Trust Fiesta Disco Lite, černá
Trust Fiesta Disco Lite, černá
Produkt není určen k prodeji.

Recenze: Trust Fiesta Disco Lite – kdo chce tancovat?

Recenze 70 % hodnotili 2 uživatelé 14. 5. 2017

Udělat si pořádnou párty doma není v dnešní době vůbec žádný problém. A to dokonce včetně disko světel. Přesně to totiž nabízí reproduktor Trust Fiesta Disco Lite, kterému jsme se podívali důkladně na zoubek. 

Trust Fiesta Disco Lite je na tuzemském trhu naprostou novinkou. Jak už samotný název napovídá, jde o odlehčenou verzi párty reproduktoru se zabudovanou disco koulí. I tak se ale novinka nemusí za svou výbavu vůbec stydět, umí toho více než dost. Jde tedy o ideálního společníka na párty? Odpověď na tuto otázku budeme hledat v dnešní recenzi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Trust Fiesta Disco Lite

 

Technické parametry

Testovaný model: Trust Fiesta Disco Lite, černá

Celkový výkon RMS: 20 W

Bezdrátové připojení: Bluetooth

Rozhraní: AUX in

Ovládání: na přístroji

Frekvenční rozsah: 80 Hz – 20 kHz

Barva: černá

Výdrž baterie: až 15 hodin

Rozměry: 260 x 260 x 180 mm

Hmotnost: 2,34 kg

 

Obsah balení

Disco reproduktor dorazil do redakce zabalený v černé kartónové krabici, která není o moc větší než samotný hlavní hrdina dnešní recenze. A ono se není čemu divit. Kromě reproduktoru totiž vbalení naleznete pouze už jen návod k použití, napájecí kabel a v neposlední řadě také kabel s koncovkami jack 3,5 mm. Nic více není potřeba.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení reproduktoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Hlavní hrdina dnešní recenze působí na první pohled velmi robustním dojmem, i když nejde o vysloveně obří reproduktor, na které jsme zvyklí z nejrůznějších diskoték. Zmiňovaná robustnost je dána především promyšleným designem.

Klasické párty reproduktory totiž mají například často kryté rohy kovovými výztuhami, aby se při přenášení nijak nepoškodili. A přesně takové výztuhy má okolo všech čtyřech horních rohů také testovaný kousek – nejsou však kovové, jde pouze o plastovou náhražku.

Právě proto jsme hovořili o promyšleném designu. Ten je patrný i při pohledu ze strany. Z té to totiž vypadá, jako kdyby bočnice byly vyrobeny z karbonu. Prakticky celé tělo zařízení je však zhotoveno z plastu. Plastová je také disco koule, která je dominantním prvkem horní strany reproduktoru.

Kvalitě zpracování a v konečném důsledku i použitým materiálům nemáme co vytknout. Plasty působí poměrně pevným dojmem a jsou korektně slícované. V tomto ohledu je tak zařízení – alespoň na danou cenovou kategorii – nadprůměrné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací prvky, které jsou umístěny v horní části zařízení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rohy zařízení jsou zvýrazněny plastovými krytkami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bočnice vypadají, jako kdyby byly vyrobeny z karbonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana zařízení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na napájecí slot a pohotovostní tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá bočnice reproduktoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez sebemenší chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana reproduktoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jedna z podložek, které tlumí přenášení vibrací na podlahu nebo stůl, kde je reproduktor položen

 

Možnosti připojení a ovládání

Způsobů, jak přivést zvuk do reproduktoru, je hned několik. V první řadě bude nejspíše většina uživatelů pokukovat po bezdrátovém rozhraní bluetooth. Prostřednictvím něj je možné reproduktor připojit ke klasickým počítačům, tabletům nebo chytrým telefonům.

Párování probíhá stejně jako u jakýchkoliv jiných bluetooth zařízení. Stačí déle podržet párovací tlačítko na reproduktoru, aby příslušná dioda vedle něj začala blikat modrou barvou. V mobilu, tabletu či počítači pak stačí v nastavení zadat vyhledávání nových bluetooth zařízení.

Kromě technologie bluetooth je možné připojit zdroj zvuku k reproduktoru také pomocí kabelu. Konkrétně jde o standard s koncovkami jack 3,5 mm, kterým je vybavena drtivá většina aktuálně nabízených mobilních zařízení. Sluší se také podotknout, že zmiňovaný kabel je součástí balení.

Tlačítko pro párování bluetooth i samotný konektor jack 3,5 mm nalezneme na čelním panelu reproduktoru, kde se nacházejí i další ovládací prvky. Konkrétně je zde ještě tlačítko pro spuštění světelných efektů a volič hlasitosti. Pohotovostní tlačítko je umístěno na zadní straně reproduktoru, jak již bylo uvedeno výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovladač hlasitosti a tlačítko pro párování bluetooth

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Při párování se tlačítko bluetooth rozbliká modrou barvou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AUX vstup a tlačítko pro spuštění světelných efektů

 

Kvalita zvukové reprodukce

Už v řádcích výše jsme uvedli, že hlavním hrdinou této recenze bude „odlehčený model“. Ten plnohodnotný je totiž ještě větší, nabízí více než dvakrát vyšší výkon a jeho součástí je i mikrofon, aby na párty bylo možné zpívat. To všechno se mimochodem promítlo i do celkových rozměrů a hmotnosti tohoto zařízení, plnohodnotná verze Trust Fiesta Disco je tak opatřena kolečky a výsuvným madlem pro snadnější mobilitu.

Nás však dnes bude nejvíce zajímat provedení Lite. To je vybaveno třípalcovým měničem, který nabízí výkon 20 W. Frekvenční rozsah je u tohoto modelu podle výrobce 80 – 20 000 Hz.

Je však nutné si uvědomit, že tento reproduktor je určen především na zábavy. Jeho hlavním úkolem tedy není zprostředkovat co nejvěrnější reprodukci, ale pokud možno ozvučit co největší prostor. V tomto ohledu je výkon testovaného kousku více než dostatečný. Například na obývací pokoj o rozloze necelých 40 m2, je výkon naddimenzovaný – v praxi nebudete potřebovat ani v přítomnosti více než 10 lidí více než 50 % výkon.  

Vyšší hodnoty jsme potřebovali až ve chvíli, kdy jsme ozvučovali dětskou párty v kuželkárně. To byl prostor o velikosti přesahující 100 m2, ve kterém naráz pobíhala padesátka lidí, a to včetně velmi hlučné mládeže. Reproduktor i tak na daný prostor – a pochopitelně i tančící osazenstvo – stačil.  Reproduktor hraje opravdu silně, i když je potřeba u vyšších hodnot počítat s určitou mírou zkreslení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Trust Fiesta Disco Lite

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na třípalcový měnič

 

Samotná zvuková reprodukce se nicméně hodnotí poměrně těžko, neboť podobné párty zařízení za cenu nižší než dva a půl tisíce korun prakticky žádný jiný výrobce nenabízí. Samozřejmě většina stejně drahých stereofonních reproduktorů bude mít věrnější zvukové podání, ale na danou cenovku tento model výrobci rozhodně ostudu nedělá.

Překvapivě intenzivní je především basová linka. Ta v praxi poměrně dobře koresponduje s výraznými středy. Občas se však vytrácí výšky, s čímž však mývají problém i o několik tisíc dražší modely stejného zaměření.

Z řádků výše plyne, že se reproduktor hodí především na poslech tvrdších stylů, které kladou důraz na basovou linku. Upřímně pokud budete chtít pustit nějaké známé písničky pro nejmenší na dětské oslavě, svou práci testovaný kousek také odvede.

O něco lepších kvalit dosahuje zvuková reprodukce, pokud k připojení využijete dodávaný kabel s koncovkami jack 3,5 mm. Problém sice testovanému kousku nedělá ani technologie bluetooth, ale se smartphonem nebo tabletem musíme být v dostatečné vzdálenosti od reproduktoru. Ideální je vzdálenost okolo pěti metrů, i když výrobce dodává dvojnásobnou hodnotu, v místech se silným rušením pak může docházet již k výpadkům nebo zpoždění přenášeného signálu.  

 

Světelná show

Jedním z největších lákadel testovaného kousku je zabudovaná disco koule v horní části. A upřímně to je i vlastnost, která bude patrně lidi na párty bavit nejvíce.

Koule je zadělaná napevno, nijak se během zvukové reprodukce neotáčí, pouze se střídají světelné efekty. LED osvětlení využívá hned několik barev, přičemž střídá zobrazování jejich kombinací i samotných jednotlivých barev. Během zvukové reprodukce samozřejmě nemusí být světla vůbec puštěna, je jen na uživateli, jestli je nechá zapnutá, nebo vypnutá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na disco kouli

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LED diody mohou svítit jednou…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…nebo dvěma barvami

 

Ať už připojíte reproduktor kabelem nebo prostřednictvím bezdrátové technologie bluetooth, vždy se světelné efekty řídí aktuálním rytmem dané skladby. V praxi to funguje na výbornou a popravdě sami jsme během testů byli překvapeni, jak snadno a relativně levně lze ozvučit párty a k romu vytvořit i světelnou show.

Intenzita světel je dostatečná i na to, aby stěny byly nasvícené i během dne. Pro použití disco koule tedy nemusí být naprostá tma, i když v takovém případě je vcelku pochopitelně výsledný efekt ještě lepší. Právě kvůli výkonu LED světel výrobce varuje, že by se uživatelé neměli dívat do zdroje světla. A na to je při používání nutné brát z bezpečnostních důvodů opravdu zřetel.

Zachytit světelnou show jsme se pokusili při různých rytmech na naši zrcadlovku. Záznam však probíhal pouze za pomoci integrovaného mikrofonu, zvuková kvalita tak příliš nekoresponduje se zvukovými schopnostmi reproduktoru. Na druhou stranu díky tomu můžete mít přesnou představu o tom, jak světelná show vypadá v akci.

BACK IN SUMMER - Nicolai Heidlas

They Say – WowaMusik

Good For You – THBD

Vibe With Me - Joakim Karud

We Are One – Vexento

 

Výdrž baterie

Pozornější čtenáři si již při čtení řádků výše patrně všimnuli, že je testovaný kousek vybavený zabudovanou baterií. Ta by měla mít podle výrobce výdrž až 15 hodin. Celkový čas hraní je ale vcelku pochopitelně ovlivněn tím, jak vysoký výkon po reproduktoru požadujete a zda budete používat i světelné efekty.

Pokud jsme světelné efekty nepoužívali a hlasitost jsme využívali zhruba na poloviční hodnotu, reproduktor se obešel bez elektrické zásuvky více než 14 hodin. Při zapnutí světelných efektů a zvýšení hlasitosti zhruba na 80 % se výdrž pohybovala těsně pod hranicí 11 hodin, což je stále velmi slušný výsledek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Trust Fiesta Disco Lite

 

Klady a zápory

+ kompaktní rozměry

+ celkový výkon

+ světelné efekty

+ výdrž baterie

+ relativně nízká pořizovací cena

 

- konstrukce je pouze plastová

- ve větších vzdálenostech může při připojení přes bluetooth docházet ke zpoždění signálu

 

Závěrečné hodnocení

Trust Fiesta Disco Lite je sice podle výrobce odlehčenou verzí bluetooth reproduktoru tohoto výrobce na párty, umí toho přesto více než dost. Výkon této novinky je velmi slušný a světelné efekty působí velmi efektně. Třešničkou na dortu je pak velmi služná výdrž baterie. S cenovkou nižší než 2500 Kč tak společnost Trust nabízí vcelku zajímavou možnost, jak ozvučit i osvětlit párty.

Trust Fiesta Disco Lite můžete zakoupit v našem obchodě.

Diskuze k novince

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !

kód: 212308
Trust Fiesta Disco Lite, černá
Produkt není určen k prodeji.
Bezdrátový, bluetooth reproduktor s výkonem 20 W. Vestavěná baterie a disko osvětlení s různými efekty. Kompatibilní s telefony, tablety, počítači. Frekvenční rozsah 80 – 20 000 Hz. Hmotnost 2,34 kg. Rozměry 26 x 18 x 18 cm.