Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: LYNX eXpress – na hry i multimédia pod taktovkou AMD

Recenze: LYNX eXpress – na hry i multimédia pod taktovkou AMD

Recenze
LYNX eXpress /X4-860K/8GB/1TB/NV GTX960 2GB/W10H_985293485
LYNX eXpress /X4-860K/8GB/1TB/NV GTX960 2GB/W10H
Produkt není určen k prodeji.

Společnost LYNX uvedla na trh novou řadu počítačových sestav zvanou eXpress. Ta cílí podle parametrů především na multimediálně zaměřené uživatele, stačit by ale měla i na hry. Jaká bude praxe?

Skládaná, či hotová sestava? Toť otázka, která dělí uživatele na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco jedni hájí možnost vybrat si každou jednotlivou komponentu samostatně, druzí vidí naprosto jinou přednost – chtějí zapojit počítač do zásuvky, o nic se nestarat a rovnou jej začít používat. A přesně na druhou zmiňovanou skupinu cílí sestava LYNX eXpress, kterou si detailně proklepneme v dnešním testu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LYNX eXpress

 

Technické parametry

Testovaný model: LYNX eXpress /X4-860K/8GB/1TB/NV GTX960 2GB/W10H

Základní deska: ASUS FM2 A88XM-A

Procesor: AMD Athlon X4 860K 3,7 GHz

Paměť: 8 GB DDR3 1600 MHz

Grafická karta: NVIDIA GTX960 2 GB

Pevný disk: 1000 GB

Optická mechanika: multiformátová DVD vypalovačka

Skříň: Zalman Z1, černá

Zdroj: 400 W s účinností vyšší než 87 %

Operační systém: Windows 10 Home

Rozměry: 199 x 432 x 457 mm

 

Obsah balení

Velké zvenčí, kompaktní uvnitř. Tak nějak by se dalo ve zkratce popsat balení testovaného počítače LYNX eXpress. Do redakce totiž tento stroj doputoval v poměrně rozměrné kartónové krabici, ve skutečnosti ale PC takto velké není. Uvnitř balení se totiž ukrývají další dvě krabice – jedna se samotnou sestavou, druhá s dodávaným příslušenstvím. Díky tomu je sestava při transportu daleko lépe chráněna proti nešetrnému zacházení a tudíž i proti poškození.

Kromě samotného počítače od výrobce dostanete ještě napájecí kabel, montážní list, západky pro připevnění dalších pevných disků a optických mechanik a neposlední řadě celý štos návodů k použití. Nechybí ani instalační média s ovladači.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení sestavy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uvnitř se ukrývají dvě další krabice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled, kvalita zpracování

Jak už bývá u klasických stolních sestav zvykem, o vzhledu rozhoduje především použitá skříň. Volba v případě testovaného kousku padla na Zalman Z1, který je mimochodem hojně vyhledávaný i mezi uživateli, jež si staví sestavy sami komponentu po komponentě. Nabízí totiž poměrně líbivý vzhled a přitom si zachovává i relativně příznivou cenu.

Jde o klasický middle tower, do kterého je možné instalovat základní desky o velikosti ATX i microATX. Aby zdroj u výkonnějších sestav zbytečně nehlučel, umisťuje se do spodní části skříně. Na přední straně se nachází dvě 5,25" externí pozice, z nichž jedna je již osazena DVD mechanikou. Uvnitř skříně je pak dostatek prostoru pro instalaci čtyř 3,5" pevných disků a jednoho 2,5" disku.

V přední části se nachází dva klasické USB 2.0 konektory doplněné o audio. Přední strana nabídne také jeden rychlejší USB 3.0 konektor. Na zadní straně se nachází sedm rozšiřujících slotů, kam je možné instalovat grafické a jiné rozšiřující karty do velikosti až 36 cm. Sluší se také zmínit, že součástí sestavy jsou i dva chladiče přímo od společnosti Zalman, kterým se budeme věnovat ještě dále v článku.

Obě bočnice jsou přichyceny k samotné skříni pomocí šroubků, které je možné povolit klidně i rukou. Zamrzí snad jen to, že bočnice jsou opatřeny pečetí od výrobce. Dovnitř jsme se tak podívat nemohli. Na druhou stranu tato sestava cílí na uživatele, kteří chtějí celý stroj pouze zapojit a rovnou začít používat. A ti se nejspíše do útrob počítače nijak zvlášť vrhat nebudou.

Skříň je zhotovena z plastu a oceli a působí i s naskládanými komponentami poměrně odolným dojmem. Jinými slovy – nikde se nic neprohýbá, ani nevrže. Ke kvalitě zpracování tak bude mít výtky málokdo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešního testu v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na čelní stranu sestavy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V přední části nechybí rychlý přístup k nejpoužívanějším konektorům

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hned vedle se nachází pohotovostní tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sestava je osazena DVD mechanikou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bočnice je ozvláštněna atypickým prolisem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo Z1 na jedné z bočnic

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na protilehlé straně nechybí štítek s licenčním číslem Windows

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bočnice jsou přichyceny pomocí šroubků, které je možné povolit rukou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V horní části skříně je také prolis

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana sestavy ukrývá zbylou konektorovou výbavu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na výstupy grafické karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zdroj je umístěn po vzoru herních sestav dole

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana sestavy…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…ukrývá samolepku s detailním popisem jednotlivých komponent

 

Hardwarová výbava

Společně s každou sestavou LYNX eXpress dostane uživatel i montážní list, na kterém jsou sepsány všechny použité komponenty. To je proti většině značkových konkurenčních sestav příjemným překvapením. U nich totiž výrobci informují pouze o základních součástkách – použitém procesoru, kapacitě pevného disku i operačních pamětí, apod. Když se chce ale uživatel dozvědět něco o použité základní desce nebo napájecím zdroji, už to tak jednoduché být nemusí.

A právě v tom je jedna z výhod testovaného počítače. I když jsme se kvůli pečetím nemohli podívat do jejich útrob, díky montážnímu listu máme přesný přehled o tom, z jakých součástek je sestavena. Pojďme si alespoň ty nejdůležitější představit.

LYNX eXpress stojí na podvozku ASUS A88XM-A. Jde o základní desku se socketem FM2+, která je postavena na čipové sadě AMD A88X (Bolton D4). Nabízí tedy podporu procesorů AMD A série a Athlon. V tomto konkrétním kousku je osazen čtyřjádrový procesor AMD Athlon X4 860K Black Edition, jehož základní frekvence tepe na hodnotě 3,7 GHz. V případě potřeby se ale tento čip dokáže automaticky přetaktovat až na 4 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Základní deska ASUS A88XM-A

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektorová výbava

 

Základní deska nabízí čtyři sloty pro vložení operačních pamětí. Obsazen je však pouze jeden – umístěn v něm je 8GB DDR3 modul od společnosti Kingston (1600 MHz CL11). Z rozhraní deska nabízí až 6 USB 2.0 portů a 4 USB 3.0 (2x 2.0 a 2x 3.0 zadní panel), 2x PS/2 a sloty 1x PCI-E 3.0/2.0 x16, 1x PCI a 1x PCI-E 2.0 x1. Pro pevné disky se na desce nachází 6 SATA 6Gb/s konektorů s podporou RAID 0, 1, 5, 10 a JBOD. Připojen je pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 s rozhraním SATA III a kapacitou 1 TB.

Jako grafika slouží ASUS GTX960-MOC-2GD5. Jak už samotný název napovídá, jde o model postavený na jádře NVIDIA GeForce GTX 960 s výkonnou architekturou MAXWELL. Jádro čipu GTX 960 je taktováno na frekvenci 1190 MHz a vybaveno technologií, která mu umožňuje přetaktování na frekvenci až 1253 MHz. Napojeno je na 2 GB GDDR5 paměti s pracovním taktem 7010 MHz efektivně. Díky přítomnosti 3x Display portu, HDMI a DVI rozhraní lze připojit prakticky jakýkoliv monitor.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Procesor AMD Athlon X4 860K Black Edition

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafická karta ASUS GTX960-MOC-2GD5

 

Výkon v praxi

Všechny výše zmiňované součástky běží pod operačním systémem Windows 10 Home. Sluší se nicméně zmínit, že pro případné zájemce je k dispozici také totožná sestava, na které není žádný systém předinstalován. Ideální je toto řešení například pro uživatele, kteří chtějí používat například Linux.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá prostředí Windows 10 po prvním spuštění

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hardwarová výbava testovaného kousku

 

Sestava LYNX eXpress svou výbavou cílí především na multimediálně založené jedince. Komponenty jsou pro tento účel zvoleny více než vhodně. Díky dedikované grafické kartě od společnosti Asus si navíc uživatelé budou moci zahrát i většinu novějších titulů, byť pochopitelně ne vždy na plné detaily a v plném rozlišení. Každopádně standard Full HD nedělá sestavě sebemenší problém, pokud se bavíme o videích, zvládne klidně i dva 4K monitory, jak jsme v praxi vyzkoušeli.

Pod taktovkou operačního systému Windows 10 Home je práce příjemně plynulá, práci nijak dramaticky nezpomaluje ani použití klasického pevného disku. Byť samozřejmě SSD jednotka by dokázala posunout odezvu ještě na citelně vyšší úroveň.

Pojďme se tedy podívat, jak si tento výběr komponent vedl ve výkonnostních testech:

 

FarCry 4 (1920x1080, Ultra Preset): 43,6 fps

FarCry 4 (2560x1440, Ultra Preset): 29,3 fps

Assassin’s Creed - Unity (1920x1080, Textures Ultra, Shadow High, NoAA): 43,4 fps

Assassin’s Creed - Unity (2560x1440, Textures Ultra, Shadow High, NoAA): 30,7 fps

Dragon Age - Inquisition (1920x1080, Ultra Preset, 2x MSAA): 33,7 fps

Dragon Age - Inquisition (2560x1440, Ultra Preset, 2x MSAA): 25,3 fps

Tomb Raider (1920x1080, Ultra Preset): 51,6 fps

Tomb Raider (2560x1440, Ultra Preset, no AA): 48,4 fps

3D Mark 11 (Graphics Score): 3163 bodů

3D Mark 11 (CPU Score): 3520 bodů

x264 Benchmark: 28,17 fps

PCMark 8: 2860 bodů

Cinebench R15: 299 bodů

 

Spotřeba a provozní hluk

Jednou z dalších předností sestavy je nízký provozní hluk, což je zásluha nejen zvolených komponent, ale i samotné skříně. U ní je totiž prakticky celá čelní strana perforovaná, což dovoluje vzduchu lépe proudit.

Chlazení je zajištěno pomocí dvojice chladičů přímo od společnosti Zalman, které jsou samozřejmě doplněny o aktivní chladiče na procesoru, grafické kartě a ve zdroji. Jeden ze zmiňovaných 120mm ventilátorů je instalovaný v přední části a stará se o přívod okolního vzduchu do vnitřku skříně. Druhý má opět 120 mm, ale je umístěný v zadní čísti, slouží tak pro odvod ohřátého vzduchu z vnitřku skříně.

V praxi se při běžném používání pohybovala teplota jednotlivých komponent okolo 30 °C a jejich hluk byl tak nízký, že uživatele nijak neruší ani v hluboké noci. Dobře promyšlené chlazení se postaralo o to, že se ani při maximálním zatížení teplota ve skříni nevyšplhala přes hodnotu 45 °C. Jedinou výjimkou byla grafická karta, která se rozpálila až na 55 °C. Při dlouhodobém zatížení jsou již jednotlivé komponenty slyšet, ale není to nijak dramatické. Mimochodem vysoké nožičky skříně dobře tlumí vibrace přenášené na desku stolu – jednoduše se nepřenáší prakticky vůbec.  

Z elektrické zásuvky si sestava v klidovém stavu vezme 76 W, v zátěži pak ale klidně i trojnásobek. To na druhou stranu není s ohledem na použitou grafickou kartu a procesor nijak dramatická hodnota. 400W zdroj má nicméně ještě velkou rezervu pro připojení dalších komponent.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z použitých chladičů od společnosti Zalman

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vysoké nožičky zabraňují zbytečnému přenášení vibrací

 

Klady a zápory

+ slušný výkon

+ kvalitní skříň

+ stačí zapojit do zásuvky a hned je možné hrát

 

- sestavě by více slušela SSD jednotka

- sestava je opatřena plombami na bočnicích

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LYNX eXpress

 

Závěrečné hodnocení

Počítačová sestava LYNX eXpress není žádný trhač asfaltu, zároveň ji ale nečiní žádný problém, když si uživatelé budou chtít zahrát nějakou hru. Výkon je na to více než dostačující. Není bez zajímavosti, že daná konfigurace vychází jen o pár stovek dráž, než pokud byste si ty samé komponenty poskládali sami. Zběhlejší uživatelé, jež mají nastudovány parametry všech grafických karet a procesorů za několik posledních let, si patrně zvládnou obdobný stroj postavit také. Pro jedince, kteří chtějí jednoduše zapojit počítač do zásuvky a nic dalšího neřešit, je tento kousek jako dělaný.

Sestavu LYNX eXpress můžete zakoupit v našem obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (15)

Nic proti

Ale skrývat fakt, že tato sestava obsahuje zdroj Eurocase ECO+, je při nejmenším úsměvné. V popisku produktu nic takového není, takže člověk ani neví co kupuje a má tomu jednoduše věřit.Buď se Lynx sám stydí za to, co do těch sestav osazuje, aby to bylo pro lidi "cenově zajímavé" nebo je to klasický "Dejte tam to nejlevnější a informace dejte mimo web".No aspoň že CZC se to nestydí vyfotit a díky tomu vím co se zde prodává jako "zapojit počítač do zásuvky a nic dalšího neřešit". Přitom jedna z nejdůležitějších komponent PC patří v této sestavě mezi ty nejlevnější, nejporuchovější a nejvíc nebezpečné pro komponenty ostatní...Pokud mi chce Lynx nakecat, že nemají dodavatele, který by jim zajistil o neuvěřitelné 3 stovky dražší a kvalitní zdroj, tak se opravdu musím zcela upřímně zasmát. Přitom není ani tak těžké nějakej ten lepší základ najít http://www.czc.cz/enermax-maxpro-400w/168725/produktAno, my diskutéři máme daleko vyšší úroveň skládaných PC, a že je tohle levnější se dá z těch osazených komponent snadno vyčíst. Tohle fakt nikomu nedoporučím.Je vidět, že se kluci mají ještě co učit. Nebo už žijeme ve státě, kde slovo "kvalita" nic neznamená?

Ověřený GEEK - level 2

@IvanPrinc: hmm ... kde jsem ty sestavy ...
oh wait ... http://www.czc.cz/hal3000-game-maxveri-x4-860k-8gb-1tb-gtx960-bezos/166994/produkt
ani ta case není jiná.... hmm :D

Ověřený GEEK - level 3

@Makaan_89: Kopírování je forma lichotky, važte si toho ;)

@Makaan_89: moje děti tomu říkaj: Ctrl+C neboli Ctrl+cizí, Ctrl+V neboli Ctrl+vlastnía pak nerozumím nápisu na obalu "INTELIGENCE INSIDE" . do češtiny to nepřeložím, snad mi pomůžeteintelligence se totiž píše se dvěma l

@IvanPrinc: Pavel Kocourek, Partis a.s.. Běžně se k podobným komentářům nevyjadřuji, ale možná bych občas měl.... A někdy je potřena začít tak proč ne nyní. Naše společnost kromě vlastních značek Eurocase a ECO+ zajištuje zaroveň i distribuci FSP(fortron), výhradně též Seasonic a do nedávna i některé zdroje od CM a Seventeam což obnáší téměř 200 modelů napájecích zdrojů. Tento konkrétní model je v prodeji 3 roky a celkové procento pri prodeji několika desítek tisíc kusů činí 0,36% a v celém portfoliu bez ohledu na značku není žádný další s takto nízkým RMA. Pokud by měl někdo zájem zjistit něco bližšího o tomto zdroji či jak si stojí v porovnání s konkurencí tak minimálně se dají na internetu najít hodně detailní měření a testy Computeru, který vždy srovnával celou řadu zdrojů od různých výrobců a v jednom testu je primo tento zdroj (ještě ve verzi ATX-400WA-12-85, nyní přibylo v zavorce 87 a zvyšila se typická učinnost) a v druhem případě jeho 500W bratr. A rozhodně patří ve své kategorii k tomu nejlepšímu co lze koupit.
Děkuji za pozornost
Pavelk

Ověřený GEEK - level 3

@kpavel: Recenzích tohoto zdroje je bohužel pomálu.
Na jedné straně máme amatérskou recenzi od uvedeného časopisu Computer, kde neprovedli ani rozbor součástek a řádné měření výstupního proudu.
A na druhé straně máme recenzi od ex Diit, nyní Pctuning Pavla Bočka (Behemot), který provedl značně podrobný rozbor, hodně nešetrný test a Eurocase ECO+ lehl popelem.

@BERNADIC: Zdravim. No… to je přesně ten důvod proč běžně nereaguji, nechtěl jsem se do diskuzi pouštět, ale budiž…) Upřímě mě test zdrojů v Computeru nijak amatersky neprijde, srovnava daleko vice parametru jasne a striktně obodovanych a navíc srovnatelne zdroje od ruznych vyrobcu, merene v jednom čase zcela shodnou metodikou. Takze i když mereni nemusi byt zcela presne je porovnani vypovidajici. Napriklad v tomto konkretnim pripade srovnani teplot ve zdroji při jednotlivých zatezich a zaroven uroven hlucnosti. Z mereni Computeru totiž paradoxne vyplyva, ze při tusim mozna nejnizsi hlucnosti je ve zdroji udrzovana druha nejnizsi teplota po Seasonicu (a to přes všechny zateze), coz je diametralne jiny zaver nez z merení pana Bočka. Samozřejmě test se nezabývá detailně jednotlivými součástkami, coz asi v pripade testováni deseti a vice zdroju najednou asi není ani mozne a je otázkou zda je to i zadouci, protože to je jiz hodne subjetivni zalezitost a nic nevypovida o skutecne zivotnosti. Cemuz bohužel davaji za pravdu statisticke vystupy RMA. U levných zdrojů bylo drive zcela bezne, ze se procento rma přehouplo přes pet procent, dnes u naproste vetsiny modelu nepřesáhne 3% a u 80% dokonce pod dve a to plati skrz všechny znacky Eurocasem zacinaje a Seasonicem konče. Totež bohužel neplati u retailových produktu osazenych v rade pripadů „kvalitnimy“ japonskými soucastkami, tam je bohužel trend zcela opacny a momentalne krome vetsiny zdroju z rady M,S a G od Seasonicu není žadny pod 3% a v rade pripadu mají problémy se dostat alespoň do 5% RMA. Je to smutný trend, ale bohužel je to realita.
Jinak pana Bočka si Važim, snazi se poskytnout lidem maximum informaci dle svého nejlepšího vedomi a svedomi, ale bohužel s nim v rade pripadu nemohu souhlasit. Preci jenom limitovan financnimy moznostmi z toho pak plyne pouziti merici techniky a metodik, které preci jenom nejsou zcela nejpresnejsi (před odeslanim do testu zdroje sami pretestujeme a mereni Computeru jsou skutecne realite rozhodne blize) a vždy v souladu se standardy spinanych zdroju pro PC. Např. zdroj , který není postaven na principu DC/DC menice není mozne testovat bez jakekoli zateze na 3,3;5;12V, zdroje by nemeli testovany na odporove zatezi, ale je potřeba pouzit specialni zarizeni napr. Chroma, SunMoontec, jinak zdroj nemá sanci korektne reagovat na zmeny zateze. Taktež testovani pretizeni tim, ze budu tvale a postupne pretezovat jednu nebo vice vetvi proste není standardni pro chovani PC a rada ridicich obvodu proste s necim podobnym nepocita, takze proste ochrana nezareaguje a dojde k destrukci zdroje v miste nejslabšího prvku a je zcela jedno jestli se jedna o pretizeni 7A/12V u ECO+ a nebo u Seasonicu..)
Pokud to někdo docetl az sem tak jste dobry a třeba to alespoň nekomu pomohlo trosku si rozsirit obzory..))
Pavelk

