Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Vivo Y33s – tenká konstrukce i nadprůměrná výdrž

Recenze: Vivo Y33s – tenká konstrukce i nadprůměrná výdrž

Recenze
vivo Y33s, 8GB/128GB, Mirror Black_1998712098
vivo Y33s, 8GB/128GB, Mirror Black
Produkt není určen k prodeji.
vivo Y33s, 8GB/128GB, Midday Dream_161661858
vivo Y33s, 8GB/128GB, Midday Dream
Produkt není určen k prodeji.

Smartphone Vivo Y33s působí tak trochu jako zjevení. Nabízí totiž nadprůměrnou výdrž baterie, a přitom si zachovává velmi tenkou konstrukci – v pase má pouze 8 mm. Bude to ale na úspěch stačit?

Vivo Y33s svým cenovým zařazením patří do nižší střední třídy. Některé parametry tohoto telefonu ale značně ze zavedené konkurence vybočují, 50MPx fotoaparát či 8 GB operační paměti zkrátka nejsou typické parametry smartphonů s cenovkou pod pět tisíc korun. To byl i jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli ještě před Vánocemi tento kousek důkladně otestovat.  

Hlavní přednosti modelu Vivo Y33s:

  • Trojitý zadní fotoaparát s hlavním snímačem 50 Mpx.
  • Velký displej 6.58" Full HD s kapkovitým výřezem.
  • Vysokokapacitní baterie 5000 mAh.
  • 8jádrový procesor Mediatek Helio G80.
  • Operační paměť 8 GB RAM a 4 GB navíc díky technologii rozšířené RAM 2.0 (softwarové řešení).
  • Přihlášení pomocí boční čtečky otisků a identifikace tváře.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vivo Y33s

 

Technické parametry

Testovaný model: Vivo Y33s, 8GB/128GB, Mirror Black

Displej: TFT IPS, 6,58" (2 408 × 1 080 px)

Procesor: MediaTek helio G80 (2×2 GHz + 6×1,8 GHz)

Operační paměť: 8 GB

Úložiště: 128 GB, paměťové karty: microSD

Konektory: jack 3.5mm (TRRS), USB-C

Konektivita: LTE, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS/ Glonass/ Galileo

Zadní fotoaparáty: 50+2+2 Mpx

Přední fotoaparát: 16 Mpx

Odolná konstrukce: ne

Baterie: 5000 mAh

Rozměry: 164 × 76 × 8 mm

Hmotnost: 182 g

Operační systém: Android 11

 

Obsah balení

Smartphone od společnosti Vivo je dodáván v bílé kartónové krabičce, dominantním prvkem čelní strany je přitom označení testovaného kousku. Testovaný přístroj ale vyobrazen není, ten odhalíte až po rozdělání krabičky, ve které má každá součást příslušenství svoji vlastní přihrádku. Mimochodem množstvím dodávané výbavy předčí Vivo Y33s i řadu daleko dražších konkurentů, v balení naleznete návod k použití, silikonové pouzdro, nabíječku, USB-C kabel, sluchátka a bodec pro snadné vyjmutí rámečku pro SIM kartu.

DSC03589.JPG
DSC03593.JPG
DSC03603.JPG

Množství dodávaného příslušenství je na dnešní dobu nadprůměrné.

 

Vzhled a kvalita zpracování

Vzhled bude patrně jedním z hlavních impulzů, proč budou lidé o pořízení modelu Vivo Y33s pomýšlet, bezesporu se totiž povedl. A je jedno zda se bavíme o modrém provedení Midday Dream či tmavém Mirror Black, které jsme měli možnost testovat. Obě varianty totiž vrhají velmi zajímavé odlesky zadní strany, což zrovna u černých provedení nebývá vůbec obvyklé. Daní za exkluzivní vzhled jsou nicméně ulpívající otisky prstů.

Díky zaobleným rohům a osmimilimetrové tloušťce navíc přístroj působí velmi exkluzivním dojmem. Při prvním pohledu by patrně většina uživatelů hádala, že jde o podstatně dražší přístroj, za což testovaný kousek vděčí mimo jiné i příkladnému zpracování. Jednotlivé díly na sebe korektně doléhají, nikde se nic neprohýbá, ani nevrže.

Celkově působí telefon velmi bytelným dojmem, byť zvýšenou odolnost proti vodě a pádům nenabízí – to by ale v dané cenové kategorii snad ani nikdo neočekával. Sluší se také podotknout, že konstrukce je celoplastová.

Velmi zajímavě vypadá čelní strana. Dotykový panel se totiž táhne od pravé strany až k levé a od vrchní ke spodní. Na první pohled se tak může zdát, že jde téměř o bezrámečkový displej. Tento pocit ještě umocňuje kapkovitý výřez v horní části, ve kterém se ukrývá přední fotoaparát.

Vyzdvihnout si zaslouží rámeček pro vložení SIM karty. Ten totiž dokáže na rozdíl od celé řady konkurentů pojmout dvě SIM najednou a k tomu ještě paměťovou kartu. Uživatel se tak nemusí rozhodovat, zda upřednostní druhou SIM nebo větší úložiště.

DSC03657.JPG
DSC03668.JPG
DSC03683.JPG

Jedním z hlavních lákadel telefonu je velmi tenká konstrukce.

 

Ergonomie v praxi

Nenechte se zmást tenkou konstrukcí, testovaný kousek není žádný drobeček, což je dáno především velkým 6,58“ displejem. Rozměry jsou tedy 164 × 76 × 8 mm a hmotnost činí 182 g. Co se držení telefonu týče, uživatelé patrně budou rozděleny na dva nesmiřitelné tábory – jedněm totiž zpravidla vyhovují ostře řezané linie, zatímco druzí upřednostňují zaoblené bočnice, které přirozeněji kopírují tvar ruky.

Rovné bočnice ale zase nabízejí jistější úchop a telefony nevyklouzávají tolik z rukou, což je případ nejen hlavního hrdiny dnešní recenze, ale například i nejnovějších iPhonů s číslovkou 13 v názvu. Osobně tedy nemám k celkové ergonomii výtky, telefon se dobře drží i jednou rukou. Nepočítejte však s tím, že byste palcem pravé ruky dosáhli až na protilehlý horní okraj displeje.

Rozmístění dalších ovládacích prvků je již standardní. Po pravé straně tak nalezneme tlačítka pro ovládání hlasitosti a pohotovostního režimu – právě v něm se ukrývá i čtečka otisků prstů. Ta funguje v praxi rychle a spolehlivě.

Tloušťka telefonu mírně naroste, když u něj použijete dodávané silikonové pouzdro. Na druhou stranu díky tomu vyřešíte problém s tím, že smartphone neleží zcela rovně na stole. Je to pochopitelně dáno vystouplým fotoaparátem v zadní části.

Mimochodem silikonové pouzdro mírně vystupuje nad hranu displeje, díky čemuž ho při případných pádech chrání také proti poškození.

DSC03642.JPG
DSC03784.JPG
DSC03792.JPG

Díky rovným hranám je úchop telefonu jistější.

 

Kvalita displeje

Vivo Y33s je vybaveno TFT IPS displejem s úhlopříčkou 6,58", který nabízí rozlišení 2408 × 1080 pixelů (Full HD+) a 60Hz obnovovací frekvenci. V této cenové kategorii se už pomalu objevují modely s AMOLED panely, které mají přeci jen o něco lepší zobrazovací schopnosti. Jejich přítomnost bývá ale zpravidla vykoupena nižším výkonem či jinými neduhy – nějakým způsobem se zkrátka výrobce na atraktivní cenovku dostat musí.

Pokud nebudete mít ale dva telefony s odlišnou technologií položené hned vedle sebe, rozdíl většina uživatelů nejspíše nepozná. Je to dáno i tím, že testovaný kousek má poměrně dobré barevné podání. Obraz se prakticky nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakéhokoliv úhlu. Snad jen svítivost displeje by mohla být o něco vyšší, aby byl dobře čitelný i na ostrém slunci.

Některým uživatelům může chybět absence indikační diody.

DSC03834.JPG
DSC03844.JPG
DSC03850.JPG

Takto vypadá displej telefonu v praxi.

 

Výkon pod taktovkou Androidu 11

Kde má telefon naopak navrch, je oblast výkonu. Je to dáno především použitou operační pamětí. Kapacita 8 GB je v této cenové třídě nadprůměrná. Vivo Y33s navíc nabízí funkci Extended RAM 2.0, díky čemuž se operační paměť rozroste až na 12 GB, tedy o další 4 GB. To už se přibližujeme parametrům prémiových modelů.

Srdcem testovaného kousku je osmijádrový procesor Mediatek Helio G80, u kterého jsou jednotlivá jádra rozdělena do dvou skupin: dvě výkonná nabízí frekvenci 2 GHz, šest úsporných pak tepe při taktu 1,8 GHz. Pro úplnost dodejme, že 128GB lze rozšířit prostřednictvím paměťových karet microSD.

Screenshot_20211209_092215.jpg
Screenshot_20211209_092229.jpg
Screenshot_20211209_092243.jpg

Hodnocení benchmarkové utility AnTuTu.

 

Nabízený výkon víceméně odpovídá nižší střední třídě, což dokládá i hodnocení benchmarkové utility AnTuTu, ve které testovaný přístroj získal 253 486 bodů. V porovnání se současnými vlajkovými loďmi, jež však mají výkon velmi často dramaticky naddimenzovaný na dnešní reálné potřeby, je výkon zhruba třetinový.

V reálu to ale drtivé většině uživatelů vadit nebude. Práce s telefonem je poměrně svižná, i když občas se setkáte s prodlevou. To především ve chvíli, kdy spouštíte nějakou náročnější aplikaci. S postupem času se ale plynulost zvyšuje. Je to dáno technologií Vivo Multi-Turbo 5.0, která obsahuje funkce pracující na základní úrovni operačního systému. Ty využívají umělou inteligenci, která dokáže předpovídat neobvyklé stavy systému a proaktivně jim předcházet. Rozdíl je poznat především u aplikací jiných výrobců.

Smartphone pracuje pod operačním systémem Android 11, který je doplněn o grafickou nadstavbu Funtouch OS. Toto rozhraní používají i další telefony značky Vivo. Výrobce neopomněl telefon dovybavit ani několika předinstalovanými aplikacemi, k dispozici je například všímavý iManager, který vás zbaví nudných každodenních úkolů. V noci se sám postará o optimalizaci telefonu nebo kontrolu případných problémů. iManager udržuje váš telefon v kondici, zatímco si užíváte bezstarostného spánku.

Screenshot_20211209_085320.jpg
Screenshot_20211209_085324.jpg
Screenshot_20211209_085353.jpg

Ukázky operačního systému Android 11 v úpravě Funtouch OS.

 

Multimediální výbava a zabezpečení

Důraz byl kladen také na zabezpečení telefonu. Model Vivo Y33s je vybaven čtečkou otisků prstů. Kromě toho výrobce navíc telefon vyzbrojil po vzoru prémiových modelů technologií odemykání prostřednictvím identifikace tváře, díky které je možné telefon odemknout pouhým pohledem do kamery. Občas se nám stalo, že identifikace tváře trochu zaváhala, ale vždy přístroj odemkla – pouze prodleva byla v některých případech trochu větší.

Vivo Y33s nabízí jeden reproduktor pro přehrávání hudby. Ten se nachází na spodní straně smartphonu, a tak je při používání potřeba dávat pozor, aby jej uživatel rukou nezakryl. Kvalita reprodukce je s ohledem na konkurenční přístroje se stereofonními reproduktory spíše průměrná. Opět si je ale potřeba uvědomit, v jaké cenové kategorii se nacházíme.

Výraznější jsou především středy, i když na nedostatek basů si uživatelé rozhodně stěžovat nebudou. Nic nemůžeme vytknout maximální intenzitě hlasitosti. Pro věrnější hudební reprodukci se ale pochopitelně více hodí sluchátka. Klasický konektor jack 3,5 mm nechybí, což je rozhodně plus. Na snímcích níže si můžete prohlédnout i dodávané sluchátka.

DSC03616.JPG
DSC03628.JPG
DSC03632.JPG

Konektor jack 3,5 mm u tohoto telefonu nechybí.

 

Pokud jste si rozklikli galerii výše, mohli jste se pokochat také fotoaparáty testovaného telefonu – tím se dostáváme k další klíčové části recenze. Přední selfie kameru s rozlišením 16 MPx doplňuje trojitý fotoaparát na zadní straně. Ten kombinuje hlavní 50MPx snímač, 2Mpx senzor pro portrétní fotky s rozmazaným pozadím a druhý 2Mpx senzor pro makro fotky – fotit je možné už od 4 cm od objektu.

Za dobrých světelných podmínek je kvalita snímků poměrně solidní, v dané cenové kategorii možná i nadprůměrná. To je dáno právě použitím 50MPx senzoru, který skládá 4 pixely do jednoho. Pokud to ale zrovna potřebujete, můžete klidně využít i nativní rozlišení 50 MPx.

My jsme většinu snímků – i kvůli nárokům na úložný prostor – vytvořili v první zmiňované variantě, tedy s nižším rozlišením. Výsledné momentky nabídli vcelku věrné barevné podání i dobrou ostrost. S ubývajícím světlem ale kvalita slábne, což na druhou stranu v této cenové kategorii není nijak překvapivé. Pomoci v tomto dokáže noční režim, u kterého jsou výsledné momentky o poznání lepší.

Škoda že video režim nabízí pouze rozlišení Full HD. Při slabém osvětlení je nutné počítat také s tím, že ostření občas zaváhá.

IMG_20211208_142428.jpg
IMG_20211208_142459.jpg
IMG_20211208_142609.jpg

Ukázkové snímky ze dne.

IMG_20211208_171446.jpg
IMG_20211208_171732.jpg
IMG_20211208_171952.jpg

Ukázkové snímky z noci.

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video z noci

 

Výdrž baterie

Je až s podivem, jak se podařilo výrobci nacpat do tak tenké konstrukce akumulátor s kapacitou 5000 mAh. V praxi jsme díky němu museli při běžném používání dobíjet telefon až druhý den večer. I při náročnějším používání by tak měl přístroj vydržet pracovat bez elektrické zásuvky jeden celý den, s dvoudenní výdrží počítejte spíše při střídmějším využití.

Pokud začnete ždímat výkon telefonu na maximum, není problém přístroj vybít už po několika hodinách. Nepřetržitě hrát nebo sledovat Full HD videa je při plném nabití možné zhruba 10 hodin, což ale také není vůbec špatný výsledek.

Jedinou vadou na kráse může být absence bezdrátového nabíjení, to je opět výsadou až dražších modelů. K nabíjení telefonu slouží rozhraní USB-C, s dodávanou nabíječkou trvá nabití telefonu zhruba 2,5 hodiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ líbivý vzhled, tenká konstrukce

+ kvalita zpracování

+ velmi dobrá výdrž

+ k dispozici je 12 GB RAM

+ 50MPx fotoaparát, solidní kvalita snímků

 

- na lesklých plastech ulpívají otisky prstů

- rozpoznávání obličeje je občas pomalejší

- delší doba nabíjení

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vivo Y33s

 

Závěrečné hodnocení

Vivo Y33s zaujme líbivým vzhledem, tenkou konstrukcí, ale i některými pokročilými technologiemi – zmiňme například Multi-Turbo 5.0, díky čemuž je možné využít až 12 GB operační paměti. Zapomenout nesmíme ani na velmi dobrou výdrž baterie či 50MPx fotoaparát, který je v této cenové kategorii spíše výjimkou. Navzdory všem přednostem to ale nebude mít Vivo Y33s na pultech obchodů vůbec jednoduché, neboť v nižší střední třídě je celá řada dalších zajímavých modelů.

Vivo Y33s

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

JoejJiel1

Smartphone Vivo Y33s má 6,58palcový FHD+ LCD displej s rozlišením 1080 x 2408 pixelů.Dostane také zářez vpředu s 16MP selfie kamerou.Pod kapotou je MediaTek Helio G80 SoC, který je dodáván s 8GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm.Vestavěné úložiště lze rozšířit až o 1 TB pomocí microSD karty.Telefon také dostane Extended RAM 2.0, která využívá vestavěné úložiště telefonu pro funkce RAM.Telefon má trojitý zadní fotoaparát, který obsahuje 50MP primární čočku, 2MP makro střelec a 2MP hloubkový senzor. Přední fotoaparát je 16MPx, který poslouží pro selfie a videohovory.Vivo Y33s je podporován 5 000mAh baterií s podporou 18W rychlého nabíjení.Běží na Funtouch OS 11.1 založeném na Androidu 11. Cena smartphonu je 17 999 Rs za jedinou 8GB + 128GB variantu.Co si myslíte o tomto novém spuštění?

Android

Mám vivo y33s a mám android 13

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru