádí ven od komponent, aby se nepřehřívaly. Přední strana je opatřena jemnou síťkou, aby se ke komponentám nedostaly žádné velké nečistoty. 

Druhá zóna je pak tvořena speciální šachtou ve spodní části. Zde je umístěn pevný disk a napájecí zdroj. Tím, že je pevný disk oddělen od zbytku komponent, není vystaven takové tepelné zátěži, což by se ve výsledku mělo příznivě podepsat na jeho životnosti. Žádné nadbytečné tepelné zatížení má blahodárný vliv také na napájecí zdroj. Ten je tišší, než kdyby byl umístěn ve vrchní části skříně a musel se starat částečně i o odvod teplého vzduchu od procesoru.

V praxi se díky tomu i při vysokém zatížení pohybují teploty ve spodní části skříně (v šachtě se zdrojem a pevným diskem) okolo 35 až 40 °C, což je mimochodem i pracovní teplota celé sestavy, pokud není zatížena. Výkonná grafika se ale v případě dlouhodobého zatížení dokáže rozpálit až na 80 °C, což není na herní stroj nijak závratná hodnota. Grafika pak logicky zvedá teplotu i uvnitř hlavního okruhu – vrchní části skříně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na chladič procesoru – SilentiumPC Fera 2 HE1224

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chladič stejné značky je umístěn i v horní části skříně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na ventilátor z vnější strany skříně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední strana skříně je opatřena jemnou síťkou

 

Trojice chladičů od společnosti SilentiumPC je v praxi velmi tichá a nijak dramatická není hladina provozního hluku ani při maximálním zatížení. To je však zásluha i grafické karty EVGA GeForce GTX 980 ACX 2.0. Ta je totiž až do teploty 60 °C chlazena pouze pasivně. Dvojice ventilátorů, které jsou na ní umístěné, se roztočí až po překročení této hodnoty. A to se stává zpravidla až po několikahodinovém zatížení.

Díky tomu se v klidovém režimu pohybuje hlučnost sestavy okolo 32 dBA. Když se všechny ventilátory roztočí naplno, stoupne hladina hluku až k hranici 50 dBA, což je ale na herní sestavu stále velmi slušný výsledek. Vyzdvihnout si zaslouží i čtveřice mohutných gumových nožiček. Ty eliminují přenášené vibrace ze sestavy na stůl nebo podlahu prakticky na nulu.  

Poslední kategorií, které jsme se zatím nevěnovali, je spotřeba. V klidovém stavu si sestava z elektrické zásuvky vzala 75 W, v maximální zátěži pak 320 W. To víceméně odpovídá výkonu celé sestavy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Masivní nožičky eliminují přenášené vibrace

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zdroj se ukrývá v šachtě ve spodní části skříně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V této šachtě je umístěn také pevný disk

 

Hotová sestava, nebo skládaná?

Ještě než se pustíme do závěrečného hodnocení, dovolíme si malé zamyšlení. Je totiž téměř jisté, že v diskuzi pod touto recenzí se bude řešit, zda se více vyplatí koupit takto hotovou sestavu, nebo si výkonný herní stroj poskládat po částech.

Příznivci druhé zmiňované možnosti zpravidla tvrdí, že skládané sestavy po jednotlivých dílech vyjdou levněji a že jim nic nebrání si zvolit skutečně takové komponenty, které chtějí použít. Minimálně v druhém zmiňovaném bodu mají dozajista pravdu.

Jenže i hotové sestavy mohou mít své nepopiratelné přednosti. Tak například u testovaného kousku Heart of Gamers Elite získá majitel na celý herní stroj nadstandardní pětiletou záruku. V rámci té je oprávněn během pětiletého cyklu nechat sestavu dvakrát zdarma zkontrolovat v autorizovaném servisu, zda je v pořádku. Ještě zajímavější je ale zrychlený reklamační proces – vyřešení reklamace do sedmi dnů od nahlášení, při poruše jsou přitom komponenty měněny zdarma za nové nebo lepší. A to je možná jedna z největších předností modelu Heart of Gamers Elite.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HAL3000 Heart of Gamers Elite

 

Klady a zápory

+ špičkový výkon

+ bytelná konstrukce

+ značkové komponenty

+ perfektní chlazení, nízký provozní hluk

+ nadstandardní 5letá záruka

 

- nemá optickou mechaniku  

- ve výbavě není čtečka paměťových karet

- cena nemusí vyhovovat každému

 

Závěrečné hodnocení

Sestava Heart of Gamers Elite aktuálně představuje vrchol nabídky společnosti HAL3000, čemuž logicky odpovídá také její pořizovací cena pohybující se těsně pod hranicí padesáti tisíc korun. Za tuto sumu uživatel dostane poctivě poskládaný počítač, u kterého byl kladen velký důraz i na ty sebemenší detaily. I když výkon je velmi slušný, největší předností tohoto herního kousku je nadstandardní pětiletá záruka, kterou zkrátka žádná sestava skládaná doma na koleni nabídnout nemůže.

HAL3000 Heart of Gamers Elite můžete zakoupit v našem obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (15)

Grafika

celkem skoda ze tam neni MSI R9 390 8GB, nebo ASUS R9 390 8GB STRIX podle me grafika skoro na stejne urovni o 40% levnejsi a s lepsim chlazenim nez ma EVGA kterou sem doma mel uz take i moje nynejsi EVGA 980Ti nema chladic nic moc.. je celkem hlucnej. (vyresil jsem to instalaci vodniho bloku)

Ověřený GEEK - level 2

@stratos.: Podle Tebe, podle nás u HoGů současné Radeony nenajdeš, nenabídnou obecně vlastnosti co chceme, nenabídnou širokou podporu a oblíbenost co chceme a rádi taky vidíme efektivní sestavu, což Radeony vůbec neplní. Včas budeme HoG updatovat, ale současné Radeony v nich opět nebudou, to mohu říct 100% už teď. Těm zůstanou skulinky jako Niké atp. kde si myslím, že mají svoje kouzlo.

@Makaan_89: řekl bych, že Radeon R9 Fury Strix za to třeba stojí. Proč? Podívej se na výkon a efektivitu. Za danou cenu není lepší karty pro WQHD až 4K. Výkon je někde mezi GTX980 a GTX980Ti (čím vyšší rozlišení, tím blíže k 980Ti) a to stejné platí pro příkon. Tuto kartu bych již efektivní rozhodně nazval.
Dá se však souhlasit s tím, že 390X i přes vyšší výkon než GTX980 (což se projeví nad FHD) je mnohem náročnější na výběr zdroje. Nikoliv až tak watáže, ale samotné silné větve (jinak dochází k nestabilitě-black screen a nebo nejde ani téměř taktovat). Mezi dobré radeony ale tradičně patří třeba r7-260x, letitý R7-270/270x a nebo R9-380 (ten nemá žádnou konkurenci ve své třídě- GTX960 je na něj slabá, GTX970 zase naopak už silná). Ne vždy zakotvení ve starých názorech znamená pravdu. Nvidie je více v podvědomí lidí, hlavně zde v ČR je to zcela jiné než třeba v USA. Ale neznamená to, že mezi Radeony nenajdeš dobré karty i co do efektivity ,-).K Mantle: nebýt Mantle, nemáme DX12 jaké je :-)...K Nvidia Pascal. Zatím ta karta není a ještě nějakých pár měsíců nebude. Defakto se jedná o upravený Maxwell s HBM2 pamětmy, původní koncept byl "zrušen" a odsunut o další rok. AMD podle mě vydá také jen refresh současných Fiji s HBM2.

@flanker-cz: presne tak jak pises, oblibenost v CR co se tyce grafickych karet jakoz to vyrobce je uplne jina nez treba v USA, u nas lidi vic ctou clanky a recenze a vic daji na pomer cena/vykon. Proto je u nas pomer sil na trhu mezi AMD a Nvidii uplne jiny nez je celosvetovy prumer. Dneska bych vyzvdihnul z nabidky AMD karty
1) R9 380 4GB - nema konkurenci
2) R9 390 8GB - nema konkurenci
3) R9 FURY (nonX) - mohla by ale stat mene ale i tak ma lepsi pomer cena/vykon nez GTX980 + jde odemknout..Hlavne pokud se podivame na prvni testy DX12 z dvou her je AMD jasne na vysi, jedina karta ktera si pod DX12 drzi slusny vykon je pouze GTX980Ti jinak sou vsechny "male" Maxwelly celkem dole a pod AMD ve stejne cenove tride. To ze je GTX980 pod R9 390 povazuji obecne za obrovsky FAIL nvidie.. Byt pokoren kartou o 40% levnejsi to tu dlouho nebylo.

Ověřený GEEK - level 2

@flanker-cz: Oh, hezké, CZC a jeho filtr slova pro.dat...
Co jsem psal bylo ve zkratce to, že těch informací co mi sdělujete jsem si dobře vědom, nejsem jeden z těch, co je dinosaur a nebo lpí na značce. Faktem je, že se aktivně snažím o to, zařídit, abychom dělali dobré hotovky a všichni byli spokojení, ALE, bohužel pro AMD - mám padné důvody i zkušenosti pevně stát za svým názorem, že umístění AMD grafiky do vlajkových gamingových sestav je defacto dobrovolně přijaté zhoršení spokojenosti, jistoty a i oblíbenosti těchto sestav.
Důvody pro to jsou různé a může z toho být slohová práce a diskuze, nicméně nebudu u HoG, kde jsou hlavní pojmy "jistoty, servis a ověřené komponenty" dělat experimenty, když mi zkušenosti, informace a feedback jasně ukazují, co a jak dělat.
Aspoň tohle je moje stanovisko a to také podám, pak jsou i jiné kapacity, jak jste správně uhodl, které taky mají slovo, takže určitě nemohu valit nesmysly, to bych daleko nedotáhl. Na druhou stranu, dávat na to právě často jiný pohled, je to, co mám za úkol, přeci jen, známější kapacity jako Vy, mají určité limity jak úhlem pohledu, tak např. i samotným časem, který můžete vyhradit na další činnosti, které já nemám a zase naopak, něco jiného platí u mne. Takhle se doplňujeme a je to právě ten onen posun, který je u HAL myslím dobře vidět.Co se týče dobrých karet od AMD, když najdu skulinku a dobré řešení, nemám problém - viz HAL3000 Niké, což je sestava vytvořená čistě na můj popud, kde jsem se snažil využít právě onoho R 380.

@stratos.: OMG, tak to je teda síla to tady cpát i HAL3000 ty tvoje "cenné" rady. :-D "Máš fakt dobré srdce Strate.... :-)"

@Mike225: Dobrá rada nad zlato a zadarmo + bonus jako spotřeba + nepodpora starších her + celková neefektivnost a jo to je vlastně důležitá fičúra u karet AMD + odpadní teplo, ale na zimu dobrý a o podpoře : TrueAudio + Matle ani nemluvím kde jen to Matle je ?
No ještě, že těm tro*ubů*m z HAL má kdo tady poradit :-DDDDDDDDDDDD.PS - jinak si blá*bol co chceš Jeníku lidi jako ty jsou mimo mojí rozlišovací schopnost.
A věčný argument - budoucnost pro chu*dáky AMD funny boys přijde rána z milosti jako Pascal a s čím přijde AMD přejmenovanou Fury a Nano ?

@holcat: podporu DX12 maj R9 390 vybornou..
http://techreport.com/review/29090/fable-legends-directx-12-performance-revealed/2
http://www.extremetech.com/gaming/214834-fable-legends-amd-and-nvidia-go-head-to-head-in-latest-directx-12-benchmark
= vykon nad urovni GTX980 tj jak to tak vypada na budouci DX12 hry je R9 390 8GB velmi dobre pripravena
+ cena kolem 8900,- s DPH v pripade Sapphire a 10 300,- v pripade MSI nebo ASUS.uz jsem tech R9 390 stavel furu a zatim si nikdo na nejakou zasadni nepodporu her nestezoval...

@stratos.: Každopádně u Halu je vidět, že upustil za poslední roky od dogmat a začal používat i hlavu a někoho chytrého v oboru (že by Adam?). Sestavy jsou za poslední cca 2 roky mnohem lepší než bývali co do výběru komponent., Je jasné, že se nezavděčí každému zákazníku. Co zákazník. to názor na výběr karty, tvorbu kabeláže, veliksoti disku apod blbostí. Ale obecně je to slušné

@flanker-cz: Zlepseni tu je o tom zadna ale slo by to jeste lepe..
jinak napsat ze Radeon nemaj sirokou oblibenost je kravina, zrovna v CR si prodeje AMD Radeon vedou hodne dobre... Ptal jsem se na to asi pred pul rokem v CZC a prej je to tak 40/60 pro nvidii.. Proste v cechach je situace trosku jinak nez v zahranici kde nemusej lidi setrit kazdou korunu kdyz maj 2-3x vetsi platy ale grafiky u nich stoji stejny penize co u nas.

Jako fakt?

Jenom chci říct že koupit si tuhle sestavu je hloupost! Jejich nejlevnější sestava za 31 990Kč HEARTOFGAMERS
''Herní stroj'' má ve všech hrách stejný FPS a stejný nastavení jako já.. A to ten můj komp stál 19 000Kč a už bude rok starej :-D Jediný plus je vzhled .. a platit skoro dvojnásobek za vzhled? Né díky. No jo HAL3000. Kdyby jste teď poskládali stejný komponenty jako v tom prvním ''herním stroji'' tak vás to vyjde na 21 tisíc necelých.. GJ (y)

Ověřený GEEK - level 2

@mikulášek0: Tyto sestavy nikdy nebyly brané podle poměru cena/výkon - jsou pro lidi, co chtějí excelentní spolehlivost, design i záruky. Nikdo nikdy nepromoval HoG jako sestavu pro všechny ... Solidní boty taky koupíte za 700 a přitom je spousta lidí, co si kvůli některým věcem koupí boty za 3000. Apple mobily to samé, Ferrari to samé.. Podobná situace je zde, jsou tu hotovky, které nabízí určité standardy pro lidi, co o ně mají zájem. Ti další mohou vybírat jiné PC

@mikulášek0: když vidím ty 120 mm větráky na těch 140 dírách tak se mi zvedá =D žaludek

@Skopas: je fakt ze pokud skrin umoznuje 140mm vetrak je vzdy lepsi ho pouzit nez tam davat 120 :(
140mm vetrak umozni stejny airflow za pomoci nizsich otacek, tj s nisim hlukem.

@mikulášek0: A proč mám větší výkon, když mám o několik tříd horší komponenty? Oni to podtaktovávají aby zvýšily životnost těch komponentů?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru