51 zaostřovacích polí, absence OPLF filtru a solidní cena: Nový Nikon D7100

Za pár týdnů bude dostupná nová digitální zrcadlovka střední třídy Nikon D7100, která cílí na pokročilé fotoamatéry výkonem, kompaktními rozměry a kvalitou obrazu.

Zrcadlovka Nikon D710024,1MPx CMOS snímač formátu DX s automatickým zaostřováním s 51 body včetně 15 snímačů křížového typu ve střední části obrazového pole. Fotoaparát má být velmi pohotový a rychlý; o zpracování dat, živé barvy a redukci šumu se stará obrazový procesor EXPEED 3.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Očekávanou novinkou je snímač bez antialiasingového filtru (OPLF), díky čemuž mají být snímky prokreslené i v těch nejmenších detailech a nejjemnějších strukturách. Zrcadlovka dále podporuje citlivost ISO 100-6400, kterou zvýšíte až na 25 600 a sériové snímání s frekvencí až 7 sn./s.

Inovací je i ořez s faktorem 1,3×, což nabízí účinek použití delších ohniskových vzdáleností a zaručuje automatické zaostřování ve větší ploše obrazového pole.

Nikon D7100 je také tradičně velmi dobře obrněn – horní a zadní kryt je z hořčíkové slitiny a odolá nárazům, vnikání vody i prachu. Tělo váží jen 675 g a Nikon sám jej doporučuje pro náročné použití v přírodě, kde se má osvědčit právě kombinací výkonu, odolnosti a malých rozměrů.

Novou zrcadlovku Nikon D7100 předobjednáte jak v setu s objektivem 18-105 AF-S DX VR, tak i jako samotné tělo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku