Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
ASUS, HyperX či MSI. Jakou herní myš zvolit? [GEEK testuje]

ASUS, HyperX či MSI. Jakou herní myš zvolit? [GEEK testuje]

Recenze
ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint, černá_1458158268
ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint, černá
1 644 Kč 1 989 Kč
ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint, bílá_1290616961
ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint, bílá
1 644 Kč 1 989 Kč
1 238 Kč 1 498 Kč
MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless, černá_677830181
MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless, černá
2 065 Kč 2 499 Kč
HyperX Pulsefire Haste 2, černá_604896944
HyperX Pulsefire Haste 2, černá
826 Kč 999 Kč
HyperX Pulsefire Haste 2, bílá_533872836
HyperX Pulsefire Haste 2, bílá
1 363 Kč 1 649 Kč

GEEK GreenT během léta důkladně otestoval celou řadu zajímavých periférií. Otázka dnešního souhrnného testu zní – ASUS, HyperX, nebo MSI? Jaká herní myška je aktuálně nejlepší?

Tradičně si v rámci letního testování rozšiřuji obzor, co se týče novějších produktů v nabídce z oblasti periferií. Díky tomu můžu zákazníkům přiblížit pomocí recenzí vlastnosti a kvalitu produktů, plus získávám větší přehled pro osobní doporučení na CZC fóru.

V tomto testu se podívám na tři novější bezdrátové myši v nabídce. Cena bezdrátových modelů se už dostává na dostupnou úroveň, takže při volbě vaší nové myši už je namístě zvážit, zda chcete větší svobodu při pohybu a zbavit se kabelu. Zastoupení budou mít známější značky. Asus se svým ROG Keris, MSI pak s modelem G51 Lightweight a doplní to Hyper-X s modelem Haste 2. V cenovkách mezi 2–2,5 tisíci by se mělo jednat o kvalitní modely, které snad nezklamou.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless  HyperX Pulsefire Haste 2

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Od Asus jsem již testoval více modelů myší. A co mě na Asus baví, že dokáže u myší držet dobrou kvalitu, plus umí přidat z většiny něco navíc. Zatím jsem nenarazil na nepovedený model a jsem zvědavý, jak si v dnešním testu povede menší bezdrátový model ROG Keris.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Balení, vzhled a příslušenství

Myš obdržíte v papírové krabičce zabalenou v ochranném vaku. V příslušenství je přiložen 2m dlouhý USB-C na USB-A kabel, který může sloužit jak pro dobíjení, tak i pro drátové používání. Pak je přítomna ještě redukce pro dongle a průvodní dokumenty.

Samotná myš je menšího rozměru, takže skvěle padne i do menší ruky. Na zádech dominuje podsvícený znak Asus, jak už bývá zvykem. Přepínač pro citlivost je v tomto případě umístěn na spodní straně, stejně jako tlačítko pro párování a přepínač možného připojení. Nabízí se zde Bluetooth, 2,4Ghz a drátové. V těle myši je pak vespodu zasunut i dongle, což je za mě ideální propojení přes radiovlny 2,4Ghz s minimální odezvou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení myšky

Ergonomie, hmotnost, ovládání

V tomto případě dostáváme pod ruku velmi lehkou myšku o váze pouhých 75 g, o které při ovládání ani nebudeme vědět. Skvělému pohybu pomáhají čtyři větší kluzáky, které dodávají jistotu a přesnost.

Jak už jsem psal výše, myš padne skvěle pod dlaň a určení bych viděl pro střední i menší ruku. Ovládat budete částečně dlaní nebo prsty. Co se ergonomie týče, myš mi hned padla jistě do ruky. Na levé straně je určité vykrojení, kdy vám palec krásně sedne bod boční tlačítka a nachází se krásně uprostřed. Takže dostupnost používání těchto tlačítek je na jedničku a pomůže vám ve hrách s dalšími funkcemi.

Velmi příjemný je materiál, kdy je plast jemně zdrsněný a zabraňuje klouzání prstů. A skvěle je provedeno i rolovací kolečko, které je krásně tiché a disponuje jistým chodem.

DSC00184.JPG
DSC00186.JPG
DSC00187.JPG

Testovaná myška v celé své kráse

Snímač, spínače

Aby toho nebylo málo, přidal Asus povedenou věc, která se stává standardem většiny jeho modelů, a to jsou push-fit spínače, které je jednoduché vyměnit. Stačí oddělat horní kryt a dostanete se přímo ke spínačům, které jednoduše vysunete a tím máte možnost měnit za kompatibilní 3pin mechanické nebo 5pin optické. To je skvělé pro případné prodloužení životnosti, pokud by nějaký spínač odešel, nebo pokud chcete zvolit jiný typ spínače. Ve výchozím stavu používá Asus své ROG spínače s udávanou životností až 70 milionů kliknutí.

To nejdůležitější je jistě snímač a ten tu nacházím opět vysoké kvality. Jedná se o vlastní snímač nazývaný ROG Aim Point s citlivostí až 36.000 DPI. Maximální rychlost je 650 IPS a zrychlení 50G.

Ideální citlivost si tak nastaví každý dle chuti. Menší minus může být pro někoho umístění přepínače na spodní straně. Kdo vyžaduje přepínání za běhu, může si přes software případně nastavit tuto funkci na nějaké tlačítko myši.

Co se týče udávané výdrže provozu při 2,4Ghz propojení, Asus píše o 86 hodinách s podsvícením a 119 hodinách bez. To je slušná výdrž a nehrozí tak časté dobíjení.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Software, funkce

Asus pro své komponenty a periferie používá ucelený software Armoury Crate, který si stáhnete ze stránek výrobce. Tento SW je dlouhodobě vyvíjen, takže nabízí pestré možnosti nastavení, ale i synchronizace všech komponent. Dalším plusem je počeštění.

Na první záložce můžete nastavit funkce jednotlivým tlačítkům myši a nabídka je pestrá od funkcí přes multimédia až po makra.

Záložka druhá se věnuje nastavení citlivosti ve čtyřech krocích, kde si můžete upravit hodnoty a případně nastavit upozornění, které vás informuje o zvolené citlivosti pomocí určité barvy pro lepší orientaci. Je tu možnost změnit i frekvenci dotazování, ale nejlepší nechat na 1000 Hz.

Třetí záložka vám pomůže odladit barvu a efekt podsvícení znaku Asus přítomného na zádech. Další se věnuje možnosti kalibrace s používanou podložkou. Poslední uvádí informace o stavu baterie a dá se zde nastavit chování úsporných režimů a oznámení.

Takže shrnuto, software nabízí vše podstatné, a to v přehledném prostředí s počeštěním. Zde nemám prakticky co vytknout.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

Zkušenosti a hodnocení

Upřímně musím napsat, že myš ROG Keris mě moc baví. Od první chvíle mi padla skvěle do ruky a cítím perfektní jistotu do her. Lehká váha a velmi dobrá ergonomie s dostupnými bočními tlačítky mi pomáhají v jistých reakcích.

V příznivé ceně okolo 2 tisíc korun dostanete výbornou bezdrátovou myš se skvělým a přesným snímačem, okořeněnou o možnost výměny spínačů pomocí funkce Push-fit. Kdo shání menší myš o nízké váze, jste zde na správné adrese, ovládání her i pracovní činnost jsou s touto myškou radost. Asus v tomto případě vše zvládl na jedničku a jedná se o jeden z mých oblíbených modelů, jelikož jsem příznivcem právě menších a lehčích myší. Gladius a Chakram jsou spíše větší myši až tanky, zde máte pravý opak, co doplňuje modelovou řadu, takže si ke spokojenosti může vybrat každý. Jasný palec nahoru, Asus myši zkrátka umí.

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless

MSI již dělá téměř do všeho, a kromě komponent nabízí i periferie. Dnes se podívám na zajímavou novinku v podobě bezdrátového modelu GM51. Uvidíme, jak obstojí MSI proti skvělému modelu Keris od Asus. Obě myši cílí do kategorie lehčích modelů, takže bude co porovnávat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless

Balení, vzhled, příslušenství, připojení

V bytelné větší krabičce najdeme kromě samotné myši také základnu, na které se dá myš pohodlně dobíjet, a je zde zasunut také dongle pro bezdrátové připojení přes radiovlny. Za toto získává MSI body do plusu. Základnu můžete mít na stole vždy připravenou a připojenou v PC a nemusíte pořád zapojovat kabel do samotné myši, takže zde je to uživatelsky určitě plus.

Dále je součástí 2m dlouhý opletený kabel, který slouží k dobití nebo také provozu v kabelovém zapojení. Kabel není tak poddajný, na druhou stranu, proč si pořizovat bezdrátovou myš a nevyužít její přednosti? Myš nám kromě kabelového připojení nabízí i bezdrátové přes bluetooth nebo 2,4Ghz přes přiložený USB dongle.

Co se váhy týče, jedná se o velmi lehkou myš s váhou asi 85 gramů. Myši dominuje opravdu krásné podsvícení v podobě znaku MSI na zádech a také velmi dobře vypadá tečkované podsvícení boků. Za vzhled můžu udělit vysoké hodnocení, zde mi podsvícení připadá vkusné a zajímavé.

Myš disponuje 6 tlačítky, z toho 5 je programovatelných. Na spodní straně se nachází tlačítko pro změnu citlivosti senzoru a také přepínač, který nám nastaví režim připojení. Doporučuji využít 2,4Ghz připojení přes přiložený dongle, kde je skvělá odezva a přesnost. Dongle se při převozu dá ukrýt v těle myši na spodní straně. Pro nabití přes základnu jsou ještě na spodní straně patrné kontakty. Udávaná výdrž bez podsvícení je od MSI až 150 hodin provozu.

DSC00143.JPG
DSC00145.JPG
DSC00148.JPG

Balení myšky

Ergonomie, ovládání, úchop

Co se týče ergonomie, myš padne krásně do ruky. Její tělo je vyvedeno do vyššího oblouku, takže si na myš položíte spíše celou dlaň a tento způsob ovládání bude převažovat. Skvělé je pogumování po stranách, které dává ovladatelnosti jistotu. Pro palec je ideální lehké vykrojení.

Zde jsem mohl zatím chválit, ale kde už je to horší, to jsou bohužel boční tlačítka. Za mě jsou posunuta moc vepředu, a pokud bych chtěl jistě ovládat to přední, musím nepřirozeně změnit úchop, a to je škoda. Další nevýhodou je prakticky absence rozlišení těchto tlačítek. Obě jsou vystouplá prakticky do hrany, ale chybí mezi nimi nějaké řešení, abyste jednoduše rozlišili, kde jedno končí a druhé začíná. Zde tedy musím naopak udělit body minusové.

Rolovací kolečko je příjemně pogumované, jen zvukový projev při svižnějším rolování by mohl být tišší. Ovšem to je spíše detail. Přítomnost tlačítka pro přepínání citlivosti ve spodní části může někomu také vadit. Ale kdo vyžaduje jej mít po ruce, dá se navést funkce na některé z tlačítek. Osobně citlivost neměním během hraní, takže pro mě tento problém odpadá.

DSC00156.JPG
DSC00160.JPG
DSC00165.JPG

Testovaná myška v celé své kráse

Snímač, spínače

Co se týče snímače, tam nemám co vytknout. Jedná se o vysoce přesný snímač PixArt PAW 3395, který nabízí citlivost 6.400 nebo až 26.000 DPI přes software s hodnotami IPS v maximu až 650 a akcelerací do 50G. Od začátku jsem cítil naprostou jistotu a zde se dostaví hned perfektní pocit z ovládání, který doplňuje i povedená ergonomie.

Spínače jsou osazeny kvalitní Omron s deklarovanou životností až 60 milionů kliknutí, takže opět vše kvalitativně v pořádku. Zvuk klikání je příjemný a samotné kliknutí není nijak pronikavé, že by více vadilo lidem v okolí.

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless

Software, funkce

MSI má opět dlouhodobě vyvíjený software, který ovládá prakticky veškeré periferie či komponenty. Výhodou těchto řešení bývá jednoduchá synchronizace podsvícení komponent od stejné značky. A také správa všeho na jednom místě. Jedná se o software MSI center, který je ke stažení na stránkách výrobce.

Prostředí softwaru je graficky příjemné na pohled. Na první záložce si můžeme nastavit profil a zvolit funkce tlačítkům. Jak už bývá zvykem, možností je plno. Přes různé funkce, ovládání multimédií až po nastavení maker. Pestrá nabídka pro každého. Také se zde ukazuje stav nabití baterie.

Další záložka se věnuje výkonu. Zde si můžeme upravit hodnoty citlivosti na různých přednastaveních. Celkem je k dispozici pět profilů. Zde za mě není přehled o citlivosti přehledně graficky vyřešen. Nevidíte původní citlivost, jen čísla profilů a pak už si nastavujete požadovanou hodnotu. Toto mohlo být zpracováno lépe. Dále si zde nastavíte hodnotu adresování a jak má senzor zabírat ve vzdálenosti od podložky. Případně si nastavíte úsporný režim pro vypínání podsvícení nebo varování před slabou baterií.