Ověřený GEEK - level 3

@kpavel: Chápu Váš názor ... je ale potřeba si uvědomit, že i v případě, že je, dle Vašich slov, nová řada Eurocase povedená, je potřeba zajistit zdroj více redakcím pro odborné testování.
S Eurocase je spojen punc odpadu po dlouhá léta, pokud tento status hodláte změnit, je potřeba někde začít - větší množství odborných recenzí by byl určitě dobrý krok k nápravě reputace.
Upřímně držím palce, pokud mají Vaše zdroje co nabídnout ... kdo ví, třeba se jim přestanu automaticky vyhýbat.

@IvanPrinc: Přesně tak souhlasím s kritikou zdroje. Ten by byl první co by letělo ze skříně ven plomba neplomba . Nechápu proč kazí pěknou skříň od Zalmanu zdrojem EuroCase ........ ani největšínmu nepříteli EuroCase .......Ještě mě nenapadlo koupit si hotovou sestavu. Raději vím z čeho si ji poskládám .......

Něco proti

Mě se líbí jen case, tu mám totiž i já :) ...Zalman Z1 je za málo peněz docela dost muziky...jo a je tam chyba ve výčtu dosažených fps!...v AC Unity v 1440p dá tahle sestavička 47,9 fps? :D

@kingosek: Dobrý den, díky za upozornění. Byla tam omylem uvedená stejná hodnota jako u Full HD, už jsme to opravili.

Úroveň recenze

Pánové z CZC, respektive ten, co dělal tuto "recenzi"... skrývání faktu, že tento PC obsahuje ten nejlevnější možný hardware, originální AMD chladič, který hučí jako stíhačka a nekvalitní zdroj, považuji za hraničící s neobjektivní (rozumějte zaplacenou) recenzí.Korunu celé recenzi nasadily jednak naprosto nesmyslné hodnoty fps u měřených her (Far Cry 4 na ultra detaily ve Full HD opravdu 48 fps? To jako naprosto vážně? Když kombinace tohoto procesoru s GTX 980 Ti dává 50 fps?!!!) a potom komentář k plastovým nožičkám, že díky tomu, že jsou vysoké, tak zabrání přenosu vibrací.... eh, cože?!!!! Plastové nožičky můžou být vysoké, jak chcou, ale přenosu vibrací nezabrání, ani kdyby se tisíckrát rozkrájely.

@xmenadis: Dobrý den, nic jsme neskrývali. Kvůli plombám jsme se do útrob sestavy podívat nemohli. Nicméně výrobce všechny jednotlivé komponenty rozepisuje na montážním listu. Co se hluku týče, opravdu s tím při testech nebyl problém.Do tabulky s výkonem se nám opravdu vloudil šotek, jak jsme odepisovali kolegovi výše, chybu jsme již opravili. Děkujeme za upozornění.

@Martin Rippl - CZC: Kvůli plombám... Super výmluva, na to že CZC doporučuje odpad. Sestavy Hal či. HoF jsou o několik tříd kvalitou výše, ale dohoda s LynX který staví odpad celé roky a vydává je za PC sestavy vám nevadí.Navíc vám doporučuji si zajít na usni ušní oddělení.

Zdroj

Dávat do takového PC tak špatný zdroj ? Při koupi by šel ven z PC jako první. Za prvé,400W se mi zdá celkem málo a za druhé,zdroj Eurocase jsem měl již 2x a 2x mi vyhořel a to jsem měl slabší sestavu než je tato.
Zdá se mi docela hloupé dávat nekvalitní zdroj do této sestavy. Je levný a nekvalitní.
Zvolil bych rozhodně zdroj značky Seasonic nebo Corsair.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru