ROMOSS sense X, 10000mAh, QC 3
ROMOSS sense X, 10000mAh, QC 3
735 Kč 889 Kč 553 Kč 669 Kč

Recenze: Romoss sense X – nedostatek energie není problém

Recenze 90 % hodnotilo 5 uživatelů 30. 11. 2016 1 komentář

Na cestách číhá mnoho nástrah, jednou z nich je i nízká kapacita baterie. Vyřešit tento problém dokáže powerbanka Romoss sense X, která dovede nabíjet hned dvě zařízení najednou, a navíc poslouží i jako kapesní svítilna.

Výkon chytrých telefonů se neustále zvyšuje. Současná generace baterií však s tímto závratným tempem nestačí držet krok. Výsledek? Ty nejnovější smartphony při běžném používání vydrží na baterii zhruba den, pokud jsou to dny dva, oslavuje se to v recenzích již jako heroický výkon. Stačí ale odjet na vícedenní dovolenou mimo dosah elektřiny a problém je na světě. Vyřešit jej je možné s pomocí powerbanky – jednou takovou je model Romoss sense X, který si dnes důkladně proklepneme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Romoss sense X

 

Technické parametry

Testovaný model: ROMOSS sense X, 10000 mAh, QC 3

Typ: externí powerbanka

Určeno pro: mobilní telefon, tablet

Napětí: 12 V

Kapacita: 10 000 mAh

Konektor: micro USB 2.0, USB 2.0

Počet USB konektorů: 2x

Maximální proud: 2,4 A

Osvětlení (LED): Ano

Rozměry: 61 x 21 x 101 mm

Hmotnost: 193 g

 

Obsah balení

Powerbanka od společnosti Romoss se ukrývá v kartónové krabičce zelenobílé barvy. Ta má odklopnou čelní stranu, díky čemuž si hlavního hrdinu dnešní recenze mohou uživatelé prohlédnout ještě před samotnou koupí, aniž by rozdělávali originální balení. Na odklopném víku jsou navíc sepsány přednosti testovaného kousku. Dodávaná výbava čítá návod k použití a jeden krátký microUSB kabel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabička, ve které je powerbanka dodávána

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čelní stranu je možné odklopit

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Společnost Romoss není na trhu se záložními zdroji energie do kapsy žádným nováčkem. Rukopis výrobce je navíc patrný na testovaném kousku na první pohled, jednotlivé modely totiž mají většinou velmi podobný design.

Řeč je především o výrazně zkosené jedné straně, která vůbec nekoresponduje s druhou bočnicí. Ta je zakulacená, zatímco ostře řezané linie střídá zcela rovná hrana. Tento originální design má i své praktické opodstatnění, jednak powerbanka dobře maskuje své proporce, jednak se velice dobře drží v ruce.  

Sluší se nicméně podoktnout, že testovaný kousek je ve skutečnosti opravdu kompaktní. Jeho rozměry jsou 61 x 21 x 101 mm a hmotnost činí 193 g. V praxi je tak model sense X menší než většina smartphonů.

Výrobce šasi zhotovil z tvrzených plastů černé barvy. Pouze rovná bočnice, která se plynule přelévá také na přední a zadní stranu powerbanky, je tmavě šedá. Plast působí velmi bytelně a troufneme si tvrdit, že si nechá líbit i méně šetrné zacházení. Výrobce tvrdí, že model sense X se snažil během testů 2000krát promáčknout. Neúspěšně.

Potěšující je také to, že se výrobce vyvaroval použití lesklých plastů. Zařízení sice kvůli tomu nevypadá na první pohled tak exkluzivně jako někteří konkurenti, ale na druhou stranu na něm neulpívají nehezké otisky prstů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo výrobce na čelní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vrchní straně jsou také indikační diody informující o kapacitě baterie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šedá bočnice je zcela rovná

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ostré zeseknutí bočnice směrem k rovné šedé ploše

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šedá bočnice se přelévá na zadní…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…i přední stranu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektory na přední straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jedna z bočnic je celá černá

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana powerbanky

 

Jediné tlačítko stačí…

Pozornější uživatelé si už na snímcích výše patrně všimli, že celé zařízení si vystačí pouze s jedním jediným tlačítkem. To přitom neslouží k zapínání a vypínání powerbanky, jak by se mohlo na první pohled zdát. Testovaný kousek se – stejně jako většina konkurenčních modelů – zapíná automaticky po připojení USB kabelu, respektive zařízení, které se prostřednictvím něj bude nabíjet.

Tlačítko slouží v první řadě ke zjištění zbývajícího stavu akumulátoru. Po krátkém stisku se rozsvítí některé ze čtyř indikačních diod na vrchní straně powerbanky. Pokud svítí všechny čtyři, je záložní zdroj energie do kapsy zcela nabitý.  

Při dlouhém stisku se však aktivuje druhá funkce, která je o poznání zajímavější. Powerbanka se promění v kapesní svítilnu. LED dioda září bílou barvou a svítí dostatečně na to, aby vám osvítila schody, případně abyste si mohli posvítit na zámek, když chcete odemykat. Cestu na několik metrů dopředu vám sice v noci neosvítí, ale v celé řadě situací jistě přijde vhod.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jediné tlačítko je umístěno na boku powerbanky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Powerbanka proměněná ve svítilnu

 

Praktické zkušenosti

Powerbanka od společnosti Romoss slouží primárně k nabíjení chytrých telefonů a tabletů. Stejně tak ji je ale možné využít k dodání energie pro chytré hodinky, kapesní konzole, bezdrátová sluchátka, multimediální přehrávače či čtečky elektronických knih. S trochou nadsázky se dá říci, že připojit je možné prakticky jakýkoliv přístroj, který se nabíjí prostřednictvím USB portu.

Jednotné číslo ale v případě modelu sense X není na místě. Powerbanka má totiž hned dva USB konektory, které je možné používat najednou. To jinými slovy znamená, že napájet je možné až dvě zařízení současně.

Dva USB porty přijdou vhod i v případě, kdy je powerbanka zcela vybitá. Je totiž možné ji zapojit do zásuvky, nechat nabíjet a zároveň prostřednictvím ní dobíjet další dvě zařízení. Doba celkového nabití bude tedy logicky delší, ale například při nedostatku USB nabíječek či volných zásuvek třeba v restauraci přijde toto řešení více než vhod.

Zamrzí, že součástí balení není žádná nabíječka, ale pouze USB kabel. Adaptér do elektrické zásuvky je tak nutné dokoupit zvlášť, případně se spokojit s nějakým jiným, který máte doma například k dobíjení chytrého telefonu nebo tabletu.

Právě proto je powerbanka Romoss vybavena Fitcharge technologií, která dokáže detekovat požadavek na vstupní proud u různých zařízení a tomu přizpůsobit režim nabíjení. Samozřejmostí pak jsou ochranné funkce proti přebíjení, nadměrnému vybití, nadměrnému proudu, přepětí, přehřátí i zkratu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na USB porty – ten vlevo je určen pro rychlonabíjení

 

Rychlost nabíjení

Power banka Sense X staví na polymerových článcích, které jsou bezpečné a podle výrobce mají i delší výdrž. Výrobce mimochodem používá označení „Pure Charging Power“. Tím se snaží dát najevo, že powerbanka má během nabíjení zařízení minimální ztráty energie.

Účinnost se v praxi drží skutečně na vysoké úrovni. Při kapacitě 10 000 mAh tak například bylo možné nabít smartphone Sony Xperia X Compact, který jsme mimochodem nedávno také důkladně otestovali, skutečně třikrát. Sluší se podotknout, že při třetím nabíjení se ukazatel nabití telefonu zastavil na hodnotě 80 %. I tak jde ale o velmi slušný výsledek, neboť konkurenční powerbanka od společnosti TP-Link se stejnou kapacitou akumulátoru stačila pouze na necelá dvě nabití zmiňovaného smartphonu.

Rychlost nabíjení jednotlivých zařízení je víceméně stejná jako v případě, kdy je připojíte ke klasické nabíječce. Podporována je i technologie Fast Rapid Charge (QC 3.0). Pokud ji podporují i připojená zařízení, umožňuje powerbanka opravdu rychlé dobíjení. Například Honor 8 jsme tak za hodinu nabíjení dostaly z nuly na 80 %.

Samotná powerbanka potřebuje na vlastní nabití z nuly na 100 % zhruba pět až šest hodin, což víceméně odpovídá nabízené kapacitě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Diody indikující nabíjení powerbanky

 

Klady a zápory

+ kompaktní rozměry

+ konstrukce působí odolným dojmem

+ podporuje funkci rychlého nabíjení

+ integrovaná svítilna

+ množství ochranných funkcí

 

- součástí balení není napájecí adaptér pro powerbanku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Romoss sense X

 

Závěrečné hodnocení

Není pochyb o tom, že powerbanky obecně jsou nejen na cestách nedocenitelnými pomocníky – někdy se chce až říci záchranáři. Zajímavou volbou ke koupi může být testovaný model Romoss sense X. Kromě kompaktních rozměrů totiž nabízí i rychlé nabíjení, řadu ochranných funkcí a slušnou kapacitu, kterou mohou připojená zařízení skutečně využít.

Powerbanku Romoss sense X zakoupíte v našem obchodě.

Diskuze k novince (1)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

ivan.kazimour IVA

Návod

ivan.kazimour13. 12. 2016 10:58

Myslím že je v ČR stanovena zákonná povinnost dodávat ke zboží český návod. Nechápu, že to společnost CZC.cz stále porušuje.


kód: 201895
ROMOSS sense X, 10000mAh, QC 3 -25%
735 Kč 889 Kč 553 Kč 669 Kč
Porovnat skladem
3 kusy
Záložní Powerbank Romoss sense X pro mobilní přístroje a tablety s důrazem na ochranu. Kapacita 10000 mAh, 2x nabíjecí port USB s výstupním proudem 2x2.4A.