Samotné podsvícení se řeší na záložce Mystic Light, kde je možnost nastavit více efektů či si vybrat různé barvy. Také jde synchronizovat podsvícení s ostatním kompatibilním HW od MSI. Takže zde vyniká výhoda větší společnosti, která má déle vyvíjený software prakticky pro vše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless

Zkušenosti a hodnocení

Pokud si shrneme všechny plusy a minusy, tak zde máme z obou kategorií věci ke zmínce a na některých detailech by to chtělo více zapracovat. Současné dražší myši totiž nedělá jen skvělý senzor, ale právě plno menších detailů nebo vychytávek.

U MSI bych vyzvedl přítomnost základny k dobíjení, velmi příjemnou ergonomii a pogumování boků pro bezpečný úchop, plus skvělý senzor s návykovou přesností. Do toho vyniká krásný vzhled díky efektivnímu podsvícení a celkové zpracování je velmi dobré.

Na druhé straně máme za mě větší chybku u bočních tlačítek, kdy se pro mou ruku nepovedlo ideálně tlačítka umístit pro dosah a jejich rozlišení prakticky neexistuje. Trochu hrubší chod rolovacího kolečka se dá odpustit, napravuje to dobré pogumování. V softwaru vidím určité rezervy s nepřítomností češtiny. To už by si mohla tak velká firma dovolit poskytnout. A některá nastavení mi nepřipadají ideálně uživatelsky přístupná.

Výsledkem je ale pořád výborná myš, která vám dá jistotu, oslní vás elegancí a zajistí přesnost reakcí. Každá firma své produkty posouvá, a pokud MSI vyladí pár věcí do budoucna, posune své produkty na tu správnou úroveň. Našlápnuto k tomu mají dobře.

HyperX Pulsefire Haste 2

Od HyperX jsem měl v testu kdysi jeden model a nedopadlo to ideálně. Zejména software byl na nízké úrovni a myš ničím nepřekvapila. Druhá šance přichází s modelem Haste 2 v bezdrátovém provedení a ceně 2,5 tisíce. V této ceně už zákazník očekává kvalitu v každém detailu, tak snad tento model obstojí proti nabité konkurenci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HyperX Pulsefire Haste 2

Balení, vzhled, příslušenství, připojení

V balení najdete kromě myši samotné kvalitní lehký opletený kabel, který může sloužit jak k drátovému zapojení, tak jako prodlužka k dongle pro bezdrátové využití. Ten můžete zapojit do adaptéru na konci kabelu, případně přímo do PC. Dále jsou v balení náhradní kluzáky, a co je trochu atypické, tak polepy na kraje či tlačítka myši, které jsou gumové a můžou tak zajistit jistější uchopení. Zde má tedy uživatel na výběr, zda myš použít, jak je z výroby, nebo si odladit pogumování dle svých preferencí. Zajímavý nápad a plus pro uživatele.

Co se vzhledu týče, tady se míří spíše na minimalismus. Na zádech není žádné podsvícení, takže ani logo nijak nevyniká. Podsvícené je pouze rolovací kolečko na stranách. Osobně nejsem moc zastáncem přehnaných diskoték, ale musím zase přiznat, že jsem ve večerních hodinách myš hůře hledal, kdy mi splývala s černou podložkou a podsvícení zad by se pro tento účel hodilo.

Pro připojení můžete využít přiložený kabel nebo je umožněno bezdrátové připojení jak přes Bluetooth, tak přes radiovlny 2,4Ghz. Dongle pro poslední jmenované připojení má své místo v těle myši, kde jej můžete uložit pro případný převoz. Výdrž bezdrátového připojení je udávána až 100 hodin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení myšky

Ergonomie, váha, ovládání, úchop

Zpracování na mě působí dobrým dojmem, plastové tělo je lehce zdrsněné, což je příjemné do ruky a nezanechají se ani jednoduše otisky, jak to bývá u lesklých verzí. Osobně mi myš sedí pod rukou velmi dobře i bez nalepených gripů. Tento hlodavec míří do ultralehké váhové kategorie. Udávaných 61 g je opravdu málo a pohyb s touto myší je radost, plus máte bleskové reakce.

Co se ergonomie týče, jedná se o kombinaci ovládání dlaní plus prsty. Ruka padne krásně přes celé tělo, které je nízké, takže pro menší reakce stačí myš posouvat jen konečky prstů, což je přínos právě u těchto lehkých modelů. Povedené jsou také kluzáky, které dopomáhají k perfektnímu pohybu.

Tlačítko pro přepínání citlivosti je u rolovacího kolečka, takže není problém přepínat hodnoty během hraní. Odlišení barevné signalizace nám může pomoci s identifikací, na jaké hodnotě se nacházíme. Ve Windows vám ještě zvolené DPI oznámí notifikační lišta.

Nyní přijde určitá kritika tří věcí, které na mě subjektivně nepůsobí ideálně. Za prvé je to hlasitější klikání spínačů tlačítek myši. Moc dobře není odhlučněné ani rolovací kolečko a při rychlejším posouvání vydává klasický vrzavý zvuk. A třetí věcí jsou boční tlačítka, kterým chybí větší rozlišení a slévají se tak do jednoho. Na druhou stranu jsou daná tlačítka umístěna správně a palec se nachází prakticky uprostřed při běžném úchopu, tím jde jen o to si více zvyknout, jak které aktivovat.

DSC00207.JPG
DSC00208.JPG
DSC00212.JPG

Testovaná myška v celé své kráse

Snímač, spínače

HyperX používá vlastní snímač i spínače. Snímač je HyperX 26k, což nám značí maximální citlivost až 26.000 DPI při 650 IPS. Se snímačem jsem neměl žádný problém, naopak cítíte jistotu a přesnost. Dražší modely už zkrátka toto nepodcení a zde je vše v pořádku.

U spínačů tlačítek se udává životnost až 100 miliónů kliknutí, takže by měla být zaručena dlouhá životnost. Jak jsem psal v předchozí kapitole, kliknutí u tohoto modelu je výraznější, takže by mohlo více rušit, pokud budete především večer používat myš v místnosti i s jinou osobou.

HyperX Pulsefire Haste 2

Software, funkce

Software pro podrobnější nastavení si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Jedná se o HyperX NGENUITY, který je společný pro všechny periferie od HyperX. Po instalaci a prvním spuštění se mi automaticky nabídnul update firmware, což jsem nechal provést. Dále už se dostanete k samotným možnostem nastavení.

V programu je přehled o stavu nabití baterie. Plus můžete nastavit v jaké vzdálenosti od podložky má myš ještě reagovat, nebo si zvolit hodnotu Polling rate.

První záložka se věnuje podsvícení, což mi u tohoto modelu nepřipadá nějak potřebné. Ale i tak se dá na kolečko zvolit určitý efekt či chování podsvícení.

Nastavení tlačítek si můžete vychytat na další záložce a vše je přehledné. Funkcí k nastavení je opravdu mnoho od těch multimediálních přes zkratky či systémové funkce. Nechybí ani vytvoření makra. Vše lze uložit do paměti myši.

A na poslední záložce lze upravit nastavení citlivosti, kdy si můžete zvolit kolik stupňů nastavení potřebujete, plus si podrobně upravit hodnoty a rozlišit si je barevně pro lepší orientaci.

To je vše, žádné zbytečné složitosti a musím říct, že nyní již na mě software HyperX působí příjemně oproti dřívější zkušenosti. Graficky je vše přehledné a uživatelsky přístupné. Nikdo nebude mít problém se zorientovat. A navíc se zde dá spravovat více periferií stejné značky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HyperX Pulsefire Haste 2

Zkušenosti a hodnocení

Model HyperX Haste 2 na mě udělal velmi dobrý dojem, kdy to nejdůležitější je na jedničku. Malé výtky tu ovšem jsou a pravdou je, že u myší v této dražší kategorii už spíše rozhodují právě tyto detaily.

Tato myš vás nebude chtít nalákat světelnými efekty. Zde se hraje na kvalitní zpracování a minimalistický vzhled. Konstrukce je na první dojem výborná a použitý plast je moc příjemný pod ruku. Kdo chce větší jistotu, může si nalepit gripy pro lepší úchop.

Se svojí lehkou váhou myš pod rukou ani neucítíte, ergonomie mi také sedla a cítím s touto myší přesnost díky skvělému snímači a pohodlí i při delším používání.

Menší výhrady jsou vypsány výše, ale nemají vliv na používání. Každý už si tedy může vyhodnotit, zda jsou pro něj tyto detaily podstatné. Ale celkově myš splňuje v dané ceně kvalitu a můžu ji bez problémů doporučit. Klady převažují a s myší je radost pracovat nebo hrát.

Jakou myš tedy vybrat?

Po dotestování 3 modelů bezdrátových myší různých značek v ceně okolo 2,5 tisíce si musíme říct to zásadní. Důležité věci zůstávají v této kategorii perfektní. Snímače nejsou podceněny, dostanete také kvalitní spínače s dlouhou životnosti. A to je důležitý základ, který není ošizen.

Rozdíly pak pramení z detailů. A těch může být mnoho. Proto se nám hodnocení zákonitě posouvá do této roviny. Nestačí už mít jen kvalitní zpracování a dobrý hardware. Aby výrobce vynikl, musí dnes vyladit jednotlivé detaily nebo nabídnout určité nové vychytávky či zajímavosti, které dávají nějaký smysl. Na tohle by se měl každý zákazník zaměřit.

Pokud tedy vybíráte novou myš, důležitá kategorie je ergonomie a váha. Každý upřednostní jiný styl držení a ovládání. Přemýšlejte o tom, co vám sedí nebo co by mohlo sednout. Je rozdíl mít malou lehkou myšku, kterou pod rukou ani necítíte, nebo odolný větší tank, kde je ruka položena celou dlaní. Někomu může vyhovovat podpěra pro palec, jiný využije více tlačítek nebo přepínač citlivosti u rolovacího kolečka. To už vše pramení z vašeho herního stylu.

DSC00136.JPG
DSC00227.JPG
DSC00141.JPG

Všechny testované myšky vedle sebe

 

Hodně důležitá a často podceňovaná kategorie jsou pro mě boční tlačítka, jejich umístěn a rozlišení. Pokud chcete na myši využívat více funkcí, je tohle alfou a omegou. Když výrobce nepřizpůsobí tlačítka ideálně, musíte při jejich zmáčknutí nepřirozeně měnit polohu držení a stane se z toho nepříjemná věc. Proto kladu na tuto kategorii v testech myší velkou pozornost a dost ovlivňuje mé výsledné hodnocení.

Shrnutí tohoto balíčku vlastností je následující. Ergonomie, váha, styl držení, umístění bočních tlačítek a jejich dostupnost, umístění přepínače citlivosti. Tohle je za mě druhý balík věcí, které můžou být při výběru myši důležité.

Dále už přichází spíše příjemné bonusy. Pogumování, gripy, snadno vyměnitelné spínače, dotažený software pro snadné nastavení, podsvícení, funkce. Přídavná hodnota, která může každý model posunout ještě výše.

Výběr myši není snadná záležitost a je to hlavně dost individuální věc. Proto se alespoň snažím na základě recenzí co nejvíce přiblížit jednotlivé kategorie a popsat dojem z určitých řešení. Zbytek je už o osobním vyzkoušení. Dnes je velmi příjemné, že vás případně kryje 14ti denní lhůta, kdy můžete v případě nespokojenosti produkt vrátit. Ale celkově musím konstatovat, že jde kvalita myší nahoru a u dražších modelů se stane málokdy, že by myš totálně zklamala. Popřeji vám při výběru toho správného hlodavce hodně štěstí a povedené modely v nabídce se vám budu nadále snažit přiblížit pomocí recenzí.

ASUS ROG Keris Wireless Aimpoint

MSI Clutch GM51 Lightweight Wireless  HyperX Pulsefire Haste 2

Kam dál?

Už příští týden bude GreenT v souhrnném testu periférií pokračovat – čekají nás herní klávesnice. A už nyní můžeme rovnou prozradit, že trojdílný speciál zakončíme následně zajímavým testem sluchátek. Pokud si nyní chcete zkrátit čekání, můžete si připomenout testování z letošního jara, kdy se vše točilo okolo periferií značky Endorfy:

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Gjb

To že svítí a má boční tlačítka neznamená že je herní. Už jen ten tvar myši je k hraní absolutně špatný. Ani jednu bych nechtěl. Pro mě osobně je tvar a váha velice důležitá tak stejně jako dobře tlačítka a senzor. A taky nechápu co to je za ***** i trend dělat extrémně lehké myši....

Master GEEK

@s0rz: Víte, tohle co píšete je jen váš individuální názor. Nic proti němu, ale plno lidí to bude vidět zase opačně. Osobně jsem měl dříve v oblibě větší a těžší myši, nyní mám rád pravý opak a to lehké menší myši, které se schovají krásně pod ruku a jdou bleskově ovládat. Je to o herním stylu či o titulech které hrajete. Každý máme jiné návyky a jiné ruce. Pokud se vám tyto modely nezdají vhodné, nic proti. Příště se mi třeba zase na test dostanou těžší modely, které vidíte ve svém pohledu vhodnější.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru