Smart kuchyň

obývací pokoj pracovna kuchyň ložnice koupelna dětský pokoj garáž
Kuchyně

Chytrá kuchyň

Kuchyňské spotřebiče mohou být také chytré. Váhy dovedou sledovat energetický příjem kalorií, tuků a dalších látek, přes mobil je ale možné ovládat klidně i varnou konvici. Chytré hrnky a lahve zase hlídají náš pitný režim. Pilní jedinci mohou mít pod kontrolou zahradu, i když zrovna pracují u plotny. Poslouží k tomu automatické uzávěry vody nebo meteostanice. Zapomenout bychom neměli v kuchyni ani na bezpečí, řeč je například o chytrých detektorech kouře.

 

Zobrazit všechny produkty

Chytrý vysavač

Prvky chytré domácnosti by měly lidem především usnadňovat život. Právě proto se dnes společně podíváme na robotické vysavače – právě díky nim se už doma nikdy nebudete muset dohadovat, na kom je řada s luxováním.

Stačí vysavač naprogramovat a on se o vše ostatní již postará sám. Samozřejmě jednotlivé robotické vysavače se od sebe značně liší, každý se hodí na jinou práci a do jiných podmínek. A proto se nyní společně podíváme na základní kritéria, podle kterých je vhodné ideální model vybírat. Pokračovat ve čtení.

Chytré spotřebiče

Chytré telefony a tablety mohou být v kuchyni nedocenitelnými pomocníky. Ukrývá se v nich kompletní sbírka receptů, hlídají správný čas pečení a mnoho dalšího. Stejně tak užitečné v dnešní době nicméně mohou být také chytré váhy, rychlovarné konvice nebo dokonce i rýžovary. A pokud chcete mít nad svou životosprávou opravdu absolutní kontrolu, hodí se poohlédnout po dalších šikovných pomocnících. Pokračovat ve čtení.

Chytré lahve a hrnky

Chytré v dnešní době nemusí být pouze telefony a hodinky, ale klidně i láhve a hrnky. Vypadají sice jako obyčejné kusy nádobí, ale ve skutečnosti jsou prošpikované elektronikou. K čemu je to dobré v praxi? To si ukážeme v dnešním článku. Zapomínáte pít, ať už při sportu nebo v běžném životě? Pijete jen když máte pocit žízně? Chytrá láhev nebo hrnek pomůže lidem zlepšit jejich pitný režim. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že hrnky jsou vhodné především na pití doma či v kanceláři, zatímco láhve se hodí na cesty. Pokračovat ve čtení.

Detektory kouře

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Úsloví tak staré, že bychom jej mohli tesat do kamene. Platí nicméně i v dnešní době. A připravit se na možná rizika je vhodné už při zařizování chytré domácnosti, jak si ukážeme v řádcích níže. V dnešním článku se nicméně zaměříme na zabezpečení – protože právě v kuchyni se jej nevyplácí podceňovat. Pokračovat ve čtení.

Detektory kouře

Při pohledu z okna ven se může někdy zdát, že se počasí zbláznilo – předpovědím meteorologů totiž odpovídá málokdy. V dnešní době nicméně není problém detailně monitorovat aktuální situaci venku díky chytrým meteostanicím. Na předpověď počasí v televizi se tak už nikdy nebudete muset spoléhat. Meteostanic pro domácnosti existuje celá řada. Ty nejlevnější se dají pořídit za pár stovek – jde v podstatě o takové chytřejší budíky, které mají navíc venkovní základnu schopnou analyzovat aktuální teplotu, případně ještě vlhkost venku. Za nejpokročilejší modely, které se stanou plnohodnotnými členy chytré domácnosti, nicméně můžeme zaplatit klidně i několik tisíc korun. Stojí taková investice vůbec za to? Podle našeho úsudku ano. Základní modely totiž zpravidla zvládnou pouze sledovat aktuální teploty či maximálně vlhkost, pokročilé modely toho ale umí daleko více. Pokračovat ve čtení.

Povánoční výprodej Povánoční výprodej