Smart koupelna

obývací pokoj pracovna kuchyň ložnice koupelna dětský pokoj garáž
Koupelna

Chytrá koupelna

Chytré v dnešní době už dávno nejsou pouze telefony. Inteligentní mohou být také tlakoměry či glukometry a oxymetry, ty při různých zdravotních obtížích značně usnadní každodenní použití a dávají majiteli komplexní přehled o jeho stavu. V koupelně najdou uplatnění inteligentní sprchové hlavice schopné šetřit náklady na vodu, stejně jako chytré kartáčky, které je možné připojit ke smartphonům. Šikovné jsou také inteligentní teploměry, které dokážou odhalit horečku i bezkontaktně.

 

Zobrazit všechny produkty

Zdraví

Chcete se dostat pořádně do formy a alespoň něco málo zhubnout? Bez pohybu to nepůjde. Vyrovnat se s nadměrnými kilogramy a mít kompletní přehled o svém aktuálním stavu i dosažených cílech pomohou chytré váhy. Chytré váhy vypadají na první pohled jako obyčejné. Rozpoznat je od tradičních modelů je možné například díky displejům, které velmi často obsahují. Některé modely je ale mají tak dobře maskované, že nejdou vůbec vidět, dokud se nerozsvítí. Váha komunikuje s telefonem pomocí rozhraní bluetooth, pokročilejší modely se ale zároveň zvládnou napárovat i na domácí WiFi síť, aby synchronizovaly data rovnou on-line. Jak je již z řádků výše, většina modelů zobrazuje také ty nejdůležitější informace na vlastních displejích. Pokračovat ve čtení.

Tlakoměr

Tlakoměry jsou v řadě domácností již běžnou výbavou lékárniček. Jednotlivé modely se ale od sebe diametrálně liší. Zatímco základní modely zvládnou jen monitorování krevního tlaku, pokročilejší modely se dovedou klidně i připojit k WiFi. K čemu je to dobré, si ukážeme v řádcích níže. Vysoký, nebo naopak nízký tlak trápí desítky tisíc lidí napříč celým Českem. Pro zjištění přesného stavu naštěstí v dnešní době již nemusíte do ordinace ke svému lékaři, měřit a pravidelně sledovat svůj tlak můžete i z pohodlí domova. Pokračovat ve čtení.

Teploměr

Kdo se někdy musel starat o malé děti, moc dobře ví, jak dokáže potrápit byť jen obyčejná horečka. Právě v takových chvílích přichází na řadu chytré teploměry, se kterými nemusíte zbytečně své ratolesti trápit se studeným měřákem v podpaždí. Inteligentní modely samozřejmě využijí také dospělí. Základní bezkontaktní teploměry jsou v první řadě daleko pohodlnější než obyčejné modely. Už jen díky tomu, že měření netrvá několik dlouhých desítek sekund, ale zpravidla jen dvě vteřiny. Navíc zpravidla nabízí vnitřní paměť pro uložení několika desítek měření, takže je možné snadno porovnávat aktuální výsledky s předchozím měřením, aniž byste si to museli někam zapisovat nebo pamatovat. Pokračovat ve čtení.

Teploměr

Chytré v dnešní době rozhodně nejsou pouze telefony, ale například i kartáčky. Připojit se totiž dají klidně i ke smartphonu. K čemu je to dobré v praxi si ukážeme v řádcích níže. Většina chytrých kartáčků vypadá na první pohled jako obyčejné elektrické modely. Mají výměnné hlavice a podlouhlé tělo, které je vyrobeno z plastu. Na těle zařízení zpravidla můžete nalézt také přepínací tlačítko, kterým se upravují jednotlivé režimy. Samozřejmostí je odolnost vůči vodě IPX7, o vnitřní elektroniku se tak nemusíte obávat. Ve srovnání s obyčejnými elektrickými kartáčky se ty chytré liší především vnitřními součástkami. V útrobách chytrého kartáčku se totiž ukrývá další elektronika určená k propojení se smartphonem. Zpravidla jde o bezdrátový modul Bluetooth, který zajišťuje přenášení všech dat mezi kartáčkem a mobilním telefonem. Pokračovat ve čtení.

Glukometr

Astmatici a cukrovkáři potřebují speciální péči, a také speciální přístroje pro sledování svého stavu. Řeč je o speciálních glukometrech a oxymetrech. Také tito pomocníci mohou být inteligentní a usnadnit každodenní starosti. Glukometr je malý přenosný přístroj určený k měření glykémie neboli hladiny cukru v krvi. Tyto přístroje získávají všechny důležité informace z kapky krve, zpravila z prstu. Po odebrání vzorku krve přístroj provede výpočet a zobrazí výsledek. Glukometry jsou nezbytné při léčbě cukrovky, především tedy u diabetiků, kteří mají příznaky spojené se zvýšenou nebo sníženou hladinou cukru v krvi. Pokračovat ve čtení.

Akční nabídka Akční nabídka