Smart pracovna

obývací pokoj pracovna kuchyň ložnice koupelna dětský pokoj garáž
Pracovna

Chytrá pracovna

Pracovna bývá útočištěm každého GEEKa. Schovává se do ní před všedními starostmi i zbytkem domácnosti, aby se mohl věnovat všemu, co ho baví. V 21. století je možné díky chytrým vychytávkám řídit z této jediné místnosti klidně i celou domácnost. Stačí zvolit vhodný ovladač nebo rovnou celou řídicí jednotku. Parťákem nejen na dlouhé pracovní večery může být hlasový asistent, veškerý nepořádek pak uklidí robotický vysavač.

 

Zobrazit všechny produkty

 alt=

Většina prvků chytré domácnosti se ovládá pomocí chytrého telefonu. Jde to ale i elegantněji, s pomocí speciálních dálkových ovladačů, chytrých tlačítek nebo dokonce i zcela bez dotyku. Automatizovaná domácnost může usnadnit celou řadu všedních činností. Jak se nechat doslova hýčkat každý den, jsme si ukázala už v dřívějším článku o startovacích sadách. Stejně tak jsme si ukázali, jak se dá náš domov snadno zabezpečit. V obou případech je přitom možné řídit prakticky celý náš domov prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítačového tabletu. To ale nemusí vždy stačit. Přeci jen výdrž současných smartphonů není kdovíjak oslnivá, a tak se může snadno stát, že se telefon vybije. Řešením v takových situacích mohou být dálkové ovladače. Pokračovat ve čtení.

Hlasoví asistent

O celou chytrou domácnost se může starat umělá inteligence, respektive hlasoví asistenti. Ty jsou často nedílnou součástí chytrých telefonů, ukrývat se ale mohou klidně i v reproduktoru. Amazon, Google či Apple – to jsou nejznámější výrobci a propagátoři hlasových asistentů. Postupně však s vlastním řešením přichází i další výrobci, nejnovější přírůstek je například od jihokorejského Samsungu. Hodnotit přednosti a zápory každého ze systémů by bylo nad možnosti tohoto článku. V podstatě tak výběr usnadní preference samotných zákazníků. Pokračovat ve čtení.

Chytrá zásuvka

Zapomenutá žehlička v zásuvce je noční můrou snad všech hospodyněk. Naštěstí v dnešní době se dají zásuvky ovládat klidně i z druhého konce planety. A není to vůbec složité, obsluhovat chytré adaptéry zvládne totiž každý Chytré telefony postupně nahradily klasické navigace a vytlačují z trhu i fotoaparáty. V našich životech zkrátka hrají stále větší roli. S jejich pomocí navíc můžeme v dnešní době ovládat celou řadu přístrojů v domácnosti – dokonce i zásuvky nebo osvětlení, jak jsme si ukázali v jednom z dřívějších článků. Na konci článku se budeme věnovat také chytrým spínačům, které ocení především náročnější uživatelé. Pokračovat ve čtení.

Akční nabídka Akční nabídka